ZORAN ZAEV

Страна 36 of 41 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 41  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 36 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Сеп 19, 2019 7:28 pm

Сакаш ли да кажеш дека Заев заработува во Грција продавајќи им ја македонската историја, а другите трошат на Белото Море?

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6218
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 36 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Чет Сеп 19, 2019 10:36 pm

Shto te uchev jas? Kako gi vikame tie shto se obiduvaat da mu kazhat nekomu shto toj misli? A posebno onie shto sakaat da prodadat zamena na tezi? Pak glupi?
Teo
Teo

Број на мислења : 4921
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 36 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Сеп 21, 2019 10:02 am

„Кој бе тоа ќе спроведе во Радовиш, во Струмица, во Прилеп во Кавадарци двојазичност. Глyпости невидени до каде забегаа,“ велеше Заев кога исто како тебе ги прогласуваше за глупави тие што ја зборуваа вистината додека тој безгранично ЛАЖЕШЕ. Дали паметем му верува на лажго не можам да кажам затоа што не сум психијатар. Сега и на будалите им е јасно дека тие што тврдеа дека Заев ќе спроведе двојазичност на целата територија на државата согласно наредбата на Еди Рама преку Тиранската платформа ја зборувале вистината. За Црпе и тие што изгледа им е црпнат мозокот тоа беше лажна вест.
Овде има видео од изјавата што ја цитирав.
https://twitter.com/i/status/1084924667771666433
Еве ја најновата двојазична табла, во Неготино

ZORAN ZAEV - Page 36 Dvojazichna-tabla-negotino-e1569010280374

Една табла две лаги на најголемиот лажго во историјата на Македонија. Дека нема да се менува уставното име и дека нема да има двојазичност на целата територија. Според последниот попис во Неготино имало само еден (и со зборови еден) Албанец. А табли ќе се поставуваат и таму кај што нема ниту еден.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6218
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 36 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC on Саб Сеп 21, 2019 2:57 pm

Небањат мора да забележам дека лажеш повеќе отколку што можеш да докажеш. Заев не спровел никаква двојазичност, тоа го прават државните институции по основ на закон изгласан во парламентот. Ама и не треба многу да ти се замерува, пастирот така ви ја всади небањатата матрица во жолтата куќа што вие и ден денес мислите дека лидерот на партијата сам ја води државата.

PRVOBOREC

Број на мислења : 1063
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 36 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Сеп 21, 2019 9:21 pm

За штетата што ќе ја направат овците, одговорен е овчарот. Никој не ги тужи овците. Дури ни овенот предводник.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6218
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 36 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Саб Сеп 21, 2019 9:38 pm

Тоа ли ви рекоа да верглате во штабот. Груевски е крив за се а криминалците кои сега ви се на чело и му оомагаа во криминалот се невини јагниња. Нема да ви помине, народот ги памти злочиниѕе на сегашната врхушка а казната ќе ви ја испорача на избори.
luxor
luxor

Број на мислења : 5387
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 36 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Сеп 21, 2019 9:41 pm

Народот ја тргна двојазичната табла во Неготино.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6218
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 36 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Саб Сеп 21, 2019 9:44 pm

Сигурно или пак ве дупат од штабот како со онаа „шкртај северна“ лага?
luxor
luxor

Број на мислења : 5387
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 36 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Сеп 22, 2019 2:10 pm

До сега нема демант од никого, па веста може да се смета за точна. Не знам од каде хунтата ќе најде толку полицајци за да постават пред секоја табла 24/7 да го чува најуспешниот проект на власта. Во Неготино нема воопшто табла, во Кавадарци е оштетена. Изгледа почна некој вид револуција. Не шарена куртон револуција туку камена или чеканска.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6218
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 36 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Нед Сеп 22, 2019 3:54 pm

Premnogu ste glupi vie vo dpsne za da nasedne nekoj na vashite gluposti i da vi ovozmozhi demantot ili izostavanjeto na istiot da gi prikazhuvate kako dokaz.
Teo
Teo

Број на мислења : 4921
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 36 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Нед Сеп 22, 2019 5:48 pm

трендафил напиша:До сега нема демант од никого, па веста може да се смета за точна.

Отсуство на демант не е доказ дека веста е точна, ама отсуството на било каков доказ дека нешто се случило е јасен показател дека веста е повеќе од лажна.
luxor
luxor

Број на мислења : 5387
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 36 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Сеп 22, 2019 9:45 pm

Да не сакаш да ти испратам парче од скршена табла со сертификат од МВР дека е дел од таблите во Неготино или Кавадарци. А зошто тебе те лути ако некој искршил табла со насилно сменетото име според кое ние сега сме северен сосед на Македонија (покраина во Грција) што е прилично голема глупост или затоа што нема натпис на албански во општини во кои има само по 0,01% Албанци, а потребни се 20% според Уставот.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6218
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 36 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Нед Сеп 22, 2019 10:22 pm

Таблите се неважни во овој случај. Важно е што уште еднаш си фатен во лага и обид да протуркаш лажна вест од кујната на дпне.
luxor
luxor

Број на мислења : 5387
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 36 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by osa on Саб Окт 05, 2019 11:21 pm

Заев со одлична вест – Следува досега невидено покачување на пензиите
Објавено на 5 октомври, 2019 во 19 часот и 45 минути

„Во овие две години не се одлучивме да ги зголемуваме пензиите популистички пред избори, туку ги зголемуваме согласно закон.Чесниот пристап што го имаме ни наложува прво да го стабилизираме Фондот, без при тоа оштетени да бидат идните пензионери, рече премиерот Зоран Заев на денешната трибина во Штип, најавувајќи дека во 2020 ќе следи покачување на пензиите какво што досега не е видено.
– Фондот сега се стабилизира и најавувам, овде во Штип, во 2020 ќе следи покачување на пензиите какво што досега не е видено, порача лидерот на СДСМ и македонски премиер.

ZORAN ZAEV - Page 36 Lg.php?bannerid=54&campaignid=27&zoneid=1&loc=https%3A%2F%2Fcentar.mk%2Fblog%2F2019%2F10%2F05%2Fzaev-so-odlichna-vest-sleduva-dosega-nevideno-pokachuvane-na-penziite%2F&referer=https%3A%2F%2Fcentar

Чесните политики, ќе ни донесат сериозно зголемување на пензиите, а нема да биде оштетен Фондот или идните пензионери, соопшти Заев.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15760
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 36 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Bosonoga on Вто Окт 08, 2019 10:06 am

SREKEN RODENDEN NA NAJUSPESNIOT PREMIER NA MAKEDONIJA ZORAN ZAEV

ZORAN ZAEV - Page 36 Untitl13
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 835
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 36 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by osa on Вто Окт 08, 2019 9:51 pm

chestit rodenden premiere Zaev

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15760
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 36 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Окт 18, 2019 6:24 pm

Дали сега ви е јасно дека Зоран Заев лажеше кога тврдеше дека минатата година сме добиле датум за преговори со ЕУ. Лажеше и кога тврдеше дека срамната промена на Уставот ни гарантира датум за преговори. Црпнатиот од Муртино е без конкуренција најголемиот лажго во Македонија.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6218
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 36 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC on Пет Окт 18, 2019 6:34 pm

Кој ќе ве растури на изборите што доаѓаат. Но прво ќе ги испоапси сите небањати криминалци.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1063
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 36 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by TRAJCHE on Саб Окт 19, 2019 12:45 pm

Rakavicata e frlena, Zmicko ke go dobie toa sto go barase. Zmicko ajde na izbori.

Заев: Предлагам брзи избори и барам чист мандат

,,Пред два дена во Брисел ни беше направена голема неправда . ЕУ не го испорача тоа што вети. Ние ги завршивме сите наши обврски, а тие не си останаа на зборот.

Тоа е нивна историска грешка. И тоа го потврдија сите европски лидери.

Јавно се заблагодарувам на огромнито мнозинство европски лидери, кои се бореа за позитивна одлука за нас.

Факт е дека ние сме жртви на историска грешка.

И јас сум разочаран и лут .

За мене лично, ова е исклучително лоша одлука за нас.

Ние оваа одлука не можевме да ја промениме.

Ние сме одговорни за нашите одлуки.

Сериозноста на актуелниот миг бара сериозна одлука од мене.

Ја преземам врз себе разочараноста на својот народ.

Се исправам пред вас и јасно и гласно порачувам, нема да биде урнат нашиот европски сон.

Европскиот сон на Македонците, Албанците и другите што живеат во Македонија, нема да биде урнат.

Сега е потребен вашиот став.

Организирање брзи предвремени избори, најбрзо што може на кои вие ќе донесете одлука за патот по кој треба да продолжи нашата земја.

Ова е мојот предлог што ќе го изнесам кај претседателот Пендаровски на лидерската средба.

Граѓаните имаат право да одлучат, дали да одиме напред или назад.

Граѓаните ќе одлучат, дали да продолжиме по патот на пријателство или на кнфронтации

Само граѓаните и никој друг нема право да одлучат.

Јас сум подготвен, мојот тим, мојата политичка партија сме подготени.

Немам право да престанам да се борам, ги сакам мојата земја и мојот народ.

Подготвен сум за нов целосно, јасен и чист мандат доверен од граѓаните.

За да градиме европска држава, без разлика дали ЕУ е подготвена или не“-рече премиерот Зав во обраќањето пред јавноста.

https://ako.mk/%d0%b7%d0%b0%d0%b5%d0%b2-%d0%bf%d1%80%d0%b5%d0%b4%d0%bb%d0%b0%d0%b3%d0%b0%d0%bc-%d0%b1%d1%80%d0%b7%d0%b8-%d0%b8%d0%b7%d0%b1%d0%be%d1%80%d0%b8-%d0%b8-%d0%b1%d0%b0%d1%80%d0%b0%d0%bc-%d1%87%d0%b8%d1%81/
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 495
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 36 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Окт 19, 2019 1:55 pm

Заев не се извини за лажењето дека датум за преговори со ЕУ сме добиле во минатата година. Огромното мнозинство европски лидери беа и против блокадата што ја добивме од Грција со единствена вина затоа што сме Македонци и државата ни се вика Македонија. Грција не смееше да го направи тоа согласно меѓународната спогодба за која гарант беа ОН, ЕУ и САД. Приказната сега се повтори со друг актер и со опипливи аргументи што не претставуваат кршење на човековите права. Еве една интересна колумна од Бранко Геровски напишана пред да собере Заев храброст да се појави во јавност.

https://plusinfo.mk/шупрајме-сега-без-датум-другарчиња/

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6218
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 36 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Саб Окт 19, 2019 3:42 pm

Novinarcheto seushte misli deka nekoj go esapi?!..C c c...
Teo
Teo

Број на мислења : 4921
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 36 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Окт 19, 2019 5:14 pm

Ќе видиме колкумина го есапат во иднина. Заев денеска не кажа дали ни е одземен датумот за преговори што го добивме во минатата година или се работеше за гнасна лага во обид да помине референдумот за промена на името.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6218
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 36 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Саб Окт 19, 2019 5:17 pm

Кого да есапат? Суетичи? А како тоа ќе го видиме? Според која методологија? Или ти ќе бидеш тој што одлучува за тоа? ZORAN ZAEV - Page 36 Crying-with-laughter
luxor
luxor

Број на мислења : 5387
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 36 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Окт 19, 2019 5:39 pm

osa напиша:Заев со одлична вест – Следува досега невидено покачување на пензиите
Објавено на 5 октомври, 2019 во 19 часот и 45 минути

„Во овие две години не се одлучивме да ги зголемуваме пензиите популистички пред избори, туку ги зголемуваме согласно закон.Чесниот пристап што го имаме ни наложува прво да го стабилизираме Фондот, без при тоа оштетени да бидат идните пензионери, рече премиерот Зоран Заев на денешната трибина во Штип, најавувајќи дека во 2020 ќе следи покачување на пензиите какво што досега не е видено.
– Фондот сега се стабилизира и најавувам, овде во Штип, во 2020 ќе следи покачување на пензиите какво што досега не е видено, порача лидерот на СДСМ и македонски премиер.

ZORAN ZAEV - Page 36 Lg.php?bannerid=54&campaignid=27&zoneid=1&loc=https%3A%2F%2Fcentar.mk%2Fblog%2F2019%2F10%2F05%2Fzaev-so-odlichna-vest-sleduva-dosega-nevideno-pokachuvane-na-penziite%2F&referer=https%3A%2F%2Fcentar

Чесните политики, ќе ни донесат сериозно зголемување на пензиите, а нема да биде оштетен Фондот или идните пензионери, соопшти Заев.
Ветувањето не е за 2021 година, после избори, туку за 2020 пред избори. Сметката, есапот, ќе дојде на избори. Ќе видиме какви ќе бидат резултатите се надевам, веќе подолго време, дека тоа ќе се случи во март следната година.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6218
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 36 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Саб Окт 19, 2019 5:43 pm

Davashe rezultati kaj Grujo, ne gledam zoshto toa bi se promenilo...Osven ako ne pochnete po mitinzite da urlate imeto kje go vratime...Ako smeete de, poshto dvotretinsko cenzusoidna partija koja gi moli zapadnjacite da gi stavi kalif namesto kalifot...
Teo
Teo

Број на мислења : 4921
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 36 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 36 of 41 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 41  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот