Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Да не се заборави, 24.12.2012

Go down

Да не се заборави, 24.12.2012 Empty Да не се заборави, 24.12.2012

Пишување by defo on Саб Дек 24, 2016 10:42 am

Демократијата на #Ж на дело.....баравме развоен буџет, на сила донесоа буџет за златни мадиња на коњи

А ево што ни порача Амди Бајрам....
Да не се заборави, 24.12.2012 C0bn6t0WEAAe-E9

А ево што ни кажа, кога му кажавме дека ни требаат пари за лекување на дечиња во странство:
Да не се заборави, 24.12.2012 C0boOV2XAAAqnmZ

defo

Број на мислења : 2400
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Да не се заборави, 24.12.2012 Empty Re: Да не се заборави, 24.12.2012

Пишување by Teo on Саб Дек 24, 2016 10:51 am

Mnogu, mnogu rabota ne cheka ako sakame Makedonija da ja napravime normalna drzhava...Pokraj drugoto i pravna razreshnica za crniot ponedelnik...

Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Да не се заборави, 24.12.2012 Empty Re: Да не се заборави, 24.12.2012

Пишување by defo on Саб Дек 24, 2016 2:05 pm

Точно треба да се разреши ова, прво кој наредил отстранување на легитимно избрани пратеници од собранието. Трајко Вељаноски без разлика на се да биде осуден на најстрога казна, ради кршење на уставот на Македонија, за изразување на слободна воља.

defo

Број на мислења : 2400
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Да не се заборави, 24.12.2012 Empty Re: Да не се заборави, 24.12.2012

Пишување by defo on Саб Дек 24, 2016 2:05 pm


defo

Број на мислења : 2400
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Да не се заборави, 24.12.2012 Empty Re: Да не се заборави, 24.12.2012

Пишување by трендафил on Пон Дек 26, 2016 9:30 am

Не дај Боже некогаш да се повтори обидот за воведување на диктатура во Македонија, односно група пратеници да се обиде со сила да ја наметне својата волја, во конкретниов случај да го блокира носењето на буџет подржан од мнозинството. Од Собранието не беше исфрлен ниту еден пратеник што се однесуваше според демократските правила, туку само силеџиите кои го окупираа местото и функцијата претседател на Собрание, односно што сакаа во диктаторски стил да ја наметнат својата волја на мнозинството.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Да не се заборави, 24.12.2012 Empty Re: Да не се заборави, 24.12.2012

Пишување by luxor on Пон Дек 26, 2016 4:31 pm

Еве еден морон што сака да спречи носење буџет на РМ со сила и во диктаторски стил. Сепак ниту беше исфрлен од парламентот ниту влакно му фалеше од главата. Од друга страна пратениците од СДСМ имаа право да ја блокираат седницата бидејки беше незаконска и противуставна. Така да за криминалот и диктатурата што ја воведовте на 24 12 2012 ќе бидете изведени пред суд веднаш штом СДСМ ќе ја формира новата влада.

luxor
luxor

Број на мислења : 5597
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Да не се заборави, 24.12.2012 Empty Re: Да не се заборави, 24.12.2012

Пишување by трендафил on Пон Дек 26, 2016 6:43 pm

Не го избрка Груевски Јордановски, Бог да го прости, и не го оневозможи да работи. По паузата седницата продолжи со работа. Насилниците од СДСМ не сакаа да овозможат мнозинството да продолжи со работа. Се додека не беа насилно одстранети од таму кај што не им беше место.
Иначе ако СДСМ испее да дојде на власт не би ме изненадило и ако почне да затвара без судење. Како во славните денови на концентрационите логори Голи Оток, Идризово ... Кај што ги одведовте Ченто, Панко Брашнаров и многу други македонски великани. И така децата и внуците на УДБАшите сега работат за ЦИА.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Да не се заборави, 24.12.2012 Empty Re: Да не се заборави, 24.12.2012

Пишување by Kalinda on Пон Дек 26, 2016 7:20 pm

Сеуште неможе да признаете
дека желбата на народот е
повторно ДПМНЕ да ја води
државата .
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 486
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Да не се заборави, 24.12.2012 Empty Re: Да не се заборави, 24.12.2012

Пишување by defo on Вто Дек 27, 2016 8:02 am

Трендо и Калинда сето ова одете објаснете го на мајката на Тамара, мајките на децата кои учат во руинурани школи, здравствените работиници, пациентите во дел од болницте во Македонија. Таму објаснете го ако смеете или вашиот Грујчо и компанија можат да креваат телефон, само за уцени за гласање а???

defo

Број на мислења : 2400
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Да не се заборави, 24.12.2012 Empty Re: Да не се заборави, 24.12.2012

Пишување by трендафил on Сре Дек 28, 2016 11:31 pm

Бог да ја прости Тамара, но морам да реагирам на нејзината злоупотреба од страна на симпатизери на партија во чие време ретко кој се упатуваше на лечење во странство, па околу тоа и не се правеше проблем. Со само дел од парите што Сорос ги даде за потплатување на новинари да ја злоупотребуваат оваа несреќа, можеше да се прати Тамара на лекување. Дали со тоа ќе беше спасен нејзиниот живот или не само Господ знае. Зошто не пишувате за повеќето десетици деца што се оперирани од различни болести во Македонија, без потреба да бидат праќани во странство, а порано умираа без никој посебно да го одбележи тоа.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Да не се заборави, 24.12.2012 Empty Re: Да не се заборави, 24.12.2012

Пишување by osa on Чет Дек 29, 2016 12:27 am

aj napishi edno ime i prezime za toa shto go tvrdish

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15941
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Да не се заборави, 24.12.2012 Empty Re: Да не се заборави, 24.12.2012

Пишување by osa on Чет Дек 29, 2016 12:30 am

sega go gledam i onoj LIZACHOT shto se pravda deka moral da im dade na turcite ruchek od 650 evra so rakchinja i drugi specijaliteti ...pa ushte prashuva dali trebalo gladni da gi pushtime da si odat ....amore crep i ova ke go pravdash ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15941
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Да не се заборави, 24.12.2012 Empty Re: Да не се заборави, 24.12.2012

Пишување by defo on Чет Дек 29, 2016 8:00 pm

трендафил напиша:Бог да ја прости Тамара, но морам да реагирам на нејзината злоупотреба од страна на симпатизери на партија во чие време ретко кој се упатуваше на лечење во странство, па околу тоа и не се правеше проблем. Со само дел од парите што Сорос ги даде за потплатување на новинари да ја злоупотребуваат оваа несреќа, можеше да се прати Тамара на лекување. Дали со тоа ќе беше спасен нејзиниот живот или не само Господ знае. Зошто не пишувате за повеќето десетици деца што се оперирани од различни болести во Македонија, без потреба да бидат праќани во странство, а порано умираа без никој посебно да го одбележи тоа.


Значи парите од СОРОС тргни ги настрана то се пари на СОРОС и рук ме боли како се трошат..........ме боли за парите од буџетото за кои и ја допринесувам.  Наместо 1.200.000 да си ја шетаат дундата Бонева и КО, можевте попаметно да ги искористите.


Во другиот дел се согласувам со ОСА , кажи име на некој таков случај на кои не му бил одбрена операција во странство. И да со здравјето ако не знаеше не се игра.

defo

Број на мислења : 2400
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Да не се заборави, 24.12.2012 Empty Re: Да не се заборави, 24.12.2012

Пишување by defo on Чет Дек 29, 2016 8:03 pm

osa напиша:sega go gledam i onoj LIZACHOT shto se pravda deka moral da im dade na turcite ruchek od 650 evra so rakchinja i drugi specijaliteti ...pa ushte prashuva dali trebalo gladni da gi pushtime da si odat ....amore crep i ova ke go pravdash ....

кој тоа??

defo

Број на мислења : 2400
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Да не се заборави, 24.12.2012 Empty Re: Да не се заборави, 24.12.2012

Пишување by osa on Чет Дек 29, 2016 11:50 pm

od makedonski shumi ...pa kolku ZALNO kazuva deka bile oni tripati vo turska ,i sega ovie koga doshle morale da "gi nagostat so sladoled koj chini edna topka 30 eura ...plus ruchekot obilen i sve ona najskapoto od rakchinja i slichno ,a toj pustiot osven bubashvaba po doma vo prilep shto mu se sheta ,nema drugo videno ,ama bitno jadel ....pa ushte vika :shto trebeshe gladni da gi pushtime?//ne bre crepu ke mu dadesh da jadat ama tolku kolku shto imash pari ,a ne AZDIS trpeza firma shto plaka ,a pusta firmata dolzna do gusha ...
p.s. ako najdesh nekoe parche na internet stavigo ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15941
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Да не се заборави, 24.12.2012 Empty Re: Да не се заборави, 24.12.2012

Пишување by osa on Пет Дек 30, 2016 2:31 pm

Nagolemo otpushtanje od administracija ...samo sega gi BRKA DPMNE zatoa shto ne se zadovolni od izborniot rezultat ..ovojpat potfrlile vrabotenite dpmneovci i ne donele po 15 sigurni glasachi pa zatoa imaat samo 51 pratenik ...spored nepotvrdeni izvori zakluchile deka mnogu od novovrabotenite ne se PODOBNI i ne go ISPOLNILE VETUVANJETO PA ZATOA IM GI PREKINALE DENES DOGOVORITE ,GI PRINUDILE DA POTPISHAT OTKAZNI RESHENIA ,I VEROJATNO NA NIVNI MESTA KE VRABOTAT NOVI DPMNEOVCI KOI KE IM DONESAT POBEDA NA SLEDNITE LOKALNI I PREDVREMENI PARLAMENTARNI IZBORI ...

PA AJ CHESTITO ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15941
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Да не се заборави, 24.12.2012 Empty Re: Да не се заборави, 24.12.2012

Пишување by Kalinda on Пет Дек 30, 2016 8:08 pm

не е убаво да
се радувате
на тугата мака.
Јас сепак мислам
дека ке бидат врабпотени .
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 486
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Да не се заборави, 24.12.2012 Empty Re: Да не се заборави, 24.12.2012

Пишување by OPOZICIONER on Пон Јан 02, 2017 1:24 am

a shto treba da gi zalime ,zosto glasaa deset godini za ovaa vlast da ja upropasti drzavata
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Да не се заборави, 24.12.2012 Empty Re: Да не се заборави, 24.12.2012

Пишување by трендафил on Вто Јан 03, 2017 10:40 pm

defo напиша:
трендафил напиша:Бог да ја прости Тамара, но морам да реагирам на нејзината злоупотреба од страна на симпатизери на партија во чие време ретко кој се упатуваше на лечење во странство, па околу тоа и не се правеше проблем. Со само дел од парите што Сорос ги даде за потплатување на новинари да ја злоупотребуваат оваа несреќа, можеше да се прати Тамара на лекување. Дали со тоа ќе беше спасен нејзиниот живот или не само Господ знае. Зошто не пишувате за повеќето десетици деца што се оперирани од различни болести во Македонија, без потреба да бидат праќани во странство, а порано умираа без никој посебно да го одбележи тоа.


Значи парите од СОРОС тргни ги настрана то се пари на СОРОС и рук ме боли како се трошат..........ме боли за парите од буџетото за кои и ја допринесувам.  Наместо 1.200.000 да си ја шетаат дундата Бонева и КО, можевте попаметно да ги искористите.


Во другиот дел се согласувам со ОСА , кажи име на некој таков случај на кои не му бил одбрена операција во странство. И да со здравјето ако не знаеше не се игра.
Еве да кажам дека не знам ниту еден случај, освен Киро Глигоров, да му е одобрено лечење во странство. Имаше случаи луѓето сами да си го платат лечењето, ако имаат пари, па истите по неколку месеци да им бидат вратени во намален износ.
Што се однесува до државната администрација, нели вие ја победивте власта од пред диктатурата на администрацијата на Обама и некои земји од ЕУ кога СДСМ (LSDM) кога насилно беше втурната во владата вашата партија во која остана повеќе од два пати подолго од договореното, колку што му требаше на Џорџ Сорос да поткупи стотина илјади Албанци да гласаат за СДСМ. Ако сте вие победници вие ќе одлучувате за државната администрација.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Да не се заборави, 24.12.2012 Empty Re: Да не се заборави, 24.12.2012

Пишување by luxor on Вто Јан 24, 2017 9:14 am

Тоа само значи дека ти не си информиран а не дека владата на СДСМ не ги испраќала на лекување во странство луѓето на кои тоа им било потребно за да се рекламира како што вие направивте со Тамара и на крај ја убивте.
luxor
luxor

Број на мислења : 5597
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Да не се заборави, 24.12.2012 Empty Re: Да не се заборави, 24.12.2012

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот