Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Telesen miris

Go down

Telesen miris Empty Telesen miris

Пишување by Teo on Пон Дек 19, 2016 11:34 am

Петнаесет начини како да го активирате вашиот внатрешен дезодоранс!

Различните врсти на непријатни телесни мириси доаѓаат одвнатре. Зошто не би требало да се бориме одвнатре и истото да го замениме со надворешно маскирање?

Комерцијалните мириси се еднокрини попречувачи и индустријата за убавина ја користи нашата несигурност за да ја засили идејата дека смрдиме!

Тоа што е одвнатре мора да се излачи надвор - ако состојките на отровна храна и не можат да бидат асимилинраи и елиминирани, тогаш каде тие завршуваат? Тие се истуркуваат низ кожата на разни непријатни начини, ако вашите останати телесни системи се загушени.

Луѓето почнуваат да сваќаат дека непријатниот мирис на телото и здивот од устата произлегува од здравата внатрешност и цревата. Дури и Исус изјавил дека чистотата доаѓа од внатре.

Обидите се да ги вклопите овие евтини начини за да се погрижите за мирисот на вашето тело
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Telesen miris Empty Re: Telesen miris

Пишување by Teo on Пон Дек 19, 2016 11:35 am

1. Клорофил – природен неутрализатор мирис, делува во крвта и дебелото црево. Се зборува дека ловците го користат за да се маскираат со непријатниот мирис на телото од пленот
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Telesen miris Empty Re: Telesen miris

Пишување by Teo on Пон Дек 19, 2016 11:35 am

2. Повеќе билковита храна – вегераријански сокови, суперхрана, зелени коктерли, алкализирање, хидратантизирање, влакна, ензими, клорофил, анти оксиданс. Пченка, јачмен. Ова се толку моќни и познати по тоа што го елиминираат утринскиот здив.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Telesen miris Empty Re: Telesen miris

Пишување by Teo on Пон Дек 19, 2016 11:35 am

3. Цинк – Тежок борец против непријатниот мирис, и се користи во многу производи за орална хигиена.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Telesen miris Empty Re: Telesen miris

Пишување by Teo on Пон Дек 19, 2016 11:35 am

4. Пробиотици – Јогурт, сурово млеко, повеќе соеви пробиотик, одржување на цревните бактерии под контрола и помагање во регулацијата.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Telesen miris Empty Re: Telesen miris

Пишување by Teo on Пон Дек 19, 2016 11:36 am

5. Коријандер – моќна суперхрана која влече тешки метали и други штетни работи одвнатре. Содржи клорофил.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Telesen miris Empty Re: Telesen miris

Пишување by Teo on Пон Дек 19, 2016 11:36 am

6. Бентонит глин и активен јаглен – ги привлекува сите нечистотии од цревата пред истите да се залепат за ѕидовите. Исто така го изнесува плинот од вашето тело.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Telesen miris Empty Re: Telesen miris

Пишување by Teo on Пон Дек 19, 2016 11:36 am

7. Витамин B комплекс/ Магнезиум – се бори против неприајтниот мирис и јакнење на кожата во борбата против мирисните промени.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Telesen miris Empty Re: Telesen miris

Пишување by Teo on Пон Дек 19, 2016 11:36 am

8. Чаеви и детоксификатори – чистење, содржат клорофил, и тони на антиоксиданс
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Telesen miris Empty Re: Telesen miris

Пишување by Teo on Пон Дек 19, 2016 11:36 am

9. Вода- многу чиста вода ги испарува токсините од црниот дроб, дебелото црево, бубрезите. Додајте и малку лимон.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Telesen miris Empty Re: Telesen miris

Пишување by Teo on Пон Дек 19, 2016 11:37 am

10. Разни чистачи на дебелото црево и црниот дроб – внатрешните чистачи имаат тенденција да го подобрат организмот – Здравата исхрана има природни влакна така што и непроцесуиранта храна може да заврши работа.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Telesen miris Empty Re: Telesen miris

Пишување by Teo on Пон Дек 19, 2016 11:37 am

11. Јадење лук на долги стази – целосно проту-интутувен потег, но лукот има антибактериски својства и чиста крв. Само избегнувајте го првиот мирис во рок од еден ден или два! Мирисот се пробива низ телото, но и без плуќа.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Telesen miris Empty Re: Telesen miris

Пишување by Teo on Пон Дек 19, 2016 11:37 am

12. Колоидно сребро – тоа ќе ги искорени патогените без да им наштети на здравите клетки
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Telesen miris Empty Re: Telesen miris

Пишување by Teo on Пон Дек 19, 2016 11:37 am

13. Сакате слатки? Обидете се оние кои во себе имаат ѓумбир.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Telesen miris Empty Re: Telesen miris

Пишување by Teo on Пон Дек 19, 2016 11:38 am

14. Комбиирана храна може да помогне ако сте очајни – на пример овошјето или шеќерот, со месо може да го запре варењето и да ја оставите храната да ферментира во цревата.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Telesen miris Empty Re: Telesen miris

Пишување by Teo on Пон Дек 19, 2016 11:38 am

15. Избегнување на антибиотици и хрна во која има многу шеќер
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Telesen miris Empty Re: Telesen miris

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот