Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZORAN ZAEV

Страна 32 of 43 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 37 ... 43  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 32 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пон Aвг 05, 2019 9:41 pm

Sekako, i Vasilij ll e del od vashiot identitet. A nikako ne go zaboravajte Vanche. Toj ne samo shto e del od vashiot identitet tuku beshe i vash lider bidejki vie ste naslednicitr na istoriskoto vmro, neli.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 32 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Aвг 05, 2019 9:55 pm

Ванчо Михајлов имал добри односи со тогашната бугарска власт како што Заев има со сегашната. Со таа разлика што Ванчо одбил да стане премиер на Македонија кога тоа му го понудила тогашната меѓународна заедница, фашистичка Германија, по капитулацијата на Бугарија, а Заев ја прифати вазалската улога.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6702
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 32 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пон Aвг 05, 2019 10:01 pm

Vanche e vash poraneshen lider i antikomunist, isto kako shto ste vie. Ste go zadrzhale kontinuitetot. I vo zhelbata za ubivanje makedonci ne ste podolu. Vistinski vanchevisti.

ZORAN ZAEV - Page 32 IMG-20190803-184834-593
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 32 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Вто Aвг 06, 2019 12:22 pm

Нека му каже некој на говново удбашко дека Југославија е мртва и дека македонците повеќе не се палат на удбашко-дпнеовската пропаганда и нивната најнова  идеја да станат повторно Вардарска бановина. А на Глупче нека му пренесе дека Гоца повеќе не може да дава експресни потврди дека некои удбаши како неговиот ментор на пример не се српски шпиони.

ZORAN ZAEV - Page 32 IMG-20190806-121741-142
luxor
luxor

Број на мислења : 5594
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 32 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Aвг 07, 2019 7:46 pm

Дали е така ќе дознаеме во тек на следната година кога ќе си заминете од власт.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6702
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 32 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Сре Aвг 07, 2019 7:51 pm

Pak te hranele bobinki vo shtabot. Porazot na izbori koga i da se tie, vi e zagarantiran.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 32 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Aвг 07, 2019 7:59 pm

Харадинај претходно го финансираше Љубе Бошковски. За тоа нелегално финансирање сегашниот советник на Заев беше осуден, при што наводно имало пречекорување на овластувањата при неговото апсење. Да потенцирам, сега се води судска постапка за наводно пречекорувањ на сила при неговото апсење, не за делото, нелегално финансирање веројатно од црните фондови на албанската мафија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6702
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 32 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Сре Aвг 07, 2019 8:11 pm

Ne se zbunuvaj tolku, lagite ti nemaat nikakva smisla. Ljube beshe obvinet za nezakonsko finansiranje od grchki biznismen koj duri beshe zashtiten svedok. A izborite gi gubite, zato tvojot Zhmicko ushte od sega kje pochne da ne gi priznava rezultatite.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 32 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Aвг 07, 2019 8:36 pm

Ако добро те разбирам, ти веруваш дека не ни е сменето Уставното име, затоа што Заев според тебе не лаже, а изјавуваше дека Уставот нема да се менува. Бидејќи гледам дека дише и сега, веројатно веќе не го држи памет.
_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6702
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 32 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Сре Aвг 07, 2019 8:39 pm

Kakva vrska ima Zaev so toa shto ti lazhesh za sluchajot so Ljube Boshkovski?
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 32 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Aвг 08, 2019 6:41 pm

Зоран Заев на својот ФБ се пофали дека сме имале пораст на БДП од 40% според Светската трговска организација. Тоа било од крајот на 2012 до крајот на 2018 година. Ако знаеме дека во 2017 година имаше мал пад на БДП, а во 2018 минимален раст, еве нека бидат 5% по инсталирањето на оваа власт, тогаш од 2012 до крајот на 2016 има пораст од 35%. А тоа е во времето на „режимот“. Врз основа на што заклучи Заев дека сега сме на добар пат.

https://www.facebook.com/zaevzoran/photos/a.243039092931/10157705865067932/?type=3

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6702
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 32 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Чет Aвг 08, 2019 6:50 pm

Не е точно. Единствена вистина е дека на крајот од 2018 бо споредба со 2012 порастот на БДП е 40%. Поточно, сметан е БДП за 2012 и 2018. Докажи го спротивното.
luxor
luxor

Број на мислења : 5594
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 32 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Aвг 09, 2019 8:36 pm

Спореди со 1945 година, па резултатот ќе биде повеќе стотици проценти пораст на БДП по според тебе заслуга на Ахмети и Заев.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6702
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 32 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пет Aвг 09, 2019 8:54 pm

A shto Makedonija beshe na nivo od 45 koga Grujo dojde na vlast? Samo za negovo vreme imalo porast na BDP? Se shto vie go pretstavuvavte kako uspeh beshe lazhirano. Najgolemiot uspeh vi beshe kradenjeto.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 32 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by nino on Пет Aвг 09, 2019 9:28 pm

zaebite dpmne e, ne se vadite taka od ovie gomna sega.
dpmne so bombite go smenivte od vlast, eve vi i vas sega bombi.
pa kaj i da e na kraj ke mora nekoj u aps da zavrsi.
a so sdsm zavrseno e, posle seto ova nema sansi pak vlast da dobijat vo slednite 100 godini.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 32 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пет Aвг 09, 2019 10:07 pm

A kade toa ima dokazi deka SDSM e? Inaku sekoj mozhe da gi zhivee svoite fantazii.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 32 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Aвг 10, 2019 3:28 pm

Се надевам дека сега случајот ќе го завршиме сами, без „помош“ од странци, затоа што туѓа рака не чеша како своја. Ќе биде интересно дали има и странци, од евроатлантската меѓународна банда, што се имаат офајдено од рекетов, но можеби и од парите на македонските граѓани.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6702
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 32 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Aвг 10, 2019 3:46 pm

Тоа што не го прекина одморот поради аферата Рекет што пукна во јавноста е доволна причина Заев да биде избришан од македонската политика. Евентуална кривична одговорност во врска со случајот е друга работа.
Се надевам дека не се работи за бегство.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6702
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 32 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Саб Aвг 10, 2019 3:50 pm

Podobro kje bide da ima monitoring od strana. Togash konechnoto reshenie nema da mozhe nikoj da go stava pod somnevanje nitu pak da go zloupotrebuva.

A inaku ako go prekinese odmorot za tebe i toa kje beshe prichina da bide kako shto velish zbrishan. Taka e sekogash koga mislenjeto ti go kazhuvaat od shtab.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 32 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Саб Aвг 10, 2019 5:15 pm

Ако го прекинеше одморот и се вратеше ќе квичеа дека се вратил да влијае на истрагата и сведоците и да прикрива докази. Паметен потег на премиерот што остава обвинителството да работи без политички притисок, освен оној на дпмне-оФците и оФчарот нивни Жмицко кој од опозиција сака да биде и судија и обвинител па лесно можеме да замислиме каква правда ќе имаме во Македонија ако случајно тој е премиер наместо Заев. Тоа е јасен знак дека дпне не смее да се врати на власт.
luxor
luxor

Број на мислења : 5594
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 32 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Aвг 12, 2019 10:28 am

luxor напиша:Ако го прекинеше одморот и се вратеше ќе квичеа дека се вратил да влијае на истрагата и сведоците и да прикрива докази. Паметен потег на премиерот што остава обвинителството да работи без политички притисок, освен оној на дпмне-оФците и оФчарот нивни Жмицко кој од опозиција сака да биде и судија и обвинител па лесно можеме да замислиме каква правда ќе имаме во Македонија ако случајно тој е премиер наместо Заев. Тоа е јасен знак дека дпне не смее да се врати на власт.
Според информациите во јавноста и обвинителката Вилма Русковска е на одмор. Ако е во Грција, да не се договараат таму заедно со Катица Јанева како да продолжи истрагата. Во Македонија очигледно и по формирањето на ОТА телефонските разговори и понатаму се снимаат, па посигурна е комуникацијата кога двете страни се во странство. Дали Заев ќе се врати од одмор или ќе мора да го вратат или пред него ќе си дојде Груевски од Будимпешта, доколку излезе дека СЈО било обвинителство за исполнување на целите за носење на една партија на власт и нејзино финансирање. Поточно кажано наводно финансирање на ниските страсти на раководството на партијата.
Секој смее, односно има право да дојде на власт. Се разбира доколку народот гласа за него.

Во врска со мониторот од страна, мислиш ли на мониторинг од Кина, Русија или Индија на пример или од страна на евроатлантската меѓународна банда која го донесе Заев на власт, а Катица во СЈО кое исто така е евроатлантски изум. Очигледно е дека висока плата на државен службеник не значи и негова чесност. На некого лоповлукот му е изгледа во гените.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6702
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 32 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Пон Aвг 12, 2019 11:13 am

Испиј си ги лековите и тогаш можеби нема да се пореметуваш и во разговор за Заев да уфрлаш моронштини дека обвинителите биле на одмор и ковале заговори. А за мониторинг од Кина, Русија итн. ќе зборуваме кога твојот оФчар Жмицко јавно ќе изјави дека е против влез во ЕУ и НАТО и дека целта на дпне е да дојде на власт за да ја вклучи Македонија во евроазиската унија. Дотогаш, бидејки непрестано устите ви се полни со НАТО, ЕУ, демократија и слично легитимно е и мониторингот да биде од таму.
luxor
luxor

Број на мислења : 5594
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 32 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Пон Aвг 12, 2019 11:45 am

Темава е една од најпосетените па само дел од тие што ја читаат да видат со какви лудаци и потенцијални убијци имаат работа ќе сфатат зошто никогаш повеќе дпне на власт. Пратеник се заканува со бесење на премиерот. Замислете што ќе ви прават вам ако дојдат на власт. И погледнете на колку лудаци им се допаѓа ова и колку го ретвитале. Сигурно не сакате за вашата судбина да одлучуваат психопати.

ZORAN ZAEV - Page 32 Img_2025
luxor
luxor

Број на мислења : 5594
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 32 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Aвг 12, 2019 6:36 pm

Ти пишуваш за меѓународен мониторинг, а бидејќи СЈО (Катица) и Заев се деца на евроатлантската меѓународна банда мислам дека е непотизам тие сами да ги надгледуваат. Затоа предложив некои поголеми, што не значи дека не можа да бидат и помали земји (Швајцарија на пример) за мониторинг. Тие не се заинтересирана страна во случајов.
Стеванаџија мислам дека не мисли дека некој друг ќе го обеси Заев. Смртна казна во Македонија нема. Само прогнозира дека тој самиот ќе го направи тоа. Јас лично не верувам. Едноставно нема совест, па нема што да го гризе поради тоа што и го направи на Македонија. Нас макдонските Македонци (не и вас со северни чувства) не направи да живееме во апартхејд. Секое малцинство, и најмало има право покрај државното да го вее знамето што го смета за свое етничко, само ние немаме право да го вееме нашето етничко знаме со сонцето од Кутлеш. Какви санкции ќе воведете за непослушните? Каде во светот има таква забрана, кој симбол ќе го имам на мајца или на влезот од мојата куќа.

https://infomax.mk/wp/катимерини-пpeдупpeдува-потсети-што-е-до/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6702
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 32 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Пон Aвг 12, 2019 10:28 pm

Закани со убиство на премиерот се доволно добра причина да останете опозиција. Тоа и ќе се случи. За разлика од лагите што вие ги пласирате и немаат ефект овие закани наоѓаат плодна почва кај сите нормални граѓани да не гласаат за вас. И не се обидувај да се правиш паметен, твојот оФчар Жмицко сака да ја приклучи Македонија токму на таа евтоатлантска банда како што ја нарекуваш. Мониторингот е всушност средство за проценка дали сме зрели за влез таму. Зошто тие на кои сакате да им се приклучите би се согласиле некои трети незаинтересирани страни да оценуваат дали сме ги исполниле условите. Лично немам ништо против вие дпне-оФците да го сметате за ваше етничко знаме она што го користел гејот Аце. Ниту сте биле, ниту ќе бидете Македонци. За вистинските Македонци етничкото знаме е онаа кое го вееле и под кое гинеле македонските револуционери во борбите и востанијата за слободна Македонија.
luxor
luxor

Број на мислења : 5594
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 32 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 32 of 43 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 37 ... 43  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот