Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СЈО истраги

Страна 5 of 19 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 19  Next

Go down

СЈО истраги - Page 5 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by PRVOBOREC on Саб Aвг 04, 2018 10:10 pm

Некој лесно лаже, ама тоа не сум јас. Или си ти, или твоите извори.

Во Судот денеска се гледаше целосната снимка за случајот „Поткуп“ во кој е обвинет премиерот Зоран Заев. Тој по излегувањето од Судот рече дека со снимката се докажува дека случајот бил монтиран и дека разговорот меѓу него и струмичкиот бизнисмен Сачевалиев на Јутјуб бил објавен со два прекини.

https://novatv.mk/zaev-snimkata-od-potkup-dokazha-deka-sluchajot-bil-montiran/

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 5 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Нед Aвг 05, 2018 5:15 pm

Извини за лапсусот. Гледана е на претходните рочишта на затворена седница, но не е земена предвид при носењето пресуда затоа што обвинителката го преиначи обвинението во обид, па за обид не се предвидени посебни истражни мерки. А целосната снимка доколку не е веќе уништена ќе ја видиме наскоро кога ќе се смени власта. Ако имало обид некој да го намести Заев наместувачите треба да одговараат. Нема такво обвинение.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 5 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by PRVOBOREC on Нед Aвг 05, 2018 6:20 pm

Имавте можност да ја објавите цела кога беше во ваши раце и вие бевте на власт , тогаш кога вашиот куртон Латас ја стави на јутјуб. Ама бидејки токму со цела снимка се докажува невиноста на Зае3в вие ја сечевте, лепевте и монтиравте.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 5 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Нед Aвг 05, 2018 8:12 pm

АКо те држеше паметот, да го цитирам Заев, ќе паметеше дека Заев и неговите адвокати, пред да успеат да воспостават контрола врз обвинителството и судството бараа целата снимка да не се користи како доказен материјал. Сега на затворената седница истата ја гледаа обвинител и судии под контрола на црпнатиот ни премиер и неговите адвокати. Сега некој од вашите куртони кои ги имате повеќе отколку кога ВМРО беше на власт може да ја објави целата снимка ако навистина ја докажува невиноста на Заев. Доколку не биде уништена, мислам дека ќе ја гледаме кога ќе им се суди на обвинителката и судиите што го ослободија Премиерот.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 5 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by PRVOBOREC on Нед Aвг 05, 2018 9:21 pm

Знаеш ли кој беше премиер на 13 мај 2015 година? После необјавувањето на целата снимка веднаш, нормално беше да се побара изземање на снимката која во меѓувреме била сечена лепена и монтирана. Сепак и со таква снимка, за која патем ти тврдеше дека не била гледана во судот Заев успеа да ја докаже својата невиност.

СЈО истраги - Page 5 A10

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 5 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Пон Aвг 06, 2018 9:47 pm

При носењеѕо на пресуда снимката не беше земена предвид како доказ откако обвинителката го смени обвинението. Бислимовска тврдеше дека обвинетиот е виновен до крај, но не се жалеше на ослободителната пресуда. Не е ли тоа малку чудно? Во секој случај во некоја иднина ќе ја гледаме снимката кога ќе им се суди на обвинителката и судиите што ја изведоа таа претстава. Во делот објавен на ЈуТјуб јасно се гледа и слуша дека едно евро треба да се уплати на сметкаѕа за донации на црквата, а друго евро во готово во менувачницата на Вицето и нормално едно евро од квадрат за плацот. Не знам на кој начин размислуваш, но кажи ми како ги поврзуваш овие три работи. Евро за плац, евро за црквата, а посебно за тоа евро кај Вицето.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 5 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by PRVOBOREC on Пон Aвг 06, 2018 9:48 pm

Беше и точно врз основ на снимката е донесена ослободителна пресуда. такви спинови можеш да подметнуваш само на небањати неинформирани, не мене.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 5 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Пон Aвг 06, 2018 10:15 pm

Ти веруваш и дека Заев додека е жив нема да го смени името на Република Македонија, па се согласувам дека не вреди да те убедувам дека куртонската влада на Бејли не е на чело со Бог, кој е нели безгрешен. По мои сознанија секој што сам за себе тврди дека Господ го црнал е или измамник или со пореметен ум. Кога е религија во прашање немам намера да ги повредувам твоите чувства.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 5 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by PRVOBOREC on Пон Aвг 06, 2018 10:18 pm

Јас во што верувам не е тема на муабет, темата што сакаш да ја спинуваш е снимката против Заев за која прво тврдеше дека не била гледана на судот а после се обиде да тврдиш дека не е земена предвид иако пресудата се темели точно на неа.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 5 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Пон Aвг 06, 2018 10:27 pm

Дај ми линк до пресудата кога веќе си ја читал. Не можам да се снајдам во барањето на пресуди на сајтот на Кривичниот суд.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 5 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by PRVOBOREC on Пон Aвг 06, 2018 10:43 pm

За линк до пресудата сепак сам ќе се потрудиш, дотогаш доволен ќе ти биде овој од правосудство.мк.

Со изрекувањето на првостепената пресуда само се потврди она што премиерот Заев го тврдеше од самиот почеток на оваа постапка, а тоа е дека случајот наречен „Поткуп“ е монтиран случај со којшто требало да се докаже корупција, иако тој не сторил ништо што е во спротивност на законот.
Имено, Заев за сето ова време инстистираше на јавноста да и биде прикажана целата снимка од разговорот, снимен во неговиот градоначалничк кабинет, Иван Николов Сачевалиев, а кој што тајно снимен разговор. Станува збор за снимка која беше употребена како доказ во постапката и беше дел од таканаречените „посебни истражни мерки“, но којашто на непознат начин се појави на социјалните мрежи, а потоа и на телевизија „Сител“. Всушност, Заев инсистираше на јавна објава на целата, а не само на монтираната снимка, а од март 2015. година е на став дека Николов сакал да го „намести“ и затоа тој, со неговите соработници, го пријавил во полиција.
Токму сведочењето на Иван Николов Сачевалев го потврди она за што говореше тогаш обвинетиот Зоран Заев.

http://pravosudstvo.mk/2018/05/21/%D1%81%D0%BB%D1%83%D1%87%D0%B0%D1%98-%D0%BF%D0%BE%D1%82%D0%BA%D1%83%D0%BF-%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%81/

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 5 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Пон Aвг 06, 2018 10:49 pm

Ова не е пресудата туку став на еден новинар што живее од грантови. Порано на Сорос, сега од мои и пари на другите даночни обврзници.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 5 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by PRVOBOREC on Вто Aвг 07, 2018 10:10 am

Од што живее новинарот не е важно, важно е дека дури и со лажните обвинувања со сечени, лепени и монтирани снимки за кои лажете дека не биле презентирани пред судот Заев успеа да ја докаже својата невиност.

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 5 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by OPOZICIONER on Чет Aвг 16, 2018 11:25 am

OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 5 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Чет Aвг 16, 2018 8:03 pm

Се додека на суд одат само луѓе од опозицијата, ќе има сомнеж дека се работи за политичка пресметка на власта со опозицијата. Ајде повторно да прашан дали сега веќе разрешениот директор на Бирото за јавна безбедност ќе ги врати моите и пари на сите даночни обврзници за тоа што со државно возило ја испрати ќерката на одмор. Колку пари чини рент а кар за тој период и километража на такво возило и изнајмување на телохранител и возач?
Чудно е и кога некој од извршната власт, кај нас северноцрпнатиот ни премиер Заев е на чело на телото што треба да ги спроведе судските реформи. Во други земји тоа се смета за мешање на извршната во судската власт. Што би рекле ако Заев не беше ослободен од обвинението, постои основан сомнеж дека обвинителката и судијата ќе беа разрешени.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 5 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by PRVOBOREC on Чет Aвг 16, 2018 10:59 pm

Губење на власта и со тоа автоматски станување опозиција не ги амнестира криминалите што сте ги правеле за времето додека сте биле на власт, што значи плачењето дека се суди опозиција предизвикува подсмев а не докажува дека власта е недемократска.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 5 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Пет Aвг 17, 2018 9:31 am

Со самото тоа што за процеси против политичари од минатото пишуваш на тема за македонската политичка сцена, а не на историја, на пример, признаваш дека судењата се политички. И доста ме клеветиш дека јас сум бил на власт. Јас последен пат бев член на СДСМ, тогаш СКМ пред повеќе од 4 децении и од тогаш не сум бил член на ниту една партија. Подоцна го оставив пушењето, а веќе одамна ме сметаат за непушач. Моето мислење е дека за секој криминал треба да се одговара, а дека крадец е помал злосторник од предавник на својот народ и држава. Ајде и јас како тебе да го спомнам минатото и да кажам дека порано предавниците биле убивани.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 5 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by PRVOBOREC on Пет Aвг 17, 2018 10:54 am

Ајде да се цитирам сам себе зошто гледам се повторуваш. И нема смисла да повикуваш на ликвидација на твоите дпмне-офци. Без оглед на тоа што се криминалци и предавници нема потреба  да ги ликвидираме. Патем, не се срами од тоа што си поддржувач на дпмне, на референдумот на 30 септември имаш можност да ја исправиш грешката гласајки ЗА иднината на Македонија.

PRVOBOREC напиша:СЈО е точно затоа формирано, да ги процесуира криминалите на минатата власт. Никој не ви е виновен што не сакавте да гласате за мандат на СЈО да ги процесуира и криминалите што евентуално би ги направила и некоја идна власт.
ПС. Нема потреба од егзекуции, домне-офците сами ќе си исчезнат од глупост, неизлечиво е.

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 5 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Пет Aвг 17, 2018 4:24 pm

PRVOBOREC напиша:Ајде да се цитирам сам себе зошто гледам се повторуваш. И нема смисла да повикуваш на ликвидација на твоите дпмне-офци. Без оглед на тоа што се криминалци и предавници нема потреба  да ги ликвидираме. Патем, не се срами од тоа што си поддржувач на дпмне, на референдумот на 30 септември имаш можност да ја исправиш грешката гласајки ЗА иднината на Македонија.

PRVOBOREC напиша:СЈО е точно затоа формирано, да ги процесуира криминалите на минатата власт. Никој не ви е виновен што не сакавте да гласате за мандат на СЈО да ги процесуира и криминалите што евентуално би ги направила и некоја идна власт.
ПС. Нема потреба од егзекуции, домне-офците сами ќе си исчезнат од глупост, неизлечиво е.
Сакаш ли да кажеш дека Заев успеал да ја излаже и опозицијата, како што ве лажел вас , кога тврдеше дека е прислушувана опозицијата. Според тоа што го слушнавме до сега прислушувана е исклучиво власта. Чудно ми е и мислењето дека за да има иднина Македонија треба да престане да биде Македонија. Кога веќе зборуваш дека ако не помине референдумот ќе немаме иднина, кажи кој ќе ни ја убие иднината. НАТО ли?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 5 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by PRVOBOREC on Пет Aвг 17, 2018 4:44 pm

Заев не тврдеше нокогаш дека е прислушувана само опозицијата, туку дека се прислушувани над 20 илјади граѓани. Е ако ти мислиш дека тие во власта не се граѓани на Македонија тоа е твој проблем.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 5 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Пет Aвг 17, 2018 5:33 pm

Колку што ми е познато СЈО зборуваше за 6.000 прислушувани. Инаку не е ли нормално да се прислушуваат предавници кои сакале и тогаш, а сакат и сега да ни го сменат името и идентитетот затоа што странци така сакаат.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 5 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by PRVOBOREC on Пет Aвг 17, 2018 5:50 pm

Ајде најди доказ каде СЈО изјавиле дека се прислушувани само 6 илјади граѓани. А тоа што твојот пастир мислел дека предавниците се неговите околу него доволно зборува за вашиот ментален склоп.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 5 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Пет Aвг 17, 2018 6:10 pm

Точната бројка е 5.827. 6.000 е бројката на ново вработени партиски војници во оваа година. А владата се задолжува за нови 6,6 милиони евра.

http://vistinomer.mk/target-ubk-nezakonski-prislushuvala-rechisi-6-000-gragani/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 5 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by PRVOBOREC on Пет Aвг 17, 2018 6:16 pm

Дури и да е така, сеуште стои фактот дека пастирот мислел дека тие околу него се најголемите предавници и ги прислушувал. Или сте дозволиле да ве води лудак, или пак тој е во право.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 5 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Пет Aвг 17, 2018 6:19 pm


_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 5 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 19 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 19  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот