Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DEKEMVRI

Go down

DEKEMVRI Empty DEKEMVRI

Пишување by Teo on Нед Дек 04, 2016 1:26 pm

10 причини зошто треба да го сакате декември

Со декември официјално започнува зимската сезона. Тој е последниот месец од годината, каде што најчесто се оставаат старите навики и секој се подготвува за нов почеток. Празниците веќе се наближуваат, а декември е одличен месец за нивно планирање. Погледнете зошто тој е еден од најубавите месеци и зошто не можете да не го сакате.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DEKEMVRI Empty Re: DEKEMVRI

Пишување by Teo on Нед Дек 04, 2016 1:26 pm

1. Подготовка за празниците

DEKEMVRI 1-10-prichini-zoshto-treba-da-go-sakate-mesec-dekemvri

Декември е месец кога секој се подготвува за претстојните празници. Ова е време за украсување на домот, за поминување време со семејството и за шопинг. Декември е месец за повторни средби и собирања.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DEKEMVRI Empty Re: DEKEMVRI

Пишување by Teo on Нед Дек 04, 2016 1:27 pm

2. Топли пијалаци

DEKEMVRI 1-10-prichini-zoshto-treba-da-go-sakate-mesec-dekemvri

Топлите пијалаци се одлични за да се загреете во студениот декември. Пиењето кафе, чај или топло чоколадо додека седите во вашиот дом нуди големо задоволство!
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DEKEMVRI Empty Re: DEKEMVRI

Пишување by Teo on Нед Дек 04, 2016 1:27 pm

3. Мирис

DEKEMVRI 2-10-prichini-zoshto-treba-da-go-sakate-mesec-dekemvri

Декември има посебен мирис. Тој мириса на цимет, на борови дрвја, на свежо печени колачиња. Кој би можел да им одолее?
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DEKEMVRI Empty Re: DEKEMVRI

Пишување by Teo on Нед Дек 04, 2016 1:28 pm

4. Зимска облека

DEKEMVRI 3-10-prichini-zoshto-treba-da-go-sakate-mesec-dekemvri

Летото е дефинитивно посакувана сезона, но за време на зимските месеци вие конечно можете да ги носите палтата и елегантните марами што потајно чекавте да ги носите. Чевли, панталони, јакни, капи и ракавици – имате многу можности за да останете во мода, сѐ што ви треба е малку креативност!
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DEKEMVRI Empty Re: DEKEMVRI

Пишување by Teo on Нед Дек 04, 2016 1:28 pm

5. Пријатна атмосфера

DEKEMVRI 4-10-prichini-zoshto-treba-da-go-sakate-mesec-dekemvri

Не само што ќе имате шанса да внесувате повеќе калории, туку исто така декември е изговор за да бидете малку помрзливи. Сонцето заоѓа порано, па затоа и вие порано се враќате дома, уживајќи во топлата атмосфера со вашите најмили.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DEKEMVRI Empty Re: DEKEMVRI

Пишување by Teo on Нед Дек 04, 2016 1:29 pm

6. Гледање телевизија

DEKEMVRI 5-10-prichini-zoshto-treba-da-go-sakate-mesec-dekemvri

Не секој има партнер со кој може да ужива во зимските денови. Но, тука е телевизијата да ги утеши сите сингл личности. Интересни документарни филмови, ТВ емисии или нешто сосема друго што никогаш не сте имале време да го гледате во текот на годината – изборот е ваш!
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DEKEMVRI Empty Re: DEKEMVRI

Пишување by Teo on Нед Дек 04, 2016 1:29 pm

7. Време за планирање на одморите

DEKEMVRI 6-10-prichini-zoshto-treba-da-go-sakate-mesec-dekemvri

Празниците веќе се наближуваат, па време е да испланирате каде ќе го поминете зимскиот одмор. Без разлика дали е тоа посетата на семејството или подалечните пријатели, ова време е одлично за повторни средби.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DEKEMVRI Empty Re: DEKEMVRI

Пишување by Teo on Нед Дек 04, 2016 1:30 pm

8. Снег

DEKEMVRI 7-10-prichini-zoshto-treba-da-go-sakate-mesec-dekemvri

Декември знае да изненади со снежни денови. Зар не е прекрасно да ја гледате надворешната убавина од својот дом, во своето ќебе, пиејќи го омилениот пијалак?
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DEKEMVRI Empty Re: DEKEMVRI

Пишување by Teo on Нед Дек 04, 2016 1:31 pm

9. Новогодишна и божиќна програма

DEKEMVRI 8-10-prichini-zoshto-treba-da-go-sakate-mesec-dekemvri

Телевизиските програми во декември вклучуваат многу новогодишни и божиќни емисии и филмови, што е уште една причина зошто би требало да останете дома во овие студени денови. Различните филмови со Дедо Мраз, снег и забава се одличен начин да го подобрите вашето расположение.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DEKEMVRI Empty Re: DEKEMVRI

Пишување by Teo on Нед Дек 04, 2016 1:31 pm

10. Обнова

DEKEMVRI 9-10-prichini-zoshto-treba-da-go-sakate-mesec-dekemvri

Декември е последниот месец од годината, а со тоа и време за прекинување на старите навики и планирање нови. Ова е месец за размислување и подготовка. Декември прави да се потсетите на многу работи од изминатата година и да направите некои промени во годината што доаѓа. Планирајте ги вашите цели за 2017-та и размислете што е она што би сакале да го оставите зад себе во 2016-та година.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DEKEMVRI Empty Re: DEKEMVRI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот