Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СеМакедонски Национален Совет -Македониум

Go down

СеМакедонски Национален Совет -Македониум Empty СеМакедонски Национален Совет -Македониум

Пишување by reiter on Сре Јан 18, 2017 9:01 pm

Се формира СеМакедонски Национален Совет - Македониум,
со Господ напред,

0]]Се формира СеМакедонски Национален Совет - Македониум за одбрана на Македонските национални интерси
На овој светол ден Водици (Богојавление) официјално со работа започнува - СеМакедонскиот Национален Совет - Македониум кој ќе се залага за спас на Македонските национални интереси за кое излегува со своја платформа и соопштение за јавноста
СеМакедонски Национален Совет - Македониум е со управа од Македонци ширум светот и тоа: Страшко Олумчев (Претседател) , Проф.Нестор Огинар (Зам. Претседател - Координатор), Никола Ставревски (Зам. Претседател - Координатор), Ристо Поповски -Лавот (Зам. Претседател), Виолета Матијевиќ (Зам. Претседател), Ицо Најдовски-Перин (Зам. Претседател), Ангелина Маркус, Љупчо Мирчевски -Трепет, Воислав Зафировски, Костадинка Ѓорѓевска и други.
СЕМАКЕДОНСКИ НАЦИОНАЛЕН СОВЕТ - МАКЕДОНИУМ
ЈАВНО ОБРАЌАЊЕ ДО МАКЕДОНСКИОТ НАРОД
Почитувани браќа и сестри Македонци!
Народе на Македонија !
Денес,19.01,2017 година,на ден ВОДИЦИ,ние Македонците
Јавно прогласуваме дека Република Македонија е држава на Македонскиот народ и дека никој нема право да ни се меша во внатрешните работи на државата и во изразувањето на нашата, македонската самобитност, македонска определба и македонски историски и културни национални белези.
Ние Македонците, односно Македонскиот народ, сме единствениот носител на конститутивен народ на нашата матична држава Македонија, и, како единствен колективен правен субјект на државата Република Македонија го Прогласуваме следното:
Ние Македонците не ги признаваме меѓународните,штетно потпишани договори и стратегии во име на Македонскиот народ и Македонија,од страна на Владата на Република Македонија.преку кои Македонија и Македонскиот народ се донесени во ситуација да се бранат и да се борат за своите човечки и национални правдини!
Уставните одредби преку кои државата Македонија се откажува од Македонците во соседните држави и Македонците иселеници и оние Уставни одредби во кои е внесена „позитивната дискриминација“, односно не го признаваме Уставот во кој се содржи злосторство врз човештвото – легализирана дискриминација преку која се врши и спроведува „доброволниот културен геноцид врз Македонија и врз Македонците, односно врз Македонската држава и врз Македонскиот народ“.
При осамостојувањето на Република Македонија, Македонскиот народ, Македонците, беа измамени од Комисијата за сукцесија на СФРЈ, од ЕУ, од НАТО и од Владата на Република Македонија, бидејќи тие тајно, без да обелоденат пред народот прифатиле да извршат етноцид врз Македонија и врз Македонците како цена за влез во ЕУ и НАТО.Имено, во Декларацијата на ЕУ/ЕЗ (Европската Заедница) за Југославија од 16.12.1991 година во последниот став се вели:„ЕЗ, исто така, ќе бараат од секоја југословенска република, пред да ја признат да се обврзе дека ќе усвои цврсти уставни и политички гаранции за тоа дека нема територијални претензии кон која било соседна земја, членка на ЕЗ, вклучувајќи го и користењето на оние називи кои подразбираат територијални претензии“,како и немешање во внатрешните работи на соседните држави,што значи дека Македонија се откажува од Македонците кои живеат таму.
Оваа Декларација на ЕЗ е усвоена, прифатена од страна на Македонското Собрание на 19.12.1991 година
Почитувани браќа и сестри Македонци!
Македонија е исправена пред својата последна историска битка за својот идентитет и опстанок како нација,за одбрана на својаа дежавност,суверенитет и интегритет.
Континуираните обиди за промена на нашето вековно име,за промена на идентитетот од трана на надворешни сили и влијанија,потпомогнати од домашни слуги и предавници,кои од позиција на власт, било државна,било партиска,си зема за право да се стават како единствени кои го имат правото да одлучуват во име на народот,да коалицират со непријателите на Македонија кои убиваа, палеа Македонски синови,кои ја нападна државата од протекторатот Косово,логистички и политички поддржани од надворешниот фактор, кој дестабилизација на Македонската држава ја има во своите агенди,како пред фактор за ништење на нашиот идентитет и нација.
Од тие причини,посебно земено во предвид вештачки наметнатиот проблем со името и идентитетот,како и со се останато од 1991-ва година до денес,а со цел утврдување на нашите МАКЕДОНСКИ ЦРВЕНИ ЛИНИИ од кои никој нема да може да одстапи,ние како СЕМАКЕДОНСКИ НАЦИОНАЛЕН СОВЕТ,како Македонци koи целиот свој живот го посветија на Македонското национално прашање и борбата за македонската кауза,до вас Претседателите на политичките партии,посебно до претседателите на двете засега најголеми ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ,Груевски и Заев го испраќаме на потпис,од кој понатаму ќе нема одстапување по никоја цена,следниот
МЕЃУПАРТИСКИ ДОГОВОР
На Македонските политички партии и организации од Македонија и иселеништвото.
Ние Македонските политчки партии и организации од Македонија и секаде од светот се обврзуваме на следното
1.Веднаш и безусловен прекин на преговорите за името и поднесување предлог во ООН за признавање на Македонија под Уставното име,согласно повелбите на ООН.
2.Веднаш и безусловно враќање на Македонското национално знаме со ШЕСНАЕСЕТ КРАКОТО СОНЦЕ ОД КУТЛЕШ,за државно знаме на Република Македонија.
3.Ставање на земскиот Македонски грб,ЗЛАТНО ЖОЛТ ЛАВ СО КРУНА НА ГЛАВАТА НА ЦРВЕН ШТИТ,за државен грб на Република Македонија.
4.Веднаш да се спроведе ПОПИС.
5.Носење закон со кој единствено Македонскиот јазик и писмо се службени во Македонија.
6.Во Република Македонија на јавни места се истакнува само и единствено Македонското државно знаме и се забранува истакнување знамиња на соседни држави во политички цели на јавни места.
7.Внесување на придобивките од АСНОМ во Уставот,во делот на Преамбулата и нивно неменување по никоја цена.
8.На сите Македонци по род,по автоматизам им се издава Македоско државјанство,без оглед дали живеат во државата или надвор од неа.
9.Македонија представува една изборна единица.
10.Исфрлање од војска,полиција и сите безбедносни служби на сите припадници на ОВК и нивно процесуирање пред лицето на правдата,со претходно поништување на актот за амнестија.
11.Обновување на воениот рок на 6 месеци,заради јакнење на одбрамбениот и безбедносниот систем на Република Македонија.
12.Формирање на Министерство за иселеништво,како и максимално олеснување на системот на гласање,со што би било овозможено сите иселеници да гласаат,како и грижа за иселениците и застапување на нивните права секаде во светот.
13.Поништување на сите бесправно издадени државјанства на Албанците од Косово,издадени во времето на Киро Глигоров и Бранко Црвенковски и покасно, со што вештачки ја сменија демографската слика на Македонија.
14.Носење на сила забрана за малцинствата да можат да формираат нивни етнички партии во Република Македонија.Доколку сакат да се занимават со политика,постојат Македонски партии. Кога соседните држави ќе им дозволат на Македонците кои живеат таму истите права како што денес ги имаат малцинствата во Македонија, тогаш може на реципрочна основа да се унапредуват односите.
15.Изгласување Закон за БРАНИТЕЛИТЕ,ЗА ПОСЕБНИ ЗАСЛУГИ ЗА ОДБРАНА НА МАКЕДОНИЈА И СИТЕ ПАДНАТИ ЖРТВИ ДА СЕ ПРОГЛАСАТ ЗА НАРОДНИ ХЕРОИ,како и максимално згрижување на фамилиите на истите.
16.Ревизија на Македонското културно наследство и историја и враќање на сите артефакти и пишани документи назад во Македонија.
17.Ревизија на приватизацијата на општествениот капитал,како и продажбата на најголемите македонски претпријатија на странски компании.
18.Ревизија на имотите на сите Македонски политичари и државни службеници од 1991-ва година до денес.
Во име на борбата за Македонскта кауза, жртвите дадени низ историјата за самостојна,суверена држава Македонија и крвта пролеана низ вековите во името на Македонија и Македонскиот народ!
Претседателство на
СЕМАКЕДОНСКИОТ НАЦИОНАЛЕН СОВЕТ
Претседател
Страшко Олумчев
[/b]


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

СеМакедонски Национален Совет -Македониум Empty Re: СеМакедонски Национален Совет -Македониум

Пишување by трендафил on Чет Јан 19, 2017 12:12 am

Многу блиску до моите ставови. Да се надеваме дека ќе добијат време да направат нешто пред да успеат странците да состават влада, најлоша комбинација сите парламентарни партии да влезат во власта (широка коалиција) да направат непоправлива штета. Тогаш кога ќе нема партии на етничка основа Македонија може слободно да стане една изборна единица. Да потсетам дека живеам во општина, Чаир, во која е изврше етноцид врз македонскиот народ на кој сум жив сведок. Од огромно мнозинство Македонците станаа малцинска заедница, а од скоро незабележан процент Албанците, поточно кажано Косоварите бидејќи нели и Косово стана држава, се мнозинство.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СеМакедонски Национален Совет -Македониум Empty Re: СеМакедонски Национален Совет -Македониум

Пишување by reiter on Чет Јан 19, 2017 8:55 am

трендафил напиша:Многу блиску до моите ставови. Да се надеваме дека ќе добијат време да направат нешто пред да успеат странците да состават влада, најлоша комбинација сите парламентарни партии да влезат во власта (широка коалиција) да направат непоправлива штета. Тогаш кога ќе нема партии на етничка основа Македонија може слободно да стане една изборна единица. Да потсетам дека живеам во општина, Чаир, во која е изврше етноцид врз македонскиот народ на кој сум жив сведок. Од огромно мнозинство Македонците станаа малцинска заедница, а од скоро незабележан процент Албанците, поточно кажано Косоварите бидејќи нели и Косово стана држава, се мнозинство.
Чаир?зар само чаир?нема никогаш да ги заборавам солзите на македонците кои беа во виорот на 2001-та во тетовско.Во најдлабоко сеќавање ми се солзите на една баба и стар дедо кои не запираа солзите од нивните очи и не проколнуваа да не си заминуваме.Нивните зборови се уште ми се во главата а тие си го напуштаа својот дом под присила за нивниот живот.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

СеМакедонски Национален Совет -Македониум Empty Re: СеМакедонски Национален Совет -Македониум

Пишување by osa on Чет Јан 19, 2017 6:02 pm

трендафил напиша:Многу блиску до моите ставови. Да се надеваме дека ќе добијат време да направат нешто пред да успеат странците да состават влада, најлоша комбинација сите парламентарни партии да влезат во власта (широка коалиција) да направат непоправлива штета. Тогаш кога ќе нема партии на етничка основа Македонија може слободно да стане една изборна единица. Да потсетам дека живеам во општина, Чаир, во која е изврше етноцид врз македонскиот народ на кој сум жив сведок. Од огромно мнозинство Македонците станаа малцинска заедница, а од скоро незабележан процент Албанците, поточно кажано Косоварите бидејќи нели и Косово стана држава, се мнозинство.

sluchajno i jas sum svedok izminatite 20 -30 godini kako se ISSELIJA MAKEDONCITE od chair ,topansko pole ,skopje sever i butel ...no najmnogu se sluchuvashe vo poslednite deset godini ....pred toa imashe ,no ne tolku mnogu ...i se toa e blagodarenie na vlasta vo poslednite DESET godini ...vlast koja samo imashe cel da krade i nishto poveke .....i toa da krade PARI....NEDVIZEN IMOT ...STANOVI ....ZEMJISHTE ...OBJEKTI ....I SEKAKO ZA NIV NAJATRAKTIVNOTO KRADENJE NA CHOVECHKI ZIVOTI ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15932
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СеМакедонски Национален Совет -Македониум Empty Re: СеМакедонски Национален Совет -Македониум

Пишување by трендафил on Чет Јан 19, 2017 8:22 pm

Не би се сложил иако не можам како што веројатно очекувате да кажам дека за тоа е заслужна власта. Повеќе се работи за тоа што веројатно Албанците оваа територија ја сметаат за веќе освоена, па не даваат реална цена за купување на имоти и едноставно не се исплатува да се продаде имот затоа што со парите не може да се купи ни половина квадратура на друго место. Последниве месеци изгледа е послаб и дотурот на пари од Саудиска Арабија пред се, но и некои други арапски земји.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СеМакедонски Национален Совет -Македониум Empty Re: СеМакедонски Национален Совет -Македониум

Пишување by Teo on Саб Јан 21, 2017 9:11 pm

Normalno deka kje bide mnogu blisku do tvoite stavovi Trendafile...Se shto e na shteta na makedonskiot narod i negovata drzhava e blisku ili identichno na tvoite stavovi...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СеМакедонски Национален Совет -Македониум Empty Re: СеМакедонски Национален Совет -Македониум

Пишување by reiter on Пон Јан 23, 2017 9:31 am

СеМакедонскиот Национален Совет-Македониум: “ Каква Македонија сакаме ?” - “ Македонија на Македонците!” Пишува - Нестор Огинар, Потпретседател на СеМакедонскиот Национален Совет-Македониум Формирањето на СеМакедонскиот Национален Совет-Македониум преставува историски одговор од страна на Македонките и македонците ширум светот на еден предизвик,на едно одамна поставувано прашање : Каква Македонија сакаме ? Во исто време тоа е и природна ,инстиктивна реакција на самоодбрана на еден народ чиј што глас е систематски и методично запоставуван со повеќе генерации на назад. Тоа е природен и доброволен став на една нација, нашата Македонската, на една неоходна историска потреба од само организирање и одбрана од повеќе чинители, домашни и туѓи, што го попречуваат националниот и демократски подем на Македонија како заедничка историска татковина на Македонскиот народ. Во крајна анализа, тоа преставува и неотуѓиво, неприкосновено право на македонскиот народ да ја исполни историската празнина направена од оние кои што со години нанназад па се до денес имале можност да направат нешто повеќе отколку што досега е сторено. Соочени со безпатицата во која Македонија талка 26 години од осамостојувањето, соочени со безизлезноста и безидејноста во која Македонија е прогресивно туркана, Македонскиот народ кој што се чувствува непреставен преку постоечките партии и невладини и други организации, го ползува своето историско право , но уште повеќе и својата историска обврска, да се обиде да го даде својот придонес во процесот на дефинирање на Македонската држава, на Македонската нација, на Се Македонскиот идеал за кој се бореле безброј генерации пред нас:”Македонија на Македонците”. СеМакедонскиот Национален Совет-Македониум не е осмислен како паралелна или ривалска оргнизација на ниту било која постоечка Македонска организација,вклучително и таа на Светскиот Македонски Конгрес, туку преставува оправдан историски израз на едно време кое што бара надополнување на се она што досега не е остварено, односно на се она што досега поради било какви причини нема родено со плод онаков каков што и е потребен на Македонија и Македонскиот народ. Со оглед на сето тоа,МАКЕДОНИУМ {името не е случајно одбрано туку природно се наметнува со своето историско и симболично значење}, сметаме дека е време да ние Македонците се соочиме со вистината дека одговорот на прашањето “Каква Македонија сакаме?”не може и не смее да им биде оставено на оние кои што досега имале безброј прилики да го одговорат, не смее да им виде оставено на оние кои што со умисла или без неа ја претворија Македонија во безличен, непрпознатлив, недефиниран простор на мапата на Европа и едно големо историско име го претворија во нечујно ехо на сите жртви поднесени од стотици генерации Македонци и Македонки. Време е да ние Македонскиот народ се соочиме со вистината дека одговорот на горепоставеното прашање не може и не смее да биде даден од никој друг, освен од нас Македонците. Време е да објавиме јасно и гласно дека не постои партија,организација,претедател или било кој друг чинител кој што може да зборува од големиот Македонски народ распрскан низ сите меридијани на светот. Време е да се разбудиме од сонот и верувањето дека само ние Македонците можеме да ја дефинираме ,да ја изградиме ,да ја дооформиме Македонија и како држава и како нација чие што место заслужено припаѓа на Мапата на Европа и светот. Одговорот на прашањето : “ Каква Македонија сакаме ?”, мора да биде: “ Македонија на Македонците!” Како Македонец и дел од СЕмакедонскиот Национален Совет-Македониум, сакам со сите Македонци ширум светот да ја споделам мојата вера и убедување дека најубавата Историска ера за на Македонците е пред нас и дека нашава жива генерација ќе го доживее вистинското Воскресение на Македонија како наша заедничка татковина,затоа што корените на Македонскиот древен Даб се всадени длабоко во почвата и на Вардарскиот дел , и на Пиринскиот дел, и на Беломорскиот дел на Македонија а неговата голема и богата крошна не покрива сите нас во една неделива целост. Ќе Истраеме и ќе Победиме! напиша:

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

СеМакедонски Национален Совет -Македониум Empty Re: СеМакедонски Национален Совет -Македониум

Пишување by reiter on Пон Јан 23, 2017 11:03 am

СНС Македониум: Тодор Петров е портпарол и активист во сенка на ВМРО-ДПМНЕ напиша:
СеМакедонски Национален Совет -Македониум Semakedonski-nacionalen-sovet-Makedonium-2

http://meta.mk/sns-makedonium-todor-petrov-e-portparol-i-aktivist-vo-senka-na-vmro-dpmne/

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

СеМакедонски Национален Совет -Македониум Empty Re: СеМакедонски Национален Совет -Македониум

Пишување by трендафил on Пон Јан 23, 2017 8:15 pm

Конкуренцијата е здрава работа дури и кога се работи за борба за националните интереси. Доколку не се претвори во борба за превласт наместо борба за Македонија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СеМакедонски Национален Совет -Македониум Empty Re: СеМакедонски Национален Совет -Македониум

Пишување by reiter on Пон Јан 23, 2017 8:22 pm

чудно да нема реакција од СМК и Т.Петров.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

СеМакедонски Национален Совет -Македониум Empty Re: СеМакедонски Национален Совет -Македониум

Пишување by трендафил on Пон Јан 23, 2017 8:37 pm

Веројатно не сака да прави раздор во време кога сите заедно треба да се бориме против Сорос и остатоците од администрацијата на Обама и неговите европски слуги. АМнести интернешнел, на пример, смета дека притисокот за промена на името на нашата држава не е кршење на човековите права. Ако не смета така, ќе ги загуби донациите од Сорос и УСАИД.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СеМакедонски Национален Совет -Македониум Empty Re: СеМакедонски Национален Совет -Македониум

Пишување by luxor on Вто Јан 24, 2017 9:28 am

Сака он Трендо, ама нема време. Слушам собирал потписи за петиција да му се симнат гаќите на Прометеј. А вие сите заедно може само да се борите за посончева ќелија во Шутка. Или и таму предност да бира ќе има пастирот?
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СеМакедонски Национален Совет -Македониум Empty Re: СеМакедонски Национален Совет -Македониум

Пишување by reiter on Нед Фед 05, 2017 10:03 am

МПЗ - Тврдокорни со подршка на СеМакедонски Национален Совет-Македониум


„Со партиите ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ е ЗАВРШЕНО. Нивниот и онака низок морал стана чиста нула. Никакви лаги не ги спасуваат, тие се морална нула! Не е важно колку Груевски и Заев сега ја имаат формалната политичка моќ нивните политички неморални дела станаа толку длабоки што не постои начин тие да имаат иднина како почитувани субјекти. Она кое е во колективната свест не можи да се покрие и да се запри да не ги осуди соодветно на делата. Сега е јасно дека немаат граница во несовесната деструктивност. И двете партиски раководства го употребуваат народот како топовско месо за тие да се спасат од одговорноста за личните противправни и/или предавнички дела“, се вели во соопштението на МПЗ „Тврдокорни“ напиша:
http://pogled.mk/%D0%BC%D0%BF%D0%B7-%D1%82%D0%B2%D1%80%D0%B4%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BD%D0%B8-%D1%81%D0%BE-%D0%B2%D0%BC%D1%80%D0%BE-%D0%B4%D0%BF%D0%BC%D0%BD%D0%B5-%D0%B8-%D1%81%D0%B4%D1%81%D0%BC/

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

СеМакедонски Национален Совет -Македониум Empty Re: СеМакедонски Национален Совет -Македониум

Пишување by reiter on Пет Фед 24, 2017 7:39 pm

тука ќе ставам,ако не нека се премести во нова тема

Маршот на Тврдокорни...24/02/2017
http://emagazin.mk/vesti/vest/32318?title=%28video%29-tvrdokorni-marshiraa-niz-skopje-najavija-i-novi-protesti


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

СеМакедонски Национален Совет -Македониум Empty Re: СеМакедонски Национален Совет -Македониум

Пишување by Гостин on Пет Фед 24, 2017 7:45 pm

Сите зборови веке звучат како на српски само падежите се уште ги нема ама е прашанJе на време...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СеМакедонски Национален Совет -Македониум Empty Re: СеМакедонски Национален Совет -Македониум

Пишување by TRAJCHE on Пет Фед 24, 2017 9:59 pm

da ne se i tie nekoi skrieni slugi na dpmne?
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 564
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

СеМакедонски Национален Совет -Македониум Empty Re: СеМакедонски Национален Совет -Македониум

Пишување by трендафил on Саб Фед 25, 2017 12:26 am

За тебе изгледа сите што не се слуги на Џорџ Сорос се слуги на ВМРО-ДПМНЕ. Ти си меѓу ретките Македонци на кои не им пречи Македонија да биде единствената унитарна земја на светот во која има и втор официјален јазик. Да не си слуга на Џорџ Сорос?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СеМакедонски Национален Совет -Македониум Empty Re: СеМакедонски Национален Совет -Македониум

Пишување by luxor on Саб Фед 25, 2017 12:57 am

Не се секирај. Сега кога сте опозиција пак како и порано ќе се финансирате од Сорос и ќе ја цинкате владата во ЕУ бирократите.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СеМакедонски Национален Совет -Македониум Empty Re: СеМакедонски Национален Совет -Македониум

Пишување by Teo on Саб Фед 25, 2017 12:59 am

Da bre, Horhe, Ilche gebels, Vlatche i ostala bagra bea stipendisti na Soros...A Grujokio ja kodosheshe Makedonija vo Dablin, ne priznavashe izbori i tvrdeshe deka se lazhirani...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СеМакедонски Национален Совет -Македониум Empty Re: СеМакедонски Национален Совет -Македониум

Пишување by трендафил on Пон Фед 27, 2017 10:45 am

Ако мислиш на изборите во 2002 година, тоа го тврдеше вашиот брат Љубе. Во секој случај останувам на тврдењето од првиот пост на оваа тема. Мислам дека подобро е решението албанските партии, вклучувајќи го тука и СДСМ (LSDM) да состават влада, па да имаме голема македонска партии што ќе застане на чело на борбата против овој идиотски обид на чадорот и неговите домашни слуги. Добро е што после ова во иднина ќе може македонска партија да состави македонска влада без коалиција со партија на Албанците. Се разбира доколку има парламентарно мнозинство.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СеМакедонски Национален Совет -Македониум Empty Re: СеМакедонски Национален Совет -Македониум

Пишување by Teo on Пон Фед 27, 2017 5:55 pm

Ajde ne tresi zeleni prvi pochnavte so nepriznavanje izbori i shpiuniranje kaj strancite...


СеМакедонски Национален Совет -Македониум Firesh11
СеМакедонски Национален Совет -Македониум Firesh10
СеМакедонски Национален Совет -Македониум Firesh11
СеМакедонски Национален Совет -Македониум Firesh12
СеМакедонски Национален Совет -Македониум Firesh13
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СеМакедонски Национален Совет -Македониум Empty Re: СеМакедонски Национален Совет -Македониум

Пишување by трендафил on Пон Фед 27, 2017 7:46 pm

Пред Црвенковски претседател беше Борис Трајковски кого не го признававте до 2001 година.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СеМакедонски Национален Совет -Македониум Empty Re: СеМакедонски Национален Совет -Македониум

Пишување by luxor on Пон Фед 27, 2017 8:58 pm

Молчи бе, за срамота сте.

Шефот на изборниот штаб на претседателскиот кандидат Сашко Кедев, Ганка Самоиловска - Цветанова, синоќа, соопшти дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски информирал неколку релевантни политичари во Брисел, Берлин и Даблин "за срамниот фалсификат на изборите".
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СеМакедонски Национален Совет -Македониум Empty Re: СеМакедонски Национален Совет -Македониум

Пишување by osa on Пон Фед 27, 2017 9:05 pm

luxor напиша:Молчи бе, за срамота сте.

Шефот на изборниот штаб на претседателскиот кандидат Сашко Кедев, Ганка Самоиловска - Цветанова, синоќа, соопшти дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски информирал неколку релевантни политичари во Брисел, Берлин и Даблин "за срамниот фалсификат на изборите".

do sozi me iznasmea

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15932
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СеМакедонски Национален Совет -Македониум Empty Re: СеМакедонски Национален Совет -Македониум

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот