Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СЈО истраги

+10
nino
defo
PRVOBOREC
TRAJCHE
OPOZICIONER
Luxor
reiter
Teo
трендафил
osa
14 posters

Страна 1 of 19 1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next

Go down

СЈО истраги Empty СЈО истраги

Пишување by defo Саб Ное 19, 2016 7:28 pm

Мислам дека заслужува посебна тема, СЈО истраги..тема за сите истраги.....
Последната „Таргет“ се однесува на прислушкувањето на телефони, во кое во 2015 се прислушкувани преку 5000 луѓе..за 2016 нема бројки
СЈО истраги FireShot-Capture-126-SJO-ima-dokazi-za-nezakonski-prislushu_-http___mk.voanews.com_a_3602249.html


Едино не бил прислушкуван бројот на премиерот, инаку ова прислушкување влијаело на бизнисите, на целата сосотојба во државава, можело да се уценува, манипулира, можело да се влијае на добивање на тендери.
Дури и сопствените „пријатели“ ги следеле, некои и повеќе од 2 години.

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги Empty Re: СЈО истраги

Пишување by osa Саб Ное 19, 2016 7:41 pm

sekako deka imash pravo da otvorish nova tema ...iskreno ako se razmislish ova e uzhas ...imashe na 24 analiza interesen predlog od novinar SJO javno da gi objavi eden den site broevi koi se prislushuvani so celo ime i prezime .....iskreno i jas sakam da vidam dali ke me ima na taa "LISTA "

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги Empty Re: СЈО истраги

Пишување by defo Саб Ное 19, 2016 7:53 pm

ОСА и јас сум за....
СЈО истраги 2cht35t
Со тоа што јас би ја подржал оваа кампања...........


defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги Empty Re: СЈО истраги

Пишување by osa Саб Ное 19, 2016 8:21 pm

izvini ne te razbiram za koja kampanja zboruvash deka ke ja poddrzish?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги Empty Re: СЈО истраги

Пишување by defo Саб Ное 19, 2016 8:35 pm

Прво, сум да кажат кои броеви се прислушкувани, и ако сум меѓунив, би им стегнал тужба на Н.Г и С.М и би им барал оштета, која после до последен денар би им ја префрлил на сметка на деца кои би се лекувале во странство.....за мене сатисфакцијата а парите на тие што им требаат очајно..........

Е друго е што мислам дека мојот број не е закачен на прислушкување никогаш, се сомневам дека  членови од моето потесно семејство, до ден денес се ставени на прислушкување..ама тоа е друга и лична тема која не би ја дискутирал.

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил Нед Ное 20, 2016 9:03 pm

Што се однесува до тужба во моментов не е јасно против кого треба да се поднесе. Дали против државата, како што како дел од предизборната кампања на СДСМ сака да асоцира СЈО или кон бандата на Зоран Заев и Зоран Верушевски доколку тие прислушувале за своја сметка. Во моментов веројатно може да биде тужено само СЈО поради кршење на основните човекови права, односно кршење на презумцијата за невиност.
Од СЈО но и од уставното обвинителство не се очекуваат прес конференции за истрагите, туку издржани обвиненија пред судот по завршените истраги што ќе доведат до пресуди кон евентуалните криминалци.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги Empty Re: СЈО истраги

Пишување by defo Нед Ное 20, 2016 10:58 pm

Трендо, вака ти да не си од Марс паднат, нема зоран моран, има 10 луѓе од УБК и два системи, нема комбиња, нема ништо.......има и докази....кои сега треба да ги голтнете готови сте......откриени и со соблечен газ.

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил Пон Ное 21, 2016 9:42 am

Не велам дека СЈО нема да се обиде да даде такво обвинение какво што ти посакуваш. Само коментирам дека за мене со оглед на Скајп преписката на Зоран Верушевски со другите учесници во прислушкувањето и со оглед на единствената пресуда која е на сила и против која осудениот нема поднесено жалба, исто и врз основа на прислушкуваните материјали кои беа достапни до јавноста, многу ми е тешко да поверувам во приказните дека тие од ВМРО сами се прислушувале и му ги дале материјалите на Зоран Заев. Доколку се исполнат моите очекувања СЈО да се укине по изборите ќе имаш можност да видиш кој прислушувал. Тоа се тие кон кои Катица се однесува како да им е бранител. Зорановците Верушевски и Заев, Звонко Костовски и Бранко Палифров. Зошто иначе Зоран Заев би барал азил за имењакот Верушевски во Италија, кај што всушност е и седиштето на чадорот, односно шпионскиот центар од кој се водат операциите за промена на влади на Балканот, не само во Македонија, туку и во Бугарија, Црна Гора, Србија, Хрватска, Унгарија ... За наша среќа, веројатно за ваша (соросоистичко, сдсмовска жал) нешто во последно време не им одат работите како што посакуваат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги Empty Re: СЈО истраги

Пишување by defo Вто Дек 06, 2016 8:43 pm

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на вчерашниот митинг во скопската општина Кисела Вода, рече дека очекува Специјалното јавно обвинителство да излезе со нови обвиненија пред изборите, па им порача на своите следбеници „да останат со ладни глави” и да не веруваат во ништо што ќе чујат.

Па они и не веруваат во ништо, да веруваа во нешто не ќе гласаат за ДПМНЕ.
Груевски најави нови обвиненија од СЈО

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил Сре Дек 07, 2016 10:23 am

Обвинение од пристрасно обвинителство, какво што е СЈО, не значи ништо. Дури и ова пристрасно обвинителство кое е веќе при крај на договорениот термин на постоење успеа само еден предмет да го доведе пред суд. Како ќе тече постапката таму останува да видиме. Се разбира доколку СЈО не биде укинато поради тоа што неговото формирање се коси со Уставот, ајде да кажам веројатно. Интересно е кога некој што не верува во тоа што ќе го види и чуе, на пример во видеото во кое Заев бара да се уплати по едно евро од квадрат кај Вицето во менувачница, а обвинува за тоа што некој не верува во криминално снимените и монтирани материјали што криминално се објавуваа. Не верувате ниту во писмената преписка на Верушевски со содружниците што криминално прислушуваа. Ниту во пресудата на судот. Што осудениот не ја обжали туку замина во затвор. Му верувате само на еднаш веќе амнестираниот криминалец кој не побара да се укине таа амнестија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги Empty Re: СЈО истраги

Пишување by Teo Сре Дек 07, 2016 12:30 pm

Gladna kokoshka proso sonuva...Sigurno seko0ja nokj imate koshmari vo koi gi sonuvate Fatime, Lenche i Katica...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил Сре Јан 04, 2017 8:21 pm

Немам никаква причина да се плашам од неписмената Катица Јанева и нејзините божем поумни колешки. Колку што знам на Фетаи новинарите и се смееле на рочиштето на судот кога дошла , а не ги донела доказите. Доколку воопшто ги има. Лично се надевам дека СЈО во предвидениот рок ќе успее да ги поднесе обвиненијата против сите евентуални криминалци без разлика на нивното членство во некоја партија или невладина организација. Редовното обвинителство треба после тоа да ја продолжи нивната работа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги Empty Re: СЈО истраги

Пишување by defo Пет Јан 13, 2017 7:15 pm

Директорот Петровски бил на лице место уапсен во неговата канцеларија и држен и испрашуван цел ден!

Дознаваме дека СЈО имало информации дека во архивот биле уништувани документи поврзани со процесот на лустрација, а биле уништувани и документи на фирми и институции со кои се прикривале траги за многу криминали во земјата.

СЈО и те како си ја врши работата, затоа ДПМНЕ и Грујо кукаат........Знаат дека се на тенок лед..........следно е според мене формирање и на Специјален Суд.
Е сега за Филип Петровски, мислам дека во најскоро време треба да се оформи комисија која ќе ги разгледа наводите во книгите на Петровски за УДБА, кои наменски со државни пари ги печатеше во време на изборна кампања.

ДРАМА ВО АРХИВ НА МАКЕДОНИЈА: СЈО ГО УАПСИЛО ФИЛИП ПЕТРОВСКИ ВО НЕГОВАТА КАНЦЕЛАРИЈА, ПО ИСПРАШУВАЊЕ ЦЕЛ ДЕН БИЛ ПУШТЕН!

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил Пет Јан 13, 2017 9:47 pm

Прво тешко е да му се верува на Саше Будалитико, а доколку е вистина излегува дека се во право тие што сметаат дека СЈО од политички причини или како дел од терористичката организација на Џорџ Сорос малтретира недолжни граѓани. Дејствува како Хашкиот трибунал кој во притвор ги држеше Шешељ или брат ви Љубе кои по долга робија беа ослободени како невини. Еве како ги троши нашите пари Ленче Ристовска, на пример.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги Empty Re: СЈО истраги

Пишување by osa Пет Јан 13, 2017 10:10 pm

lele tendafile shto si zemal da objavuvash ...lepeni ,prelepeni i montirani snimki za Lenche !!!! ama posle ke plachesh ...ke vikash izvini tetke jas nesakav da se glupiram do tolku ...ama kasno ke ti bide ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги Empty Re: СЈО истраги

Пишување by defo Саб Јан 14, 2017 9:37 am

јас ОСА не ги разбирам снимкиве.......

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги Empty Re: СЈО истраги

Пишување by defo Саб Јан 14, 2017 10:01 am

Специјалното јавно обвинителство одзеде документи од Државниот архив за проектот „Скопје 2014“, објави доцна синоќа 24 Вести. Прибавена била одредена документација и сето тоа било направено според сите законски прописи, без да има апсења на некои личности или пак упад, како што претходно, во текот на денот се шпекулираше.

Од СЈО за Фактор, кратко било кажано дека од Државниот архив е одземана документација и се е направено согласно законските прописи. Потенцирале дека ниту има апсења на некои личности ниту пак се работи за наводен упад, одземањето на документите било во рамките на предистражна постапка.

Се претпоставува дека контроверзниот мегаломанскиот проект „Скопје 2014“ на кој досега се потошени 670 милиони евра, а под лупа на СЈО.

Во рамки на проектот „Скопје 2014“ изградени се 136 објекти и тоа згради, катни гаражи, фасади, споменици, панорамско тркало, мостови, плоштади, скулптури.

Еве релевантен извор за вчерашната акција на СЈО.......Скопје 2014, пред документите да изгорат во некој пожар .....

СЈО одзело документи од Државниот архив за „Скопје 2014“

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги Empty Re: СЈО истраги

Пишување by defo Саб Јан 14, 2017 6:17 pm

Ова е само врв на сите закани досега и кон Геровски и Тричковски од страна на вработен во УЈП, повикот на Грујо за Ќосето до лидерот на СДСМ и претходните закани на Миленко со бетонската плоча до сите опозиционери.

-Просто е неверојатно колку лесно мафтаат со убиства челниците на ВМРО ДПМНЕ, зарем животот е толку безвреден за нив, зарем толку лесно би убиле луѓе само да се спасат себеси?!?!

Го известивме за ова здружението на новинарите, ОБСЕ, здружената опозиција а ќе побараме и од МВР да ги заштити уредниците на Мактел и Доказм, затоа што веќе беа нападнати истите и беа повредени.


Значи да се разбереме Филип, воениот ветеран нема ништо заедничко со Христо Узунов, Христо Узунов се бореше за Македонија, а Филипче се бори за џебот свој. За книгата пишав погоре...книгата е чисто за политички цели пред избори.

(ВИДЕО) Директорот на Државниот Архив, Филип Петровски, повика на убиство на Саше Политико и Марјан Стаменковски!

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил Саб Јан 14, 2017 7:33 pm

Не знам дали се поигруваш со мене или сериозно мислиш дека СЈО би почнало некоја истрага без да има претходно конференција за печат со која и ќе заврши работата. Цел им е само некој да биде обвинет и некои малоумници да можат да кажат дека кој е осомничен од СЈО да не смее да учествува на избори, пред изборите или дека сега не смее да биде функционер. При тоа амнестиран криминалец и обвинет што со разни лаги, средби со амбасадори и волонтери во амбасади, свадба на член на семејството на шефот на Соросоидното Јавно Обвинителство (СЈО) и разни други изговори го избегнува судењето може да биде се од тоа. Не знам ниту како би можело СЈО да лиши од слобода некого, според лагите на Будалитико, без решение од надлежниот суд, а кога има решение веќе не се работи за предистражна постапка, што е тајна. За да нема шпекулации на линкот подоле го има видеото што го објави Филип Петровски на социјалните мрежи. Не знам каде Будалитико виде или слушна дека се нарачува негова ликвидација. Дали се препозна како предавник!?
ФИЛИП ПЕТРОВСКИ СО ОДГОВОР ДО СОРОСОИДИТЕ: СЈО никогаш нема дојдено во Државен архив, но нека повелат – баш ги чекам!

Мислам дека и ова е еден пример зошто треба да се неутрализираат терористите на Џорџ Сорос во Македонија. При тоа не мислам на ликвидирање или затварање по концентрациони логори (Гвантенамо Беј) како што тоа го прави САД, „најдемократската“ земја, туку тие што се креатори на лагите да бидат судени. Во редовна процедура. Не по ваш терк, од специјално обвинителство и специјални судови што ги посакувате. Не би ме изненадило и по некој од актуелното СЈО да биде суден.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги Empty Re: СЈО истраги

Пишување by defo Саб Јан 14, 2017 7:58 pm

Трендо..забегавте бе брат....се заканувате, уште тоа ви остана, во недостаток на аргументи, ќотекот и навредата е единствено решение.........значи ти, Филип, Миленко, Јанко, немате ништо заедничко со Христо Узунов, со Гоце Делчев....ништо..........П.С Од се што во своето име, назив содржи револуција, ништо паметно и неможе да се очекува.
П.П.С  Под камата и мечет во симболот на ВМРО, има и библија, е на тоа ,ој Трендафиле заборавате. во последниве 7 години сте  се само христијани не. Христијанин не му мисли зло на ближниот свој, не убива....не клевети...
СЈО истраги Hqdefault

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил Саб Јан 14, 2017 9:51 pm

Не сум јас единствениот што зборува за сороспиите како терористичка организација. Во конкретниов случај што ти го постави на форумов се гледа целокупната ситуација во Македонија. Будалитико става на својот партал, пардон портал лага, клевета, дека СЈО незаконски, без судско решение го лишиле од слобода Филип Петровски. Македонците со генетски модифициран мозок со радост ја прифаќаат оваа клевета иако таа е повеќе против СЈО (незаконско апсење) отколку против Филип Петровски кој и според Будалитико е пуштен на слобода, што би рекле не е виновен. Потоа истиот платеник на Сорос измислува приказна дека некој на него му претел иако од видеото на кое се повикува сороспијата не се слуша нешто такво. Вашиот лажго се жалел до организациите што се дел или блиску соработуваат со терористиве на Сорос, УСАИД, ОБСЕ сега ќе очекуваме во извештајот на невладините на Сорос, Репортери без граници на пример, поради оваа лага Македонија да биде прогласена за недемократска земја. А не е демократска само затоа што мнозинството не сака странски платеници, марионети да управуваат со државата, односно не прифаќаат доброволно ропство. Што има понормално од уништување на непријателите на татковината. Треба ли да гаиме луѓе како црпнатиот од Муртино. Кого еден друг сороспија, Сашо Ордановски го повикува да ја прифати декларацијата на Албанците, поточно на еден друг соросоид од Албанија, Еди Рама.
Ајде те молам да ми објасниш зошто СЈО до сега има само две обвиненија. Едно за тие стотина евра штета на објектот од општина Центар и за наводна штета поради уништување на застарена опрема за прислушкување наменета за телефони што не се користат во Македонија која целосно е премината на телефонија со интернет протокол.
Ме радува што признаваш дека Шарената револуција е нешто од што ништо паметно не може да се очекува. А Македонија не е прва земја во која е спроведена револуција од страна на тие што го поддржуваат СДСМ на политички план. За жал некои земји успеавте да ги растурите. Либија, Украина, Сирија и да не набројувам.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги Empty Re: СЈО истраги

Пишување by reiter Нед Јан 15, 2017 1:47 pm

информации од интернет дека Вилипцо САМ се пријавил и повикал СЈО кај него,а од друга страна глуми лудило као демек ќе пуЦа ...абе Вилип тој што намерил да пука ќе пука и нема јавно да се произнесува,туку ваквите закани по живот треба веднаш да се сакционираат односно Вилип во МВР на распит па ако е потребно и притвор.Ебати падобранецот од Ниш.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил Нед Јан 15, 2017 2:45 pm

Повторно не си го гледал видеото па му веруваш на Будалитиково кое дека Филип му прети и му го загрозува животот. Ти проработела повторно условниот рефлекс, да не кажам дресурата да веруваш во лагите што доаѓаат од еден извор, од платениците на Сорос. Подобар си од заведените во ИСИЛ кои се спремни да му пресечат на некого глава затоа што така ги дресирале од истиот извор на кој му се поклонуваш и кој е лоциран во САД и од кој еден дел се соросоидите. Нашите уште, со исклучок на еден Стефан кој си ја смени верата и бил понапреден од вас, бил дел од ИСИЛ се на ниво да си ја мразат татковината и сопствениот народ, да сакаат да се иселат во друга држава, да ја сменат власта во Македонија како во Либија, Украина, Сирија и други држави по наредба на пастирот Сорос, да си ја сменат ако треба сексуалната определба, но се уште не се на ниво да се саморазнесат за да убијат повеќемина за кои мислат дека не размислуваат како нив, со мозокот на Сорос, туку со сопствениот. Обиди се да го изгледаш видеото пред да ми одговориш. Не трчај како прле пред магарица.
Дефо, ајде наведи ми на која тема си ја критикувал Шарената РЕВОЛУЦИЈА. За да ми потврдиш дека ја зборуваш вистината дека си против ВМРО затоа што има револуционерна во името. Јас мислам дека си против ВМРО-ДПМНЕ. Не и против коалицијата ВМРО што му одзема два пратеника на поголемото ВМРО. Не спорам дека имаш право на свое мислење, но немој да ме лажеш мене како што се лажеш себе си дека си против револуции. Тие што се против Сорос и неговите слуги ги сметаш за контрареволуционери.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги Empty Re: СЈО истраги

Пишување by defo Нед Јан 15, 2017 4:31 pm

Јас никогаш и нигде не сум ја критикувал ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА, шарената револуција е нешто најдобро што и се деси на Македонија во последниве 15 години. Меѓутоа има доста будалетинки кои не ја сфаќааат нејзе, ниту пак го сфаќаат зборот политика. Меѓутоа Трендо тоа е друга тема, и јас за разлика од тебе се придржувам до темата. Значи Шарената Револуција е одговор на еден систем кои уништува, кој угнетува, кои ги реди на колец сите кои се против него. Е сега за ВМРО, ова сега ДПМНЕ нема ништо заедничко со тоа ВМРО, ниту ти си комита, ниту партизан, ти си најобичен подржувач на еден режим, кои мисли само за себе. И секој кој е против него ќе е спален на клада. Така да тоа го расчистивме, ВМРО, како такво можело да фунцкинира и функционирало до 1950 година. Она што сега ти го нарекуваш В(натрешно) М(акеднска) Р(еволуционерна) О(рганизација), неможе да се исповети со она до 1950 година, сега во моментов зборот револуција во „името“ на партија е исто како да си ставил дееволуција во него.

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги Empty Re: СЈО истраги

Пишување by osa Нед Јан 15, 2017 8:52 pm

трендафил напиша:Повторно не си го гледал видеото па му веруваш на Будалитиково кое дека Филип му прети и му го загрозува животот. Ти проработела повторно условниот рефлекс, да не кажам дресурата да веруваш во лагите што доаѓаат од еден извор, од платениците на Сорос. Подобар си од заведените во ИСИЛ кои се спремни да му пресечат на некого глава затоа што така ги дресирале од истиот извор на кој му се поклонуваш и кој е лоциран во САД и од кој еден дел се соросоидите. Нашите уште, со исклучок на еден Стефан кој си ја смени верата и бил понапреден од вас, бил дел од ИСИЛ се на ниво да си ја мразат татковината и сопствениот народ, да сакаат да се иселат во друга држава, да ја сменат власта во Македонија како во Либија, Украина, Сирија и други држави по наредба на пастирот Сорос, да си ја сменат ако треба сексуалната определба, но се уште не се на ниво да се саморазнесат за да убијат повеќемина за кои мислат дека не размислуваат како нив, со мозокот на Сорос, туку со сопствениот. Обиди се да го изгледаш видеото пред да ми одговориш. Не трчај како прле пред магарица.
Дефо, ајде наведи ми на која тема си ја критикувал Шарената РЕВОЛУЦИЈА. За да ми потврдиш дека ја зборуваш вистината дека си против ВМРО затоа што има револуционерна во името. Јас мислам дека си против ВМРО-ДПМНЕ. Не и против коалицијата ВМРО што му одзема два пратеника на поголемото ВМРО. Не спорам дека имаш право на свое мислење, но немој да ме лажеш мене како што се лажеш себе си дека си против револуции. Тие што се против Сорос и неговите слуги ги сметаш за контрареволуционери.

ti go boldirav no i ke te prasham javno :vo kogo ti veruvash???? tvojot SHEF neli i on saka vo EU i NATO ...i sega shto praime trendafilcho ????gi mrzite amerikancite zatoa shto ne ti kazal shefot deka treba da gi sakash ...lele mizerija si stvarno ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги Empty Re: СЈО истраги

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 19 1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот