Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SOZHIVOT

3 posters

Go down

SOZHIVOT Empty SOZHIVOT

Пишување by Teo Саб Дек 24, 2016 11:40 pm

НЕКОЛКУ СИТУАЦИИ ВО КОИШТО СЕ НАШОЛ СЕКОЈ ШТО ИМА МАЧКА

Уште од антички времиња, луѓето им се восхитувале на мачките – и не е тешко да се види зошто. Овие суштества се толку неодоливи, што често забораваме да се заблагодариме за нивното постоење.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

SOZHIVOT Empty Re: SOZHIVOT

Пишување by Teo Саб Дек 24, 2016 11:40 pm

Ако живеете со мачка, едноставно сте задолжени да и ги овозможите најдобрите услови за живеење.

SOZHIVOT 3899205-udhvP80-1469089117-650-b0f5d4632c-1480936640
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

SOZHIVOT Empty Re: SOZHIVOT

Пишување by Teo Саб Дек 24, 2016 11:41 pm

Секако, мачките знаат како да се грижат за себеси.

SOZHIVOT 3899605-91630_s1-1469085319-650-7fea6c3194-1480936640
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

SOZHIVOT Empty Re: SOZHIVOT

Пишување by Teo Саб Дек 24, 2016 11:41 pm

Во секој случај, сакаат да им биде вечерата сервирана на формален начин.

SOZHIVOT 3899755-kLOtfqX-1469086649-650-d9ccab504f-1480936640
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

SOZHIVOT Empty Re: SOZHIVOT

Пишување by Teo Саб Дек 24, 2016 11:42 pm

Усогласете ги вашите готвачки желби со нив.

SOZHIVOT 3899705-collage1-1469087481-650-f5d4d95080-1480936640
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

SOZHIVOT Empty Re: SOZHIVOT

Пишување by Teo Саб Дек 24, 2016 11:42 pm

Секогаш ќе го ценат вашиот вложен труд околу приготвување на оброк.

SOZHIVOT 3899005-13001300_1109137712441301_2414996332449784471_n-1469087830-650-5f27c31fd9-1480936640
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

SOZHIVOT Empty Re: SOZHIVOT

Пишување by Teo Саб Дек 24, 2016 11:43 pm

Запомнете: Најадена мачка е среќна мачка.

SOZHIVOT 3898755-VkZrgM0-1469086984-650-d4e80f07eb-1480936640
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

SOZHIVOT Empty Re: SOZHIVOT

Пишување by Teo Саб Дек 24, 2016 11:44 pm

Дајте им приватност. Секогаш тропнете пред да влезете!

SOZHIVOT 3899155-0G6KGyX-1469046617-650-251ddf50a2-1480936640
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

SOZHIVOT Empty Re: SOZHIVOT

Пишување by Teo Саб Дек 24, 2016 11:44 pm

Последното нешто што не треба да го направите е да навредите мачка, јасно?

SOZHIVOT 3898805-13532945_1119001714827225_579030593055357053_n-1469090064-650-b71d013dcc-1480936640
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

SOZHIVOT Empty Re: SOZHIVOT

Пишување by Teo Саб Дек 24, 2016 11:45 pm

Секако, дури и да ја навредите, не би отишла подалеку од ивицата на креветот…

SOZHIVOT 3899505-jk2MJDF-1469092014-650-7847acf514-1480936640
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

SOZHIVOT Empty Re: SOZHIVOT

Пишување by Teo Саб Дек 24, 2016 11:45 pm

Немојте да се изненадите доколу вашата мачка се реши да помине една ноќ со вас во кревет. Едноставно, прифатете ги новите правила.

SOZHIVOT 3899355-1CfVTxjrS4k-1469046299-650-5408d31210-1480936640
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

SOZHIVOT Empty Re: SOZHIVOT

Пишување by Teo Саб Дек 24, 2016 11:45 pm

Запомнете, уникатноста е навистина најголемата доблест што можете да ја поседувате.

SOZHIVOT 3898905-02-cats-forgot-how-cat-1469097093-650-7cac0241f9-1480936640
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

SOZHIVOT Empty Re: SOZHIVOT

Пишување by Teo Саб Дек 24, 2016 11:46 pm

Кога ќе згреши, немате друг избор освен да му простите.

SOZHIVOT 3899405-prikolnullnaa-fotopodborka-666-38-1469092362-650-fb62571484-1480936640
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

SOZHIVOT Empty Re: SOZHIVOT

Пишување by delta Нед Дек 25, 2016 12:49 am

kako be toa mackite poubavo ziveat od stecajcite?
delta
delta

Број на мислења : 591
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

SOZHIVOT Empty Re: SOZHIVOT

Пишување by osa Нед Јан 01, 2017 4:44 am

zaednichkiot zivot moze da reshi mnogu zagonetki ,no........

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16125
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

SOZHIVOT Empty Re: SOZHIVOT

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот