Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СПЕКТАКЛ

Go down

СПЕКТАКЛ Empty СПЕКТАКЛ

Пишување by osa Саб Дек 24, 2016 1:13 am

Г.Г.СТЕФАН ЌЕ СЛУЖИ ЗАУПОКОЕНА ЛИТУРГИЈА ЗА АМБАСАДОРОТ КАРЛОВ

СПЕКТАКЛ Vladici-mpc

По повод трагичната смрт на Амбасадорот на Руската Федерација во Република Турција, Андреј Карлов, утре во 09:00 часот во црквата Рождество на Пресвета Богородица во Скопје, ќе биде отслужена заупокоена литургија.

Со литургијата ќе чиноначалствува Архиепископот Охридски и Македонски г.г.Стефан.

Граѓаните можеа да изразат сочувство по повод смртта на амбасадорот Карлов со потпишување во книгата на жалост што беше отворена во просториите на Руската амбасада во Скопје вчера и денеска./МИА

Сподели

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 16051
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СПЕКТАКЛ Empty Re: СПЕКТАКЛ

Пишување by delta Нед Дек 25, 2016 12:55 am

tie bradiosanite na slikata mozat samo za sapun varenje da sluzat od sto se debeli./.
delta
delta

Број на мислења : 591
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

СПЕКТАКЛ Empty Re: СПЕКТАКЛ

Пишување by OPOZICIONER Нед Дек 25, 2016 10:59 am

vo Makedonbija umiraat lugje i od glad pa ne gledam crkvata da e mnogu zagrizhena
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 872
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СПЕКТАКЛ Empty Re: СПЕКТАКЛ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот