Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЗЕЛЕНО

Go down

ЗЕЛЕНО Empty ЗЕЛЕНО

Пишување by Luxor Вто Ное 29, 2016 7:31 pm

Зелена уметност: Најубавите скулптури од жива ограда

Ако некогаш Античка Грција била синоним за скулптури од мермер и камен, денес тие може да се изработат од најразлични материјали.

На плажа, со вашите најмили можете да ги направите најубавите песочни скулптури и дворци на кои тие многу ќе се радуваат, а во зима можете да ги направите најубавите снешковци.

Но, ако имате голема градина со многу зеленило и растенија, ова се скулптурите кои со сигурност ќе посакате да ги имате во неа:
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЗЕЛЕНО Empty Re: ЗЕЛЕНО

Пишување by Luxor Вто Ное 29, 2016 7:31 pm

ЗЕЛЕНО 2q8cx0j
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЗЕЛЕНО Empty Re: ЗЕЛЕНО

Пишување by Luxor Вто Ное 29, 2016 7:32 pm

ЗЕЛЕНО Opzfcz
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЗЕЛЕНО Empty Re: ЗЕЛЕНО

Пишување by Luxor Вто Ное 29, 2016 7:32 pm

ЗЕЛЕНО 33k39d5
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЗЕЛЕНО Empty Re: ЗЕЛЕНО

Пишување by Luxor Вто Ное 29, 2016 7:33 pm

ЗЕЛЕНО 5oh2jp
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЗЕЛЕНО Empty Re: ЗЕЛЕНО

Пишување by Luxor Вто Ное 29, 2016 7:33 pm

ЗЕЛЕНО 33dzk2q
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЗЕЛЕНО Empty Re: ЗЕЛЕНО

Пишување by Luxor Вто Ное 29, 2016 7:34 pm

ЗЕЛЕНО 15ycayp
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЗЕЛЕНО Empty Re: ЗЕЛЕНО

Пишување by Luxor Вто Ное 29, 2016 7:34 pm

ЗЕЛЕНО 33lm8u1
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЗЕЛЕНО Empty Re: ЗЕЛЕНО

Пишување by Luxor Вто Ное 29, 2016 7:35 pm

ЗЕЛЕНО 4scxe9
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЗЕЛЕНО Empty Re: ЗЕЛЕНО

Пишување by Luxor Вто Ное 29, 2016 7:35 pm

ЗЕЛЕНО 2mmahpt
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЗЕЛЕНО Empty Re: ЗЕЛЕНО

Пишување by Luxor Вто Ное 29, 2016 7:36 pm

ЗЕЛЕНО F5c1v5
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЗЕЛЕНО Empty Re: ЗЕЛЕНО

Пишување by Luxor Вто Ное 29, 2016 7:37 pm

ЗЕЛЕНО Wj9gqp
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЗЕЛЕНО Empty Re: ЗЕЛЕНО

Пишување by Luxor Вто Ное 29, 2016 7:37 pm

ЗЕЛЕНО 2n8r1op
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЗЕЛЕНО Empty Re: ЗЕЛЕНО

Пишување by Luxor Вто Ное 29, 2016 7:38 pm

ЗЕЛЕНО 2zrdb2b
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЗЕЛЕНО Empty Re: ЗЕЛЕНО

Пишување by Luxor Вто Ное 29, 2016 7:39 pm

ЗЕЛЕНО 25sl6y8
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЗЕЛЕНО Empty Re: ЗЕЛЕНО

Пишување by Luxor Вто Ное 29, 2016 7:39 pm

ЗЕЛЕНО 15ew7wp
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЗЕЛЕНО Empty Re: ЗЕЛЕНО

Пишување by Luxor Вто Ное 29, 2016 7:40 pm

ЗЕЛЕНО 2dsr69k
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЗЕЛЕНО Empty Re: ЗЕЛЕНО

Пишување by Luxor Вто Ное 29, 2016 7:40 pm

ЗЕЛЕНО 2m622gx
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЗЕЛЕНО Empty Re: ЗЕЛЕНО

Пишување by Luxor Вто Ное 29, 2016 7:41 pm

ЗЕЛЕНО Nco7sg
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЗЕЛЕНО Empty Re: ЗЕЛЕНО

Пишување by Luxor Вто Ное 29, 2016 7:41 pm

ЗЕЛЕНО Idyiw9
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЗЕЛЕНО Empty Re: ЗЕЛЕНО

Пишување by Luxor Вто Ное 29, 2016 7:42 pm

ЗЕЛЕНО 14t604h
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЗЕЛЕНО Empty Re: ЗЕЛЕНО

Пишување by Luxor Вто Ное 29, 2016 7:42 pm

ЗЕЛЕНО 2ajtd08
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЗЕЛЕНО Empty Re: ЗЕЛЕНО

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот