Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZORAN ZAEV

Страна 31 of 43 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 37 ... 43  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 31 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Jул 30, 2019 11:17 pm

Легитимна а расправата за се во врска со македонската политичка сцена, но на посебни теми. Во секој случај секој член има право на избор дали ќе одговори или не на нешто забегано од темата. Јас лично мислам и дека некој лечи комплекси кога политичарите не ги нарекува со нивното вистинско име, но не сум стручен за психијатрија, па не можам да тврдам дека е така. Повеќе мислам дека се работи за школата на Џорџ Сорос што ја имаат посетувано момчиња од СДСМ и шарените невладини за омаловажување на тој против кого треба да се борат и за што се платени. Гледам со секој ден има се помалку насмевка на лицето на Заев. Веќе прифати предвремени избори. Во моментов за октомври идната година, но ценкањето започна. Ќе видиме до кога ќе се спушти цената. Моја прогноза е предвремени избори на пролет, најверојатно во април. Да сме живи и здрави ќе видиме каков прогнозер сум.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 31 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Вто Jул 30, 2019 11:40 pm

Само ако се откажат од пописот може напролет.
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 31 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by osa on Вто Jул 30, 2019 11:45 pm

luxor напиша:Само ако се откажат од пописот може напролет.
koj ????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 31 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Вто Jул 30, 2019 11:47 pm

ДУИ и СДСМ, Жмици ионака бара одложување за да може предвремени на пролет.
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 31 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Aвг 02, 2019 8:52 pm

Премиерно за Илинден за прв пат стадото на Заев со сендвич во рака, маица и капче на глава скандираше Северна, Северна на Мечкин Камен. Исто така за прв пат во Битолско Трново на иселеничката средба немаше претставник на власта по 50 години од средбите. Сето ова веројатно во обид за единство со Македонците чии човекови прави власта се обидува да ги крши со притисок за бришење на дел од идентитетот (скоро 100% од македонската историја) и отуѓување со Македонците во Бугарија и Грција чии човекови права брутално се кршат од демократските евроатлантски власти на овие земји. Вчера пак за прв пат имавме свечено полагање на венец и од страна на македонски премиер на окупаторски полковник кој се борел за бугарска окупација на Македонија и е директен виновник за уништувањето на Кукуш и Дојран. Се разбира после војниците на пријателска Грција кои го имаат направено уништувањето. Слушнавме и директна уцена од премиерот на Бугарија дека доколку не се реши проблемот со бугаризацијата на Гоце Делчев до октомври пријателите од исток ќе ни прават проблеми за членство во ЕУ. Не сум слушнал дека пријатели се уценуваат меѓу себе.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 31 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пет Aвг 02, 2019 9:02 pm

Nisto novo niti interesno ne si napishal. Ochekuvav vo najmala raka da objavish kako Zhmicko od Tashmarunishta (shto patem e napushteno selo a go izbral verojatno zatoa shto ne smee da se pojavi pred narodot) izjavil deka koga kje dojde na vlast prvoto neshto shto kje go napravi e ponishtuvanje na dogovorite so bugarite i grcite i so toa avtomatski predizvikuvanje na nishtovnost na amandmanite na Ustavot za promena na imeto.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 31 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Aвг 02, 2019 10:10 pm

Како нема ништо ново кога ново е скандирањето Северна, Северна или неприсуство на претставник на власта на собирот во Трново. Веројатно сакаш да ме убедиш дека на Мечкин Камен живеат луѓе за разлика од Ташмаруништа. Ајде да прашам што сендвичи ви даваа пред да ве натоварат (како што вели претседателот Пендаровски) на пат за Крушево. Со растителен кашкавал или подобар ако за тоа се користеле парите што сега нели не се крадат или парите од рекет.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 31 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Пет Aвг 02, 2019 10:11 pm

И овде ќе прашам, ќе пишува ли Жмицко протестно писмо до Трамп за ова?

ZORAN ZAEV - Page 31 Goce
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 31 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пет Aвг 02, 2019 10:17 pm

Toa so sendvichite e vasha odlika. Tie shto denes bea prisutni na proslavata jadea vo restoran za svoi pari. Za razlika od Zhmicko koj se krieshe vo napushteno selo i chekashe dpsne ofcite da mu donesat nekoja koska da izgloda.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 31 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Aвг 02, 2019 10:24 pm

И овде да напишам дека се работи за лажна вест или за тотално непознавање на работите од новинарот што ја напишал веста.  Грабнувањето на Мис Стон не го организирал Гоце Делчев. Се надевам дека си слушнал за Јане Сандански. Или за вестите дека Садам Хусеин произведува средства за масовно уништување од поново време или за лажниот масакар во Рачак кој се искористи за агресија на НАТО врз Србија и окупација на Косово, кое никогаш не било дел од Албанија како што Крим бил дел од Русија пред создавањето на СССР.
Дали сакаш да кажеш дека на Мечкин Камен имало толку малку луѓе што ги собрало во крушевските ресторани. И дека се давани пари веројатно собрани со рекет. Според отпадот останат по прославата не изгледа дека немало сендвичи.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 31 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Пет Aвг 02, 2019 10:31 pm

Доста со зелени бе, Гоце бил известен за се и тој лично претходно одлучил да се финансира организацијата преку киднапирања.

https://mk.m.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1%84%D0%B5%D1%80%D0%B0_%D0%BC%D0%B8%D1%81_%D0%A1%D1%82%D0%BE%D0%BD
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 31 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пет Aвг 02, 2019 10:36 pm

Kolku treba da bidesh glup za izjavata "jadele vo restoran za svoi pari" da ja povrzesh so nekakov reket? A kolku bile prisutnite sigurno znaesh, ima videa po netot i televiziite. Patem samo glup chovek mozhe bez kazhana lokacija da tvrdi kade ili vo kolku restorani bile uchesnicite na proslavata.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 31 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Aвг 02, 2019 11:52 pm

Учесниците на прославата тврдеа и дека капи и маици им делеле на влезот пред Мечкин Камен. Каде им се тогаш нивните маици. Во отпадот по прославата има пластични шишиња, најлон кеси (од сендвичите), дури и знамиња на Република Македонија, а нема маици и кошули, па логично е да се претпостави дека истите им се поделени пред да ги натоварат во автобусите. Инаку Забрчанец и Сарачини добија време од 48 часа (согласно законот) да се извинат за лажната вест дека натоварените во своите градови по истоварањето на Мечкин Камен не скандирале Северна, Северна. Во спротивно ќе добијат тужба за клевета.
https://infomax.mk/wp/видеовладата-има-рок-од-48-часа-да-се-изbиh/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 31 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Aвг 03, 2019 12:35 am

„Оној што сака да работи на присоединувањето на Македонија кон Бугарија, Грција или Србија, тој може да се смета за добар Бугарин, Грк или Србин, но не и за добар Македонец.“ Ова е изјава на Гоце Делчев. Бидејќи тој не се борел за присоединување кон Бугарија, туку за самостојна Македонија, јасно е дека со оваа изјава кажува дека е Македонец. Или преведено на сегашните настани, тој што е за Северна Македонија може да биде добар северно македонец, но не и Македонец. Заев на пример.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 31 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Саб Aвг 03, 2019 11:38 am

Kade i koga go izjavil toa Goce? Ne sredba so Zhmicko vo Tashmarunishta?
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 31 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Aвг 04, 2019 10:35 pm

За детали ќе се обратиш во твојата партија, затоа што го имате „најголемиот“ „историчар“ Зоран Заев. Мислев дека за ова знаат сите Македонци. Заборавив дека има и северџани во поново време. Мислата е објавена во специјалното издание на Млад борец по повод 100 годишнината од раѓањето на Гоце (во 1972 година). Се наоѓа на страна 4 доле. https://plusinfo.mk/wp-content/uploads/2019/06/GOCE_KOMPLET.pdf
Во врска со сендвичите што се делеа при истоварањето на активистите на СДСМ во Крушево. Дали во нив имаше и ајвар. Барем некој прегорен или на друг начин дефектен, што ајварницата на кланот Заеви не смее да го пушти во продажба за да не си го расипе угледот.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 31 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Нед Aвг 04, 2019 11:36 pm

Aha, znachi komunjarsko bivshojugoslovenska propaganda. Gledash kolku dobar jugosloven si ti, i obozhavatel na likot i deloto da drugarot Tito se razbira. I na Grujo koj mislam te razochara so kukavichkoto odnesuvanje.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 31 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Aвг 05, 2019 3:02 pm

Ниту еден македонски историчар, освен самопрогласениот Зоран Заев, не оспорува ништо од изнесеното на 100 годишнината од смртта на Гоце Делчев. Што да ти кажам, Гоце Делчев е Бугарин колку што добивме датум за преговори ви јуни. Или колку што не ни се смени уставното име. Ќе бидеш ли ти љубезен да ми дадеш еден пример на нешто што Заев го ветил, а не излажал. Заев безобразно лаже и дека Груевски сакал да ни ја смени историјата, а сите учебници по историја владата на Груевски ги наследи од владата на СДСМ. Нема воведено ниту еден нов.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 31 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Пон Aвг 05, 2019 3:05 pm

Гоце сам оспорува. Во писмото до Малешевски јасно кажал како се декларира народот кој живеел во тоа време во Македонија.
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 31 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Aвг 05, 2019 3:16 pm

Пишува под јурисдикција на која црква е народот на територијата на која делувал Делчев. Подоцна поради злоупотребата на верата за национално претопување, многу Македонци минуваат во унијатството. Реално, небитно е што бил Гоце по националност. Важно е дека се борел за независна Македонија. Не за Македонија во рамки на Бугарија. Очигледно е дека дури и предавникот Заев не може да ја проголта лагата дека Гоце бил Бугарин. А ако гледаме по Преспанската спогодба излегува дека Делчев бил Грк, затоа што по неа нема македонски Македонци во Грција, туку во Северна Македонија Грците се и Македонци и Грци.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 31 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Пон Aвг 05, 2019 3:24 pm

Знаев дека ќе треснеш тешка зелена. Самиот Гоце пишува дека населението е бугарско. Мислиш дека македонците ги нарекувал бугари или грци според тоа под која црква било местото на живеење. Неодржливи ти се тезите пред сведоштвото на самиот Делчев.
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 31 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Aвг 05, 2019 3:34 pm

Не сум читал бугарски историски книги. Само знам дека Бугарите и за мене мислат дека сум Бугарин. Да не зборувам за татко ми и дедо ми. Ти веројатно и Мирјана Најчевска ја сметаш за марсовка затоа што еднаш поради некоја нејзина лутина даде таква изјава. Во секој случај темава не е за Гоце Делчев, кој се борел за Македонија, туку за ЗОран Заев, за кого не би можеле да кажеме такво нешто. Можеме да дискутираме за тоа дали на сопартијците на партискиот митинг на Мечкин Камен им дававте сендвичи пред да ги утоварите или на истоварање од превозните средства и дали во лепчињата имаше растителен кашкавал, ајвар или нешто друго. Уште поважно, дали за партиските сендвичи платија сите граѓани на Република Македонија. Исто и за капчињата и маиците.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 31 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC on Пон Aвг 05, 2019 3:43 pm

Е мои небањати, кога ќе научите дека не се гените тие што ја одредуваат националноста туку чувството на припадност. Ако некој чувствува дека е марсовец тоа е негово право.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 31 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пон Aвг 05, 2019 3:49 pm

Jok, niv nitu genite nitu chuvstvata im go definiraat identitetot. Nivniot identitet zavisi od imeto na drzhavata vo koja zhiveat. Potochno tie se lugje shto ne znaat koi se i shto se, bezidentitetni.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 31 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Aвг 05, 2019 9:38 pm

Тоа вие не сакате да го видите, дека не е мал бројот на Македонци што чувстуваат дека дел од нивниот идентитет се сите и се што некогаш постоело на територијата на Македонија. Уште не ми одговоривте од кога вие и вашите семејства сте Македонци. Дали чекате Заев да се договори со Бојко Борисов дали е тоа од 1944 година, или од 1991 можеби? Или имате бугарски корени па ќе им се вратите ако Заев така нареди.

Тоа што не сакам странци и предавници да го менуваат името на државата не значи дека се плашам дека со тоа ќе ми се смени идентитетот. Како што вие се плашевте дека со три споменика на антички Македонци ќе се смени вашиот саде словенски идентитет. Проблем е што вие што до скоро семејно сте се индентификувале како Бугари, сега се нарекувате Македонци за да ни го проблематизирате идентитетот на нас Македонците. Проблем е и тоа што прифаќате дека нема Македонци во Грција и Бугарија.


Последната промена е направена од трендафил на Пон Aвг 05, 2019 9:43 pm. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 31 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 31 of 43 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 37 ... 43  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот