Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZORAN ZAEV

Страна 40 of 43 Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41, 42, 43  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 40 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by defo on Чет Апр 23, 2020 5:48 pm

трендо, „брате“ си патиме од лоши закони...двозмислени, неодречени, затоа 30 години не јаваат...

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 40 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Апр 24, 2020 2:21 pm

За жал во Македонија не сме имале општо народни протести, туку секогаш протестирале симпатизери и членови на една политичка опција или тајни служби на некоја туѓа земја. Со исклучок на протести на невработени за не земена плата.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 40 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Апр 25, 2020 7:34 pm

По што јас ќе го паметам Заев? По Тиранската платформа, Преспанскиот договор и договорот со Бугарија пред се. По промената на името иако референдумот беше неуспешен. По тоа што секоја негова демократска одлука беше според волјата на странците, а не на македонските граѓани. По тоа што ја бранеше Катица Јанева и во време кога наводно дал кривична пријава против неа кај Русковска. По економска катастрофа во која Македонија е на претпоследно место по помошта на државата на стопанството поради короната. Последна е Белорусија која не признава епидемија, фирмите си работат, но добиваат помош поради проблемите со други земји. Германија одвојува 36% од БДП за оваа намена, Србија 11%, Македонија 2,3%. Тоа што се дава за пандемијата е многу помалку од тоа колку се задолжуваме. Каде ќе отидат парите. Во менувачницата на Вицето, мислат многумина.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 40 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC on Саб Апр 25, 2020 7:46 pm

Ќе го паметиш по најтешкиот пораз кој било кога било кој им го нанел на небањатите на изборите, кога и да се одржат.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1286
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 40 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Апр 26, 2020 8:55 pm

Не сметај на изборна кражба. со вакви економски резултати, огромен пад на економијата, споредено со околните земји и пошироко, тешко дека би требало да се посака оваа власт да остане. Не гледаш ли дека во сите земји граѓаните добиваат пари од буџетот, а кај нас државата ги зголеми акцизите на горивата, ги поскапи горивата за 6% и се обидува да не принуди да и ги вратиме парите што ни следуваат од повратот на ДДВ. Па кој пенис не го укинат скенирањето и враќањето на пари, ако им требаат пари. Малку ли им се пари од прекршителите на полицискиот час кои кај нас се меѓу највисоките во светот.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 40 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by TRAJCHE on Пон Апр 27, 2020 7:29 pm

ZORAN ZAEV - Page 40 Img_2133


TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 565
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 40 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Апр 27, 2020 8:05 pm

Интересно е од каде му е на Заев маската ако целите настани на 27 април не беа во режија на СДСМ или газдите од евроатлантската меѓународна банда.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 40 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пон Апр 27, 2020 8:45 pm

Na videoto jasno se gleda se. Smeni dioptrija.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 40 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Апр 28, 2020 8:55 am

Да не треба да ставам розови очила кога ќе го гледам видеото. На него не се гледа од каде се најде маската на земјата пред нозете на Заев. Да не ја црпна од патосот на Собранието. Нејасно беше и од каде пиштол кај обезбедувачот на Заев кој сега е унапреден во директор на БЈБ.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 40 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Апр 28, 2020 1:13 pm

Чудно се најде видео од маската, а се молчи дека на 27 април оваа година Крсто Мукоски лапна тендер од 500.000 евра од држвниот ПУИК. Вие донирајте ги парите од мој ДДВ за да може да му се плати на вратарот Крсто Мукоски кој ја предаде партијата за да ја предаде државата и народот.

https://twitter.com/StevanoAna/status/1254670968347295744?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1254670968347295744&ref_url=https%3A%2F%2Finfomax.mk%2Fwp%2F%D0%BA%D1%80%D1%81%D1%82%D0%BE-%D1%9C%D0%B5-%D0%BB%D0%B0%D0%BF%D0%BD%D0%B5-500-%D0%B8%D0%BB%D1%98%D0%B0%D0%B4%D0%B8-%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%B0-%D0%B2%D0%B8%D0%B5-%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%80%D0%B0%2F

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 40 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Пет Мај 01, 2020 3:44 pm

ZORAN ZAEV - Page 40 95815710
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 40 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Мај 01, 2020 7:50 pm

Гостин напиша:Od teren... Zaev pomaga, Grujokio se slika...I patem gi tepa onie shto sakaat da mu pomognat na napatenoto naselenie...
ВИДЕО: Заев со лопата во рака, на помош во расчистување во погодените подрачја

Денеска продолжуваат активностите на СДСМ за помош на граѓаните од погодените подрачја на коишто им е најпотребна.

Претседателот на партијата, Зоран Заев, на терен, директно ги предводи активностите за помош на граѓаните од Сингелиќ, Стајковци и Инџиково, во реоните коишто не беа покриени во изминатите денови, известуваат од СДСМ.Заедно со тимовите од волонтери и активисти на СДСМ, Заев помага на жителите со цел што побрзо да го нормализираат својот живот.

Се расчистуваат домовите и дворовите на жителите, се испумпува насoбраната вода, се дели вода за пиење, конзевирана храна и средства за лична хигиена.

Жителите се жалат на спорите реакции на надлежните институции и забележуваат што на самите граѓани е оставено пријавувањето на штетите во општините за дури потоа да излезат надлежните Комисии, велат од СДСМ.

ZORAN ZAEV - Page 40 Zaev1_100816

ZORAN ZAEV - Page 40 Zaev2_100816

ZORAN ZAEV - Page 40 Zaev3_100816

ZORAN ZAEV - Page 40 Zaev4_100816

ZORAN ZAEV - Page 40 Zaev5_100816
Ома ли некоја слика на Заев со лопата во рака откако дојде на власт у покрај тоа што загуби на изборите. Некој камен темелник, бидејќи не посакувам елементарни непогоди.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 40 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Мај 01, 2020 8:01 pm

luxor напиша:ZORAN ZAEV - Page 40 95815710
Тоа заедно успеавме мисли со бате Вице и братучедите. Кој ќе добие крв од Заев може да стане Бугарин.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 40 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пет Мај 01, 2020 8:03 pm

ZORAN ZAEV - Page 40 Img_2222

ZORAN ZAEV - Page 40 Screen15
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 40 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by OPOZICIONER on Пет Мај 01, 2020 8:08 pm

Pravo vo centar.

ZORAN ZAEV - Page 40 Img_2150
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 40 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Мај 01, 2020 9:21 pm

Тие што даваат крв не се сликаат и не го објавуваат тоа. На сликава не гледам крв.

Има ли некоја постара слика од Заев како дава крв или сега навистина мисли да оди на брзи избори и да лови во матно во време на епидемија. Ќе даде ли и нешто друго за да добие некој глас од хомосексуалците, на пример.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 40 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by PRVOBOREC on Пет Мај 01, 2020 10:23 pm

Не се сликаат и не го објавуваат а небањат? Ве прочитале како отворен буквар пошто матрицата ви е ептен проста и злобна.
ZORAN ZAEV - Page 40 Img_2443

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1286
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 40 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Мај 03, 2020 4:03 pm

Децата сакаат да се сликаат. Тоа не им доликува на возрасни.

Да одбележиме уште еден настан. Во среда, на Ѓурѓовден, навивач на Вардар кој при прославување на шампионската титула на Вардар веел македонско етничко знаме (со Ѕвездата од Кутлеш) ќе се најде пред суд. Изгледа дека во Македонија може да се вее секое знаме на странска земја, а се санкционира веење на македонското знаме. Македонскиот патриот тоа не го бара, но веќе се имаат јавено повеќе патриоти што се спремни да ја платат казната. Изгледа дека Македонија е под окупација, па окупаторот забранува наши етнички симболи.
Треба да се запаметат две имиња. На тој што го веел знамето, Жарко Масларковски и на режимскиот полицаец Марко Јованов. Во моментов не знам кој ќе биде судија и дека истиот нема да биде слеп послушник на вазалската власт.

https://sport1.mk/rakomet/domashno-prvenstvo/borko-ristovski-kje-ja-plati-kaznata-za-navivach-na-vardar-gonet-za?fbclid=IwAR2sBhW63KQgKPVnLBKy_hcipX9dHZ5qCSP3t8TcH8kGhFpE0Pq5i_KwniI

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 40 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Нед Мај 03, 2020 5:13 pm

Ova gejskoto zname shto ne smeevte da go napravite so dovolno kraci li go veel tvojot sopartiec vanchemihajlovist?


ZORAN ZAEV - Page 40 Exbho910
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 40 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Нед Мај 03, 2020 5:17 pm

Ili mozhebi ova shto go izbrusivte od grbot za da bidete chisti vanchemihajlovisti?

Teo напиша:
трендафил напиша:По талибанскиот чин, брусењето на Сонцето од Кутлеш кое голем дел Македонци го сметаат за национален симбол и кое едногласно беше избрано за државно знаме на почетокот на самостојноста на нашата земја и беше сменето под брутални уцени на евроатлантската меѓународна банда има повеќе реакции. Никој не го поздрави настанот, а повеќе луѓе го осудија. Брусењето беше извршено педерски, како карактер, да се изразам

vsmro dpsmne vanchemihajlovistichko talibansko pederska (kako karakter)...

ZORAN ZAEV - Page 40 95556310

ZORAN ZAEV - Page 40 Img_2232

ZORAN ZAEV - Page 40 Exaa9g10
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 40 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Мај 03, 2020 5:44 pm

Во секој случај за тоа ќе треба да ги прашаш членовите на ВМРО што го сменија своевремено грбот на партијата. Тоа може да го сторите на првиот проширен состанок на владината коалиција затоа што лидерот од тоа време и еден од неговите најблиски соработници од времето на менувањето на грбот ќе бидат на него. Се работи за Љубчо Георгиевски и Љубе Бошковски.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 40 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by OPOZICIONER on Нед Мај 03, 2020 5:47 pm

A vie sto gi pravevte so pomalku kraci kao podobri ste.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 40 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Нед Мај 03, 2020 6:09 pm

Gledaj shto vika tvojot bivshi lider. I toj kako i Vanche, Todor i Grujo potvrduvaat deka ste predavnici. Mozhebi zatoa Todor go ubivte, od Ljubcho se otkazhavte a Grujo i Vanche pobegnaa shto podaleku od vas predavnicite gejsko antichki.

ZORAN ZAEV - Page 40 Exgmsu10
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 40 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Мај 09, 2020 8:04 pm


_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 40 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Саб Мај 09, 2020 8:22 pm

Како што и мислев, таму каде што е виден разговор паузи нема, но таму каде што е монтирано паузите се големи а речениците неповрзани. Ова е само почетен обид, ако помине ќе продолжат со подрски лаги и монтажи, но ако Заев и СДСМ се обратат на обвинителството со барање случајот да се истражи и Заев да биде обвинет доколку се докаже криминал можам да гарантирам дека се ќе заврши како со оној криминалецот словенечки што објавуваше лаги во италијанскиот фашистички медиум.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 40 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 40 of 43 Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41, 42, 43  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот