ФОТО

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

ФОТО - Page 2 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:36 am

10 Октомври 2013 Потпаролот на Белата Куќа, John Boehner го скокотка синот на еден политичар, по гласањето за граничното обезбедување и сигурноста во Вашингтон.

ФОТО - Page 2 Surprising-photos-boehner
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 2 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:36 am

15 Септември, 2013. Бројни шатори за време на International I Camping фестивал за 2013 година, во планината Wugongshan во Pingxiang, Jiangxi. На настанот кој беше отворен на 14 септември присуствувале повеќе од 15.000 туристи од целиот свет.

ФОТО - Page 2 Surprising-photos-tents-mountains
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 2 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:37 am

28 Јануари, 2013. Сурферот од САД Garrett McNamara, сурфа на бранот на плажата Praia do Norte во Nazaré, Португалија.

ФОТО - Page 2 Surprising-photos-surfing
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 2 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:37 am

19 јули, 2013. Риба во ајкула.

ФОТО - Page 2 Surprising-photos-shark-in-shark
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 2 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:38 am

31 јануари 2013. Една жена седи молитвено додека и ја бричат главата, во чест на оплакувањето на покојниот крал на Камбоџа Нордом Сиханук, пред неговиот погреб во Пном Пен, Камбоџа.

ФОТО - Page 2 Surprising-photos-shaving
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 2 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:38 am

5 февруари 2013. Деца се преливаат ладна вода, под контрола на фитнес тренерот Маргарита Филимонова во локалнита градинка број 317, на температурата на воздухот од околу минус 23 степени Целзиусови во сибирскиот град на Русија од Краснојарск.

ФОТО - Page 2 Surprising-photos-russian-children
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 2 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:39 am

5 февруари 2013. Ова е “Рекс” првиот во светот “Bionic човек” во Научниот музеј во Лондон. Вреден е 640.000 фунти (1.000.000 $) има јасна човечка форма и може да се пофали протетски екстремитети, функционална вештачка крв во циркулаторниот систем, како и вештачки панкреас, бубрези, слезина и трахеа.

ФОТО - Page 2 Surprising-photos-robot
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 2 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:39 am

23 март 2013. Папата Френсис се сретнува со Почесниот Папа Бенедикт Шеснаесетти во Кастел Гандолфо во Италија.

ФОТО - Page 2 Surprising-photos-popes
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 2 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:40 am

12 јуни, 2013. Сцена од третиот голем протест против зголемувањето на ценита на автобуските билети во Сао Паоло, Бразил.

ФОТО - Page 2 Surprising-photos-riot-police
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 2 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:40 am

20 јануари 2013. Jarramplas фестивалот во Piornal, Шпанија.

ФОТО - Page 2 Surprising-photos-radish
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 2 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:41 am

11 април 2013. Пуштање на пеликани во паркот за птици во Marlow, источна Германија.

ФОТО - Page 2 Surprising-photos-pelicans
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 2 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:41 am

11 јули 2013. Багер пренесува луѓе од загрозените области при големите поплави во Yingxiu, Wenchuan.

ФОТО - Page 2 Surprising-photos-people-rubble
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 2 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:42 am

3 јули 2013 Навивање за време на Tour de France, од Cagnes-Sur-Mer до Marseille.

ФОТО - Page 2 Surprising-photos-nuns-bikes
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 2 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:42 am

14 февруари 2013 Гол модел позира, додека девојче го „забележува“ тоа на хартија на Денот на вљубените во Мексико сити.

ФОТО - Page 2 Surprising-photos-nude-art
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 2 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:43 am

6 јануари 2013. Лавовите луто реагираат, бидејќи туристите фрлаат снежни топки на нив во Hangzhou Zoo.

ФОТО - Page 2 Surprising-photos-lions
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 2 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:43 am

24 јануари 2013. Облеката што ја носела две-годишната принцезата Ана на крунисување на Британската кралица Елизабета Втора на 2 јуни, 1953 година, изложена во Бакингамската палата во центарот на Лондон.

ФОТО - Page 2 Surprising-photos-headless-doll
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 2 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:44 am

11 октомври 2013. Приврзаник на кинескиот Јуи Туи, со два пиштоли кои минуваат низ неговите образи, зема учество во улична поворка за време на годишниот вегетаријански фестивал во Пукет, Тајланд.

ФОТО - Page 2 Surprising-photos-guns
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 2 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:44 am

27 март, 2013. Седумгодишниот Ахмед.

ФОТО - Page 2 Surprising-photos-child-syria
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 2 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:45 am

14 мај 2013. Две Bonobos, мали шимпанза си играат со топка во зоолошката ботаничка градина во Штудгард, Германија.

ФОТО - Page 2 Surprising-photos-ape-ball
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 2 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:45 am

3 октомври 2013. Питон лежи на орангутан, во пресрет на Светскиот ден на животните во зоолошката градина Malabon во Malabon, Филипини.

ФОТО - Page 2 Surprising-photos-ape-snake
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 2 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:46 am

25 април 2013. За време на голф турниот PGA Tour Zurich Classic во TPC Louisiana во Avondale, La, теренот го посетуваат алигатори.

ФОТО - Page 2 Surprising-photos-alligator
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 2 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:46 am

1 февруари 2013. Маша е 11 годишна мечка која живее во циркузот со седиште во Москва и во моментов го вежба актот „одење по јаже“ за време на пробите во Circus on Fontanka во Сент Петербург, Русија.

ФОТО - Page 2 Surprising-photos-bear
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 2 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:47 am

6 април 2013 Јужна Африка – Matt Silver-Vallance лебди над морето користејќи балони исполнети со хелиум од аеродромот на островот Робен низ Атлантскиот Океан во Кејп Таун. Vallance направи лет на 7 км да се соберат средства и да се подигне свеста за Nelson Mandela Children’s Hospital.

ФОТО - Page 2 Surprising-photos-balloons
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 2 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:47 am

22 јануари 2013. Еден човек држи две изгорени птици по еден пожар во заедница за бездомни либиски семејства во Бенгази.

ФОТО - Page 2 Surprising-photos-birds
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 2 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:48 am

23 септември 2013 Одгледувачи се грижат за панда младенчиња во Ченгду истражувачката база на Chengdu Research Base of Giant Panda Breeding, во Chengdu, провинцијата Sichuan.

ФОТО - Page 2 Surprising-photos-baby-pandas
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 2 Empty Re: ФОТО

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот