Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ДЕМАНТ

Go down

ДЕМАНТ Empty ДЕМАНТ

Пишување by osa on Пон Јан 09, 2017 10:11 pm

interesno ,poglednete ...

ДЕМАНТ ЗА ТВРДЕЊАТА НА ВМРО ДПМНЕ И ВЕСНИКОТ ВЕЧЕР ЗА ИЗНЕСЕНИ ЛАГИ И НЕВИСТИНИ

На денешната прес конференција на Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ, исто како и во весникот Вечер изнесени се лаги и измислици за работата на Ј.П Струмица – Гас поради што бараме извинување и од Костовоски и од весникот Вечер, се вели во демантот на Ј.П Струмица.

Информираме дека од 2012 година ,откако е склучен договорот со добавувачот на гас, по меѓународниот тендер, до денес Ј.П Струмица – Гас има купено гас во вредост од 708.000 евра.

Тоа значи дека е лага апсурдното тврдење дека добавувачот од договорот со Ј.П. Струмица – Гас заработил 2.5 милиони евра.

Исто така конструкција е споредбата дека Ј.П. Струмица – Гас набавува гас по 24 денари за метар кубен, за разлика од ЕЛЕМ којашто купувал гас по 13 денари за метар кубен. Повторуваме дека Ј.П. Струмица – Гас користи ЦНГ (компресиран природен гас), којшто за да се добие мора да се компресира,транспортира,декомпресира, што не е исто со набавка на гас од цевка.

Јавно повикуваме, доколку ЕЛЕМ може да ни продаде компресиран гас за 13 денари по кубен метар, да го сторат тоа.

Очигледно е дека сите досегашни измислени текстови во весникот Вечер се нарачка на ВМРО-ДПМНЕ, партијата којашто 10 години не успеја да им обезбеди гас на граѓаните на Република Македонија, додека Ј.П. Струмица – Гас тоа им го овозможи на граѓаните на Струмица.

Бараме извинување од Котевски и објавување на Демнатот од страна на весникот Вечер и медиумите што ќе ги пренесат нивните лаги.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15932
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ДЕМАНТ Empty Re: ДЕМАНТ

Пишување by трендафил on Вто Јан 10, 2017 11:07 pm

Колку треба да плати еден струмичанец за да се приклучи на гасоводот и колку треба да плати за кубен метар „де компресиран“ гас. Колку што знам не помалку отколку да купи гас во боци. Има ли Заев дома приклучок на гас или не, затоа што тоа не се исплатува.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДЕМАНТ Empty Re: ДЕМАНТ

Пишување by OPOZICIONER on Чет Јан 12, 2017 12:46 am

trendafil temata e demant ,ako imas nesto za temata kazi ,ako ne ,nezbori gluposti .
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 812
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДЕМАНТ Empty Re: ДЕМАНТ

Пишување by трендафил on Пет Јан 13, 2017 10:03 pm

Темата е демант во врска со гасификацијата во Струмица и прашав за еден сегмент од таа гасификација. Според условите на тендерот за Скопје, за приклучок ќе плаќаме по 80 евра. Не знам колкава е цената во Струмица? Треба ли да напишам како некои колеги на форумов на други теми дека тие од Струмица-Гас се набањати за да пишувам на темата!?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДЕМАНТ Empty Re: ДЕМАНТ

Пишување by luxor on Вто Јан 24, 2017 9:22 am

како тоа не знаеш колкава е цената за приклучок за гас во Струмица а знаеш дека снегот не бил исчистен? Ајде кажи сега кога лажеш.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДЕМАНТ Empty Re: ДЕМАНТ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот