Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ИРОНИЈА

Go down

ИРОНИЈА Empty ИРОНИЈА

Пишување by Luxor Пон Дек 19, 2016 11:50 am

На сите ни се добро познати: 14 иронични закони на универзумот

Според законите на универзумот, ако има дури и најмала шанса да се случи нешто што воопшто не го посакуваме, тогаш најверојатно ќе се случи.

Но, што е уште полошо, во повеќето случаи тоа се случува во моменти кога ни е најмалку потребно.

Погледнете ги овие иронични закони, низ илустрации кои ни покажуваат дека животот навистина има добра смисла за хумор:
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ИРОНИЈА Empty Re: ИРОНИЈА

Пишување by Luxor Пон Дек 19, 2016 11:50 am

Закон на кафето

ИРОНИЈА Na-site-ni-se-dobro-poznati-15-ironicni-zakoni-na-univerzumot-02
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ИРОНИЈА Empty Re: ИРОНИЈА

Пишување by Luxor Пон Дек 19, 2016 11:50 am

Закон на јавниот превоз

ИРОНИЈА Na-site-ni-se-dobro-poznati-15-ironicni-zakoni-na-univerzumot-04
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ИРОНИЈА Empty Re: ИРОНИЈА

Пишување by Luxor Пон Дек 19, 2016 11:51 am

Закон на чекањето на шалтер

ИРОНИЈА Na-site-ni-se-dobro-poznati-15-ironicni-zakoni-na-univerzumot-05
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ИРОНИЈА Empty Re: ИРОНИЈА

Пишување by Luxor Пон Дек 19, 2016 11:51 am

Законот на маникир

ИРОНИЈА Na-site-ni-se-dobro-poznati-15-ironicni-zakoni-na-univerzumot-06
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ИРОНИЈА Empty Re: ИРОНИЈА

Пишување by Luxor Пон Дек 19, 2016 11:52 am


Законот на пораките

ИРОНИЈА Na-site-ni-se-dobro-poznati-15-ironicni-zakoni-na-univerzumot-07
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ИРОНИЈА Empty Re: ИРОНИЈА

Пишување by Luxor Пон Дек 19, 2016 11:53 am

Закон на будењето

ИРОНИЈА Na-site-ni-se-dobro-poznati-15-ironicni-zakoni-na-univerzumot-08_copy
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ИРОНИЈА Empty Re: ИРОНИЈА

Пишување by Luxor Пон Дек 19, 2016 11:53 am

Бр. 1 закон на дождот: Чадор

ИРОНИЈА Na-site-ni-se-dobro-poznati-15-ironicni-zakoni-na-univerzumot-09
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ИРОНИЈА Empty Re: ИРОНИЈА

Пишување by Luxor Пон Дек 19, 2016 11:54 am

Бр. 2 закон на дождот: Автомобил

ИРОНИЈА Na-site-ni-se-dobro-poznati-15-ironicni-zakoni-na-univerzumot-010
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ИРОНИЈА Empty Re: ИРОНИЈА

Пишување by Luxor Пон Дек 19, 2016 11:54 am

Законот на купување облека

ИРОНИЈА Na-site-ni-se-dobro-poznati-15-ironicni-zakoni-na-univerzumot-11
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ИРОНИЈА Empty Re: ИРОНИЈА

Пишување by Luxor Пон Дек 19, 2016 11:55 am

Законот на можност за средба со луѓе

ИРОНИЈА Na-site-ni-se-dobro-poznati-15-ironicni-zakoni-na-univerzumot-12
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ИРОНИЈА Empty Re: ИРОНИЈА

Пишување by Luxor Пон Дек 19, 2016 11:55 am

Законот на чекањето ред

ИРОНИЈА Na-site-ni-se-dobro-poznati-15-ironicni-zakoni-na-univerzumot-13
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ИРОНИЈА Empty Re: ИРОНИЈА

Пишување by Luxor Пон Дек 19, 2016 11:56 am

Законот на повиците

ИРОНИЈА Na-site-ni-se-dobro-poznati-15-ironicni-zakoni-na-univerzumot-14
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ИРОНИЈА Empty Re: ИРОНИЈА

Пишување by Luxor Пон Дек 19, 2016 11:56 am

Законот на хулахопките

ИРОНИЈА Na-site-ni-se-dobro-poznati-15-ironicni-zakoni-na-univerzumot-15
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ИРОНИЈА Empty Re: ИРОНИЈА

Пишување by Luxor Пон Дек 19, 2016 11:57 am

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ИРОНИЈА Empty Re: ИРОНИЈА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот