Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PODAROCI

2 posters

Go down

PODAROCI Empty PODAROCI

Пишување by Teo Пон Дек 26, 2016 10:36 pm

Што сака да добие секој хороскопски знак за празниците?

Сезоната на одбројување и подарување започна. Време е да се прошетате низ продавниците и да се впуштите во потрага по идеалниот подарок за своите најблиски.

Некои луѓе имаат талент и дарба да одберат одличен подарок, но на добар дел им е потребна мала помош. Идеите не секогаш доаѓаат така лесно. Но, без очајување, ѕвездите се тука да ви помогнат.

Каков подарок би сакал да добие секој хороскопски знак во пресрет на празниците?
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PODAROCI Empty Re: PODAROCI

Пишување by Teo Пон Дек 26, 2016 10:37 pm

Овен

Овните се оние кои сакаат нови работи - нова технологија, ново хоби, нови искуства. Нема да погрешите доколку им купите безжични слушалки за мобилен, а нема да се противат и на нов мобилен телефон.

Сакаат забавни нешта кои носат доза адреналин и авантура, па пријатно ќе ги изненадите со платени часови за качување на вештачка карпа, брканица со ласери, картинг или летање со параглајдер.

Одлична идеја за подарок е и спортска опрема која добро се вклопува со изборот на нивната физичка активност – фитнес, велосипедизам или планинарење.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PODAROCI Empty Re: PODAROCI

Пишување by Teo Пон Дек 26, 2016 10:37 pm

Бик

Сензуалните Бикови сакаат уживање и хедонизам, односно сакаат добро да се чувствуваат во својата кожа. Идеалниот подарок за нив е нешто во кое ќе уживаат и ќе се чувствуваат луксузно и пријатно.

Комфорен, но скап дебел џемпер, свилени пижами или долна облека. Неколку различни шишиња добро вино или увозни брендови на пиво во добро завиткана кутија...

Тие обожуваат мали гурмански залчиња, па предвид доаѓаат и солени и благи вкусови. Природна квалитетна козметика и добри парфеми е нешто кое исто така ќе им донесе насмевка на лицето.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PODAROCI Empty Re: PODAROCI

Пишување by Teo Пон Дек 26, 2016 10:38 pm

Близнаци

Близнаците сакаат забави 24/7 и најмногу од сè, сакаат да бидат добро информирани. Доколку им овозможите неколкумесечна претплата на омилените списанија ќе бидат среќни. (Полу)годишна влезница за музеј, кино или театар исто така искрено ќе ги израдува.

Таблет е одличен избор за подарок или аксесоар за мобилниот телефон.

Бидејќи сакаат да гестикулираат со рацете, идеален подарок за жената близнаци е скап маникир или сет за домашен маникир, доколку е вешта самата да си го направи.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PODAROCI Empty Re: PODAROCI

Пишување by Teo Пон Дек 26, 2016 10:38 pm

Рак

Топла домашна атмосфера е на врвот на листата на желби за Ракот. Дезенирани перничиња, интересни ѕидни часовници или кашмирни прекривки ќе ги израдуваат Ракчињата.

Гаџет за музика во облик на старинско радио или грамофон ќе им го привлече вниманието, како и луксузен готвач за специфична храна.

Карти за опера и балет се исто така еден од подобрите подароци за Раковите.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PODAROCI Empty Re: PODAROCI

Пишување by Teo Пон Дек 26, 2016 10:38 pm

Лав

Сè што сјае - тоа е девизата на Лавот кога станува збор за подароци: накит, шминка или некоја скриена тетоважа.

Добро парче облека како квалитетна кошула или кожена јакна и модни додатоци од типот на огромни шалови и шешири кои веднаш влегуваат во очите на околината.

Производи или апарати наменети за нега и стилизирање на косата се одличен избор за Лавиците, а генерално обожуваат карти за театарски претстави.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PODAROCI Empty Re: PODAROCI

Пишување by Teo Пон Дек 26, 2016 10:38 pm

Девица

Сè што ќе го направи животот полесен и поедноставен е одлична идеја за подарок за Девиците. Со еден збор, тоа што другите ќе го сметаат за здодевно, Девицата ќе го дочека со ентузијазам.

Ароматични свеќи за домот, средства за одржување хигиена на природна база или организатори за облека, чевли или ситници.

За себе посакуваат органска козметика која ќе им даде свежина и сјај на лицето и телото. Доколку вашиот избор е накит за Девицата, нема да погрешите со тиркиз.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PODAROCI Empty Re: PODAROCI

Пишување by Teo Пон Дек 26, 2016 10:38 pm

Вага

Пуфкасто, убаво, романтично - таков треба да биде подарокот за Вагите.

Луксузни мали сапуни спакувани во слатки кутии или убави свеќи... Нежни парфеми со лесни ноти или некое добро парче облека со кое ќе го подноват гардероберот...

Вагите кои се интелектуални и сакаат културни случувања особено ќе ценат добра книга или автобиографија на некоја позната личност.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PODAROCI Empty Re: PODAROCI

Пишување by Teo Пон Дек 26, 2016 10:39 pm

Скорпија

Сензуалните Скорпии ќе се израдуваат на чипкана долна облека или некоја секси играчка. Сакаат и полускапоцени камења, особено оние кои имаат моќ за лекување.

Доколку им подарите платено учество во работилница за изработка на накит и украси или работилница која се занимава со себеистражување и сопствен напредок, ќе бидат особено задоволни.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PODAROCI Empty Re: PODAROCI

Пишување by Teo Пон Дек 26, 2016 10:39 pm

Стрелец

Квалитетен и цврст куфер за патување или авионска карта на попуст е супер избор за авантуристичкиот Стрелец. Книга со инспиративни приказни или цитати или голема корпа со додатоци за пикник во природа.

Стрелците сакаат и сентиментални подароци, па врамени семејни фотографии или гравиран часовник или приврзок за клучеви со иницијали или скриена порака е одлична идеја.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PODAROCI Empty Re: PODAROCI

Пишување by Teo Пон Дек 26, 2016 10:39 pm

Јарец

Најпрактичниот и најпродуктивниот знак обожава два типа на дијаметрално спротивни подароци: практични и луксузни. Ќе биде среќен со планер за работа или со дизајнерски часовник.

Сакаат подароци со кои лесно и едноставно ќе ги завршуваат работите, но истовремено да изгледаат модерно и убаво.

Сепак, имајте на ум дека Јарците не сакаат многу изненадувања, па доколку сакате да ги изнесете на некоја убава вечера, прво поминете го целиот план со нив.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PODAROCI Empty Re: PODAROCI

Пишување by Teo Пон Дек 26, 2016 10:39 pm

Водолија

Водолијата е иноватор, сака да истражува и да ги поместува границите, па добро би ги израдувал еден телескоп или барем билет за планетариум.

Тарот карти или натална карта исто така, е одлична идеја за подарок за интуитивната Водолија.

А, доколку им подарите сет за рачна изработка на производи и силиконски пиштол, ќе ја разбудите нивната страст за „Направи сам“ проекти.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PODAROCI Empty Re: PODAROCI

Пишување by Teo Пон Дек 26, 2016 10:39 pm

Риби

Комфорни кадифени пижами, уред за музика кој може да го наполните со фин џез или други пријатни мелодии се идеални за Рибите.

Ваучер за спа третман, или скап педикир ќе ги разгали, а може да дадете и донација во нивно име, бидејќи Рибите се алтруисти и емпатични и секогаш сакаат да помогнат.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PODAROCI Empty Re: PODAROCI

Пишување by osa Нед Јан 01, 2017 4:30 am

mojot podarok za ovaa Nova godina e najubav ...blagodaram

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16125
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

PODAROCI Empty Re: PODAROCI

Пишување by osa Саб Фед 04, 2017 1:26 am

ako nekomu mu go podarish srceto ,sepak ochekuvash da ti vozvratat ,makar malku ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16125
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

PODAROCI Empty Re: PODAROCI

Пишување by osa Нед Фед 05, 2017 12:34 am

i vecherva sum raspolozena da podaram podarok ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16125
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

PODAROCI Empty Re: PODAROCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот