Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Доналд Трамп и Македонија

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Доналд Трамп и Македонија Empty Доналд Трамп и Македонија

Пишување by трендафил on Сре Ное 09, 2016 10:07 am

Прво честитки до Доналд Трамп и евентуалните негови поддржувачи на форумов. Мои очекувања се дека неговата администрација ќе го прекине обидот на САД да се сруши демократски избраната власт во Македонија и да наметнат марионетска. Се надевам дека по 11 декември за прв пат по 8 години, откако победи Обама, парламентот ќе одработи полн мандат од 4 години.
Вака рагираат Бранко Геровски и Саше Ивановски-Политико на победата на Трамп.
Патем Републиканците во САД го освоија и Сенатот и Конгресот.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by Гостин on Сре Ное 09, 2016 12:55 pm

Nishto od tvoite ochekuvanja...Na drugata tema ti napishav...Tramp bil besen koga chul deka plakjate pari na demokratite za sredba so nivni vidni lichnosti i slika so Hilari...Mislel deka so toa teshko ste go potcenile i deka ste ja izbrale gubitnichkata strana da i se uvlekuvate u shupak...Kruzhat glasini deka Tramp e golemo zlopamtilo koga se raboti za pari...A posebno koga nekoj predvreme go marginalizira i otpishuva...Pastirot treba pod itno da ja otpushti gatachkata koja go sovetuvala da dade pola milion dolari za slika so Hilari a ne so Tramp...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by трендафил on Сре Ное 09, 2016 5:56 pm

Сега кога УСАИД ќе престане да ги плаќа новинарите што ја поддржуваа мафијата што ја киднапира демократската партија во САД и нивните слуги во Македонија, LSDM, не ќе имаш каде да читаш вакви глупости. Мафијашите всушност сами си ја исекоа гранката на која седат. Ако не му ја украдоа номинацијата на Сандерс и тој беше претседателски кандидат, прашање е какви ќе беа резултатите. Американците први ја срушија најголемата мафија. На 11 декември тоа ќе се случи и кај нас. Трамп покажа дека не е плачко, како Заев на пример. Не му пречеше тоа што најголемите телевизијски мрежи и други медиуми застанаа отворено на страната на Клинтон. Не му пречеше ниту тоа што анкетите беа против него. Сите поддржувачи на СДСМ се незадоволни од победата на Трамп. Очигледно слугите се плашат од тоа што нема да имаат господар.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by Гостин on Сре Ное 09, 2016 6:54 pm

Трендо не гледам твое мислење околу гневот на Трамп за упикувањето на пастирот во шупак на Клинтон со народни пари. И јас слушам гласини, и една од нив вели парите за Доналд биле светиња.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by defo on Сре Ное 09, 2016 10:17 pm

Трендо, намали со печурките.....


Пази на Доналд Трамп рук го боли за Македонија, он се кладам дека и не знае апсолутно ништо за нејзе. Така да таа приказна е завршена, Македонија ќе биде оставена на пониските слоеви во Белата Куќа, на НАТО и ЕУ. УСА, мислам дека наредниве четри години нема да посвети многу внимание на Балканов, што мислам дека не ќе беше случај со Клинтонка.

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by трендафил on Сре Ное 09, 2016 10:35 pm

Клинтонка ќе посветеше внимание на Балканот но со симпатии кон екстремисти. Во соседството на Косово, на пример. Во Македонија некои структури што сакаат да воведат диктатура, односно без победа на избори да дојдат на власт. Патем велат дека Хилари и загубила кога гласачите во САД дознале дека има подршка од еден амнестиран криминалец од нашата земја.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by Гостин on Чет Ное 10, 2016 12:09 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by трендафил on Чет Ное 10, 2016 7:35 pm

Да сме живи и здрави ќе видиме што ќе прави Трамп. Сигурно е дека нема да ги исполни ветувањата 100%, но и дека нема да се однесува како СДСМ кога последен пат победи на избори со ветување дека ќе вработи по еден од секое семејство, на пример. По некои анализи американските претседатели исполнуваат 3/4 од тоа што ќе го ветат.
Гледам дека има обид за шарена револуција и во САД, односно група фашисти не можат да ја прифатат одлуката на мнозинството и сакаат да наметнат свое мислење. Ќе биде интересно ако Сорос изнуди антитерористичка коалиција на Трамп и Путин против шарените револуции. Ќе летаат партали низ цел свет вклучувајќи ја за жал тука и Македонија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by Гостин on Пет Ное 11, 2016 10:58 am

Pa znaeme shto kje pravi...Sueten chovek kako nego, prvo kje va prasha zoshto davavte pari na Klintonica...Potoa kje ve pushti niz voda (chitaj Idrizovo)...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by трендафил on Пет Ное 11, 2016 8:24 pm

МИРКА ВЕЛИНОВСКА: Баталете го Бејли, тој не е веќе кредибилен ни дома!

Тоа е тоа. Бидна. Го видовме во живо. Десетте дена што го потресоа светот се случија во Америка. Овој пат како што математички прецизно предвиде Kарл Маркс. Оние што од незнаење го вулгаризираа неговиот филозофски запис за комунизмот, никогаш нема да разберат, а не се потрудат да го прочитаат без некој да им прераскажува. А тој едноставно предвиде дека капитализмот како човечка творба ја отсликува неговата двојна природа (инстинкти, нагони и совест), по својата природа предаторски и како таков никогаш нема да може да се самоограничи и самоконтролира. Затоа во еден миг нужно ќе стане канцероген. Ќе дегенерира и ќе се изеде сам од внатре. Предвиде дека токму во тој стадиум, кога профитот ќе го делат една шака луѓе наспроти милијарди, во мигот кога работникот ќе стане алатка, орудие без душа и човечки својства (солидарност и сомилост), во земјите кои се економски најмоќни, најразвиени и најбогати, ќе се случат револуционерни промени. Ќе ги изведат работниците, пролетерјатот кој создава профит, а за возврат нема ништо, иако создава вишок на вредност.
Она што се случи со победата на Доналд Трамп е баш тоа. Мојата генерација рикаше од смеа кога ја слушавме пораката од вдахновените југословенски револуционери: ,,Америка и Енглеска бит че земља пролетерска“. Ама изборите во САД и референдумот во Велика Британија не случајно и ја потврдија веродостојноста на симболично ниво. Оти родителите на тој крвожеден и брутален казино-капитализам, како што го нарекува Пепе Ескобар (новинар и аналитичар), што го доведоа човештвото до работ на опстанокот, се овие две држави преку владејачката класа. Во мигот кога конзервативците во Британија воведоа данок на спалните соби, а во Америка отиде во двегодишен затвор човек што ја собирал дождовната вода од олукот на својата куќа (дождот да ти бил сопственост на државата) јасно беше дека сме на прагот на нова светска револуција. Зашто за пљачкашка приватизација стигна Сонцето, водата и воздухот. Различно е само тоа што наводната западна левица и нејзината источна посестрима транзитираа во паразитска салонско-снобовска збирштина која за мали парични награди му служи на профитерот, а лепезата десничари конзервативци и традиционалисти влезе во напуштениот лев политички и идеен простор.
Европската десница во Европскиот парламент, по економскиот крах, влезе со Марксовиот ,,Kапитал“. Не случајно, ами паметно и логично. Оти бараа решенија. Трамп победи со работништвото и младите. Оние истите колеџари и студенти што Берни Сандерс ги предаде среде кампања застанувајќи рамо до рамо со кандидатката на казино-капиталот. Е, ама тие одбија да бидат пакет кој се препраќа на друга адреса која ја напишал ,,водачот“ со слабо бабуле. Гласаа секој поединечно како човек со самосвест. За Трамп. Што значи тоа? Па само дека животот е многу поголем од секоја бурда кројка, шашма и измама. Смртоносната мрежа сплетена од разни билдерберг-групи, корпорации, киднапирани и приватизирани институции, клубови на ,,државници“, ,,експертутки“, ,,преститутки“ и активистички мрежи ја испокина голоракиот пролетер и обезнадежената младост. Џорџ Сорос веднаш го сфати тоа. Kако и неговиот исламски пандан Фетулах Гулен. Затоа му беше тешко на изборниот ден и веќе извесната победа на Трамп, да сврзе една проста реченица ни колку нашава речита Kатица Јанева или Трифун Kостовски.
Во средата наутро, по непроспана ноќ, се видов себеси во новото време. Сакав да сум сама, во мир да му се радувам на денот додека си ја доловувам атмосферата по шокот во кој паднаа наперчените и арогантни корисни идиоти, марионети, паразити, експерти, подлизурковци и брендирани давајгази кои нагрнаа по американските естаблишмент-амбасади спремни да ја прослават гоооолемата победа на фаворитката Хилари Kлинтон. Па нормално бе дека непоканета прво ,,влегов“ во „Александар палас“. И ги видов јасно, иако не сум Нострадамус, подопашниците на Џес Бејли, славните куртон-револуционери, пленумаши и што уште не, маскирани глобално како Kики Доди кловнови, со капчиња набиени до уши, екстатични додека чекаат американска ,,Нова година“ за да си честитаат победа на македонските избори. Сите загледани во Бејли оти не смеат да му завртат грб, па да пропуштат команда со ишарет или просто само негов мил поглед. Го видов фукујамистот и хипик Денко Малевски, кој, иако ,,лев“, заговара и ја брани како хуманистички дострел и незаменлив модел на владеење западната политика на сила. Зашто и во Волшебникот од Оз убаво си пишува дека вештерката од Запад по природа е добра, а лоша е само вештерката од Исток. Го идентификував „борецот за човекови права“, Али Ахмети, како самостојно се укипил како санта мраз на плоштадот во Зајас. Ја истуфкав Оливера „модра туфна“ Трајковска, која имаше курата среќа да доживее постизборен шок во низа за кратко време и на две места: локално и глобално. Додека се ,,минглав“ меѓу раскљафтените следбеници на Хилари, всушност го барав Бранко Геровски за да ждракнам во каков тотал мејк овер се преправил овој пат, ама после разбрав дека да ти бил на работното место за да информира. Професионално. Ем корисно за него. Никој не му побара, ама глодурот очигледно имаше потреба да ни приложи сертификат дека овој пат не е шоулдер ту шоулдер со американските лузери. Изгледа ќе почне прв да фаќа врски кај Трамп оти Бејли си оди прво дома, а после ќе види каде ќе биде „распореден“. Се си мислам дека низ таков мисловен процес минуваат и Сашо Ордановски и Љубомир Фрчкоски и слични корисни елитни идиоти. Па онака џабе се сетив на сцените од испаничената бежанија на едно чудо „демократи“ и „хуманисти“ од Сајгон кон влезната врата на американската амбасада по неуспешното „ослободување“ на Јужен Виетнам.
Се разбира дека го посетив и Брисел, тркнав и до Париз и Берлин, а не ја испуштив ни Варшава. Секаде стоп кадар. Замрзнати минути и кошмар на јаве. Додека живиот пролетаријат и тек-тук по некоја самопрајска влада (Унгарија и Никарагва) славеше планетарна победа, на нивните профитерски елити им замрзнало гомното. Не знаат на каде да фатат. Останаа без американски ,,гајд лајн“. Шајката им останала забиена во послушниот задник, ама нема кој да даде директива. Не знаат дали да ја вадат самостојно или да продолжат кротко да седат на неа. Оти што да знаеш. Ами ја ако Сталин не умрел, туку се преправа дека е мртов за да види кој му е искрен поддржувач, а кој лажира. Или ако сепак оживее мртвата СФРЈ како што веруваше Перо Гошев на денот на нејзината смрт (14 вонреден конгрес на СKЈ). И тоталитарциве од Западот денес реагираат исто како колегите им од Истокот. Првпат се соочија со својата минливост и почнаа да веруваат во бесмртност. Мартин Шулц, Жан Kлод Јункер и Доналд Туск, иако се од ист клуб на сериозни држави, а се неизбрани, туку поставени, дадоа три изјави од кои оние на Шулц и Туск спаѓаат во доменот на најглупавите и очајнички искази. Изјавата на владата на Германија е најискреното колективистичко признание дека не знаат што да мислат и на кај да фатат една година пред избори. Во Франција се знае: Ле Пен се радува на победата на американското население над естаблишментот. Оланд и Саркози си гледаат во јајцата. Но сите овие губитници се надеваат дека и со Трамп ќе си остане исто како што било. Тие просто уште не сфаќаат дека шумарот неповратно втрча на теренот.
За оние што не сфаќаат дали корпорациско-банкарско-политичкиот комплот со се својата дворска послуга во медиумите и невладиниот сектор е уплашена од Доналд Трамп или од народната волја во Америка да кажам: Трамп е само гласноговорник или артикулатор кој навреме ги виде реалните чувства на живиот американски човек и интелигентно заигра на нив и со нив. За цело време зборуваше она што обезвластениот Американец го чувствува и мисли. Дури и да успеат до 20 јануари да го решат мафијашки како Џон Kенеди, враќање на старо нема, а може да почне само граѓанска војна. Осмоноемвриското гласање во САД, како и по брегзит, ослободи огромна енергија и мотивира огромна маса поробен народ во планетава на кој му се врати надежта. Почнува домино-ефектот кој значи верижна замена на некредибилната и корумпирана политичка класа која му слугуваше на американскиот профитерски интерес претворајќи ги националните држави во банана републики. Ерата на Бжежински и Kисинџер заврши. Светскиот поредок дизајниран на ваков криминален начин, падна. Нема посебни илјадагодишни рајхови и натприродни човечки направии. За нас во Македонија е важно да разбереме конечно дека одважноста и вербата во себе се есенција на животот. Дека изборната волја е најсилното и најубедливото оружје. На избори се излегува и за мали, но и за големи теми и прашања. Приоритетите ги одредува секој од нас на логичен начин, а без самодеструктивна омраза и гнев. Секој политичар измамник најмногу се плаши од масовност на денот на изборите. На 11 декември, ако и вие сакате да бидете шумар и да си ја одбраните куќата и маркичката на која е изградена, а која странски вагабонти и нивната домашна прислуга сакаат да ви ја украдат за да ја распродадат на парчиња по „македонски“ транзициски модел, излезете масовно уште во утринските часови (до 10 часот) за да може секој „пријателски“ дрон да го констатира како факт, а потоа, пошто ние не сме Америка, чекајте ги резултатите, не дома, ами на отворено, околу државните институции што симболизираат држава. Е, дури потоа, институционално, законски и темелно ќе си го чистиме и домот и дворот од ѓубрето. Не слушајте го Џес Бејли. Нека си шлапа што си сака ако така му е полесно. Зашто тој веќе не е кредибилен ни дома.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by Гостин on Саб Ное 12, 2016 10:52 am

Pak so halucinaciite na ludata baba...Nemashe neshto svoe da kazhesh???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by трендафил on Саб Ное 12, 2016 9:02 pm

Мирка ги предвиде промените во САД уште пред една година. Единствен аналитичар е што не промашува. За разлика од експертите на СДСМ кој на пример предвидуваа дека ако не девалвира денарот дека ќе банкротира нашата татковина и изигруваат експертутки и понатаму.
Но да се вратам на Трамп. Интересна изјава на неговиот советник Марк Барнс:
- Околу прашањето коешто се однесува за името на вашата земја, коешто сакаат да ви го сменат и да престанете да се викате и именувате како Македонци, што пак е нечуено во светската историја, никој не смее да ви го смени името и идентитетот затоа што вие сте родени како Македонци и ќе продолжете да живеете и да се именувате така, вели Барнс.
Многу е нечесно, додава Барнс, што Грците во САД даваат милиони долари за Демократската партија само за да и се додворуваат и да ве натераат да го смените името.
- Бидете сигурни дека сега со именувањето на Трамп за претседател на САД, нема тоа да се случи, односно нема да се смени името на вашата земја Македонија. Гарантирам дека со изборот на Трамп за претседател на САД, секоја иницијатива предводена од Демократската партија на САД и демократското владеење веднаш ќе биде запрено. Тоа се однесува и за промената на името на државата Република Македонија, потенцира Барнс.
Во однос на претстојните парламентарни избори во Македонија закажани за 11 декември, Барнс со став дека очекува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ да го добие повторно мандатот за формирање на нова влада.
- Господинот Трамп е запознаен со работата на господинот Груевски и му ја дава неговата целосна поддршка за сето она што тој го прави за македонскиот народ. Очекуваме да го добие повторно мандатот од народот на престојните избори во декември, бидејќи сметаме дека Никола Груевски ќе продолжи со истата ангажираност што досега ја правеше за подобар економски развој и за безбедноста на државата, оценува Марк Барнс.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by Гостин on Саб Ное 12, 2016 10:41 pm

A da ne bila Mirka taa gatachkata??? Dosega se promashila...Crno mu se pishuva na pastirot tvoj ako trgnal po umot na pijanata baba...

I prestani vekje da mi se mestish na volej...Pochnuva da stanuva dosadno...Eve jas, za razlika od KURirite kje ti ja otkrijam vistinata...

Grcite se na kluchnite pozicii i imaat golemo vlijanie kaj Tramp...

Грчки Американци во тимот на Трамп

СИТЕ ГРЧКИ ЛУЃЕ НА ДОНАЛД ТРАМП

A vashiot Barns e izmamnik...

ЛАЖГО ОД КАМПАЊАТА НА ТРАМП ТВРДИ ДЕКА ТРАМП ГО ПОДДРЖУВА ГРУЕВСКИ

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by трендафил on Пон Ное 14, 2016 12:38 pm

Ќе видиме наскоро дали е така, мислам во врска со тоа дали Трамп ќе продолжи со притисокот врз Македонија да си го смени името, како што тоа го правеше администрацијата на Обама преку Викторија Ноланд, блиска соработничка на Хилари Клинтон и преку Џорџ Сорос и УСАИД. Иначе СиЕнЕн беше еден од медиумите што пропагираа во полза на Хилари Клинтон, па не може башп 100% да му се верува. Од тоа што го читам на линкот што си го дал на Утрински, но не со автоматско впивање на податоците туку со малку пошироко гледање, од цитатот за Џорџ Гигицос гледам дека негов клиент била белата куќа во време кога САД ја призна Македонија под уставното име. односно во времето на Џорџ Буш. Трамп ќе мора да води борба со Џорџ Сорос. Битката всушност се води од моментот кога Трамп победи затоа што во САД има обид за шарена револуција која е во тек. Во таа битка Македонија ќе му биде сојузник. Имаме заеднички непријател.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by Гостин on Пон Ное 14, 2016 6:18 pm

Pa mora da prodolzhi...Grchkiot platenik Grujokio, koj praveshe se da ne dobnese vo bezizlezna polozhba i da ni go smeni imeto kje bide vo Idrizovo i kje mora Tramp da odrabotuva za grcite...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by трендафил on Пон Ное 14, 2016 7:53 pm

Не ги раскажувај цело време твоите соништа, Разбуди се еднаш. Дури и да успее Катица Јанева да ги убеди судиите дека Груевски нарачал кршење на едно стакло и соборување на оградата без оштетување, не веру7вам дека би добил поголема затворска казна поради тоа. Мислам дека знаеш дека во Идризово не се лежи со денови, туку минимум со денови. Ќе одговориш ли на прашањето зошто сметаш дека Џорџ Гигицос кој работел за Белата куќа во време кога САД ја призна Македонија под уставното име сега би бил штетен за Македонија. Само затоа што ти е криво што во САД не победи злосторничкото здружение на клинтонови.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by Гостин on Пон Ное 14, 2016 8:20 pm

Навиваш за Гигицос гледам. Така е тоа кога грци одлучуваат кој ќе биде на чело на дпмне и државата. Сакаат да не фатат неспремни.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by трендафил on Вто Ное 15, 2016 9:49 am

Не навивам за никого. Само констатирав дека човекот работел за Белата куќа во време кога САД не признаа со уставното име. Без посебни емоции, исклучиво како факт.
Да се вратам на Трамп. Еве го соопштение на прес службата на Кремљ за неговиот разговор со рускиот претседател Владимир Путин.
„Владимир Путин и Доналд Трамп го делат мислењето за потребата да се здружат во напорите против заедничкиот непријател број еден – меѓународниот тероризам и екстремизам. Во таа смисла разговарале и за решавање на кризата во Сирија“, стои во соопштението. Во соопштението на прес-службата се наведува дека Путин и Трамп се согласиле дека руско-американските односи се наоѓаат во „многу лоша состојба“. Тие исто така ја разгледувале опцијата за активна заедничка соработка на нивна нормализација и „воведување во рамки на конструктивна соработка во широк спектар на прашања“, вклучително и „формирање на цврсти основи за добри билатерални односи преку развој на трговските и економски компоненти“.
Путин и Трамп се сложиле да продолжат со контактите преку телефон, а во иднина да организираат и лична средба, се наведува во соопштението.
Рускиот лидер уште еднаш му честитал на републиканецот за победата на изборите и му посакал успех во спроведување на предизборната програма. Путин изразил спремност за партнерски односи со новата администрација на Белата Куќа „на принцип на рамноправност, взаемно почитување и немешање во внатрешните работи во државите“.
Што е важно за нас. Ако САД и Русија се борат заедно против тероризмот Косово повеќе не е опасност за Македонија. Исто така ќе бидат неутрализирани и Терористите на Џорџ Сорос кои не се малку во Македонија. Од други извори се дознава и дека Трамп сака да ги подобри односите со Турција кои исто така администрацијата на Обама ги има влошено до максимум посебно по обидот за државен удар организиран од муслиманскиот Сорос, Фетулах Ѓулен.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by Гостин on Вто Ное 15, 2016 11:28 am

Gladna kokoshka proso sonuva pa taka i ti...Ama ajde, kje ostavam vremeto da ti pokazhe kolku Tramp i Putin kje sorabotuvaat...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by Гостин on Вто Ное 15, 2016 11:39 am

A bre velam jas deka komunjar zasekogash si ostanuva komunjar...Ebave dpmne-komunjarsko-partizanska...

Трамп и Путин ќе ги зближи Меланија, а за тоа е заслужен нејзиниот дедо кој бил партизан

PS. Ne postoi neshto shto se narekuva nesrekja da sluzhish vo tugja vojska a protiv Makedonijna i makedonshtinata...Vistinskoto ime za takva rabota e predavstvo...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by трендафил on Вто Ное 15, 2016 12:01 pm

Според РИА новости Трамп најавил промена на политиката во Сирија, односно наместо против легално избраната власт на Асад САД ќе се придружат на борбата против војската што ја создадоа Хилари Клинтон и Обама, односно против ИСИЛ. Па веројатно слично ќе биде и во Македонија. Трамп ќе ги исправи будалаштините да прави непријатели од пријателските народи. Бугарите гласаа за проруски претседател по будалаштината да се откажат од гасоводот Јужен тек од кој требаше да има полза ЕУ, но не им одговараше на диктаторите во ЕУ администрацијата. Тие кои на пример демократската одлука на Европскиот парламент Македонија да ги почне преговорите со ЕУ ја отфрлаат без око да им трепне. Изгледа дека ќе може во исто време да се биде пријател и со САД и со Русија и со било кој друг што не ти е непријател. Партизаните иначе биле сојузници со Американците во Втората светска војна. Кога се урнал американски бомбардер кај тетовска Вратница, Македонците ги спасиле пилотите и преку партизанска линија организирале нивен транспорт во нивните единици. Балистите ги бркале за да ги убијат или да им ги предадат на Германците. А Клинтоница е поблиска до балистите отколку до партизаните. Сорос и УСАИД ги негуваа отпадоците во државите. Шарената „револуција“, поточно кажано куртон револуцијата кај нас, на пример. САД и Русија беа сојузници против фашизмот, па нема причина да не бидат сојузници и против неофашистите. Тешко на вас кога ќе ви се настрват САД и Русија заедно.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by Гостин on Вто Ное 15, 2016 5:43 pm

Трендо а бе ти со откачил пријателе. Кај најде на РИА новости да им веруваш. Ова е само дел од медиумската војна на Путин против слободниот демократски свет.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by трендафил on Вто Ное 15, 2016 7:24 pm

А што треба да следам. Медиумите што тврдеа дека Садам Хусеин има средства за масовно уништување или дека Србите униле цивили во Рачак. И едното и другото причина за напади врз Ирак односно СР Југославија. За кој слободен демократски свет пишуваш. Дали за чадорскиот, односно тој што се обидуваше со сила да ве донесе на власт. От5ако на власт ја донесе ИСИЛ во арапските земји. Еве ти ја веста и објавена на таков медиум.
http://www.cbsnews.com/news/russian-president-vladimir-putin-donald-trump-speak-by-phone-future-efforts-improve-ties/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by Гостин on Вто Ное 15, 2016 9:13 pm

Немој бе да следиш никого. Обиди се за разлика да мислиш со своја глава.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by Гостин on Сре Ное 16, 2016 5:23 pm

Трендо, и Трамп ви го спушти. Џабе еуфоријата.

http://plusinfo.mk/vest/93286/ban-tramp-postepeno-se-menuva

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот