Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Словените се Бугари

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Словените се Бугари - Page 3 Empty Re: Словените се Бугари

Пишување by Бело конче on Вто Фед 03, 2015 12:23 pm

Фири напиша:
Какви документи? По еден договор на 10 години за плакjане данок од ромеите на бугарите Smile
Има доста. Разни надписи по колони и камъни по различни поводи. Надписи на границата. Укази, договори. Има си ги. Нали, благодарение на тях си знаем историята.

Бело конче

Број на мислења : 23
Join date : 2015-01-24

Вратете се на почетокот Go down

Словените се Бугари - Page 3 Empty Re: Словените се Бугари

Пишување by Фири on Вто Фед 03, 2015 12:26 pm

Историjата си jа знаеме претежно од грчки извори. Нашите дури кога имале азбука jа користеле претежно за црковни дела, не се замарале многу со историja. Kaжувам ти дека во целата држава имало 5 писмени од кои 4 грчки военопленици !

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот