ФОТО

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

ФОТО - Page 3 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:48 am

27 април 2013. Рој на црвени скакулци, 20 километри северно од градот Sakaraha, југозападен Мадагаскар.

ФОТО - Page 3 Surprising-photos-bird-swarm
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 3 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:49 am

8 март 2013. Приврзаник на покојниот претседател на Венецуела, Хуго Чавез, држи кукла од него додека стои пред воената академија, каде што се одржа погребната церемонија за Чавез, во Каракас, Венецуела.

ФОТО - Page 3 Surprising-photos-chavez-doll
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 3 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:49 am

25 април 2013 САД – потполковник Melissa Stockwell, кој беше првата жена американски војник да го изгуби ногата во војната во Ирак, го рецитира Pledge of Allegiance пред поранешниот претседател Буш и поранешната прва дама Барбара Буш за време на отварањето на претседателскиот центар Џорџ Буш во Далас, Тексас.

ФОТО - Page 3 Surprising-photos-bush
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 3 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:50 am

12 јуни 2013 Палестински момчиња бегаат од експлозија. Исламскиот џихад држи правоени летни кампови каде обучува околу 10.000 деца.

ФОТО - Page 3 Surprising-photos-child-soldiers
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 3 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:50 am

11 јуни 2013 Млади момчиња клоцаат активист за заштита на правата на ЛГБТ заедницата, за време на одржување протест по повод закони на Руската влада кои ги загрозуваат правата на геј популацијата.

ФОТО - Page 3 Surprising-photos-bullies
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 3 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:50 am

1 октомври 2013 Том тигарот, миленичето на Aryas Borges, е фотографиран со домашното милениче чивава во Maringa, Бразил.

ФОТО - Page 3 Surprising-photos-chihuahua-tiger
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 3 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:51 am

10 јуни 2013 Поплавите во близина на Магдебург во сојузната покраина Саксонија Анхалт, Германија.

ФОТО - Page 3 Surprising-photos-flood-pool
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 3 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:51 am

6 ноември 2013 Елен заглавен на покрив во Verneuil-sur-Indre, Франција.

ФОТО - Page 3 Surprising-photos-elk
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 3 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:52 am

28 август 2013 Сликата која го преплави интернетот, додека новиот Папа Франсиц прави „селфи“ со група млади во базиликата Свети Петар во Ватикан.

ФОТО - Page 3 Surprising-photos-francis-selfie
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 3 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:52 am

26 мај 2013 Тираносаурус рекс диносаурус трча на теренот за време наполувремето на МЛС фудбалски натпревар помеѓу Лос Анџелес Галакси и Сиетл Саундерс ФК во Карсон, Калифорнија. Диносаурусот беше на полето, за да се промовира Природонаучниот музеј на Лос Анџелес.

ФОТО - Page 3 Surprising-photos-football-game
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 3 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:53 am

3 јули 2013 Туристите играат на плажа покриена со дебел слој од зелените алги во Кингдао, Кина. Големо количество на не-отровни зелени алги, enteromorpha prolifera, го погоди брегот Кингдао во последните неколку дена. Повеќе од 20.000 тони алги е отстранета од плажите во градот.

ФОТО - Page 3 Surprising-photos-china-algae
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 3 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:53 am

6 јуни 2013. Изведувачи се пикаат во избрани места на архитектонски структури, како дел од проект ‘Bodies in Urban Spaces’ во Порто, Португалија.

ФОТО - Page 3 Surprising-photos-contortion
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 3 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:54 am

28 февруари 2013. Рака на горила рака со лакирани нокти во Одделот за конфискување на нелегални предмети во САД од Службата за заштита на риба и дивина во нивната канцеларија во BWI во Балтимор.

ФОТО - Page 3 Surprising-photos-gorilla-nails
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 3 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:54 am

2 јули 2013 Церемонија на благословување коњи во Сиена, Италија.

ФОТО - Page 3 Surprising-photos-horse-vatican
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 3 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:54 am

14 септември 2013. Mandira Budhathoki, 7, позира за фотографија во Kharay, Dolkha. Има многу ретка болест Congenital Hypertrichosis Lanuginosa, која е позната како синдром на врколак.

ФОТО - Page 3 Surprising-photos-hair-child
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 3 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:55 am

14 февруари 2013. Кенгури го посетуваат теренот за голф за време на ISPS Handa Australian Open во Royal Canberra Golf Club во Камбера, Австралија.

ФОТО - Page 3 Surprising-photos-kangaroos
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 3 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:55 am

20 јуни 2013 Девојка се држи на жица за време на поплава.

ФОТО - Page 3 Surprising-photos-hanging-flood
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 3 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:56 am

19 мај 2013 Маскирани момчиња за време на фестивалот “Cavalhadas” во Бразил.

ФОТО - Page 3 Surprising-photos-masks
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 3 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:56 am

16 ноември 2013 Демонстрант бакнува полицаец за време на протестите во Суса поврзани со градењето на новата пруга меѓу Лион и Турин, за возови со висока брзина.

ФОТО - Page 3 Surprising-photos-kissing-police
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 3 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:57 am

8 февруари 2013. Кран пренесува коњи од товарниот брод кон камион по пристигнувањето во пристаништето во Surabaya, Источна Јава, Индонезија. Стотици коњи и крави пристигна во пристаништето од Западна Тимор да бидат дистрибуирани до различни градови на главниот остров Јава.

ФОТО - Page 3 Surprising-photos-horses
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 3 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:57 am

16 јули 2013. Мајмун игра во езерцето опкружен со риби во паркот на дивината во Hefei, Anhui провинција, Кина.

ФОТО - Page 3 Surprising-photos-monkey-fish
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 3 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:58 am

30 април 2013 Акупунктура на глава на леопард за да остане затегната кожата, во продавница за препарирање на Radomir Franz, во Чешка.

ФОТО - Page 3 Surprising-photos-leopard-rug
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 3 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:58 am

10 март 2013. Луѓето се сончаат на ѕидот на Тврдината Петар и Павле во Санкт Петербург, Русија.

ФОТО - Page 3 Surprising-photos-old-women
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 3 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:59 am

3 јуни, 2013 Поплава во зоолошката градина во Прага.

ФОТО - Page 3 Surprising-photos-penguin-flood
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 3 Empty Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:59 am

2 јули 2013.Прасе стои на мртва маторица во надојдените води во Чонгкинг, Кина.

ФОТО - Page 3 Surprising-photos-pig-flood
Teo
Teo

Број на мислења : 4911
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФОТО - Page 3 Empty Re: ФОТО

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот