Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Доналд Трамп и Македонија

+2
трендафил
defo
6 posters

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Доналд Трамп и Македонија - Page 3 Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by трендафил Сре Фед 08, 2017 11:14 pm

Teo напиша:Trendafile kaj si da go objasnish ova??? Kako bre mozhete sekogash da ste na strana na neprijatelite na makedonskiot narod i drzhava??? Pogolemi predavnici od vas ima li???

Американскиот конгресмен Рохрабачер: Македонија не е држава и треба да се подели

„Мојот став е дека Македонија не е држава. Жал ми е, но не е држава. Тие се толку поделени што никогаш нема да бидат во можност да одат добро заедно. Затоа Косовците и Албанците во Македонија треба да биде дел од Косово, додека другиот дел на Македонија треба да стане дел од Бугарија или со било која друга земја за која тие тврдат дека се поврзани. Идејата е дека ние сакаме да ја држиме Македонија во живот, бидејќи некој пред 30 години одлучил дека тоа е конфигурација која треба да произлезе од растурањето на Југославија, но тоа нема да доведе до образложение дека оваа идеја се уште држи.“ – изјави Дана Рохрабачер, конгресмен

Во новата администрација на претседателот Трамп, Дана Рохрабачер е претседател на Комитетот за надворешни работи, чија задача е надворешната политика на САД.
Бадијала ги наполнивте гаќите од радост. САД го поддржува интегритетот на Македонија.
http://mk.voanews.com/a/macedonia-state-department/3714490.html
Што се однесува до конгресменот тој е албански лобист и не е дел од претседателската администрација. Трамп во моментов има проблем и со дел од републиканците кои не сакаат да разберат дека народот на САД не сака повеќе неговата земја да врши злосторства врз други држави кои не се непријателски на САД. Верувам дека Трамп ќе расчисти со нив, но за тоа треба извесно време. Превише нечистотија е насобрана во Америка за да може да се очисти за неколку недели. Исто како што вие во СДСМ не ќе можете преку ноќ да ги очистите сите опоганетости што ги прави амнестираниот криминалец Зоран Заев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија - Page 3 Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by Teo Чет Фед 09, 2017 10:24 am

Daj link do originalnata izjava...Da sme sigurni deka toa ne go izjavil nekoj zaostatok od administracijata na Obama koj nabrgu kje bide smenet koga Tramp kje ostvari celosna tranzicija na vlasta...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија - Page 3 Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by Гостин Вто Фед 14, 2017 1:08 am


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Доналд Трамп и Македонија - Page 3 Empty Re: Доналд Трамп и Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот