Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СЈО истраги

+10
nino
defo
PRVOBOREC
TRAJCHE
OPOZICIONER
Luxor
reiter
Teo
трендафил
osa
14 posters

Страна 6 of 19 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 19  Next

Go down

СЈО истраги - Page 6 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by PRVOBOREC Саб Aвг 18, 2018 11:23 am

Добро тоа, ама сеуште сум под импресија на тоа за каков лудак сте гласале и го одржувавте на власт 11 години.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1934
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 6 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил Саб Aвг 18, 2018 8:52 pm

Груевски не беше воопшто во политиката кога во Македонија се прислушуваше и покрај тоа што тогаш со Уставот тоа беше забрането. Нема земја во која нема прислушување. На Кале САД има таков центар од кој се прислушува целиот регион. Не е чудо и ако потеклото на разговорите во СЈО не е од таму. Колку што слушам има многу снимено разговори од Груевски. Нема само од Заев. Или Заев ги избришал разговорите пред да ги предаде во СЈО. Чудно е што е предаден само еден диск, а наводно разговори се доставувале во подолг период на повеќе пати. Но ќе се вратам на СЈО. Разговорите што беа презентирани на судењето во петок се смешни. Немаат врска со некакво местење на избори. Доколку целта не е Јанакиевски да се обвини за силување на мајката на еден од спомнатите во разговорите затоа што во разговорот пцуе.
Ѓто се однесува до лудаштвото повторно се враќаш во историјата што нели сакате да ја избришете. Во моментов, кога се работи за сегашноста и иднината, поважно прашање е за каков лудак вие сте гласале.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 6 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by PRVOBOREC Саб Aвг 18, 2018 9:41 pm

Првите незаконски прислушувања од македонските власти ги започна покојната Доста Димивска како министерка за внатрешни работи во владата на Љубчо Горгиевски во која од почеток прво како министер за трговија од редовите на ДА на Тупурковски а после како министер за финансии од редовите на дпмне беше и твојот пастир.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1934
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 6 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил Нед Aвг 19, 2018 5:35 pm

Сите прислушувања во Македонија до измените во Уставот донесени пред неколку години беа незаконски. Разликата е само во тоа што кога е СДСМ на власт борците за слобода молчат, а кога е ВМРО на власт прислушувањето се користи за доаѓање на поранешните комунисти во зградата што порано им беше седиште на партијата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 6 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by PRVOBOREC Нед Aвг 19, 2018 8:17 pm

СДСМ никогаш не се фатени како прислушуваат за разлика од твоите од дпмне кои двапати со повеќе или помалку успех го правеа тоа.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1934
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 6 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил Нед Aвг 19, 2018 10:31 pm

Дали се фатени или наместени со помош на странски служби ќе каже историјата, која колку и да сакате не можете да ја избришете.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 6 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by PRVOBOREC Нед Aвг 19, 2018 11:50 pm

Веќе покажува, и историјата и обвиненијата од СЈО и судските пресуди кои веќе почнаа да се донесуваат.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1934
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 6 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by SHARENI Пон Aвг 20, 2018 10:24 am

Novi bombi za Titanik denes.

Во Кривичниот суд денеска продолжува слушањето на „бомбите“ во предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство во кој се обвинети повеќе поранешни функционери.

За предметот „Титаник“, СЈО има поднесено 5.910 материјални докази и предложено 191 сведок.

Обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски и поранешните функционери Мартин Протуѓер, Кирил Божиновски, Миле Јанакиески, Гордана Јанкулоска, Билјана Бришкоска Бошковски, како и Илија Димовски, Мунир Пепиќ, Едмонд Темелко, Леко Ристовски, Кирил Тодоровски, Катерина Веловска, Станко Коруновски, Коста Марковски, Драгче Драгчески, Марјан Накевски, Гоце Јаневски, Џезми Ахмет, Роберт Давитков, Далибор Алешковиќ и Ленка Рашајковска.

Тие се осомничени за злосторничко здружување, повреда на избирачкото право, повреда на слободата на определување на избирачите, поткуп при избори и гласање, уништување изборен материјал и злоупотреба на средства за финансирање изборна кампања во 2012 година.

https://fokus.mk/za-titanik-prodolzhuva-slushane-na-novi-bombi-dosega-se-preslushaa-samo-106/
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 763
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 6 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by osa Пон Aвг 20, 2018 12:09 pm

spored moite skromni soznanija mislam deka treba poveke lica da bidat osomnicheni za podocna da bidat i osudeni ....site onie koi bea vo izbirachkite odbori predsedateli i chlenovi bidejki oni direktno bea uchesnici vo izborniot falsifikat kako pripadnici i na
togashnata vladeachka partija dpmne

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16125
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 6 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил Пон Aвг 20, 2018 12:34 pm

Се согласувам дека сите што направиле криминал треба да одговараат. И тие од актуелната власт. Не знам зошто на вас ви пречи било какво спомнување на криминал од страна на актуелната власт. На пример ако директорот на БЈБ е разрешен поради туристичкото патување на неговата ќерка со полициска придружба, зошто нема кривична пријава за злоупотреба на службената положба. Истражувал ли некој дали ова била прва и единствена злоупотреба?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 6 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by PRVOBOREC Пон Aвг 20, 2018 12:46 pm

Актуелната власт го санкционира криминалното однесување на функционерите веднаш, за разлика од вас што лажевте и смислувавте глупости како албанци од Серава блиски до СДСМ.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1934
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 6 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил Пон Aвг 20, 2018 4:50 pm

Тоа сега пред референдумот. Колку криминалци амнестиравте со законот за амнестија и колку од нив повторно имаат извршено кривично дело?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 6 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by PRVOBOREC Пон Aвг 20, 2018 5:40 pm

Отсекогаш кога СДСМ биле на власт криминалците се санкционираат, а ако веќе правиме муабет за помилувања, кажи ти колку помилувања во овие десет години даде твојот фикус и колку од нив пак направиле кривични дела.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1934
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 6 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил Пон Aвг 20, 2018 9:17 pm

Гласачу за северизација на Македонија. Оваа тема е за СЈО. На изборите во 2011 година можеби имаше обид, но не и фалсификат на изборите во општина Центар. Тогаш победи Жерновски. Дали материјалите се фалсификат или оригинали треба прво да се утврди. Сите знаеме дека постојат и јавни софтвери за имитација на гласот од било кој, откако програмот ќе го анализира неговиот глас. Што ли имаат тајните служби на земјите што ве инсталираа на власт може само да се претпостави.
https://www.24.mk/programa-shto-go-imitira-vashiot-glas
Нај спората програма што се спомнува во веста по 20 минути анализа на гласот може да изговори со вашиот глас и акцент било што што ќе и зададете. А Заев доцнеше со испораката на прислушуваните материјали 20 дена по последниот рок предвиден со законот. Без да биде за тоа казнет.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 6 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by osa Пон Aвг 20, 2018 9:32 pm

трендафил напиша:Гласачу за северизација на Македонија. Оваа тема е за СЈО. На изборите во 2011 година можеби имаше обид, но не и фалсификат на изборите во општина Центар. Тогаш победи Жерновски. Дали материјалите се фалсификат или оригинали треба прво да се утврди. Сите знаеме дека постојат и јавни софтвери за имитација на гласот од било кој, откако програмот ќе го анализира неговиот глас. Што ли имаат тајните служби на земјите што ве инсталираа на власт може само да се претпостави.
https://www.24.mk/programa-shto-go-imitira-vashiot-glas
Нај спората програма што се спомнува во веста по 20 минути анализа на гласот може да изговори со вашиот глас и акцент било што што ќе и зададете. А Заев доцнеше со испораката на прислушуваните материјали 20 дена по последниот рок предвиден со законот. Без да биде за тоа казнет.


i ova go BRANISH ...lele ne mi se veruva .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16125
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 6 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил Пон Aвг 20, 2018 9:41 pm

Не бранам никого. Само велам дека судот треба да го отстрани секој сомнеж, а тоа може да се направи со ангажирање на реномирана фирма што ќе ја провери автентичноста на разговорите што се користат како доказ. Посебно по глупавите грешки што се случија денес на судењето по предметот ТИТАНИК.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 6 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by PRVOBOREC Сре Aвг 22, 2018 4:57 pm

Автентичноста на разговорите е докажана со самото тоа што се одобрени како доказен материјал во постапката. Ако има пропусти во тоа тогаш навистина адвокатите кои ги бранат обвинетите и самите обвинети се неверојатно глупи.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1934
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 6 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил Сре Aвг 22, 2018 5:05 pm

Не пишувам за политичко признавање од страна на амбасадорите, актуелната власт и судството што го контролираат, туку за експертска техничка потврда дека се работи за оригинални снимки на кои ништо не е креирано, сечено, додавано или комбинирано од повеќе снимки. Такво вештачење до сега не е направено, а судот одбива да го направи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 6 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by Luxor Сре Aвг 22, 2018 5:31 pm

Нека се жалат пред судот за човекови права во Стразбур, имаат врски таму, Сашо Мијалков баџанакот за судија го намести.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 6 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил Сре Aвг 22, 2018 10:30 pm

За да се добие право за тужба пред судот во Стразбур веројатно (Северна) Македонија ќе плаќа отштета по повеќе основи. Прво Заев не е свиркач што презентирал нелегално снимани разговори во интерес на граѓаните, туку во сопствен интерес за да се дограби до власта. Потоа еднаш амнестиран граѓанин не може ретроактивно да се судат за делото за кое е амнестиран. Темпото на судење е такво што на обвинетите не им се дава време да ја припремат одбраната. Имавме притвор на пратеници на кои не им беше симнат имунитетот и ред други протести или намерно направени работи за да се покаже сила.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 6 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by Teo Сре Aвг 22, 2018 10:43 pm

Ne zabeguvaj, gi zabole tvoite kleptomanski poddrzhuvachi na diktaturata za parite na Makedonija...Vsushnost gi zabole ama samo koga mozhat da gi ukradat i smestat na smetkite vo Belize...Ne se zhalat zatoa shto nemaat osnov...Snimkite se verodostojni i legitimni dokazi...I ne go pushtaj lazhenjeto na najjako...Pratenicite bea privedeni na raspit, a vo pritvor bea smesteni otkako imbeshe odzemen imunitetot...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 6 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by PRVOBOREC Чет Aвг 23, 2018 6:06 pm

трендафил напиша:За да се добие право за тужба пред судот во Стразбур веројатно (Северна) Македонија ќе плаќа отштета по повеќе основи. Прво Заев не е свиркач што презентирал нелегално снимани разговори во интерес на граѓаните, туку во сопствен интерес за да се дограби до власта. Потоа еднаш амнестиран граѓанин не може ретроактивно да се судат за делото за кое е амнестиран. Темпото на судење е такво што на обвинетите не им се дава време да ја припремат одбраната. Имавме притвор на пратеници на кои не им беше симнат имунитетот и ред други протести или намерно направени работи за да се покаже сила.

Напротив ако Заев не го презентираше доказите за лудилото на твојот пастир и фамилијата Македонија ке останеше бедна и заробена држава под власта на фамилијата што значи дека го направил тоа за благосостојбата на граѓаните.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1934
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 6 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил Чет Aвг 23, 2018 7:54 pm

Не велам дека со доаѓањето на Заев на власт некој не живее во благосостојба, но вашата благосостојба ја плаќаат другите граѓани. Ајде уште еднаш да прашам ако старата власт крадеше, а оваа не краде, каде се сега парите. Нели по половина милијарда евра годишно. Немој само да кажеш дека Заев не лаже за да не почнам да ти давам видео докази дека не е така. А нели народот вели дека кој лаже тој и краде...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 6 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by PRVOBOREC Чет Aвг 23, 2018 9:40 pm

По стоти пат истата приказна иако и тебе веке ти стана јасно дека парите одат за вракање на кредитите со кои вие дпмне-офците ја задолживте државата а парите ги украдовте и сместивте на офшор сметки во Белизе.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1934
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 6 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by misterija Чет Aвг 23, 2018 9:45 pm

PRVOBOREC напиша:По стоти пат истата приказна иако и тебе веке ти стана јасно дека парите одат за вракање на кредитите со кои вие дпмне-офците ја задолживте државата а партите ги украдовте иг сместивте на офшор сметки во Белизе.

Ниту еден кредит не враќаат, само подигнаа нов.
А Заев е најголемиот лажов, башка што се колне ко циган, лаже суши...дедому се превртува во гроб од него.
misterija
misterija

Број на мислења : 467
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 6 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 19 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 19  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот