Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СЈО истраги

+10
nino
defo
PRVOBOREC
TRAJCHE
OPOZICIONER
Luxor
reiter
Teo
трендафил
osa
14 posters

Страна 3 of 19 Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Next

Go down

СЈО истраги - Page 3 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил Чет Фед 02, 2017 10:36 am

Јас пак мислам дека Македонците од албанско етничко потекло ја прифатија платформата на СДСМ, односно тоа што Заев го вети во Швајцарија. Ништо повеќе не бараат од тоа што вашиот црпнат пастир, амнестираниот криминалец Заев им го вети.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 3 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by Teo Чет Фед 02, 2017 10:45 am

Dali Zaev neshto vetil ili ne ne znaeme...Kje ti poveruvam koga kje postavish video so izjava na nekoj od SDSM koj go tvrdi toa...Kako shto Ivonche milionche tvrdi deka Grujokio ja prifatil platformata...Ne se vazhat pamfleti od kuririte, shitelite i vashite platenici...Dotogash ste predavnici od najlosh vid...Gi prodavate makedonskite nacionalni interesi za pari...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 3 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил Чет Фед 02, 2017 11:44 am

На секој што умот му работи му е јасно дека ако ВМРО ја прифатило платформата на ДУИ сега ќе имавме нова влада на чело со Груевски. Сега останува да видиме што ќе направи СДСМ. Доколку и вие ја отфрлите албанската платформа, што уште еднаш да повторам во моментов ми е тешко да поверувам затоа што Заев прв ја промовираше во Швајцарија, Албанците ќе мораат да ја отфрлат доколку сакаат да бидат дел од власта. Топката е кај вас. Реално, без ВМРО не можете да го смените Уставот, па со самото тоа тешко дека Албанците бадијала ќе се бламираат пред победникот на следните избори. Посебно не кога се во ситуација да ја немаат поддршката од САД. Во секој случај наскоро ќе знаеме дали СДСМ ќе влезе во коалиција со ДУИ. Партија за која во бомбите тврдевте дека е корумпирана.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 3 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by Teo Чет Фед 02, 2017 2:08 pm

Pak si se pravel so sila glup...

Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 3 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил Чет Фед 02, 2017 7:24 pm

Ако ти слепо и веруваш на Ивона Талевска, јас не му верувам безрезервно на ниту еден наш новинар. Поаѓам од логиката дека ако Груевски ја прифатеше платформата на ДУИ, сега ќе беше премиер. Заев има друг проблем. Веројатно Албанците не му веруваат, затоа што не си даде оставка по изборите што ги загуби.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 3 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by Teo Чет Фед 02, 2017 8:37 pm

Eve i tvoite brakja uchkite istoto go velat...Znachi vie ja prifativte platformata ama uchkite vi udrija korpa...

http://www.tetovasot.com/2017/01/gruevski-pranon-platformen-shqiptare/
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 3 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by defo Сре Фед 08, 2017 11:04 pm

Во Охрид се раѓа, ново сонце на слободата!!!
На распит во СЈО, само од Охрид повикани се повеќе од 200 членови и фунционери на ВМРО-ДПМНЕ, потврди за „OhridNews” претседателот на Општинскиот комитет на партијата.

Реално во Охрид, раководството на ДПМНЕ ја претера секоја граница, рекет врз неистомисленички фирми, клеветење, лажни пријави. Ама доаѓа крајот.


Вонредна седница на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид: Над 200 членови и функционери свикани во СЈО

Функционери на ВМРО ДПМНЕ од Охрид повикани на разговор во СЈО, вечерва заседава ОК на партијата


А за утре планираат протест за одбрана на криминалот. Пази богати, натерани да влезат во криминал, да „уплаќаат“ пари, за кои немаат покритија, ем утре ќе излезат да ги бранат своите угнетувачи.

defo

Број на мислења : 2848
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 3 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил Сре Фед 08, 2017 11:29 pm

Вашиот нов член Мухамед Зеќири чии деца нели немаа да јадат леб, покрај купениот недвижен и подвижен имот во гладната година има уплатено донација од 150 илјади денари во полза на СДСМ. Колку што ми е познато не се работи за фиктивно уплаќање на донации туку за уплата на реални пари, на кеш. Не би рекол ниту дека е криминал ако некој друг во мое име изврши уплата на пари доколку истото не ми пречи на мене. Без разлика дали ќе ми плати струја или ќе донира во мое име пари на некоја партија. Уште помалку можам поради тоа да го сметам за угнетувач.
Приказните дека ВМРО наводно прифатило предавство, па за да не го направи тоа СДСМ мора да го изврши се приказни за мали деца или за будали. Иако предавството е релативна работа. За мене на пример е предавство тоа што е формирана мојата општина Чаир со цел во неа Албанците да бидат мнозинство, односно решавање на етничко прашање со територијални промени, за вас тоа е патриотство. Но во краен случај одлучува мнозинството граѓани. Тоа е демократија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 3 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by Teo Чет Фед 09, 2017 10:22 am

Pa tokmu tuka e razlikata...Vistinska donacija od chlenovite kaj SDSM i pari ukradeni od narodot a prijaveni kako donacija od chlenovi kaj vas...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 3 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by defo Чет Фед 09, 2017 8:17 pm


defo

Број на мислења : 2848
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 3 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил Саб Фед 11, 2017 8:08 pm

Teo напиша:Pa tokmu tuka e razlikata...Vistinska donacija od chlenovite kaj SDSM  i pari ukradeni od narodot a prijaveni kako donacija od chlenovi kaj vas...
Вистинската донација на СДСМ е изгледа со потекло од парите на СОРОС и ЦИА заработени со берзански шпекулации и продавање на дрога. Не е ли чудно дека невработената Ивана Туфегџиќ донирала 118 илјади денари, а Павле Богоевски 184 илјади. Патем криминал е ако некоја македонска партија се финансира со странски донации.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 3 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by defo Чет Мар 23, 2017 9:03 pm

Тнгау, паднааа Латас и Ивонче, заљубениот пар. Курдизаната од Радишани си купувала гаќи од по 500 евра, за да може да им го крева на своите партнери, кои очигледно иако имаат две глави, кога ќе видат гакички од 500 евра размислуваат со една. И тоа со помалата.
Помошник-министер во МВР и директор на основно училиште ја злоупотребиле својата службена положба и го оштетиле Буџетот за околу 650 илјади евра, а данок избегнувале да платат и управителите на две фирми за маркетинг и пропаганда, кои направиле штета поголема од 157 илјади евра.
Значи ако ова е 10% данок, можете да замислите колку е ќарот, ова е само она што го скриле. А остатокот????
СЈО со четири нови истраги за злоупотреби и даночно затајување
СЈО отвори случај за купување полициски возила
Проневерени стотици илјади евра во МВР, рекламни агенции затајувале данок

defo

Број на мислења : 2848
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 3 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил Чет Мар 23, 2017 9:08 pm

Јас, а според сите анкети и мнозинството Македонци не му верува на СИО. Во секој случај и понатаму чекаме ова обвинителство да докаже барем едно од обвиненијата. За жал не верувам дека во рокот од 18 месеци, кој го утврдија под притисок на ЕУ и САД четворицата лидери, Заев, Груевски, Ахмети и Тачи, а го потврди под диктат Собранието ќе успее во тоа. Работата ќе мора да ја завршува уставното обвинителство.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 3 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by Teo Пон Мар 27, 2017 11:17 am

Ti i spored anketite mnozinstvoto dpmne-ofci ne ste relevantni da ja ocenuvate verodostojnosta na SJO...Vazhno e shto mnozinst6voto chesni makedonci veruvaat vo SJO i SDSM na chelo so Zoran Zaev...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 3 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by Teo Пет Мар 31, 2017 6:58 pm

Eve ushte eden koj kje zavrshi vo Idrizovo...

Илија Димовски на распит во СЈО

Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 3 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил Пет Мар 31, 2017 10:16 pm

Веројатно се работи само за притисок на Соросовото јавно обвинителство врз пратеникот Димовски. Во секој случај да видиме дали воопшто ќе има обвинение по случајот Титаник. За тоа на вашето обвинителство му остануваат уште неколку месеци. Не верувам дека ВМРО-ДПМНЕ ќе дозволи уште едно прекршување на Пржинскиот договор или дека ќе потклекне под притисокот на неофашистите од Брисел и Тирана и нивните домашни слуги , а доколку нема предвремени избори тешко дека ќе се добие 2/3 мнозинство потребно за продолжување на мандатот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 3 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by Teo Нед Апр 02, 2017 11:52 am

Jok, se raboti za kriminalite na familijata vo koi Ilche gebels kontinuirano uchestvuval 10 godini...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 3 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by defo Пон Мај 22, 2017 9:08 pm

СЈО бара да се замрзне дел од имотот на ВМРО-ДПМНЕ
Нови три истраги....„Талир“, „Траекторија“ и „ Тревник“.
Првата истрага со кодно име „Талир“ се однесува на нелегалното финансирање на ВМРО-ДПМНЕ во периодот од 2009-та до 2015-та година. Покрај Груевски, во истрагата се опфатени уште 13 лица, кои не беа именувани на прес-конференцијата. Тие се товарат за злоупотреба на службената положба и овластувања и за перење пари. Штетата во овој случај е проценета на 4,9 милиони евра.

Парите собрани преку донации кои спротивно на законот не биле вратени во Буџетот на државата биле користени за купување на недвижен имот, подмирување на тековни обврски на партијата, но и за хотелски и ресторански услуги.Ако се докаже нелегално стекнатиот имот, и нелегално финансирање тоа по закон значи распуштање на партијата ДПМНЕ. И со тоа се потврдува мојот став дека Грујо се откажува од се за да си го спаси газот.

И еден поздравdefo

Број на мислења : 2848
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 3 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил Вто Мај 23, 2017 4:23 pm

Еден ден по прес конференцијата нема обвинение пред судот. Чудно е што обвинението беше најавено ден порано на социјалните мрежи што е криминал затоа што предистрражната постапка е тајна. Не знам од каде секоја будалаштина на СЈО за земате здраво за готово. Според основните правни норми секој е невин додека не се докаже дека е виновен. Никој од ВМРО не бегал од судските процеси како амнестираниот криминалец Зоран Заев. Кој на секое закажано судење има средба со некој дипломат. Многу е смешно кога јавно обвинителство користи кодни имиња за своите предмети. Можеби е трагично, но во секој случај не е НОРМАЛНО.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 3 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил Чет Мај 25, 2017 5:24 pm

Ајде малку да коментирам и зошто сум против продолжување на рокот на СЈО. Прво не треба уште еднаш да се прекршува Пржинскиот договор како што се прекрши на два пати со одложувањето на изборите. Потоа ова е многу скапо обвинителство и неуставно затоа што една држава не може да има две обвинителства. Немам ништо против ако Катица ја сметате за најдобар обвинител во Македонија да ја изберете за државен јавен обвинител на место на Зврлевски и целиот нејзин тим да продолжи со работа како одделение во рамките на едно единствено обвинителство. Нема потреба од две обвинителства, посебно кога тие што се на власт, вклучувајќи ги тука и НАТО и ЕУ, за кусо време, кое зависи само од нив, ќе бидат власт во Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 3 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by defo Пет Мај 26, 2017 9:25 pm

Јас мислам покрај СЈО треба и специјален СУД. Пошо со сваровски судствово нишо не прајме.

defo

Број на мислења : 2848
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 3 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил Саб Мај 27, 2017 9:02 pm

Ако тоа се исполни ќе фали само уште да го закупите и реактивирате Голи Оток. Судството и без специјални судови доколку успеете да формирате влада ќе биде под ваш притисок. А формирањето влада е извесно затоа што ако не се договорите тука е меѓународната банда што сама се нарекува меѓународна заедница за да формира влада што самата се нарекува реформска.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 3 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by defo Вто Окт 03, 2017 8:10 am

Кој „пресврт“......Сведок тврди: Грујовски ми се јави лично да дојдам за уништување на документацијата

Вториот сведок, исто така вработен во МВР, потврди дека на денот кога било закажно уништувањето на документацијата, лично му се јавил Горан Грујовски да присуствува на чинот. На директното испрашување обвинителката Ленче Ристоска го праша сведокот кога точно се случил настанот, а тој одговори дека тоа се случило во 2015 година, но не можеше да се сети на датумот. Сведокот потврди дека уништувањето на документацијата било во базата „Брест“, како и многу слични уништувања што се случувале и претходно.  Она на што се сеќава е дека блиску до него имало канистер со вода и противпожарен апарат. Лицето што сведочеше потврди дека ги познава обвинетите како колеги и дека некои од нив биле присутни на денот кога била уништена опремата.ТДМ, па, па, па, па, па........ќе има секс, во Идриз бег.

defo

Број на мислења : 2848
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 3 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил Сре Окт 11, 2017 10:27 pm

Никој не спори дека е уништена старата и неупотреблива опрема за прислушување. Проблемот е дали се уништени податоците од стариот што не смееле да се уништат или не, како што тврдеше и експертот од производителот кој изјави дека податоците се бекапирани.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 3 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by osa Чет Окт 12, 2017 12:41 am

defo напиша:Кој „пресврт“......Сведок тврди: Грујовски ми се јави лично да дојдам за уништување на документацијата

Вториот сведок, исто така вработен во МВР, потврди дека на денот кога било закажно уништувањето на документацијата, лично му се јавил Горан Грујовски да присуствува на чинот. На директното испрашување обвинителката Ленче Ристоска го праша сведокот кога точно се случил настанот, а тој одговори дека тоа се случило во 2015 година, но не можеше да се сети на датумот. Сведокот потврди дека уништувањето на документацијата било во базата „Брест“, како и многу слични уништувања што се случувале и претходно.  Она на што се сеќава е дека блиску до него имало канистер со вода и противпожарен апарат. Лицето што сведочеше потврди дека ги познава обвинетите како колеги и дека некои од нив биле присутни на денот кога била уништена опремата.ТДМ, па, па, па, па, па........ќе има секс, во Идриз бег.

opaaaaaa ,e ova veke pochnuva da lichi na sudstvo

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16139
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 3 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 19 Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот