Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZORAN ZAEV

Страна 27 of 42 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 34 ... 42  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 27 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Сре Јун 26, 2019 11:43 pm

Пак лажеш и шириш меѓунационална омраза, Заев нема да биде избран за министер но ќе ја врши функцијата до избор на нов.


"Заев се повлече, нема да биде министер, ама ќе раководи со Министерството за финасии"

https://meta.mk/zaev-se-povleche-nema-da-bide-minister-ama-e-rakovodi-so-ministerstvoto-za-finasii/
luxor
luxor

Број на мислења : 5491
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 27 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by SHARENI on Нед Jул 07, 2019 9:05 pm

Premierot Zaev vo intervju za Politika.

Заев за „Политика”: Односите со Србија се традиционално добри и се движат во нагорна линија

https://24info.mk/%D0%B7%D0%B0%D0%B5%D0%B2-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0-%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%BE%D1%81%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%81%D0%BE-%D1%81%D1%80%D0%B1%D0%B8%D1%98%D0%B0/
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 672
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 27 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Jул 07, 2019 9:12 pm

Ако промена на името и кастрирање на историјата, идентитетот и јазикот за Македонија е европска вредност, а за Србија да се откаже од дел од својата територија (Косово) окупиран од евроатлантската меѓународна банда, очигледно имаме нешто заедничко со Србија.
Да нотирам и дека братот близнак на Заев, Алексис Ципрас ги загуби катастрофално изборите во Грција и заминува во историјата.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6464
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 27 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Нед Jул 07, 2019 10:39 pm

Да, а братот близнак на Жмицко, Мицотакис е познат по своите добри желби и намери кон Македонија и македонците. А вие нема да сте дпмне - оФци ако не се радувате на победите на македонските непријатели.
luxor
luxor

Број на мислења : 5491
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 27 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Jул 08, 2019 9:34 pm

Твит на денот е „Еден ден ќе се караме со Албанија чиј е Зоран Заев“
По мене, можеби че го дадеме и на Бугарија или Грција.

https://republika.mk/tvitovi/vash-e-ne-be-ne-vash-e/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6464
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 27 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пон Jул 08, 2019 10:37 pm

Samo vie od dpsmne zaslepeni od lakomosta za vlast zaradi shto i sopstvenata zemja i narod gi predadovte ne ja gledate vrednosta na Zaev.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 27 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Jул 09, 2019 7:30 am


_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6464
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 27 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC on Вто Jул 09, 2019 8:54 am

Хит биле и некои други како самиот Столтенберг, претседателот на Франција Макрон и редица други светски високи функционери. Џабе вие небањатите се пењавите. Ова ниту ќе го покачи вашиот ниту ќе му го собори рејтингот на премиерот.

https://expres.mk/shegadzhii-go-naterale-zaev-da-iznese-bezbednosno-kritichni-informacii-video/

https://javno.mk/prankerite-vova-leksus-go-nasednaa-zaev-im-izdade-drzhavni-tajni-na-makedonija-nato-na-rusite-video/

PRVOBOREC

Број на мислења : 1197
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 27 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by OPOZICIONER on Вто Jул 09, 2019 10:19 am

Nasednal Zaev, cudo golemo. Nasednal i Erdogan sto svrsuvaa dpmnevcite oti sakaa da ne blokira za NATO i Boris Djonson koj sigurno ke bide noviot Britanski premier.

https://sdk.mk/index.php/makedonija/zaev-tri-pati-razgovaral-so-ruski-komichari-mislejki-deka-se-poroshenko-i-stoltenberg/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 792
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 27 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Jул 09, 2019 11:34 am

Многу ми е гајле што има будалетинки низ светот. За мене е важно зошто ние да имаме будалетинка за премиер. И будалетинки во комплетното опкружување на премиерот. Не би рекол дека и другите изнесувале доверливи информации пред шегаџиите (дали се само шегаџии или работат за некоја служба).
Не бадијала еден мој пријател се сомнева дека Заев кога му честитал на Мицотакис за победата во Грција му рекол да испорача список на желби (што уште македонско да уништи) со ценовник.
Не знам што се пењавите со рејтинзите. Никој не пишува за рејтинг. Овде станува збор за дипломатски скандал од огромни размери, за уште еден голем срам за Македонија. За рајтингот на Македонија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6464
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 27 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Вто Jул 09, 2019 12:14 pm

Будалетинки сте вие дпмне - оФците. Не било скандал за Макрон и Ердоган ама било скандал за Заев. Се согласувам со погоре пишаното дека ова, освен што ќе ве исфрли на видело како бескрупулозни лудаци кои за власт се обидуваат да направат слон од комарец нема да има никакво друго влијание.
luxor
luxor

Број на мислења : 5491
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 27 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Jул 09, 2019 2:23 pm

Скандалот е во тоа што една иста будалаштина на Заев му се случила три пати. Во август 2018 година и јануари и април во оваа година. Антонио Милошоски ја пишува процедурата што требала да се случи по првиот скандал. „ Првиот телефонски разговор на Заев со "лажниот Порошенко" се случил август 2018та. Иако премиерот Заев го остварил лажниот разговор на начин спротивен на дипломатскиот протокол за меѓудржавна комуникација, тој сепак после тоа морал усно или писмено да го запознае министерот за надворешни Димитров за содржината на разговорот, а советникот Талевски морал да изготви писмена белешка за темите од разговорот. Зависно од темите, писмената белешка можела да биде класифицирана како државна тајна или строго доверливо. Потоа МНР Димитров бил должен со таквата белешка да ги запознае Претседателот на државата, нашиот амбасадор/ вршители на должност во амбасадата во Киев, директорите во МНР за европски и воневропски држави, а по негова проценка и нашите највисоки дипломати во Москва, во Берлин, Атина и во Вашингтон.
Доколку Заев го известел МНР Димитров за разговорот со "лажниот Порошенко" во Август 2018, и МНР ја известел нашата амбасада во Киев, македонските дипломати ќе биле обврзани да стапат во контакт со украинското МНР и кабинетот на претседателот на Украина, да направат follow up на темите на разговор, и да утврдат динамика на реализација на дел од заложбите и идеите на двајцата државници, согласно она што го разговарале телефонски. При таква една уредна дипломатска постапка лесно ќе се утврдело дека станува збор за комичарска или можеби шпиунска местенка и вториот и третиот разговор воопшто немало да се случат, а со тоа ќе се намалеле ризиците за понатамошно нарушување од страна на Заев на тајноста на државните строго доверливи информации на Македонија, дополнителното нарушување на угледот на државата, како и нанесувањето на дополнителна штета на меѓусебната доверба на Германија, Грција, САД и Русија кон Македонија заради откривање на нивни чувствителни меѓународни позиции или ругање на некои од нивните државници.“
За жал очигледно ништо од тоа не е направено. Не знам дали Заев ги известил тие од својата екипа, дека Претседателот тогаш Иванов сигурно не е известен е извесно, па тие не ја завршиле работата или премиерот се смета за диктатор кој делува самостојно не би можел да кажам. Или народски кажано дали во случајов има една будалетинка или цел тим. Ало, се работи за три намагарчувања на луѓе кои се власт во Македонија. Не се магариња.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6464
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 27 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Вто Jул 09, 2019 2:41 pm

Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 27 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Вто Jул 09, 2019 2:46 pm

I ushte neshto dragi predavnici...prankerite se pod direktna kontrola na Kremlj...Kakvo e chuvstvoto da bidesh ruska kurva koja raboti protiv sopstveniot narod...

https://monitoring.bbc.co.uk/product/c1dofhaw

Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 27 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Jул 09, 2019 7:41 pm

Заев на прес конференцијата не го оспори тоа што го оспоруваат неговите поддржувачи по социјалните мрежи. Нормално дека е објавено само тоа што е интересно за слушање, а не протоколарните делови од разговорите. Снимката би требало да трае мноооооооогу подолго.
Ако добро те разбирам, го обвинуваш премиерот и неговиот тим дека се неспособни да се заштитат од непријатели. Како појдоа работите на два три дена има по една голема афера за актуелната власт.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6464
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 27 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Вто Jул 09, 2019 8:05 pm

Nikogo ne obvinuvam, samo ukazhuvam deka snimkata e delo na lugje pod kontrola na Putin i site tie shto go opravduvaat toj chin zaradi omraza kon Zaev se sorabotnici na ruskite sluzhbi i sledstveno predavnici.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 27 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Jул 09, 2019 9:23 pm

А кога се работи за луѓе под контрола на Обама, Трамп, Меркел, Сорос, Еди Рама, Бојко Борисов, Рамуш Харадинај или до скоро Алексис Ципрас тогаш се работи за пријатели. Путин нема вина за промената на името и кастрирање на нашата историја , идентитет и јазик, ниту се заебава со датумот за преговори со ЕУ откако ја направивме таа будалаштина.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6464
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 27 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Вто Jул 09, 2019 9:53 pm

Овие што си ги набројал се пријатели на Македонија и не се обидуваат да и направат штета. Русите напротив секогаш биле против македонците и независна држава. Нивната улога за време на балканските и двете светски војни е добро позната.
luxor
luxor

Број на мислења : 5491
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 27 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Jул 10, 2019 1:39 pm

Не се само Русите. Точно е дека Русите исто како Заев ја форсираа бугарската „вистина“ за Македонија, но во секој случај Македонците формираа држава и благодарејќи на Русите, односно на Мајскиот договор помеѓу ВМРО на чело со Тодор Александров и Коминтерната каде неформален лидер бил Сталин. Нормално дека најголемата заслуга ја имаат нашите предци комити и партизани пред се кои ја донесоа слободата и формираа држава на заседанието на АСНОМ. Држава која сега Заев ја руши и создава нова, хибридна држава, оставајќи ги Македонците без матична држава.
Денес имаме одговор на обвинувањето на Заев дека комедијантите биле измамници и дека за да се спречат слични работи во иднина ќе бидат зајакнати протоколите за безбедни комуникации, а Владата во соработка со партнерите од НАТО ќе изработи план за борба против акции за дезинформирање и манипулирање едноставно одговорија дека на нашиот премиер му треба надоградба на мозокот. Едноставно тој е самиот виновен што наседнал не еднаш туку три пати, а би наседнал и повеќе пати ако самите шегаџии не го прекинаа мајтапењето со него. Ваљда не сакаат да си играат мајтап со потенцијален нобеловец.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6464
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 27 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Сре Jул 10, 2019 1:48 pm

KPOSM - dpsmne.

ZORAN ZAEV - Page 27 D-Gr-Xn-CXs-AAu-Y0c
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 27 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Jул 10, 2019 1:59 pm

Ако никој од тимот на Заев не е санкциониран веројатно според мислењето на премиерот нема грешки во процедурата. Јас не сум психијатар па да можам да дадам дијагноза, но по мое мислење, народски кажано во случајов сите учесници од наша страна се будалетинки. Не познавам дека некој е селективно будалетинка, туку тој што има проблеми со една област има проблеми со сите. По мое лаичко мислење нормален човек не може насилно да ја менува историјата и делови од идентитетот и јазикот на еден народ, но повторно ќе кажам се работи за лаичко мислење. Да беа нормални учесниците во оваа заебанција, ќе предвидоа вакво нешто и ќе го спречеа. За жал не се. Да потсетам, дека се работи за три пати повторена, еве според Најчевска разузнувачка операции, без соодветна контраразузнавачка реакција. Останува и впечатокот дека ако комедијантите (или според Најчевска разузнавачите) сами не ја прекинеа операцијата, ќе можеа да се заебаваат (да собираат информации) со премиерот на Македонија кога ќе посакаат.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6464
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 27 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Сре Jул 10, 2019 2:04 pm

Kako ti znaesh dali nekoj e sankcioniran ili ne? I ushte neshto, pishuvanjeto referati so obidi da se omalovazhi i navredi premierot na Makedonija ne ve pravi pomalku predavnici. Naprotiv.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 27 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Jул 10, 2019 2:15 pm

Немаш одбрана на будалестата постапка на власта, па минуваш во напад, демек секој што смета дека не е нормално премиер на една држава три пати да разговара со шегаџии или разузнавачи и да не забележи дека лажно се претставуваат мора да е предавник. Ако функционер се санкционира тоа се објавува јавно во демократска држава.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6464
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 27 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Сре Jул 10, 2019 2:20 pm

Vie ste dokazhani predavnici, ne samo shto sorabotuvate so neprijatelite na Makedonija tuku tajno a i javno ja kodoshite i kaj prijatelite. So predavstvo sakate da dojdete na vlast.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 27 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Jул 10, 2019 2:23 pm

Ако пишуваш за АСНОМска Македонија со македонски народ не си во право. Обратно е. Ако пишуваш за Македонија како заедничка држава на Бугари (од кои дел се нарекуваат Македонци по 1944 година). Албанци, Турци, Роми, Срби, Бошњаци и да не набројувам, односно новата Македонија што ја создава Заев во право си.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6464
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 27 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 27 of 42 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 34 ... 42  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот