Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ВАСИЛИЦА

Go down

ВАСИЛИЦА Empty ВАСИЛИЦА

Пишување by osa Нед Јан 15, 2017 12:13 am

ЗА ПРАВОСЛАВНИТЕ ХРИСТИЈАНИ
Вечер е Стара нова година, а утре Василица

13 јануари 2015 - 09:27
Православните христијани кои се водат според Јулијанскиот календар вечер ќе ја пречекаат православната нова година, која почнува утре на Василица.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 16051
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот