ХОРОСКОП

Страна 41 of 43 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42, 43  Next

Go down

ХОРОСКОП - Page 41 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by luxor on Саб Фед 09, 2019 12:43 pm

Стрелец

Ќе бидете опкружени со луѓето кои ги сакате, а дружењето ви носи голема радост. Овој викенд внесува многу светло во вашиот живот. Уживајте во убавите моменти. Во љубовта ќе бидете задоволни, а ќе имате и решение за некои проблеми. Кога се во прашање парите не сте склони кон компромиси.
luxor
luxor

Број на мислења : 5390
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 41 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by luxor on Саб Фед 09, 2019 12:43 pm

Јарец

Добрите вести кои ќе ги слушнете од вашите пријатели во текот на денот, пријатно ќе ве изненадат, со што лесно ќе ги надминете сегашните проблеми. Изгледа вашиот партнер ќе доживее успех и со тоа многу ќе придонесе за заедничката благајна.
luxor
luxor

Број на мислења : 5390
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 41 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by luxor on Саб Фед 09, 2019 12:43 pm

Водолија

Вашата неодлучност ќе ви претставува пречка за извршување на работните задачи. Многу тешко ќе успеете да ја одржите својата рамнотежа како на работното место така и во љубовта. Преголемите обврски ќе ви наметнат доста проблеми и непријатно расположение.
luxor
luxor

Број на мислења : 5390
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 41 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by luxor on Саб Фед 09, 2019 12:44 pm

Риби

Овој викенд ќе го поминете во голема напнатост, а тоа значи дека ќе имате одредени проблеми со луѓето. Ако сте во брак или долга врска, постои опасност да почувствувате монотонија во заедничкиот живот, па излез можете да побарате во работата и излегување со пријателите.

https://netpress.com.mk/vikend-horoskop-nekoi-ke-se-zabavuvaat-drugi-ke-se-zatvorat-vo-sebe/
luxor
luxor

Број на мислења : 5390
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 41 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa on Нед Фед 24, 2019 9:55 am

Одличен ден за Лавот, позитивен ден и решавање важни работи за Шкорпијата: Дневен хороскоп (24.02.2019)

ОвенНеповолен ден за било какви правни или судски прашања.

Ако сте слободни, ве очекува интересен ден за флерт. Личноста која неодамна се појави во вашиот живот сака нешто повеќе.

Избегнувајте алкохол.

БикФинансиите не се најдобри и тоа ве депримира. Сакате да ви биде пријатно и затоа финансиите ви се многу важен дел.

Вашата љубомора ги преминува сите граници. Со таквото однесување го одалечувате својот партнер од себе.

Проблеми со дебелото црево.

БлизнациМожете да се надевате дека ќе успеете да ги разјасните околностите кои ви претставуваат кочница на полето на работата.

Не сте сигурни во тоа дали вашата симпатија има исти чувства како и вие.

Внимавајте на бубрезите.

РакХаотична ситуација на полето на работата ви носи вознемиреност и нервоза. Не сте сигурни што можете да очекувате.

Потребно ви е некое време за да се дистанцирате од саканата личност.

Можна е настинка.

ЛавДенеска е поволен ден да се посветите на работата.

Многу сте шармантни и лесно ги покажувате своите квалитети. Можно е да имате повеќе различни додворувачи.

Внимавајте на притисокот.

ДевицаСакате да ја задржите стабилноста иако некои ризици ве привлекуваат. Не сте сигурни каков треба да биде вашиот следен потег.

Имате доверба во саканата личност и односот ви е добар. Повеќе промени доаѓаат во иднина.

Би ви годел одмор.

ВагаДоаѓа можност да напредувате и да дојдете до остварување на своите амбиции. Потрудете се да го дадете својот максимум.

Добро се чувствувате покрај саканата личност. Ако сте слободни, можно е да остварите познанство преку работа.

Избегнувајте мрсна храна.

ШкорпијаВе очекува позитивен ден во кој ќе успеете да решите некои важни прашања поврзани со работата.

Саканата личност ви е посветена и убаво се чувствувате кога сте заедно. Можете да очекувате добар ден.

Јадете редовно.

СтрелецРаботите под голем притисок. Имате проблеми со надредените кои не можете да ги решите.

Ве очекува поволен ден за нови познанства. Во наредните денови можен е и почеток на љубовна врска.

Метаболизмот ви е успорен.

ЈарецМожете да очекувате потпишување на нов договор на полето на работата. Поволен ден за било каква продажба.

Комуникацијата со саканата личност е променлива и во некои моменти не знаете што да очекувате.

Внимавајте на вируси.

ВодолијаКога станува збор за финансиите, ве очекува значително подобрување кое ќе ве направи среќни.

Уживате во љубовта со саканата личност. Поволен ден за романтика.

Планирајте посета на стоматолог.

РибиЗадоволни сте од работата која е прилично стабилна. Во текот на денешниот ден не ве очекуваат големи промени.

Ја подарувате љубовта на саканата личност и навистина уживате во тоа.

Потребен ви е повеќе сон._________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15767
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 41 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa on Саб Мар 09, 2019 9:10 am

Дневен хороскоп за сабота, 9  март 2019 година.

Риби 20.2.- 20.3.Љубов

Би можеле да добиете повик за убава забава и дружење со кое ќе го компензирате сегашното љубовно незадоволство.

Кариера

Ви претстои соработка со млади лица , кои ќе ги обучувате во работата. Има уште некои ситни работи што треба да гио довршите.

Здравје

Свртете се кон себеси.

Овен 21.3-20.4.Љубов

Ќе имате добра волја своите приватни односи да ги доведете во ред. Сепак , други ќе ве попречуваат во намерата.

Кариера

Важно е да го прифатите она што ви се нуди , дури и во моментов да ви изгледа неповолно. Добро ќе биде на долг рок.

Здравје

Користете ги паузите на работа.

Бик 21.4- 20.5.Љубов

Некои би стекнале пријател со личност , која е позрела од нив. Ќе добиете конструктивна критика.

Кариера

Не сонувајте за невозможното , туку задржете го она што го имате. На тој начин еден ден ќе ги достигнете своите соништа.

Здравје

Би било корисно добро да се наспиете.

Близнаци 21.5.-21.6.Љубов

И натаму ќе работите на зацврстување на својата врска и ќе уживате во тоа. Другата страна ви возвраќа со љубов и тоа е доволно за среќа.

Кариера

На момент ќе ви се пристори дека вашите колеги не се толку доверливи како вас , но тоа е само преодна слабост што набргу ќе исчезне.

Здравје

Занимавајте се со спорт.

Рак 22.6-22.7.Љубов

Оние кои во моментот имаат љубовни проблеми , денеска нека побараат друштво на пријатели, бидејќи со нив ќе гледаат појасно.

Кариера

Ќе бидете расположени за самостојна работа , иако нема да бидете целосно затворени за соработка. Но , кога вие би се прашувале , најубаво ви е кога работите сами.

Здравје

Наспијте се.

Лав 23.7-22.8.Љубов

Веројатно ќе ви се чини како љубовта да отишла некаде далеку од вас. најдобро ќе се чувствуваат оние кои се помириле со осаменоста.

Кариера

Малите тековни работи ќе се одвиваат добро , но во преговорите , на состаноците или договарањата би можело да се јават мали тензии.

Здравје

Не сте задоволни.

Девица 23.8.-23.9.Љубов

Копнеж , тага и слични чувства ќе ви се вовлечат во срцето полесно од вообичаеното. Побарајте ведри луѓе и весели содржини.

Кариера

Ќе функционирате добро и без поголем застој ќе одредувате она што треба. Ќе ви недостигаат предизвици.

Здравје

Телеснио сте добро , но емоционално сте фрустрирани.

Вага 24.9.-23.10Љубов

Загонетки , сплетки , соништа- сето тоа денеска ќе ве привлекува повеќе од кога било. Можни се дискретни погледи и читање меѓу редови.

Кариера

Она околу што неодамна се препиравте , денеска ќе биде ставено во втор план. Ќе продолжите да работите како да не било ништо.

Здравје

Послужете се со својата интуиција.

Шкорпија 24.10-22.11.Љубов

Ќе бидете многу расположени за љубов и за покажување емоции , па така и ќе постапите.некои ќе си ја отворат душата.

Кариера

Борбите што ги водевте ви носат победи , а тоа ве поттикнува и натаму дасе развивате , храбро и без пречки.

Здравје

Ќе бидете весели и емотивни.

Стрелец 23.11.-21.12.Љубов

Ние кои бараат љубов добро нека погледаат околу себе во лицата со кои професионално соработуваат.

Кариера

Преминете од зборови на дела. Сепак , постојат уште некои одложувања , поради што дел од работите чекаат.

Здравје

Ќе се веселите со блиски луѓе.

Јарец 22.12.-20.1.Љубов

Можно е да ви се чини дека е долг патот до нечие срце, но тоа е чувство што ќе трае само денеска.

Кариера

Веројатно соработниците ќе ве критикуваат , но важно е тоа да го сфатите како конструктивна опомена.

Здравје

Потпрете се на вашата смисла за хумор.

Водолија 21.1.-19.2.Љубов

Ќе бидете склони да ја идеализирате саканата личност или таа навистина денеска ќе се покаже во најдобро светло.

\Кариера

Врз основа на старите успеси и завршените работи, ви подготвено работите и натаму . Ништо не мкоже да ве запре.

Здравје

Полни сте со енергија.

Љубов

Би можеле да добиете повик за убава забава и дружење со кое ќе го компензирате сегашното љубовно незадоволство.

Кариера

Ви претстои соработка со млади лица , кои ќе ги обучувате во работата. Има уште некои ситни работи што треб
Девица 23.8.-23.9.Љубов

Копнеж , тага и слични чувства ќе ви се вовлечат во срцето полесно од вообичаеното. Побарајте ведри луѓе и весели содржини.

Кариера

Ќе функционирате добро и без поголем застој ќе одредувате она што треба. Ќе ви недостигаат предизвици.

Здравје

Телеснио сте добро , но емоционално сте фрустрирани.

Вага 24.9.-23.10Љубов

Загонетки , сплетки , соништа- сето тоа денеска ќе ве привлекува повеќе од кога било. Можни се дискретни погледи и читање меѓу редови.

Кариера

Она околу што неодамна се препиравте , денеска ќе биде ставено во втор план. Ќе продолжите да работите како да не било ништо.

Здравје

Послужете се со својата интуиција.

Шкорпија 24.10-22.11.Љубов


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15767
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 41 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa on Нед Апр 07, 2019 2:09 pm

Дневен хороскоп за 7 април, 2019 година
Печат пред 2 часа 0 100
Овен 21.3-20.4.

Љубов

Партнерот денеска би можел да се најде малку повреден од вашиот ненадеен настап. Затоа контролирајте се за да не го нарушите добриот однос.

Кариера

Можно е да се најдете во ситуација на нелегална финансиска трансакција. Пазите што ви нудат или обратно.

Здравје и совет

Не грижете се за туѓите проблеми.

Бик 21.4- 20.5.

Љубов

Ако сте во врска , вашиот взаемен однос ќе се подобрува. Ако сте сами , излегувајте , зашто ќе бидете забележани.

Кариера

напредуваат интелектуалните и креативни работи , но и оние кои се работат во мир и тишина. Тука ќе дадете се од себе.

Здравје

Имате влијание врз околината.

Близнаци 21.5.-21.6.

Љубов

Ќе се потрудите за да бидете љубезни и услужливи кон партнерот. На тој начин ќе ја ублажите малата дистанца во вашиот однос.

Кариера

Пред вас е искушение на финансиски малверзации поради млади и неискусни колеги или поради некаква забава.

Здравје и совет

Обидете се да најдете компромис.

Рак 22.6-22.7.

Љубов

Со шеги и смеа , ситните дофрлања и провокации ќе спасувате мали несогласувања во врската.

Кариера

Вашите претпоставени денеска нема да ве збунуваат со нивната пречувствителност. пазете да не ви најдат грешка во деталите.

Здравје и совет

Крајот делото го краси.

Лав 23.7-22.8.

Љубов

Радосни сте зашто ви се подобрува љубовниот живот , но се уште не е крај на ситните провокации. Бидете внимателни поради тоа.

Кариера

Доколку денеска отворено му се спротиставите на шефот , ќе изгубите и ќе се почувствувате многу малечки. Затоа немојте.

Здравје и совет

Ситните грижи лекувајте ги со хумор.

Девица 23.8.-23.9.

Љубов

Можно е да добиете покана за посета на вашето семејство , каде ќе ја поведете и саканата личност.

Кариера

Колегите на работа се повеќе ве ценат и почитуваат , па врз тоа градете ја својата новонастаната доверба.

Здравје и совет

Опуштете се со она што го сакате.

Вага 24.9.-23.10.

Љубов

Ќе успеете да ја задоволите секоја желба на саканата личност. Нема крај на вашата љубезност. Со тоа малку и претерувате.

Кариера

Не се грижете зашто за вас состојбата се одвива добро. Денеска занимавајте се со поситни финансиски анализи.

Здравје и совет

Договарајте се.

Шкорпија 24.10-22.11.Љубов

Бидете и поддршка на вашата сакана личност , зашто таа од вас тоа го очекува , а тоа и го заслужува. Така ќе го подобрите својот однос.

Кариера

Денеска е ден кога одлично ќе се развиваат сите работи , кои се поврзани со луѓе. Не треба многу да зборувате , работите ќе одат сами од себе.

Здравје и совет

Можна е несоница.

Стрелец 23.11.-21.12.

Љубов

На интересно место , каде ќе излезете би можеле да зрачите како хипнотизирачки магнет. Сите ќе ви се залепат.

Кариера

Можеби сонувате некоја друга работа или друг шеф , но тоа е само сон. Бидете тука и сега и така ќе поминете најдобро.

Здравје и совет

Почекајте поубаво утре.

Јарец 22.12.-20.1.

Љубов

Денеска би можеле да ги измешате сите свои љубовни идеали со фантазијата. Резултат ќе биде влијание и од оние личности , кои инаку не ве привлекуваат.

Кариера

Најбитно за вашиот денешен успех на работата е соработката со другите колеги. Пуштете ги малку повеќе тие да се ангажираат.

Здравје и совет

Избегнувајте алкохол.

Водолија 21.1.-19.2.

Љубов

Чувствувате дека вашата сакана личност има зголемени емотивни апетити и се обидувате тоа да го задоволите со внимание и нежност.

Кариера

Нема ништо особено ново да се случува на работа. Се тече стандардно.

Здравје и совет

Бидете она што сте.

Риби 20.2.- 20.3.

Љубов

Ќе добиете поетска инспирација и че изразите љубов на необичен начин . Сепак , се на крајот ќе биде добро прифатено.

Кариера

Ќе се разгледува можноста за една деловна соработка или патување за кое не е јасно дали би било поволно или не.

Здравје и совет

Одете порано на спиење.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15767
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 41 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa on Саб Апр 13, 2019 7:00 pm

Уживаат и кога се сами: Хороскопски знаци кои не сакаат друштво
13. АПРИЛ 2019 - 15:36 | Б.С.Б.

Некои луѓе многу лесно ја поднесуваат самотијата, а некои се чувствуваат изгубено кога немаат некој покрај себе. Според астрологијата, хороскопскиот знак влијае на тоа дали сме друштвени или ни треба одмор од луѓе и малку самотија.Еве за кои знаци станува збор:

Девица


Срамежливите Девици сакаат да бидат сами, лесно се уморуваат од големи друштва. Поради тоа често одбираат да останат дома наместо да одат на дружење, освен ако не сметаат дека од дружбата може да испадне нешто корисно.

Скорпија

На Скорпиите не им сметаат луѓето, но понекогаш им е потребен мир и време посветено за себе. Самотијата им е потреба неколку дена, без неа стануваат нервозни.

Рак

Раковите обожуваат да ги забавуваат другите и добро се снаоѓаат како домаќини, но потоа им треба одмор без никого во близина. За нив седењето дома е најдобрата работа што можат да ја замислат бидејќи дома никогаш не им е досадно.

Риби

Рибите многу сакаат да размислуваат, а тоа го прават најдобро кога се сами. Иако сакаат луѓе, самотијата сепак им е многу поомилена опција од дружењето.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15767
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 41 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa on Саб Апр 20, 2019 2:53 pm


Овие хороскопски знаци најчесто се вљубуваат во “погрешниот“Алсат 2019-04-20T12:02:55+02:00
На секој човек барем еднаш му се случило да биде одбиен, да му биде повредена гордоста и да се заљуби во личност која не возвраќа на чувствата.

Овие хороскопски знаци често се доведуваат до ваква ситуација кога се работи за вљубување, а кај дел од нив тоа се повторува и пречесто.

1. Бик

Биковите секогаш се трудат да го добијат она што го сакаат и многу често успеваат во тоа. Сепак, ним брзо им се здосадува, па почнуваат да копнеат по недостижни нешта, односно да се заљубуваат во личности кои не можат да ги имаат. Ќе бидат тврдоглави до крај и ќе направат се што е во нивна моќ за да ја освојат личноста која е очигледно незаинтересирана. Откако нема да успеат, се тешат со своето мото: „Барем се обидов!“

2. Стрелец

Непоправливи романтичари, лесно заљубливи дури и во познати личности и телевизиски улоги. Стрелците многу мечтаат и имаат способност да создадат цел свет во својот ум кој зрачи со љубовна идила. Лесно можат да ја загубат границата помеѓу реалноста и фантазијата.

3. Овен
Иако се едни од најсилните личности, припадниците на овој знак често се залетуваат по луѓе кои не се заинтересирани. Без разлика на тоа што се реални и свесни, потребно им е долго време да сфатат дека другата личност не ги возвраќа чувствата. Тие вистински веруваат дека бар во иднина другиот ќе сфати дека тие се посебни и дека ќе се оствари нивната замисла.

4. Риби

Љубовта за рибите е премногу важна и ја бараат насекаде, дури и таму каде што ја нема. Сериозно ја сфаќаат љубовта и лесно ја даваат, бидејќи таа прави да се чувствуваат целосни. Поради тоа што лесно се препуштаат, рибите често се вљубуваат во погрешна личност.

5. Скорпија

Скорпиите зрачат со преголема самодоверба, па така тие се уверени дека не постои некој кој може да им одолее или да не му се допаѓа. Не можат да прифатат да бидат одбиени и тоа ги тера уште поупорно да се обидуваат, додека конечно не сфатат на најлошиот и понижувачки начин.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15767
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 41 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa on Сре Апр 24, 2019 4:26 pm

Овие четири хороскопски знаци се најголемите демначи на социјалните мрежи
Сподели на Facebook Твитни
Скопје24
| април 24, 2019

БИКБиковите го даваат срцето на дланка и го опсипуваат партнерот со љубов. Од друга страна исто така се сметаат за едни од највнимателните знаци во Зодијакот. Кога ќе се заљубат, сериозно го сфаќаат односот и сонуваат дека конечно ќе се смират. Поради тоа, кога односот нема да биде онаков каков што го замислиле и сакале да биде, тие стануваат многу тврдоглави и не сакаат да се помират со разделбата. Меѓутоа, кога ќе дојде до тоа, тие се претвораат во тврдоглави манијаци кои ја следат некогашната љубов на социјалните мрежи за да го дознаат одговорот на прашањето: зошто ме остави?! Бикот тоа не може да го сфати.

РАКРакот е еден од најчувствителните знаци во Зодијакот. Лесно е да го повредите, па поради тоа се отвора на другите особено ако некој му го скршил срцето. Ако се случи тоа, Ракот долго време ги лечи раните. Дефинитивно не му помага следењето на секој чекор што ќе го направи поранешниот партнер на социјалните мрежи. Но, зошто тоа го прави Ракот? Одговорот е едноставен – и понатаму се надеваат дека приказната ќе има среќен крај.

ДЕВИЦАДевицата е очигледно многу задоволна и сѐ прифаќа мирно. Меѓутоа, ова е само привид. Личностите од овој знак патат во себе иако не даваат до знаење. Наспроти тоа, ја бараат вината во себе мислејќи дека не се доволно добри за да ја задржат саканата личност. Исто така, многу често ги гледаа профилите на поранешните на социјалните мрежи. Надевајќи се дека таму ќе најдат некои траги, благодарение на кои сѐ ќе спакуваат во една кохерентна целина.

ШКОРПИЈАШкорпијата има репутација на хороскопски знак кој е многу страствен, но ги држи другите на дистанца. Меѓутоа, вистината е сосема поинаква – луѓето родени во овој знак се многу емотивни и лесно е да ги повредите. Кога односот на Шкорпијата нагло ќе заврши, тие многу патат. Тие го лечат не само своето срце, туку и навредената гордост. Кога станува збор за овој знак нивната болка честопати се менува во љубомора, па дури и опсесија. Може да ги проверува профилите на своите поранешни партнери и по неколку пати ви денот.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15767
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 41 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa on Нед Мај 05, 2019 8:28 am

Ним никако не им се замерувајте: 5 најсурови знаци од Зодијакот – Не знаат што е совест, уживаат во туѓото страдање
Дали сте препознале некого од вашето окружување?
Тие уживаат во туѓото страдање. Свирепи се, злобни и осветољубиви, а ако им се замерите, често поради таа одлука повеќе кратно ќе зажалите.
Астрологијата открива кои се најсвирепите од сите знаци на Зодијакот!

СкорпијаСкорпијата е најсуровиот од сите знаци. Тие немаат проблем да згазат некој кој ќе им се најде на пат и/или манипулира со нив за да го добие она што го сакаат. Тие се сурови и обично немаат сочувство за луѓето што ќе ги повредат,напротив, тие делуваат како да се виновни што им се нашле на пат. Една од работите што Скорпиите ги прават е да се зборува за претпоставките што ги имаат за вас (за вашите мотиви, намери и вредности) и реагираат на нив, без да откријат дали овие претпоставки се вистинити. Тешко е да се браните кога ќе бидете обвинети за работи кои не се нужно вистинити. Скорпијата сака да ги држи луѓето надвор од рамнотежа, па кога ќе паднат, нивните жртви лесно се распаѓаат.

РакМожат да ја изгубат контролата врз своите емоции и да станат многу посесивни. Ако се чувствува загрозен или има чувство дека ќе изгуби нешто, тој ќе оди во офанзива. Ако се чувствуваат загрозени, тие стануваат сурови и се чини инстинктивно знаат каде да удрат за да противникот најмногу го боли. Се чини дека Ракот не се плаши од последиците од неговите постапки и реагира без да размислува за уништувањето што може да го предизвика. Иако се чувствуваат виновни и се каат, тоа се случува долго по суровите дела. Не сакаш да се дружиш со некој што им се допаѓа, затоа што нема да се двоуми да ја врати болката што ја нанесовте на своите најблиски.

ЈарецОвој знак има мрачна страна, а кога ќе отиде на тоа мрачно место ги крши сите свои вообичаени правила. Тие ќе станат страшно свирепи ако тоа може да им помогне да напредуваат во кариерата или во осветата на непријателот. Се чини дека уживаат во туѓата несреќа и радосно ќе ја раскажат својата приказна во која некој кој ги повредил добил космичка казна. Свирепоста ја покажуваат отворено уживајќи во туѓата несреќа.

ОвенЈак е на зборови, а неговите изјави можат да бидат полни со отров. Свирепи се кога некој ќе ги налути или вознемири, и тоа кај нив поттикнува буица злобни изјави, а ниту секунда да не размислат за тоа дека тоа ќе повредат друго лице или како тоа ќе изгледа. Тие се исто така толку конкурентни што можат да бидат одвратни како победници и најлоши губитници. Било какво натпреварување со Овен ќе ве доведе до тоа да ги искусите нивниот отров и злобната „духовитост“. Кога ќе се изладат или станат свесни за тоа што го прават, ќе се смират и повторно ќе станат забавни шармери. Но, повредувањето нема лесно да го заборават.

ЛавЛавовите се толку популарни и харизматични што е тешко да не ги сакате. Но, кога ќе се почувствуваат загрозено или ако некој им го одземе центарот на вниманието бргу стануваат немилосрдни и само ќе го чекаат вистинскиот момент да ве растргнат на парченца. Се чини дека Лавовите точно знаат како да ја извршат својата освета која на случајните набљудувачи ќе им изгледа случајно или безопасно, а жртвата во потполност ќе ја уништат. Тие ќе играат валкано и нема да се воздржуваат ако имаат намера да ве уништат. Никогаш не е добра идеја да се замерите на Лав бидејќи нивните канџи оставаат длабоки лузни._________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15767
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 41 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa on Нед Мај 05, 2019 8:36 am

Дневен хороскоп за 5.5. 2019 година
Дневен хороскоп за недела, 5. мај 2019 година.


479
05 мај 2019, 08:11
Сподели
Сподели

Бик 21.4- 20.5.Љубов

Во вториот дел од денот ќе бидете поотворени за секаков вид забава и дружење , а ќе има и можност за тоа.

Кариера

Вашите идеи добро напредуваат , а вие сте задоволни што е така. Денеска работете на детали.

Здравје и совет

Едноставно верувајте.

Близнаци 21.5.-21.6.Љубов

Многумина ќе посакаат малку поголема слобода и оттргнување од грижите, што ги мачат. Затоа ќе побараат друштво без обврски.

Кариера

Ќе финиширате една задача што ви е здодевна. Оваа фаза на работата веќе доволно чекаше за да биде завршена.

Здравје и совет

Преземете одговорност.

Рак 22.6-22.7.Љубов

Истовремено ќе лумпувате и ќе фантазирате за идеалистичка љубавна приказна. Тоа ќе биде вистински емотивен стерео.

Кариера

Сигурно е дека можете и подобро , но моменталните услови можеби тоа не ви го овозможуваат. Само немојте други да обвинувате.

Здравје и совет

Ќе ширите позитивна енергија.

Лав 23.7-22.8.Љубов

Вашата елоквентност , шарм и снаодливост би можеле денеска да ви донесат нови љубовни поени.

Кариера

Ќе решавате моментално и без застој. Ќе бидете прецизни и во можност да препознаете долгорочна шанса.

Здравје и совет

Бидете отворени.

Девица 23.8.-23.9.Љубов

Повторно ќе играте на картата на љубезност и фино однесување , но работата е во тоа што станува збор само за надворешност. Љубовта доаѓа од срцето.

Кариера

Без оглед што можеби најдобро ја знаете работата , ослободете се од потребата да доминирате. Треба да се соработува.

Здравје и совет

Наспијте се.

Вага 24.9.-23.10Љубов

Нема да се двоумите околу своите чувства. Ќе бидете јасни , а некои и директни . МОжете да остварите повеќето од вашите идеи.

Кариера

Сите работи поврзани со луѓе , како и оние од апстрактен карактер ќе ви тргнат од рака.

Здравје и совет

Ќе се чувствувате добро во својата кожа.

Шкорпија 24.10-22.11.Љубов

Ќе имате потреба да отидете што подалеку од дома. Ако живеете со партнерот , ќе ви треба објаснување. Ако не, нема да ве најдат дома.

Кариера

Ќе мислите само како што побргу да ги завршите работните обврски и да одите некаде за да се опуштите.

Здравје и совет

Поврзете се со луѓето.

Стрелец 23.11.-21.12.Љубов

Освен што добро ќе се забавувате , во вас ќе расте потребата да бидете главни. партнерот можеби и да се изнервира од вашата потреба.

Кариера

Потрудете се уште малку и ќе се појават резултатите . Тоа што уште не ги гледате, не значи дека се далеку.

Здравје и совет

Разбистрете си го умот.

Јарец 22.12.-20.1.Љубов

Ќе бидете малку повеќе сентимантални и понежни од вообичаено. На саканата личност тоа нема да и пречи, напротив.

Кариера

Ќе ја одработите работатат како да танцувате. Едноставно , се ќе ви биде лесно. Нема да поставувате непотребни прашања.

Здравје и совет

Во добра форма сте.

Водолија 21.1.-19.2.Љубов

Секој има свој став , но проблем настанува кога има два става во заедничкиот живот. Денеска ќе мора да се соочите со ова.

Кариера

Отворената соработка со другите е единствениот начин за даси го подобрите својот статус на работното место.

Здравје и совет

Бидете мудри.

Риби 20.2.- 20.3.Љубов

Ви претстои пријатно излегување со потврда за вашата популарност во друштвото. Но , внатре и натаму ќе чувствувате празнина.

Кариера

Можеби нема да бидете најдобро разбрани , па затоа држете се до професионалните стандарди и правила.

Здравје и совет

Издржете.

Овен 21.3-20.4.Љубов

Во попладневните часови ќе бидете поопуштени , а ќес е подобри и вашиот однос со лицата кои ви се блиски.

Кариера

Се што ќе работите или евентуално прегледувате, ќе мора да го објасните . Ќе имате успех во таа работа.

Здравје и совет

Радувајте се . Имате зошто.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15767
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 41 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa on Нед Мај 12, 2019 7:19 pm

[size=48]Неделен хороскоп од 13.5. до 19.5.2019 година[/size]

Бик 21.4- 20.5.
ХОРОСКОП - Page 41 22%20-%20Copy%2089
Љубов
Пред вас се денови богати со излегувања и забави . Многумина ќе си го подобрат совојот социјален живот , ќе среќаваат интересни лица , а ќе има и такви кои ќе се најдат пред прагот на вљубување. Колку што вие мислите на саканата личност , толку и таа мисли на вас.
Кариера
Нови соработници на работното место ќе се појават каде што работите од друго работно опкружување , па дури и од друга средина. Вие ќе им покажете како најдобро да се прилагодат на работата. Ќе имате многу добри совети и уште подобри намери. Некои ќер доминираат.
Здравје и совет
Почнете да вежбате гимнастика.
Близнаци 21.5.-21.6.
ХОРОСКОП - Page 41 20%20-%20Copy%2052
Љубов
Бидете мили со саканата личност и не ги земајте премногу сериозно околностите кои не ви одат од рака. Деновите се такви што ќе треба да се прилагодувате. Оние кои ќе го направат тоа со повеќе компромиси , ќе уживаат во поголемата меѓусебна доверба.
Кариера
Многу работа е пред вас , а со тоа и напори. Деновиве ќе почувствувате дека повремено ви недостига енергија. Затоа е подобро што повеќе да се организирате за да бидете поефикасни.
Здравје и совет
Одете порано на спиење.
Рак 22.6-22.7.
ХОРОСКОП - Page 41 18%20-%20Copy%2057
Љубов
Дискреција во интимноста ќе ви биде главно обележје по кое деновиве ќе се раководите во интимниот живот. Можеби на саканата личност повремено ќе и одите на нерви , зашто кога таа ќе сака да излезед , вие ќе сакате да останете дома. Бидете малку поотворени кон друштвото.
Кариера
Ќе изгледа како сите нешто да претеруваат , а вие ќе немате никакви очекувања. Едноставно ќе знаете дека коцките се поклопуваат со се поголема брзина , а вам ви останува да се прилагодите најдобро што знаете. Тоа ќе биде лесно со мала самоконтрола.
Здравје и совет
Почнете да го практикувате својот омилен спорт.
Лав 23.7-22.8.
ХОРОСКОП - Page 41 25%20-%20Copy%2064
Љубов
Пред вас се денови во кои ќе има шарени љубовни искуства. Оние кои се уште се сами нека се дотераат и излезат меѓу луѓе, но нивните критериуми нека бидат реални. Оние кои се во врска ќе бидат сосема задоволни , доколку ја прифатат саканата личност каква што е.
Кариера
Сакате креативна или уметничка работа , но овие денови ценете ги повеќе дејностите што се сигурни. Стабилноста е тема за која ќе дискутирате со колегите. Своите деловни интереси ќе ги насочите кон споменатите критериуми.
Здравје и совет
Размрдајте ги зглобовите . Прошетајте.
Девица 23.8.-23.9.
ХОРОСКОП - Page 41 17%20-%20Copy%2067
Љубов
Повремено ќе доаѓате во искушение да се скарате , да приговарате или да ја критикувате другата страна. Можно е и обратно , други вас да ве критикуваат. Само со повеќе хумор и самоконтрола работите ќе тргнат на подобро. Потрудете се.
Кариера
Уметниците пред публика , спортистите и другите кои работат со млади деновиве ќе добијат убава можност во својата работа. Некои можерби и ќе се залетаат и ќе почнат да градат кули од воздух. Можноста е тука , само треба да се биде реален. Останете на земја , зашто славата е преодна.
Здравје и совет
Ќе имате немирни сништа.
Вага 24.9.-23.10
ХОРОСКОП - Page 41 19%20-%20Copy%2049
Љубов
Вашите лични односи ќе бидат добри , но нема да имате причина за воодушевување. Оваа монотонија понекогаш ќе биде разбиена со мали кавги или провокации. Не дозволувајте да се зголемат. Останете мирни и чувајте го она што го имате. И тоа е нешто.
Кариера
Ќе ги земете работите во свои раце, ќе дадете се од себе и ќе направите голем чекор напред. Оние кои работат со вас , ќе го ценат вашиот труд. Некои веќе сега би можеле да добијат заслужено признание или барем пофалба за постигнатото.
Здравје и совет
Не заборавајте на кусите дневни паузи.
Шкорпија 24.10-22.11.
ХОРОСКОП - Page 41 21%20-%20Copy%2085
Љубов
Токму кога се истрениравте се да ви биде рамно , повторно се буди љубовта. Малку сте изненадени од новата ситуација , но ќе се прилагодите. Секому е попријатно да биде со некого отколку сам. Сепак не приговарајте , дури и кога сметате дека би требало.
Кариера
Се повеќе ќе се интересирате за финансии или нови системи кои би можеле да ги подобрат приходите во она што го работите. Ќе направите нови планови во оваа насока. Ќе се борите за поддршка од другите за да ги спроведете во практиката или барем да ги почнете.
Здравје и совет
Секој ден вежбајте јога.
Стрелец 23.11.-21.12.
ХОРОСКОП - Page 41 16%20-%20Copy%2082
Љубов
Следните неколку дена љубовните стремежи ќе бидат главно платонски. И покрај тоа, чувствувате се поголема потреба за љубов , како и за тоа да сонувате за своите идеали. Затоа некои ќе бидат во дилема дали да излегуваат или да се повлечат во својот свет.
Кариера
Вашите надредени деновиве би можеле да одиграат улога во вашата кариера. Веројатно ќе решаваат за нешто што ќе има влијание токму на вас. Можно е и вие самите да добиете можност за напредување. Потрудете се да бидете професионални.
Здравје и совет
Игнорирајте ги малите грижи и нервози .
Јарец 22.12.-20.1.
ХОРОСКОП - Page 41 23%20-%20Copy%2090
Љубов
Ќе бидете среќни зашто другите ве разбираат. Од таму ќе порасне довербата во врските , како и вашите очекувања кон саканата личност. Оние кои уште бараат сродна душа , полесно ќе ја сретнат на необични места или на места поврзани со уметноста.
Кариера
Како што ќе минува неделата , се повеќе ќе сакате да заминете на годишен одмор. Оние кои се уште не може тоа да си го дозволат , ќе се ангажираат околу заостанати работи , за кои одамна мислеле дека се завршени. Тоа помалку ќе ги изнервира , но треба да издржат.
Здравје и совет
Вежбајте ја концентрацијата.
Водолија 21.1.-19.2.
ХОРОСКОП - Page 41 26a%20-%20Copy%2033
Љубов
Повеќето наредни денови вие ќе се потрудите да ги исполните своите или нечии други љубовни очекувања. Вториот дел од неделата носи уживања на подискретен начин , но и натаму ќе бидете задоволни и исполнети. Можеби само ќе ги намалите излегувањата.
Кариера
Веројатно се ќе ве поттикнува на поголема активност , па и на работното емсто од вас ќе се бара поголем ангажман. Нема ништо да ви биде тешко , зашто едвај дочекавте ваква можност. Дури и ако работите прекувремено , тоа ќе го правите со желба.
Здравје и совет
Бидете внимателни со своите шефови.
Риби 20.2.- 20.3.
ХОРОСКОП - Page 41 27%20-%20Copy%2048
Љубов
Убавиот развој на љубовните настани ќе ве поттикнат да организирате излет или заедничко одење на некое интересно место за вас и саканата личност. Ќе биде тоа уживање и за двајцата. Оние кои се уште сами , ќе наидат на љубов додека се на пат.
Кариера
Можеби ќе ви здодее да делувате од сенка и само чекате да дојдете во прв план. Деновиве полека ќе се отвори една врата , но за да блеснете во полн сјај , ќе почекате уште малку. Сепак , секој ден се повеќе доаѓате до израз.
Здравје и совет
Не брзајте.
Овен 21.3-20.4.
ХОРОСКОП - Page 41 15%20-%20Copy%2094
Љубов
Со својот шарм и смисолот за хумор ќе успеете да ја совладате дистанцата во личните односи , што секој ден ќе се намалува. Саканата личност се повеќе ќе ве поддржува , па ни вие нема да и останете должни. Ќе ви биде навистина мило што е така.
Кариера
Малку повеќе труд ќе покажете во дејностите каде што треба дас е покаже креативност или каде што има публика. Тоа ве мотивира.Во дејностите од сенка , ќе работите толку колку што се мора, иако не сте свесни дека и по тој пат може да се стигне до височините.
Здравје и совет
Одете во природа.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15767
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 41 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by TRAJCHE on Нед Јун 30, 2019 10:03 am

da vidime dali ni pogodile

[size=42]Дневен хороскоп за 30.06.2019: Овните да не се обвинуваат, Биковите да се спуштат на земја[/size]


Дневен хороскоп за Овен - недела, 30 јуни 2019

Вашите преговори се движат во добра насока и лесно ќе ги постигнете целите. Следете го инстинктот без страв, среќата ќе ви биде наклонета. Не избрзувајте што и да правите и не ги вклучувајте емоциите во сериозните одлуки. Ќе имате многу барања на љубовно поле, обидете се да се релаксирате. Прифатете си ги грешките и не се обвинувајте.
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 496
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 41 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa on Нед Јун 30, 2019 10:05 am

a drugite horoskopski znaci Trajche ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15767
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 41 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa on Нед Јун 30, 2019 10:23 am

[size=48]Дневен хороскоп за 30. јуни 2019 година[/size]
Дневен хороскоп за недела, 30. јуни 2019 година. [size=11]30 јуни 2019, 08:15


[/size]
[url=https://twitter.com/intent/tweet?source=https://kanal5.com.mk/articles/381008/dneven-horoskop-za-30-juni-2019-godina&text=%d0%94%d0%bd%d0%b5%d0%b2%d0%b5%d0%bd+%d1%85%d0%be%d1%80%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%be%d0%bf+%d0%b7%d0%b0+30.+%d1%98%d1%83%d0%bd%d0%b8+2019+%d0%b3%d0%be%d0%b4%d0%b8%d0%bd%d0%b0+: https://kanal5.com.mk/articles/381008/]Сподели[/url]
[size]


Рак 22.6-22.7.
ХОРОСКОП - Page 41 2w%20-%20Copy%20142
Љубов
Пред вас е исклучително добар ден во кој ќе може да си ги остварите љубовните сништа. Затоа отворете се и уживајте.
Кариера
што и да работите , денеска ќе ви биде уживање. работите ќе се одвиваат подобро и полесно отколку што сте се надевале.
Здравје и совет
Полни сте со позитивна енергија што ја ширите околу себе.
Лав 23.7-22.8.
ХОРОСКОП - Page 41 2t%20-%20Copy%20141
Љубов
Чувствителноста на саканата личност дфенеска ќе ви создава дополнителни фрустрации. Обидете се да бидете трпеливи и нежни.
Кариера
Многумина ќе се насмеат на можноста за некаква соработка , зашто ќе им изгледа дека не е реална.Сепак , размислете.
Здравје и совет
Побарајте хумористични содржини.
Девица 23.8.-23.9.
ХОРОСКОП - Page 41 2d%20-%20Copy%20143
Љубов
Веројатно ќе бидете обземени од сентименталност , со која тешко ќе излезете на крај. Малку има во љубовта што денеска би можело да ве задоволи.
Кариера
Вашето знаење и стручноста се неприкосновени , па ќе ви се чини дека не ви обрнуваатдоволно внимание и дека заслужувате повеќе.
Здравје и совет
Настинка и главоболка .
Вага 24.9.-23.10
ХОРОСКОП - Page 41 2i%20-%20Copy%20141
Љубов
Ќе се обидете да споите неврзано излегување со рутина. Би можеле да се најдете на ново место со старите познаници или старите навики.
Кариера
Една пријатна порака ќе ви го осветли денот и малку ќе ве оддалечи од секојдневнието. Сепак , набргу ќе мора да се вратите на работата.
Здравје и совет
Чувствителност на синусите.
Шкорпија 24.10-22.11.
ХОРОСКОП - Page 41 2ww%20-%20Copy%20138
Љубов
Некој би можел да ви понуди љубовна размена или соработка што ветува. Се ќе изгледа премногу деловно.
Кариера
ќе договарате работи без проблеми , а другите ќе ви помагаат. Во сите работи до израз ќе дојде вашиот шарм.
Здравје и совет
Соработувајте со другите.
Стрелец 23.11.-21.12.
ХОРОСКОП - Page 41 2y%20-%20Copy%20140
Љубов
Вашите лични односи добро се развиваат , а денеска во нив настојувате да внесете повеќе фантазија и флексибилност.
Кариера
Ќе успеете да ги вклучите новите соработници во работата , но финансиите ќе ви задаваат грижи.Повторно мислите дека може повеќе и подобро.
Здравје и совет
Не може ништо да ве одмине.
Јарец 22.12.-20.1.
ХОРОСКОП - Page 41 2u%20-%20Copy%20138
Љубов
Во вториот дел од денот ќе се чувствувате многу среќни и исполнети . Оние кои уште се сами , нека ја следат својата интуиција.
Кариера
Пред вас се нови големи задачи на кои вреди да им се посветите со целосно внимание.Денеска ќе ги анализирате.
Здравје и совет
Се чувтсвувате одлично.
Водолија 21.1.-19.2.
ХОРОСКОП - Page 41 2aa%20-%20Copy%20148
Љубов
Некои ќе се откажат од добра забава или излегување без оглед на обврските што ги иамте. саканата личност ќе ве следи.
Кариера
Веќе не сте сигурни колку се очекува од вас, па ќе ја дозирате својата работа или ќе ги проверувате работните задачи.
Здравје и совет
Не се измачувајте со ситни работи.
Риби 20.2.- 20.3.
ХОРОСКОП - Page 41 2a%20-%20Copy%20153
Љубов
Веројатно ќе ви се отворат нови љубовни можности , па потрудете се да бидете меѓу луѓе или со саканата личност.
Кариера
Ќе дојде до мала преодна проверка , што ќе ви одземе време , а се друго е под контрола.
Здравје и совет
Работите ви одат се подобро и подобро.
Овен 21.3-20.4.
ХОРОСКОП - Page 41 2rr%20-%20Copy%20139
Љубов
Можно е излегување во поголемо друштво. Оние кои се уште сами , нека не зборуваат премногу , туку да ги остават другите тоа да го прават.
Кариера
Се што денеска ќе работите од зас ќе бара поголем праг на толеранција и поголема способност за соработка.
Здравје и совет
Мали нервози и грижи.
Бик 21.4- 20.5.
ХОРОСКОП - Page 41 2e%20-%20Copy%20139
Љубов
Среќата во личниот живот ќе ја барате меѓу повлеченоста и отвореноста кон другите. На моменти ќе бидете сами , а на моменти среде толпа.
Кариера
Оние кои истражувале , денеска ќе дојдат до големо откритие. Тоа ќе биде вистински златен рудник.
Здравје и совет
Добро влијание на алтернативните терапии.
Близнаци 21.5.-21.6.
ХОРОСКОП - Page 41 2r%20-%20Copy%20140
Љубов
Оние кои се уште сами денеска ги имаат сите шанси за да воспостават близок контакт со личност со која работат или која ја познаваат преку работата.
Кариера
Ќе ви биде пријатно и убаво на работното место и покрај тоа што ќе ви биде напорно.
Здравје и совет
Денеска ќе ви биде полесно.
[/size]

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15767
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 41 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa on Нед Јун 30, 2019 10:05 pm

[size=48]Неделен хороскоп за 1.јули до 7. јули 2019 година[/size]
Неделен хороскоп за периодото од понеделник 1. јули до 7. јули 2019 година. 
ХОРОСКОП - Page 41 380405

Прегледи:[size=40]5024[/size]

30 јуни 2019, 17:42

[url=https://twitter.com/intent/tweet?source=https://kanal5.com.mk/articles/380405/nedelen-horoskop-za-1-juli-do-7-juli-2019-godina&text=%d0%9d%d0%b5%d0%b4%d0%b5%d0%bb%d0%b5%d0%bd+%d1%85%d0%be%d1%80%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%be%d0%bf+%d0%b7%d0%b0+1.%d1%98%d1%83%d0%bb%d0%b8+%d0%b4%d0%be+7.+%d1%98%d1%83%d0%bb%d0%b8+2019+%d0%b3%d0%be%d0%b4%d0%b8%d0%bd%d0%b0+: https://kanal5.com.mk/articles/380405/]Сподели[/url]


Рак 22.6-22.7.
ХОРОСКОП - Page 41 18%20-%20Copy%2068
Љубов
Се повеќе ќе се занимавате со вашите внатрешни аспекти , иако нема да го запоставите ниту друштвото. Сепак ,што се однесува до емоциите , ќе проработи вашата интровертна страна , што навистина е реткост. Некои љубоморно ќе ја чуваат својата љубов и нема да ја покажуваат пред никого.
Кариера
Се подобро ќе се поврзувате со луѓето од истата професија , кои не живеат во вашето место. Некои ќе добијат големо количество информации низ кои ќе ги прошируваат своите знаења и ќе воспостават нови потенцијални соработки. Ќе бидете соработник отворен за сите.
Здравје и совет
Можна е посета на непријатни роднини.
Лав 23.7-22.8.
ХОРОСКОП - Page 41 25%20-%20Copy%2087
Љубов
Доколку копнеете за љубов , малку подобро погледнете ги лицата од вашата работна околина. Еден Меил или телефонски повик би можел да ви донесе многу пријатно познанство , а подоцна и нешто повеќе. Оние кои се во врска , ќе уживаат во своето секојдневие.
Кариера
Не сте потполно свесни за своите можности. Од вас се очекува повеќе и подобро зашто сте способни за тоа. Потрудете се да го одработите она што морате , а тогаш посветете му се на она што го сакате. Така ќе напредувате на стабилен и сигурен начин. Тоа е вашиот стил.
Здравје и совет
Немојте да бидете прескромни.
Девица 23.8.-23.9.
ХОРОСКОП - Page 41 2d%20-%20Copy%20139
Љубов
Деновиве ќе им бидете многу интересни на другите , па во секој момент ќе бидете подготвени на разговори. многумина ќе ја развиваат својата друштвена способност. Ако сте веќе во врска , би требало да ја подобрите , а партнерот ќе биде подготвен уште повеќе да се врзе за вас. Осамените често ќе излегуваат.
Кариера
Како што ќе минува неделата , ќе ви станува се појасно дека вашите работи почнуваат долгорочно да се стабилизираат. Ова сознание ќе ве поттикне на развој на нови планови. Сепак, ќе ви недостига енергија за веднаш да ги остварите.
Здравје и совет
Не влегувајте во расправија со надредените.
Вага 24.9.-23.10
ХОРОСКОП - Page 41 2i%20-%20Copy%20137
Љубов
Ќе бидете активни во создавање контакти , па доколку сте осамени , би можеле некого значаен да запознаете. Или само за пријатен разговор со кафе. Некои ќе потрошат повеќе од планираното за да ја импресионираат саканата личност. Сепак , кога ќе пресметате , нема зошто да сте незадоволни.
Кариера
Ќе увидите дека лесно се заморувате, односно ви е потребно двојно повеќе време за да извршите некоја работа што претходно лесно сте ја правеле. Затоа треба внимателно да ги пресметате работните часови и да не ја расфрлате својата сила. Тоа добро го знаете.
Здравје и совет
Одморајте се редовно и спијте повеќе.
Шкорпија 24.10-22.11.
ХОРОСКОП - Page 41 21%20-%20Copy%20107
Љубов
Вашиот љубовен живот ќе продолжи добро да се развива. Ќе бидете задоволни со постигнатото. Оние кои сеуште се сами , ќе излегуваат без притисок дека нешто мора да се случи. Ќе има забави , како и убави доживувања во домашна атмосфера. Една опуштена емотивна недела.
Кариера
Работната недела ќе биде шарена. Од една страна едвај ќе дочекате за да се изразите и да покажњете што можете , а од друга страна за некои теми ќе биде подобро да молчите или да ги одложите. Најдобро ќе поминат оние кои ќе знаат да балансираат.
Здравје и совет
Следете ја својата интуиција.
Стрелец 23.11.-21.12.
ХОРОСКОП - Page 41 16%20-%20Copy%2097
Љубов
Во текот на наредните денови ќе влезете во малку подискретна љубовна фаза. Ќе се засили потребата за повлекување. Оние кои се сами нема да инсистираат на излегувања , додека оние во врска се повеќе време ќе минуваат дома заедно со својот партнер.
Кариера
Ќе биде можно напредување во кариерата , но тоа за вас ќе биде напорно. Потребна е подобра организација , како на плановите , така и при извршувањето на работата. Во тоа вие ќе бидете во предност , зашто во моментов имате доволно енергија. Ќе ги поттикнувате и другите да работат.
Здравје и совет
Вежбајте јога.
Јарец 22.12.-20.1.
ХОРОСКОП - Page 41 23%20-%20Copy%20108
Љубов
Секојдневните страсти и емоции ќе бидат обележје на вашиот приватен живот. Постојано ќе ви се случува нешто убаво и пријатно. Многумина ќе ги запаметат овие денови по добро. Лицата од спротивниот пол со задоволство ќе ве канат во друштво. Со одредена дискреција.
Кариера
Кој и да се обиде да ви противречи, вие ќе имате одговор. Не е идеално , но некогаш нема да можете да си помогнете. Оние кои им се шефови на други , ќе бидат во големо искушение. Оние , пак кои имаат шефови ќе имаат помалку стрес. Ќе биде подобро да се воздржите.  
Здравје и совет
Немојте да живеете на стара слава.
Водолија 21.1.-19.2.
ХОРОСКОП - Page 41 26a%20-%20Copy%2042
Љубов
Повеќето од слободното време ќе го минувате во сонување и осаменост. Доколку веќе сте во врска, поради нешто ќе бидете отуѓени. Шансите за љубов едноставно ќе ве одминуваат . Немојте да тагувате , зашто оваа фаза набргу ќе помине. Бидете трпеливи.
Кариера
Откако ќе ги добиете потребните информации , ќе тргнете уште поупорно во акција. Ова веројатно е вашито подем , кога почнувате да ги остварувате повеќето од вашите планови. Нема да заборавите ниту еден детал , а ќе треба и напор за да успеете.
Здравје и совет
Одете чекор по чекор.
Риби 20.2.- 20.3.
ХОРОСКОП - Page 41 27%20-%20Copy%2062
Љубов
Веројатно ќе станете незаинтересирани , зашто малку работи ќе ги исполнуваат вашите љубовни очекувања. Не се разочарувајте , со смиреност и хумор може да одржувате добра рамнотежа во вашиот љубовен однос. Бидете дипломат.
Кариера
Понекогаш ќе ви се чини дека околу вас има премногу луѓе со кои мора да комуницирате за неважни работи. направете селекција и одредете што ви е приоритет. Така нема да ви се случи да имате чувство дека сте изгубиле време на непотребни разгледувања.
Здравје и совет
Помалку јадете и движете се повеќе.
Овен 21.3-20.4.
ХОРОСКОП - Page 41 15%20-%20Copy%20110
Љубов
Во љубовниот живот ќе бидете фокусирани на секојдневието. Нема да имате големи барања , туку напротив , ќе бидете поскромни од вообичаено. Оние кои се сами , љубов ќе побараат на скромни места и без притисок дека мора да ја најдат. Тоа ќе биде релаксирачки.
Кариера
Резултатите од вашите напори полека излегуваат на виделина , но има уште нешта што треба да се направат. Сепак , се повеќе има задоволство , па и напредувања.Оние кои имаат менаџерска работа , ќе бидат пофалени. Сите ќе имаат желба за работа.
Здравје и совет
Мали проблеми со младите .Насмејте ги.
Бик 21.4- 20.5.
ХОРОСКОП - Page 41 22%20-%20Copy%20112
Љубов
Може да очекувате квалитетни љубовни денови . Ако има мала пречка меѓу вас и партнерот , сега и двајцата ќе се отворите и повторно ќе најдете заеднички јазик. Ќе има уште малку несоодветни однесувања , но тоа ќе биде занемарливо во споредба на она што поминало.
Кариера
До неодамна само фантазиравте за некои деловни потези , а сега ќе имате време сето тоа да го осмислите и разработите . Истовремено , малку повеќе ќе се занимавате со прашањето за вложувања. Ќе најдете начин да затворите една финансиска конструкција.
Здравје и совет
Мали потешкотии со документите. Не се нервирајте.
Близнаци 21.5.-21.6.
ХОРОСКОП - Page 41 20%20-%20Copy%2065
Љубов
Ќе бидете подготвени за нови лица и нови познанаства , но и натаму има можност за провокации , па и распарви кои нема да ви се допаднат. Станува збор дека треба да внимавате како комуницирате.Затоа не се залетувајте. Бидете тактични и внимателни.
Кариера
Ќе продолжите со тивката дипломатска стратегија , а она што ќе го договорите , веднаш ќе го спроведете во дело. Така ќе примените два стила во работењето- еден потивок , а другиот динамичен. Вие без проблеми ќе се прилагодувате малку кон едниот и малку кон другиот.
Здравје и совет
Поработете на својата кондиција.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15767
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 41 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa on Нед Jул 07, 2019 6:46 pm

Неделен хороскоп за периодот од понеделник , 8.јули до недела, 14.јули 2019 година.
ХОРОСКОП - Page 41 381633

Прегледи:[size=40]1142[/size]

07 јули 2019, 17:51

[url=https://twitter.com/intent/tweet?source=https://kanal5.com.mk/articles/381633/nedelen-horoskop-od-8-juli-do-14-juli-2019-godina&text=%d0%9d%d0%b5%d0%b4%d0%b5%d0%bb%d0%b5%d0%bd+%d1%85%d0%be%d1%80%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%be%d0%bf+%d0%be%d0%b4+8.+%d1%98%d1%83%d0%bb%d0%b8+%d0%b4%d0%be+14.%d1%98%d1%83%d0%bb%d0%b8+2019+%d0%b3%d0%be%d0%b4%d0%b8%d0%bd%d0%b0: https://kanal5.com.mk/articles/381633/]Сподели[/url]


Рак 22.6-22.7.
ХОРОСКОП - Page 41 18%20-%20Copy%2070
Љубов
Ако и натаму барате сродна душа , обрнете внимание на личностите со кои соработувате. Некому веројатно се допаѓате и едвај чека тоа да го забележите. Ако сте во врска , вашиот однос ќе биде стабилен, но со одредени компромиси. Прифатете ги.
Кариера
Повремено ќе ви снемува сила и мотивираност за да го спроведете она што го сакате. Затоа потсетете се што самите вие можете. Можно е малку да ви помогнат и луѓе кои се влијателни , но само за нивна рекреација.
Здравје и совет
Никаде не брзајте.
Лав 23.7-22.8.
ХОРОСКОП - Page 41 25%20-%20Copy%2092
Љубов
Ако сте во подолга врска , ќе имате потреба за повеќе движење. На вашата сакана личност тоа нема многу да и се допадне , па обидете се да ја носите со вас или да и ја објасните вашата потреба за друштво.Самците лесно ќе наоѓаат друштво од спротивниот пол.
Кариера
Наредните денови се повеќе ќе се цени вашето знаење. Бидете свесни за својата стручност и слободно презентирајте ги своите способности. Можно е повеќе луѓе да ве прашуцваат за совет или пак ќе ви биде понудена работа со потесна специјалност.
Здравје и совет
Ако треба да се борите, изборете се и не се плашите.
Девица 23.8.-23.9.
ХОРОСКОП - Page 41 17%20-%20Copy%2082
Љубов
Сега веќе знаете како да попуштите и да прифаќате компромиси. Од таму и вашата врска ќе се развива кон добро. Ќе бидете пријатно изненадени кога ќе попуштите. Ќе видите дека не треба секогаш да терате по свое. Многумина дури сегаќе покажат што навистина чувствуваат.
Кариера
Што помина , помина. Немојте тоа да го анализирате. Пуштете времето нека работи за вас , а вие концентрирајте се на она што сега почнува. Пред вас е нешто сосема ново и не сосема дефинирано. Бидете отворени кон тоа.
Здравје и совет
Не ги поместувајте границите по секоја цена .
Вага 24.9.-23.10
ХОРОСКОП - Page 41 19%20-%20Copy%2063
Љубов
Повремено ќе ви се чини дека работите се одвиваат далеку пополека отколку што би сакале. Вашата страст деновиве е разбудена и бара повеќе љубовна акција.Сепак , ќе мора да се усогласите со другата страна.Ќе успеете со мало трпение.
Кариера
Се друго ќе ви биде поважно отколку знаењето и стручноста при работењето. Многумина ќе добијат можност да ги покажат своите специфични таленти , или нивната диплома ќе добие на тежина.Оние кои учат , ќе бидат успешни во полагањето на испитите. Некои ќе контактираат странци.
Здравје и совет
Не ги напуштајте новите идеи.
Шкорпија 24.10-22.11.
ХОРОСКОП - Page 41 21%20-%20Copy%20114
Љубов
Во текот на неделата ќе се појават шанси за поквалитетен личен живот.Веројатно тоа ќе се покаже преку покани за забави или заеднички собирања , кои вие со задоволство ќе ги прифатите. Од таму ќе излезат и шанси за нови познанства. И на оние во врска ќе им биде подобро.
Кариера
Работите се интензивираат , а се што правите добива претприемнички карактер. Многумина деновиве повеќе ќе се поместат или ќе се бара од нив поголем ангажман на работното место. Иние кои бараат работа, исто така ќе бидат многу активни.
Здравје и совет
Не го потценувајте здравиот и мирен сон.
Стрелец 23.11.-21.12.
ХОРОСКОП - Page 41 16%20-%20Copy%2099
Љубов
Повеќето ќе се држат до својот скриен свет и сништа. Оние кои се сами ќе сонуваат со отворени очи , а во реалноста нема многу да се ангажираат. Тие што се во врска ќе уживаат во друштво на саканата личност , како на пример во гледање љубовен филм.
Кариера
Силата и убедливоста со која ќе зрачите ќе ви овозможи да влијаете на другите.Ако треба да придобиете некого , многу е веројатно дека ќе успеете и тоа над очекувањата.Покажете што знаете и не запирајте се додека ја постигнете целта.
Здравје и совет
Некои сепак ќе бидат премногу сигурни во себе.
Јарец 22.12.-20.1.
ХОРОСКОП - Page 41 23%20-%20Copy%20115
Љубов
Богатството на излегувањето и широкиот круг луѓе , што уште се проширува , ќе ви ги направат овие денови многу динамични. Ретки се оние кои ќе бидат сами , а главно околу вас ќе има сакани лица. Ќе бидете исполнети , сакани , забавни и весели.
Кариера
На дневен ред доаѓаат недовршените работи од минатото. Некои од нив кај вас ќе предизвикаат емоции , па ќе ги сработувате со носталгија или со лутина. Ќе се чувствувате неодредено и нема да ви биде јасно на што сте.
Здравје и совет
Немојте да пиете студени напитоци.
Водолија 21.1.-19.2.
ХОРОСКОП - Page 41 26a%20-%20Copy%2044
Љубов
Каде и да одите , забележувате дека луѓето пријателски ве гледаат. Ќе им бидете интересни и привлечни на другите , па овие се денови кога лесно ќе си најдете друштво. Ако се уште сте сами , нес едете дома. Оние во врска ќе бидат скромни во очекувањата , но затоа и задоволни.
Кариера
Повечето наредни денови со најголемо задоволство ќе бидете мрзеливи. Некои дури и ќе земат дел од годишниот одмор.Оние кои ќе работат , ќе настојуваат што побргу да се изгубат од работното место. Надредените и нивната контрола тешко ќе имм паѓаат , но ќе издржат со помош на својата смисла за хумор.
Здравје и совет
Би сакале да истражувате непознати места .
Риби 20.2.- 20.3.
ХОРОСКОП - Page 41 27%20-%20Copy%2067
Љубов
Веројатно ќе организирате интерсни забави. Оние кои уште бараат сродна душа , таму би можеле да наудат на љубов , додека опние кои се во врска секој ден ќе откриваат колку се значајни малите задоволства. Сепак , не реагирајте на ретките критики од саканата личност.
Кариера
Ќе имате потреба да финиширате со некои работи , така што дистанцирајте се малку од напорната работа , иако новите задачи ќе ве престигнуваат.Дајте се од себе за да работите предано и квалитетно.
Здравје и совет
Човек на човека е лек.
Овен 21.3-20.4.
ХОРОСКОП - Page 41 15%20-%20Copy%20114
Љубов
Заедно со саканата личност ќе минете низ интересно искуство во кое и двете страни ќе откриете нешто ново.Ќе утврдите дека не само што се сакате , туку и споделувате многу заеднички работи. И осамените ќе бидат подготвени за нови искуства.
Кариера
Вработените во самостојни професии веројатно ќе мора да работат прекувремено. И другите напорно ќе работат , така што ќе немаат време за размислување , ниту за анализирање на сопствената позиција.
Здравје и совет
Не заборавајте на редовниот одмор и сон.
Бик 21.4- 20.5.
ХОРОСКОП - Page 41 22%20-%20Copy%20117
Љубов
Многумина ќе му се предадат на брборењето и ќе уживаат во озборување.Нема да им падне на памет дека и тие се предмет на нечие озборување. Затоа , подобро е да зачистат во сопствениот двор , а дури потоа да го анализираат односот на другите. Размислете.
Кариера
Кога ќе ви се пристори дека не можете подобро, вие сте тие кој ги уверува сите дека тоа е возможно. Овие денови тоа ќе го покажете и докажете. Држете се до она што сте го замислиле и спроведете го во дело без измени. Вашите идеи се одлични.
Здравје и совет
Можете да поместувате планини.
Близнаци 21.5.-21.6.
ХОРОСКОП - Page 41 20%20-%20Copy%2067
Љубов
Малку ќе се олабавите на опуштен начин ќе заведувате и ќе уживате. Саканата личност со задоволство ќе зборува со вас , а тоа уште повеќе ќе ве зближи.Оние кои се уште сами, лесно ќе наоѓаат друштво , иако ќе има и расправии.
Кариера
Пред вас сега се отвораат нови можности и само од вас зависи како ќе ги искористите. Гледајте позитивно , најдете во себе трпение и сила . Имате доволно голема самодоверба и се чини како целиот свет да е ваш.
Здравје и совет
Занимавајте се со јога и медитација.

БИДЕТЕ ИНФОРМИРАНИ СЛЕДЕТЕ НЕ НА FACEBOOK

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15767
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 41 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa on Сре Jул 10, 2019 10:20 pm

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 11. ЈУЛИ 2019 ГОДИНА
Јул 10, 2019Среќа На ДенотХороскоп
LIKE
Овенот да избегнува пороци, Близнаците носат важни деловни одлуки, Лавот е загрижен, Рибите ги очекува успех на работа.

ХОРОСКОП - Page 41 Dneven-2-4-8
ОВЕН
Не сте задоволни со ситуацијата на работното место и се обидувате да најдете начин малку да ја поправите. Покажете и ги на саканата личност вашите искрени чувства. Важно е секогаш да бидете отворени со неа. Избегнувајте цигари.
БИК
Доаѓа време во кое ќе успеете да остварите успех на работно поле. Конечно ќе бидете задоволни со својата работа. Едно лошо искуство од минатото ве прогонува и како да не можете да се оттргнете. Проверете ја својата диоптрија за секој случај.
[size]
ХОРОСКОП - Page 41 Lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=262&loc=https%3A%2F%2Fstil.kurir.rs%2Flifestyle%2Fzanimljivosti%2F107775%2Fdnevni-horoskop-za-11-jul-novo-poznanstvo-budi-jaka-osecanja&referer=https%3A%2F%2Fstil.kurirБЛИЗНАЦИ

Можеби денес ќе донесете важна одлука на деловно поле. Подготвени сте да менувате некои работи во драстична смисла. Доколку сте слободни може да очекувате ново познанство во кое ќе уживате. Потребно ви е опуштање со пријателите.
[/size]
РАК
Ве очекува ден во кој ќе успеете да ги остварите своите деловни планови и цели. Ќе бидете задоволни со себе. Новото познанство во вас на некој начин буди и поттикнува прилично силни емоции. Психички сте преоптеретени.
ЛАВ
Се чувствувате прилично загрижено. Можеби работите на деловно поле не одат онака како што сте сакале и планирале. Бидете искрени кон себе и потрудете се да ги прифатите сите емоции кои ги имате. Чувствителни синуси и склоност кон настинка.
ДЕВИЦА
Обрнете внимание на новите информации кои пристигнуваат до вас. Време е сериозно да ги сфатите промените. Може да очекувате многу поволни околности на љубовно поле. Ќе бидете задоволни. Можни се проблеми со крвната слика.
ВАГА
Ова не е прмногу поволен ден за работа, па избегнувајте било какви ризици. Потрудете се да се бавите со рутинските и вообичаени обврски. Тешко ви е да ги прифатите мааните на вашиот партнер. Избегнувајте претерано напрегање.
ШКОРПИЈА
Немате доволно доверба во своите соработници и ви се чини дека ви работат позади грб. Тешко ви е да остварите стабилност во односот со саканата личност. Карактерно сте многу различни. Можни се проблеми со алергии.
СТРЕЛЕЦ
Ќе бидете преоптеретени со обврските и нема да ви биде лесно да го издржите тоа напорно темпо. Можно е да имате криза со саканата личност и вашиот однос да оди во некоја погрешна насока. Не е поволен ден за вашето здравје.
ЈАРЕЦ
Може да очекувате среќни околности во кои ќе профитирате. Полето на заработка оди во позитивна насока. Тешко ви е да донесете одлука на љубовно поле. Саканата личност ви делува ладно. Чувствувате замор.
ВОДОЛИЈА
На деловно поле може да дојде до некои препреки. Потрудете се да бидете подобро организирани. Имате чести расправи со личноста која ви се допаѓа. Може да очекувате некои компликации. Чувствителна бешика.
РИБИ
Потрудете се да дадете сѐ од себе на деловно поле. Ќе успеете да ги реализирате своите планови ако бидете упорни. Саканата личност ги покажа своите најдлабоки емоции и потреби. Се чувствувате убаво кога сте заедно. Можни се респираторни инфекции._________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15767
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 41 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa on Чет Jул 18, 2019 12:14 am

[size=46]Четири хороскопски знаци кои важат за најголеми злопамтила

17/07/2019
21:28
 1.403
  А[/size]
Овие знаци не даваат лесно втора шанса. Иако многумина мислат дека е потешко да се опрости отколку да се биде злопамтило, тоа сепак во пракса не е така.
Луѓето родени во овие знаци непрестајно се оптеретени со злоделата со кои другите ги повредиле, па од ден на ден им се расипува расположението и им се уништува довербата во луѓето. Овие четири хороскопски знаци се најголеми злопамтила.

ХОРОСКОП - Page 41 EXCpMjA9RC-cetiri-horoskopski-znaci-koi-vazat-za-najgolemi-zlopamtila

[size=34]Рак

Раковите се големи емотивци. Затоа, кога еднаш ќе ги повредите, не очекувајте прошка или заборав. Ним извадавањето толку ги боли што едноставно не можат самите на себе да си дозволат повторно да ризикуваат и уште еднаш да останат повредени.
[size=34]Шкорпија[/size]
Шкорпиите се луѓе кои страствено сакаат, страствено работат, но и страствено мразат. Ако некој ги повреди или издаде, тие таа личност едноставно ја бришат од животот и неверојатно добро се однесуваат како да не постои.
[size=34]Јарец[/size]
Јарците се исклучително предадени и посветени личности кои и покрај тоа што ги сокриваат своите чувства, тие се многу емотивни. Кога некој ќе им направи нешто неубаво, тие едноставно се повлекуваат без конфликт и ѝ ја затвораат вратата на таа личност, поради стравот дека истата работа може да се повтори.

ХОРОСКОП - Page 41 DXbKozvcMe-cetiri-horoskopski-znaci-koi-vazat-za-najgolemi-zlopamtila

[size=34]Овен[/size]
Овните се исклучително горди луѓе на кои им е “под чест“ да им дадат втора прилика на оние кои ги повредиле. Тие не сакаат на сите да им покажуваат колку се ранливи и емоционални, па ако еднаш ги издадете, не очекувајте лесно смирување, бидејќи тие никогаш нема да го заборават она што сте го направиле.[/size]

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15767
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 41 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa on Нед Jул 28, 2019 10:21 pm

[size=48]Неделен хороскоп од 29. јули - 4. август 2019 година[/size]
Неделен хороскоп за периодот од понеделник, 29. јули до 4. август 2019 година. 
ХОРОСКОП - Page 41 381766

Прегледи:[size=40]4172[/size]

28 јули 2019, 17:52

[url=https://twitter.com/intent/tweet?source=https://kanal5.com.mk/articles/381766/nedelen-horoskop-od-29-juli-4-avgust-2019-godina&text=%d0%9d%d0%b5%d0%b4%d0%b5%d0%bb%d0%b5%d0%bd+%d1%85%d0%be%d1%80%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%be%d0%bf+%d0%be%d0%b4+29.+%d1%98%d1%83%d0%bb%d0%b8+-+4.+%d0%b0%d0%b2%d0%b3%d1%83%d1%81%d1%82++2019+%d0%b3%d0%be%d0%b4%d0%b8%d0%bd%d0%b0: https://kanal5.com.mk/articles/381766/]Сподели[/url]


Рак 22.6-22.7.
ХОРОСКОП - Page 41 18%20-%20Copy%2071
Љубов
Голем дел од слободното време ќе минувате со сосема обични активности, уживајќи во нечија привлечност. Без голем напор ќе знаете да ги цените ситните уживања , а саканата личност ќе ви возврати со иста мерка. Ќе бидете задоволни и без големи барања.
Кариера
Времето е добро за интроспекција , истѕражување во мир и повлечена работа. Иако и натаму сте поврзани со колегите, многумина нема да ве препознаат кога ќе ве видат како мирно седите и вредно работите без многу фалење и зборување.
Здравје и совет
Кој има уметнички идеи , нека се изрази.
Лав 23.7-22.8.
ХОРОСКОП - Page 41 25%20-%20Copy%2093
Љубов
Вашите љубовни апетити ќе бидат големи , а објективните можности малку помали. Сепак , ќе најдете рамнотежам и задоволство. Понекоја фрустрација ќе споделите со пријател или пријателка. Саканата личност ќе се воздржи од критики. Ќе биде главно добро.
Кариера
Пуштете ги другите да се изразуваат , а ако треба и да ве водат. Во овој момент не можете да направите ништо на своја рака. Бидете разумни , трпеливи и верувајте дека подоцна се ќе дојде на своето место.Поинаку не може.
Здравје и совет
Ништо не се случува случајно и вие тоа добро го знаете.
Девица 23.8.-23.9.
ХОРОСКОП - Page 41 17%20-%20Copy%2084
Љубов
Вашата љубовна приказна ќе продолжи и покрај цашите сомнежи.Понекогаш ќе бидете навистина збунети од тоа што ви се случува , но реалноста ќе ви донесе задоволство. Ако и натаму ја барате својата љубов , дотерајте се и излезете меѓу луѓе. Само не бидете нападни во настапите.
Кариера
На работа главно ќе се надмудрувате. Ќе наоѓате утеха во приватниот живот. Нема да стоите најдобро со авторитетите , особено не сега. Не инсистирајте на своите идеи , зашто сте во неповолна позиција. Издржете со разум и толеранција.
Здравје и совет
Опуштајте се со добро друштво.
Вага 24.9.-23.10
ХОРОСКОП - Page 41 19%20-%20Copy%2064
Љубов
Ќе ви биде важно како да го организирате заедничкиот живот, но и како добро да се забавувате.некои ќе ја смируваат саканата личност и ќе ја расположуваатз ада и ги намалат проблемите. Ќе се покажете како добар и нежен забавувач.
Кариера
Можеби се уште не ги гледате предностите од новата фаза во која влегувате, но интуитивно ќе ги почуствувате. Токму интуицијата оваа недела ќе ви биде главниот водич. Ако се двоумите , само застанете и послушајте го внатрешниот глас. Нема грешка.
Здравје и совет
Побарајте си рекреација .
Шкорпија 24.10-22.11.
ХОРОСКОП - Page 41 21%20-%20Copy%20115
Љубов
Шарм и неофицијалност ќе бидат вашите главни адути за заведување оваа недела. Понекогаш за другите ќе бидете енигма , па сепак предајте му се на оној кого го сакате , најмногу зашто подоцна би пожалиле за можноста. Љубовта е се поблиску.
Кариера
Наредните денови веројатно многу нешта ќе ви се ветуваат. Понекогашѓ ќе ви изгледа како да ви нудат работа од бајките , но бидете реални и внимателни.Посебно проверувајте ја легалноста. Се што не е реално , оставете го. нека зборуваат што сакаат.
Здравје и совет
Не претерувајте со јадењето и пиењето.
Стрелец 23.11.-21.12.
ХОРОСКОП - Page 41 16%20-%20Copy%20100
Љубов
Ќе комбинирате дискреција и гласност.Така , еден ден ќе живеете како кротка личност , врзана за својот дом и доблестите, а веќе следнито ден ќе бидете главна личност на забава , каде сите добро ќес е забавуваат. Оние во врска се добро.
Кариера
Ќе функционирате како спортист , кој своите тренинзи ги одработува со леснотија. Многумина на работното место ќе усовршуваат нови вештини и ќе откриваат детали од професијата. Ќе биде тоа уште една фаза во учењето и напредувањето.Секако добивате.
Здравје и совет
Научете некоја од техниките за релаксација.
Јарец 22.12.-20.1.
ХОРОСКОП - Page 41 23%20-%20Copy%20117
Љубов
Веројатно понекогаш ќе се чувствувате осамено , освен ако тоа не е ваш личен избор. Оние во врска ќе минуваат уште еден динамичен период во кое ќе има доста забава , но многу помалку длабоки чувства. Сепак , нема да биде лошо. Само да не очекуваат совршенство.
Кариера
Некои ќе почнат мали работи низ домот и ќе земат неколку дена одмор за да ги завршат. Тоа ќе се покаже како полн погодок. Оние кои остануваат на работното место , ќе ги доработуваат заостанатите обврски , но не е страшно.
Здравје и совет
Батериите ќе ги полните со спорт.
Водолија 21.1.-19.2.
ХОРОСКОП - Page 41 26a%20-%20Copy%2045
Љубов
Ослободете се од преголемите љубовни очекувања, зашто сега е подобро да се биде реалист отколку идеалист. Не подлегнувајте на искушението за надмудрување. Секогаш кога ќе можете , бидете толерантни и духовити. Ако партнерот ве испровоцира, не го земајте тоа при срце. Тоа е минливо.
Кариера
Некои ваши соработници отворено ќе ви покажат наклонетост , додека ќе има такви кои отворено ќе ви кажат дека не ве сакаат. И едното и другото прифатете го на мирен начин. Барем ќе знаете со кого си имате работа. Држете се до зацртаните правила и не се грижите.
Здравје и совет
Одете на прошетка и добро наспијте се.
Риби 20.2.- 20.3.
ХОРОСКОП - Page 41 27%20-%20Copy%2068
Љубов
Издржете го на мир првиот дел од неделата . Другата половина носи подобри љубовни влијанија , кога повторно лесно ќе најдете заеднички јазик со саканата личност. Сепак , внимавајте повремено да не реагирате премногу бурно. Со мала самоконтрола , се ќе биде подобро.
Кариера
Соработката со угледни или стручни лица полека доаѓа во прв план. Вие ќе бидете главното тркало во целата конструкција. Затоа не биодете премногу скромни , туку дозволете си да ги кажете своите амбиции. Искористете ја својата позиција , а уште повеќе можноста. 
Здравје и совет
Понекогаш е подобро да се молчи.
Овен 21.3-20.4.
ХОРОСКОП - Page 41 15%20-%20Copy%20115
Љубов
Недостигот на интерес за љубов е резултат на премногу забава со пријателите. Оние кои се во подолги врски ќе забележат дека се дистанцираат од саканите поради пријателите. Ништо не ве попречува за сето тоа да го поврзете и споите. Ќе биде забавно во секој случај.
Кариера
Нема да бидете задоволни од приходите , зашто мислите дека можете повеќе. Ограничувањата ќе доаѓаат подари надворешни фактори и засе га никој не може да ги забрза работите. Согледајте што е реалноста и прилагодете се.
Здравје и совет
Тактичноста и дипломатијата се вредни особини.
Бик 21.4- 20.5.
ХОРОСКОП - Page 41 22%20-%20Copy%20118
Љубов
Пред вас се нови љубовни можности , а некои од нив ве очекуваат на сосема невообичаени места. Како на пример уметнички им слично.Ќе биде интерсно. Вашата страст ќе биде поголема од вообичаено , а вие ќе бидете привлечни за лицата од спротивен пол.
Кариера
Сакате да видите конкретни резултати , а токму тие ќе се појавуваат деновиве. Можеби нема да биде ништо сензационално , но вие ќе препознаете дека во работата сте тргнале по вистински пат. Ќе биде добро.
Здравје и совет
Препознавате што ви треба , а што не ви е потребно.
Близнаци 21.5.-21.6.
ХОРОСКОП - Page 41 20%20-%20Copy%2068
Љубов
Повремено ќе ви изгледа како љубовта да е на некоја друга планета. Чувството на осаменост ќе се засили , но објективно вашата врска е во ред. најдобро е да побарате весели луѓе и да ги заборавите грижите , работејќи го она што навистина го сакате.
Кариера
Работната атмосфера на работното место ќе се засили , а од вас ќе се очекува поголем ангажман. Вашите работни навики некаде заспале , па ќе мора под итно да ги разбудите. Не прашувајте премногу , туку држете се до правилата на работата. Бидете професионални.
Здравје и совет
Опуштајте се со убава музика.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15767
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 41 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa on Пет Aвг 02, 2019 5:18 pm

Почетна  Среќа на денот  СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 3-4 АВГУСТ 2019 ГОДИНА
СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 3-4 АВГУСТ 2019 ГОДИНА
Авг 02, 2019Среќа На ДенотХороскоп
LIKE
Девицата има големи амбиции, Близнаците немаат трпение, Јарецот има многу обврски, Водолијата има можност за работа.

ХОРОСКОП - Page 41 VIKEND-2-3
 
ОВЕН
Можеби во текот на викендот ќе ве измачуваат грижи поврзани со работата и нема да ви биде лесно да ги решите. Се повлековте во себе и не можете да остварите сѐ она што сакате во комуникацијата со партнерот. Чувајте ги бубрзите.
БИК
Размислувајте да ставите точка на одредени деловни соработки кои не се покажуваат како корисни. Сметате дека партнерот е тврдоглав и не ви е лесно да излезете со него на крај. Потребна е редовна исхрана.
БЛИЗНАЦИ
Немате доволно трпение и затоа правите грешки на деловно поле. Можеби многу нешта ве оптеретуваат. Потребно ви е поголемо разбирање и толеранција од страна на партнерот кој е прилично груб. Не се форсирајте, одморете викендов.
РАК
Се случуваат деловни промени кои не можете да ги избегнете. Ќе ви биде потребно време да се прилагодите. Може да се каже дека сте многу збунети и не можете да протолкувате желбите и реакциите на партнерот. Ќе ви годи физичка активност.
ЛАВ
Важно е да бидете подготвени да прифатите одредени ограничувања кои моментално постојат кај вас на ова поле. Потребно е да се потрудите повеќе за да можете да го стабилизирате односот со саканата личност. Добро се чувствувате.
ДЕВИЦА
Имате многу големи апетити и амбиции, кога станува збор за работата. Сакате да напредувате и да бидете успешни. Саканата личност на некој начин ве провоцира, па лесно доаѓа до несогласувања меѓу вас. Зајакнете го имунитетот.
ВАГА
Можеби понекогаш немате доволно концентрација и не ви е лесно да го исполните она што се очекува од вас во работата. Поволен викенд за нова љубов. Можни се проблеми поради стрес.
ШКОРПИЈА
Доколку се бавите со приватна работа, ве очекува период во кој ќе имате помали компликации и отежнувања. Сосема отворено ги покажувате своите емоции кон саканата личност и се надевате дека ќе ви бидат возвратени. Одлично се чувствувате!
СТРЕЛЕЦ
Ве очекува многу поволен ден за започнување нови случувања и промени на работно поле. Многу сте емотивни и сакате да создадете сигурна и топла атмосфера со саканата личност. Болки во колената и нозете.
ЈАРЕЦ
Ве очекуваат голем број обврски. Нема да ви биде лесно да се организирате. Ќе ви биде потребна нечија помош. Имате одличен однос со саканата личност и среќни сте покрај неа. Подготвени сте за брак. Добро се чувствувате.
ВОДОЛИЈА
Може да очекувате можност за работа. Пред вас е период во кој ќе бидете задоволни кога станува збор за финансиите. Активни сте на полето на флертот и уживате во вниманието кое го добивате. Хронични проблеми.
РИБИ
Може да очекувате подобрување на заработката во наредниот период. Ве очекува добра фаза. Ќе имате позитивен викенд за убави моменти со саканата личност. Најверојатно вашата врска ќе заврши со брак. Здравјето е во ред.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15767
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 41 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa on Пет Aвг 02, 2019 7:21 pm

[size=52]Антиталенти за љубовни врски: Овие хороскопски знаци опасно флертуваат, но не знаат да одржат врска
2. АВГУСТ 2019 - 18:44 | А.С.[/size]


ХОРОСКОП - Page 41 Lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=13&loc=https%3A%2F%2Fkajgana


Некои личности едноставно не сакаат да одолеат на искушенијата и тешко остануваат во врска.
ХОРОСКОП - Page 41 Kgn-img-469576
Понекогаш во процесот има и повредени, но ако судиме според припадноста на хороскопските знаци, на овие тројца сочувствителноста честопати не им е силна страна.
Припадниците на овие три хороскопски знаци опасно флертуваат, но не знаат да одржат љубовна врска.

ХОРОСКОП - Page 41 Lg.php?bannerid=2583&campaignid=2019&zoneid=43&loc=https%3A%2F%2Fkajgana

БЛИЗНАЦИ
Најкокетни во целиот зодијак, Близнаците живеат за да бидат центар на внимание и мета на копнежи. Флертуваат и заведуваат со невидена леснотија и тешко може да се одолее на нивниот шарм и интелигенција. Секогаш се ставаат себе си на прво место и тешко им е да направат простор во својот живот за некој друг. Барем се искрени и нема да ве наведат да си мислите дека има тука нешто посериозно од авантура.
ОВЕН
Луѓето родени во знакот на Овен се најмногу склони на неверство. Имаат изразена сексуална енергија и лесно потклекнуваат на искушенија. Флертуваат на сите страни и секогаш наоѓаат „жртва“. Сепак, брзо „прегоруваат“ и се враќаат на партнерите. Им требаат приземјени партнери кои нема да ги толерираат нивните „излети“.
СКОРПИЈА
Скорпиите се многу директни во нивната комуникација, што може да им пречи на луѓето околу нив, особено на љубовните партнери. Верни се во врската, но тешки како партнери – ретко кој може да ја издржи нивната искреност без филтер. Ретко прават компромис, но барем се истрајни во тоа што го намислиле. Флертуваат мистериозно и примамливо – нивната магнетска привлечност е неодолива.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15767
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 41 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa on Нед Aвг 04, 2019 1:32 am

Во август овие знаци ќе пливаат во пари: Дали сте еден од овие најсреќни три хороскопски знаци?
Објавено на 3 август, 2019 во 20 часот и 49 минути

Судејќи по финансиските астро прогнози за август – три знаци воопшто нема да имаат финансиски потешкотии.


ХОРОСКОП - Page 41 Lg.php?bannerid=38&campaignid=11&zoneid=1&loc=https%3A%2F%2Fcentar

ОВЕН
Не е само љубовта она што сјајно ќе ви тргне во август, туку и парите! Успехот ви доаѓа и ве искачува на скалата лидер, можеби. Најмногу успех ќе остварат оние кои се занимаваат со уметност, подучување и спорт, но успешни можете да бидете и во други гранки.
ВАГА
Август е месец во кој работите ќе се одвиваат во добра насока, ќе течат по природен ток и нема да има потреба премногу да се трудите. Ќе уживате во благодетите кои доаѓаат од високите позиции или авторитети и донесуваат добри резултати низ односите со другите.
ШКОРПИЈА
Август е професионално многу активен и ветувачки месец за Шкорпиите. Вашиот претприемачки дух е стимулиран во јули и амбициите ви растат. Со леснотија ќе застанете пред публика, ќе победите во натпревар, ќе се снајдете во улогата лидер. Ќе имате подобра заработувачка и материјална добивка.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15767
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 41 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa on Пет Aвг 09, 2019 11:46 pm

Škorpija (Škorpion) – horoskop za 2019. godinu

2019. godina će predstavnicima ovog znaka doneti neke nepredviđene događaje koji će ih naterati da preispitaju svoje odluke i da promene ono što im ne odgovara. To će zahtevati određeno vreme i trud, a rezultiraće time da se osećate zadovoljno i ponosno na sebe. Očekuje vas period u kome ćete shvatiti da ste mnogo jači nego što ste mislili i kada budete podvukli crtu, zaključićete da je ovo bila važna i uspešna godina za vas. Moguće je da će bliska osoba imati zdravstvene probleme pa ćete joj posvetiti dosta vremena i pomoći da prevaziđe te poteškoće. Nakon toga, stvari koje su vas ranije plašile će vam delovati smešno pa se više nećete njima opterećivati. Zbližićete se sa članovima porodice i zaboravićete na nesuglasice koje su kvarile vaš odnos. Nedostajaće vam prijatelj koji vam je uvek pružao podršku, a prema kome niste ispali fer, pa ćete mu se izvinuti i zamoliti ga da vam pruži priliku da se iskupite za svoje greške.

Karijera

Škorpije će u 2019. godini malo zapostaviti karijeru i više će se baviti privatnim životom. Nećete biti preterano ambiciozni na ovom planu pa ćete mnoge zadatke otaljavati i nećete im posvećivati dovoljno pažnje. Nadređeni će to primetiti, ali zbog stare slave vam ništa neće reći i daće vam vremena da ponovo postanete radnik za primer. Bićete u odličnim odnosima sa kolegama koji će vam izaći u susret kad god vam bude bilo potrebno. Na tome ćete im biti veoma zahvalni i trudićete se da im se odužite istom merom. Nezaposleni predstavnici znaka će upisati kurs ili studije i steći će novo zanimanje. Imaćete osećaj da ponovo počinjete karijeru pa ćete hteti da što više naučite. Priliku ćete dobiti krajem godine pa ćete se truditi da se nametnete nadređenima. Škorpije koje studiraju će na vreme završavati svoje obaveze i postaviće sebi jasan cilj koji će hteti što pre da ostvare. Škorpije koje su u penziji će raditi u bašti, brinuti o životinjama, itd. što će ih činiti zadovoljnim i ispunjenim.

Ljubav

Venčanim predstavnicima znaka će se drugi mešati u brak pa će se često svađati sa partnerom. Moguće je da oni neće imati loše namere, ali vama će stvarati pritisak sa kojim nećete znati kako da se izborite. Vremenom ćete oguglati na njihove priče i više se zbog toga nećete nervirati. Uspostavićete bolji odnos sa partnerom i u drugoj polovini godine ćete odlično funkcionisati. Škorpije koje su u vezi će prema partneru osećati strast, ali biće svesne da sa tom osobom nemaju budućnost. Pokušaćete više puta da raskinete, ali stalno ćete se vraćati na staro. Samo ćete odlagati ono što je neizbežno, a definitivnu odluku donećete sredinom godine. Tada ćete upoznati osobu koja će imati iste planove i poglede na život kao i vi pa ćete brzo shvatiti da ste stvoreni jedno za drugo. Slobodne Škorpije će, tokom godine, imati par kraćih veza, a krajem godine će se u njihov život vratiti osoba prema kojoj nisu ravnodušne. Razvedeni predstavnici znaka će uživati u slobodi i neće se olako upuštati u nove ljubavne veze.

Finansije

U 2019. godini Škorpije će imati velike troškove pa će pozajmljivati novac i uzimati kredite kako bi izašli na kraj sa njima. Vaša situacija će se poboljšati kada vam neko vrati novac koji ste mu pozajmili. Tada ćete uspeti da stanete na noge i da kupite nešto što već duže vreme želite. Pomoći ćete članovima porodice koji će imati novčane probleme i nećete očekivati ništa za uzvrat.

Zdravlje

Škorpije će u 2019. godini paziti na sebe i na svoje zdravlje i trudiće se da se što manje nerviraju. Redovno ćete se baviti fizičkom aktivnošću i nećete preterivati sa hranom, alkoholom i cigaretama. Osećaćete se dobro u svome telu i zračićete pozitivnom energijom. Može se desiti da će vas mučiti sinusi i da ćete povremeno imati glavobolje čiji uzrok nećete znati. Trudićete se da što ređe pijete lekove, ali nekada će vam jedino oni pomoći. Starije Škorpije će slabije videti pa će morati da odu kod očnog lekara koji će im prepisati odgovarajuću dioptriju.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15767
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 41 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 41 of 43 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42, 43  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот