Доналд Трамп и Македонија

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Доналд Трамп и Македонија - Page 2 Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by defo on Сре Ное 16, 2016 11:33 pm

Luxor, уште е рано да се каже за ова, има време...Трендо е малце заблуден, тегнат за нос....еве ја гедам Мирка и Васко ДвоЦефка во Центар, и двајцава се за надбљудување, а и јас со нив, што ги гледам.

defo

Број на мислења : 2255
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија - Page 2 Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by трендафил on Чет Ное 17, 2016 7:33 pm

Ако добро ве разбирам вие се надевате дека Трамп ќе воведе диктатура во Македонија и Заев ќе го постави за вазал. Што има лошу во тоа ако некој се надева дека новиот претседател на САД нема да се меша во внатрешните работи на Македонија. Не се чувствувате ли убаво кога по победата на Трамп повеќе Бејли не е главна политичка личност во Македонија. Се повлече во илегала.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6169
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија - Page 2 Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by Гостин on Чет Ное 17, 2016 9:35 pm

Jok, Tramp kje bide sosema normalen pretsedatel na SAD koj kako i negovite prethodnici nema da go poddrzhuva kriminalot na familijata i kje saka Makedonija da bide pravna a ne svarovski drzhava...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија - Page 2 Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by трендафил on Пет Ное 18, 2016 9:11 pm

За фамилијата Заеви ли пишуваш. Колку што ми е на мене познато единствен амнестиран криминалец и политичар што не побара укинување на амнестијата што ја има е лидерот црпнат од нива во Муртино, според својата сопствена изјава.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6169
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија - Page 2 Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by трендафил on Пет Јан 20, 2017 10:51 pm

Честитки на Трамп кој и званично е претседател на САД. Се надевам дека со неговото доаѓање САД ќе си заминат идиотите на чело со Бејли од нашата татковина. Гледам идиотите на Сорос и таму се обидуваа да го репризираат украинското, македонското и во повеќе други земји веќе потрошеното сценарио и се обидуваа да ја попречат инаугурацијата. Имаше и напади врз полицијата, обиди за палење и оштетување на имот но животот како и кај нас си тече понатаму по нормални текови. И таму Трамп се обвинува дека ќе го подели народот на САД, односно дека не го делат тие што не го признаваат легално избраниот претседател. Пази Бога ти, за да немало поделба Трамп наместо програмата со која победи на изборите требало да ги спроведува идеите на Сорос или Клинтонови. Сценарио видено во Македонија. Гледам дека на Балканот, по една анкета само Албанците и Косоварите не гледаат позитивно на победата на САД. Мислам дека така е и со социјалдемократите во Македонија. Дали сум во право???

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6169
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија - Page 2 Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by Teo on Саб Јан 21, 2017 9:11 pm

Gladna kokoshka proso sonuva...Pa i ti taka Trendafile...
Teo
Teo

Број на мислења : 4908
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија - Page 2 Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by трендафил on Пон Јан 23, 2017 9:04 pm

А ти сонуваш ли дека и Трамп ќе биде непријател на Македонија, односно дека си од помалиот дел од Македонците кои се со исто мислење како Косоварите и Албанците.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6169
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија - Page 2 Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by luxor on Вто Јан 24, 2017 9:39 am

Конечно си ја кажал вистината. Вие дпмне-офците кои за да останете на власт ја прифаќата платформата од Тирана-Приштина што значи дека имате исто мислење како Косоварите и Албанците сте помалиот дел од македонците.
luxor
luxor

Број на мислења : 5376
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија - Page 2 Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by трендафил on Чет Фед 02, 2017 7:59 pm

Ваљда и на тебе ти е јасно дека тоа што си го напишал нема врска со реалноста, односно дека ако Груевски прифатеше барем дел од платформата што ја промовираше Заев пред Албанците во Швајцарија, а подоцна ја прифатија и партиите на македонските Албанци, денес ќе беше премиер.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6169
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија - Page 2 Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by Teo on Чет Фед 02, 2017 8:46 pm

Prifatil toj predavnik se...No, duri i za uchkata Alji kriminalot na familijata bil pogolem otkolku shto negovoto chlenstvo mozhelo da svari...
Teo
Teo

Број на мислења : 4908
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија - Page 2 Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by Teo on Пет Фед 03, 2017 8:20 am

трендафил напиша:Честитки на Трамп кој и званично е претседател на САД. Се надевам дека со неговото доаѓање САД ќе си заминат идиотите на чело со Бејли од нашата татковина.  Дали сум во право???

Vo pravo kje bidesh koga kje pochnesh da mislish so svoja glava shto kaj tebe posle intervencijata vo zholtata kukja e isklucheno...

PS. Chestitki i od Tramp do tebe io do tvojot pastir Grujoshesku...

PPS. Seushte se interesiral zoshto namesto za negovata kampanja ste donirale za Al Kaeda i ISIL...

Целта на САД е Македонија да стане членка на евро-атлантското семејство

Појаснување за американската политика во Македонија од вршителот на должност портпарол на Стејт департментот Марк Тонер.
Американскиот Стејт департмент ја поддржува работата на Амбасадорот Џес Бејли, се вели во одговорот на прашањето на Гласот на Америка на македонски, по шпекулациите во некои медиуми дека амбасадата во Скопје не зборува од името на администрацијата на САД. Тонер беше дециден дека нема промена во американската политика спрема Македонија.


"Американската политика во Македонија е да ја поддржи евро-атлантската интеграција на државата и реформите потребни за напредување кон таа цел. Тоа вклучува поддршка за демократските реформи, владеењето на правото и целосно имплементирање на договорот од Пржино", кажа тој.

Контроверзата се разви во Македонија откако од амбасадорот на САД беше побарано да ги коментира последните политички настани кои се однесуваат на напорите за формирање влада. Соопштенијата од ВМРО-ДПМНЕ кои уследија, сугерираа дека ставот на амбасадата на САД не е во согласност со политиката на новата администрација на Доналд Трамп. Толкувањето е изведено од одговорот на новинарско прашање, каде меѓу другото амбасадата кажа "го следиме процесот на формирање на влада и ги поттикнуваме страните да ги продолжат разговорите во насока на формирање на нова влада."

Тонер потврди дека насоките за амбасадарот Бејли и неговиот тим се да "работат во партнерство со македонските власти како и со граѓанското општество за унапредување на американската политика и целите на САД", додавајќи дека Стејт департментот има полна доверба во амбасадата и во амбасадорот во Македонија.

Вршителот на должност портпарол во американскиот Стејт департмент нагласи дека САД како пријатели на Македонија силно ги поттикнуваат сите страни да го почитуваат владеењето на правото, демократските процеси и меѓународните обврски на Македонија. "Ние сакаме да видиме силна Македонија, на патот кон станување членка на евро-атлантското семејство“, рече Марк Тонер за Гласот на Америка на македонски.
Teo
Teo

Број на мислења : 4908
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија - Page 2 Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by трендафил on Пет Фед 03, 2017 9:45 am

Да не е случајно и Марк Тонер дел од администрацијата на Обама што зборува по инерција. Иначе во САД важи правилото дека никој не е виновен додека не биде осуден, па ќе видиме како ќе заврши истрагата што ја почнаа неколку конгресмени во врска со работата на амбасадорот Бејли. Додека нема докази, Бејли ќе биде поддржан. А како професионалец кој ја спроведувал политиката на Обама, а нема добиено друга наредба, можно е и Бејли по нови инструкции да го руши системот што го создаваше заедно со соросоидите по старите инструкциите од Вашингтон. Тој и онака најдобро знае што направил. Да заклучам. Бејли е извршител на наредби. Не е креатор на политика. Не знам по која логика тој што го поставил прашањето очекувал дека одговорот на Тонер ќе биде дека не ја подржуваат работата на амбасадорот во Македонија. Следното прашање би било веднаш па што пенис тогаш го држите уште таму. Сигурно е дека Бејли одговорил на прашањата на конгресмените и дека нив сега ги проучува тимот на новиот државен секретар на САД. Пред се за тоа кој и кави наредби му давал на Бејли. Да потсетам и дека портпаролот Марк Тонер е вршител на таа должност затоа што сите државни службеници, вклучувајќи го и Бејли во моментов имаат поднесено оставки, па новата власт ќе одлучува кого ќе го задржи, а кого ќе го отпушти. Една од наредбодавачките на Бејли, Викторија Ноланд веќе е отпуштена.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6169
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија - Page 2 Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by luxor on Пет Фед 03, 2017 10:15 am

Знаеш што вика Трамп? Ќе си лежите. Twisted Evil
luxor
luxor

Број на мислења : 5376
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија - Page 2 Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by трендафил on Пет Фед 03, 2017 10:51 am

Не знам што ви се утувило тоа дека сите 450 илјади гласачи на ВМРО треба да лежат во затвор, а не сум психијатар да оценувам дали таквата желба е нормална, па ќе се воздржам од коментар. Сигурно е дека секој што го прекршил законот треба за истото да си плати. Како Амди Бајрам на времето. Не да биде амнестиран како Зоран Заев, единствениот амнестиран криминалец меѓу политичарите, кој и до ден денешен не го користи законското право што го има да побара укинување на аболицијата. Сите други политичари што беа аболицирани побараа и добија целосно укинување на аболициите, односно дозволија да бидат судени доколку обвинителството, вклучувајќи го и СДСМсоросоидното на Катица Јанева подигне обвинение против нив. Само Зоран Заев се крие зад аболицијата.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6169
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија - Page 2 Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by luxor on Пет Фед 03, 2017 10:55 am

Нема сите бе Трендо. Само тие што краделе и го прекршувале законот на било кој начин. Ти имаш правено некои криминални дејствија па да се плашиш?
luxor
luxor

Број на мислења : 5376
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија - Page 2 Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by трендафил on Пет Фед 03, 2017 11:01 am

Тогаш нема што да дебатираме доколку истото сметаш дека треба да се спроведе врз сите криминалци. И тие од СДСМ.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6169
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија - Page 2 Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by Teo on Пет Фед 03, 2017 11:46 am

Zoshto gi zaboravash vashite brakja uchkite??? Zaedno kradevte, zaedno ke si lezhite...
Teo
Teo

Број на мислења : 4908
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија - Page 2 Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by трендафил on Пет Фед 03, 2017 6:48 pm

Мислиш ли на тие што вие ги воведовте во политиката кога ветувавте дека нема да коалицирате со терористи и кои како и другите партии на македонските Албанци се придружија на платформата на Заев што ја соопшти во Швајцарија и која преку соросоидот и албански премиер Еди Рама чадорот ја наметна како албанска пчлатформа?

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6169
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија - Page 2 Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by luxor on Пет Фед 03, 2017 8:06 pm

Ајде кас ќе ти објаснам. Мисли на вашите браќа учките со чија помош веќе десет години го крадете, манипулирате и делите македонскиот народ. И кои заедно со вас станаа милионери додека народот гладува.
luxor
luxor

Број на мислења : 5376
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија - Page 2 Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by SHARENI on Саб Фед 04, 2017 7:33 pm

najstrasna psihicka sostojba na edna licnost e koga pocnuva da se bori protiv izmislen neprijatel.pred nekolku godini se borese protiv izmislen neprijatel koj saka da go smeni imeto na drzavata .sega se bori protiv izmislen neprijatel soros ,a prasanje e dali soros voopsto znae kade e i koja e Makedonija
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 611
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија - Page 2 Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by SHARENI on Саб Фед 04, 2017 7:36 pm

no kako borec vo dvata primeri pogore dobiva podrska od mnogu idioti koi isto taka se borat protiv izmislen neprijatel i vsusnost taka vladee gujo i kompani site ovie godini
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 611
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија - Page 2 Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by Teo on Нед Фед 05, 2017 12:59 pm

Teo
Teo

Број на мислења : 4908
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија - Page 2 Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by Teo on Вто Фед 07, 2017 10:59 am

Trendafile kaj si da go objasnish ova??? Kako bre mozhete sekogash da ste na strana na neprijatelite na makedonskiot narod i drzhava??? Pogolemi predavnici od vas ima li???

Американскиот конгресмен Рохрабачер: Македонија не е држава и треба да се подели

„Мојот став е дека Македонија не е држава. Жал ми е, но не е држава. Тие се толку поделени што никогаш нема да бидат во можност да одат добро заедно. Затоа Косовците и Албанците во Македонија треба да биде дел од Косово, додека другиот дел на Македонија треба да стане дел од Бугарија или со било која друга земја за која тие тврдат дека се поврзани. Идејата е дека ние сакаме да ја држиме Македонија во живот, бидејќи некој пред 30 години одлучил дека тоа е конфигурација која треба да произлезе од растурањето на Југославија, но тоа нема да доведе до образложение дека оваа идеја се уште држи.“ – изјави Дана Рохрабачер, конгресмен

Во новата администрација на претседателот Трамп, Дана Рохрабачер е претседател на Комитетот за надворешни работи, чија задача е надворешната политика на САД.
Teo
Teo

Број на мислења : 4908
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија - Page 2 Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by Teo on Сре Фед 08, 2017 12:01 pm

Trendafile shto se sokri bre??? Ajde izlezi ne treba vekje da se kriesh eve jas ti pomognav...I so ogled deka vashiot pastir go prifati i potvrdi majskiot dogovor a sega narechen platforma na albanskite partii kako i vrz osnova na vasheto desetgodishno druzhenje so uchkite veruvam deka so lesnotija kje prochitash shto pishuva...Jas morav da koristam gugl translejt...

http://www.zeriamerikes.com/a/3710169.html
Teo
Teo

Број на мислења : 4908
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија - Page 2 Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by Kalinda on Сре Фед 08, 2017 6:24 pm

Сепак ке признаете
дека мајскиот договор
небеше потпишан
од премиерот .
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 486
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија - Page 2 Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот