Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Proshireni veni

Go down

Proshireni veni Empty Proshireni veni

Пишување by Гостин on Саб Окт 15, 2016 12:57 pm

Потребни ви се само две состојки за проширени вени!

Потребни ви се само две состојки за проширените вени: еден детски сапун и една чаша овчо млеко.

Од проширени вени веќе не страдаат само луѓето во зрелите години. Поради претераното седење на работа и дома, отекувањето и проширените вени се честа појава и кај помладите. Недостатокот на физичката активност и вишокот килограми се најголемите непријатели на вените. За среќа, понекогаш лековите од народната медицина можат многу да помогнат.

За ова ефикасно средство потребни се само две состојки: еден детски сапун и чаша овчо млеко.

Изрендајте го сапунот во чаша овчо млеко и оставете го да отстои додека состојките не се соединат, а потоа смесата втријте ја на проблематичните места три пати дневно.

Можете да направите и облога, поголемата количина ставете ја на вените и држете ја најмалку 10 минути. Постапката повторувајте ја три пати дневно. Помеѓу нанесувањата, смесата држете ја во фрижидер.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Proshireni veni Empty Re: Proshireni veni

Пишување by Гостин on Саб Окт 15, 2016 1:21 pm

Еве уште нешто по темата.

Народен рецепт за проширени вени – 100% ефикасен

Болките во нозете и попуштениоте вени кои ви даваат чувство на непријатна болка и тежина во нозете, а особено и непријатен изглед кој е проблем за секоја дама ќе биде минато со овој народен рецепт.

Потребни состојки:

15 г прополис
10 г кантарион (само цвет)
50 г линцура
50 г рузмарин свеж
15 цвета зелен планински чај
50 г мајкина душица
1 ½ ракија (50-55 степени)
Подготовка:

Сите состојки се ставаат во стаклено поголемо шише. Шишето убаво се затвора, па се завиткува во црна кеса. Шишето се чува 40 дена во фрижидер, или закопано во земја.

По изминати 40 дена, се прецедува, и се пие трипати на ден по половина ракиена чашка.

http://www.zdravjeizivot.mk/naroden-recept-za-proshireni-veni-100-efikasen/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот