Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZORAN ZAEV

Страна 37 of 43 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 43  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 37 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Окт 19, 2019 6:03 pm

Странците не гласаат во Македонија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 37 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Саб Окт 19, 2019 6:15 pm

Pa zoshto togash pushite kaj niv koga znaete deka ne mozhat da ve postavat kalif namesto kalifot?

ZORAN ZAEV - Page 37 140
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 37 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Окт 19, 2019 8:32 pm

Веројатно се работи за морална поддршка од сестринските партии од ЕНП, односно десничарските европски партии. Прочитај го целиот текст и ќе видиш дека сите со кои контактираше ВМРО лобирајќи за датум за преговори гласаа за тоа во Европскиот совет. Емануел Макрон е ваш, социјал-либерал.

https://republika.mk/vesti/makedonija/mucunski-od-brisel-vmro-dpmne-ima-poddrshka-da-formira-vlada-koja-kje-go-zabrza-evrointrgraciskiot-proces/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 37 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Саб Окт 19, 2019 9:38 pm

kakvi i da se sepak chekate tie da ve stavat kalif namesto kalifot...Patem da ne zaboravi deka tochno tie za koi velish deka ve poddrzhuvale i glasale za datum jasno rekoa deka toa go pravat zaradi dogovorot so Grcija?
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 37 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Окт 21, 2019 2:59 pm

Калиф наместо калифот најверојатно од 3 јануари, кога ќе се формира техничка влада што ќе ги спроведе изборите ќе биде Оливер Спасовски. Што ќе биде на следните избори ќе видиме. Мислам дека поради многуте лаги од кои најголема беше дека сме добиле датум за преговори минатата година Заев ќе биде единствениот лидер на голема партија што ниту еднаш не победил на парламентарни избори. Претпоставувам дека 12 април, наместо брзи предвремени избори е поради една од овие две причини. Едната е дека се очекува прием во НАТО што ќе се воздигне до небеса. Вториот дека власта сака да „украде“ што повеќе пари пред да си замине.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 37 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пон Окт 21, 2019 3:56 pm

Pa koga se glupi dpsmne koj im e kriv. Zaev gi izvozi so predlogot za izbori vo dekemvri a glupite se izlazaa zaradi sto dena privremena vlada.

I koga sme kaj lazenjeto eve pozdrav do Zhmici od tie shto go gushkale vo Gostivar.

ZORAN ZAEV - Page 37 Ehz8q710
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 37 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Окт 22, 2019 10:12 am

Не верувам дека нема ниту еден Албанец кој смета дека поважно е како живее отколку дали во Берово ќе има двојазична табла или ќе има службеник што знае албански, а нема кој да му се обрати. Во секој случај според анкетите се намалува поддршката за СДСМ кај сите, па и кај Албанците, со напомена дека нема анкета правена после одземањето на датумот за преговори со ЕУ, што нели го добивме минатата година.
Заев поради цементирање на идентитетот го укинува и македонскиот јазик во училиштата. Овој пат предметот нема да се вика национален јазик туку мајчин јазик. Такво нешто може да му падне на ум само на многу ненормален човек. Значи ли дека некој што се смета за Македонец иако мајка му е од друга етничка заедница дека нема да смее да учи македонски туку јазикот на мајката или дека националноста не е слободен избор туку ќе се воведе матријархат. Или ако сака да учи македонски јазик и ако е припадник на етничко малцинство тоа ќе му биде забрането? Само за да се задоволат соседите, Грците и Бугарите и налудницавиот да се смета за уште поголем Бог што создава нов народ на место на македонскиот. Нели македонскиот јазик остануваше според Преспанскиот. Или СДСМ го смета за бугарски дијалект според договорот за заедништво со во моментов непријателска Бугарија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 37 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Сре Окт 23, 2019 9:25 am

Chestito praznik Trendafile...

ZORAN ZAEV - Page 37 Ehiukp11
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 37 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Окт 26, 2019 1:13 pm

Мислев дека до сега ќе биде тргнат претходниот вирус пласиран на повеќе теми што немаат врска со напишаното со кој лажно, веројатно препишано од некоја бугарска книга се претставува дека наводно во Македонија имало голем број на заевисти (квислинзи) што се бореле на страната на фашистичката глобалистичка страна, па малку паузирав со нормална дискусија по оваа и сите теми што се загадени со вирусот. Гледам дека нема шанси тоа да се случи па еве продолжувам на дискусија по темата.

Ако Заев 4 месеци барал средба со Макрон, значи ли дека знаел дека од таму прети опасност за негласање за добивање на датумот што наводно сме го добиле минатата година. Ако е така, зошто дома тоа не се споменуваше. Дали Заев ја лажеше македонската јавност и во врска со овој датум како што тоа го правеше. Се разбира дека сите не беа излажани туку само тие што уживаат во лажењето на амнестираниот криминалец црпнат од нива во Муртино.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 37 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by osa on Саб Окт 26, 2019 10:21 pm

[size=41]Заев му покажа „мало сутра“ на Мицкоски и доби аплауз (ВИДЕО)[/size]

Заев на лидерот на ВМРО ДПМНЕ му порача дека се лаже ако мисли дека ќе дојде на власт по завршувањето на предвремените парламентрани избори наредната година.

Напишано од
 Плусинфо
 -
26/10/2019 21:14
2397Share on Facebook
 
Tweet on Twitter
  ZORAN ZAEV - Page 37 Malo-sutra-zaev
Со непристојна гестигулација лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев на денешната трибина во Прилеп покажа дека неговиот политички противник лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски нема да дојде на власт.
Заев на лидерот на ВМРО ДПМНЕ му порача дека се лаже ако мисли дека ќе дојде на власт по завршувањето на предвремените парламентрани избори наредната година.
Моментот може да се види по 29 минута од видеото.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 37 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by osa on Саб Окт 26, 2019 10:22 pm


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 37 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by OPOZICIONER on Нед Окт 27, 2019 12:21 pm

bravo care .....
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 37 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Окт 28, 2019 7:40 pm

Ако се воодушевувате на веројатно најпростачкиот гест во историјата на македонската политика, достоен за сељак како карактер, алал нека ви е на умот. Немам коментар.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 37 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Ное 10, 2019 8:56 pm

ZORAN ZAEV - Page 37 Viber_image_2019-11-10_19-52-17

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 37 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Ное 29, 2019 2:05 pm

Уште еден ненормален израз употребен од фирерот. Мултиетнички народ. Такво нешто не постои. Мултиетнички можат да бидат држава, општество, но народ не. Единствено ако како македонскиот народ ги смета двата етникума Македонци и северно Македонци како два народа во еден. Во тој случај е крајно безобразно северните Македонци да се обидуваат да им го украдат името на Македонците.

https://www.facebook.com/naletdasestorite/videos/719939645194267/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 37 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пет Ное 29, 2019 3:57 pm

Namali glupokja ili mislish deka site imaat memorija na zlatna ripka kakva shto ti imash.

Ushte eden nenormalen izraz upotreben od kvislingot koj gi vodi dpsmne predavnicite.

ZORAN ZAEV - Page 37 Img_2102

https://okno.mk/node/75461

Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 37 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Ное 29, 2019 4:53 pm

Не е Мицковски предмет на темата, туку Заев. Но еве ќе ти одговорам. Не значи дека ако лидерот на најголемата партија во Македонија еднаш згрешил и наместо армада рекол армадила, дека со тоа се оправдуваат сите бројни, безмалку секојдневни глупости на премиерот во заминување Зоран Заев. Се разбира дека очекувањата од еден универзитетски професор се поголеми отколку од некој црпнат од муртинска нива и во тој поглед го поздравувам тоа што многумина, се надевам не поради политичка или етничка омраза, повеќе му замеруваат на Мицковски за една грешка отколку на Заев на многуте.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 37 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Пет Ное 29, 2019 5:04 pm

Лудило е да осудуваш една личност заради грешка, а за иста таква друга да оправдуваш само затоа што е в.д. оФчар на твојата партија.
luxor
luxor

Број на мислења : 5587
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 37 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Ное 29, 2019 6:49 pm

Прочитај уште еднаш внимателно, за да не те прогласи Тео евентуално за глупав, па напиши кого тоа и со што сум го правдал. Не напишав дека Мицковски не рекол армадила место армада. Напротив, тоа е напишано. Очекував дека некој ќе спори дека се работи на само една грешка на идниот премиер и ќе даде пример за уште некоја за која јас не знам, но не лажење во очи дека сум го оправдувал Мицковски.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 37 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пет Ное 29, 2019 7:51 pm

Zhmicko kje bide premier koga vrbite na Koce kje rodat gtozje. Nieden chesen makefonec nema da glasa za predavnici koi pomagaat amnestii na kriminalci i gi prodavaat svojot narod i drzhava kako shto go pravite toa vie dpsmne predavnicite.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 37 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Ное 29, 2019 7:57 pm

Мицковски нема никаква врска со амнестијата на Зоран Заев.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 37 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пет Ное 29, 2019 8:46 pm

Tochno, ama zatoa ima so lagite deka Zaev bara amnestija a vsushnost Zhmicko ja posakuva za kriminalcite od tvojata dpsmne. Sepak parlamentot kje sprechi i da ve amnestiraat i da izlazhete deka sakate pravda. Tamu kje se pokazhe deka vie ste zastapnici na kriminalot i zatoa glasovite na makedoncite nema da gi dobiete. Makedoncite ne glasaat za predavnicite od dpsmne.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 37 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пет Ное 29, 2019 9:15 pm

Zaev ne go dava Goce. Dodeka firerot na dpsmne predavnichka „podkrepa dogovora zashto mnogo mu bilo vazhno da fljaga v evropejskkia sojuz” shto site go slushnaa od negova usta na sredbata so Bojko Borisov, Zaev cvrsto na stavot deka Goce e Makedonec.

ZORAN ZAEV - Page 37 Img_2105
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 37 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Ное 29, 2019 9:23 pm

До изборите нема да го даде сигурно. Затоа што уште мисли дека може да купи гласови за да победи. Комисијата ќе продолжи со работа во мај, одлука за минарето дивоградба исто така ќе се одлучува во мај ...

Интересно мислење на словенечки твитерџија во врска со северниот премиер. Тој мисли дека во натпревар на неспособни Зоран Заев би освоил второ место. Затоа што не е способен да победи.

https://twitter.com/mad_max_legion/status/1200171278151356417

Тоа како одговор на пранкерството во реприза.

https://twitter.com/RepublikaEng/status/1200054146977730561

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 37 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пет Ное 29, 2019 9:49 pm

Ako si ti glup da poveruvash deka dpsmne predavnikot shto so bugarski pasosh raboti vo Slovenija e Slovenec toa e tvoj problem. Interesno, tviterdzhija stanal vo avgust ovaa godina i retvital i pishuval samo glupi dpsmneovski tvitovi. Nesposoben duri i vo Slovenija so bugarski pasosh da si go izvadi lebot mu se pika na Zhmicko vo dupe da mozhe da se vrati pa da go napikaat vo administracija.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 37 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 37 of 43 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 43  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот