Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PANORAMI

2 posters

Go down

PANORAMI Empty PANORAMI

Пишување by Teo Пон Дек 26, 2016 10:29 pm

10 најубави панорами според пилотите

Можноста да гледаат на светот одозгора, покрај птиците, навистина често ја имаат и пилотите.

Токму затоа била спроведена анкета меѓу пилотите на „British Airways“ во која било побарано од нив да ги изберат најубавите панорами кои ги гледаат за време на нивната работа.

Добиените резултати изгледаат вака:
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PANORAMI Empty Re: PANORAMI

Пишување by Teo Пон Дек 26, 2016 10:30 pm

1. Поларната светлина – Северна Америка

PANORAMI 10-najubavi-panorami-spored-pilotite-02
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PANORAMI Empty Re: PANORAMI

Пишување by Teo Пон Дек 26, 2016 10:30 pm

2. Центарот на Лондон, гледан од „Heathrow“

PANORAMI 10-najubavi-panorami-spored-pilotite-03
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PANORAMI Empty Re: PANORAMI

Пишување by Teo Пон Дек 26, 2016 10:31 pm

3. Монблан

PANORAMI 10-najubavi-panorami-spored-pilotite-04
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PANORAMI Empty Re: PANORAMI

Пишување by Teo Пон Дек 26, 2016 10:31 pm

4. Пристаништето на Сиднеј

PANORAMI 10-najubavi-panorami-spored-pilotite-05
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PANORAMI Empty Re: PANORAMI

Пишување by Teo Пон Дек 26, 2016 10:31 pm

5. Мостот Голден Гејт, Алкатраз и заливот на Сан Франциско

PANORAMI 10-najubavi-panorami-spored-pilotite-06
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PANORAMI Empty Re: PANORAMI

Пишување by Teo Пон Дек 26, 2016 10:32 pm

6. Гренланд

PANORAMI 10-najubavi-panorami-spored-pilotite-07
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PANORAMI Empty Re: PANORAMI

Пишување by Teo Пон Дек 26, 2016 10:32 pm

7. Каналите на Венеција

PANORAMI 10-najubavi-panorami-spored-pilotite-08
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PANORAMI Empty Re: PANORAMI

Пишување by Teo Пон Дек 26, 2016 10:32 pm

8. Кејптаун и планината со рамен врв

PANORAMI 10-najubavi-panorami-spored-pilotite-09
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PANORAMI Empty Re: PANORAMI

Пишување by Teo Пон Дек 26, 2016 10:33 pm

9. Дубровник

PANORAMI 10-najubavi-panorami-spored-pilotite-10
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PANORAMI Empty Re: PANORAMI

Пишување by Teo Пон Дек 26, 2016 10:33 pm

10. Планината Фуџи

PANORAMI 10-najubavi-panorami-spored-pilotite-11
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PANORAMI Empty Re: PANORAMI

Пишување by osa Нед Јан 01, 2017 4:33 am

koga bi mozela da ja slusham ovaa pesnichka duri i od vakva visochina

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

PANORAMI Empty Re: PANORAMI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот