Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ХОРОСКОП

+7
EVITA
TRAJCHE
Bosonoga
delta
reiter
Teo
Luxor
11 posters

Страна 43 of 43 Previous  1 ... 23 ... 41, 42, 43

Go down

ХОРОСКОП - Page 43 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga Саб Дек 14 2019, 17:18

ДЕВИЦА

Љубов

На љубовен план ви претстои интересна година. Јупитер и Уран ќе поминат поголем дел од 2020 во риби, вашата 7-ма куќа на сериозните врски. Во овој период можно е да започнете врска на растојание. Ако сте во здрава врска, ова е идеална година да патувате или да одите на курсови заедно со вашиот партнер. Од друга страна, ако мислите дека вашата врска се исцрпела, сега е време да ѝ ставите крај и да продолжите. Девиците со статус сингл може да започнат врска со некој од друга држава или друга националност. Во периодот од 7 април до 27 мај, ќе почувствувате потреба да си создадете емоционална тврдина и да не допуштате никого до вас, дури ни вашиот партнер. Тоа е единствениот лош период кога станува збор за вашиот љубовен живот. За да не дојде до тоа, во текот на пролетта внесете повеќе страст во вашата врска и отворено и директно барајте сè што ви е потребно од партнерот. Само така на крајот нема да го обвинувате дека тој не ве прави среќни. Преку летото очекувајте подобрување на љубовен план, а потоа во поладните месеци очекувајте динамика и разновидност.

Пари

Ако мислите дека досега сте штеделе, се лажете. Присуството на Сатурн во вага, вашиот сектор на парите и работата, ќе ве научи што е тоа живеење со низок буџет и штедење. Дури и ако заработувате многу, потребно е да научите да ги цените парите. Во текот на летото, Јупитер и Уран ќе ја посетат вашата 8-ма куќа на богатството. Одлична идеја е да започнете да планирате долгорочно. Инвестициите во недвижности може да ви донесат печалба. Сопствениците на свој бизнис ќе добијат финансиска помош од банка или поголем инвеститор. Годината ќе ви заврши со успех. Особено важна е датата 21 декември. Тогаш ќе видите колкав просперитет сте направиле на професионален план.

Здравје

Присуството на Марс во вашата 12-та заспана куќа ќе ви донесе недостиг на енергија во почетокот на 2020 година. Во овој период може да имате напнати соништа, затоа што вашата потсвест ќе биде во конфликт. Бидете внимателни да не ја апсорбирате негативната енергија и нервозата од другите околу вас. Најдобар начин да го одржите вашето здравје е да следите константни навики. Поедноставете го вашиот живот и обрнете им повеќе внимание на приоритетите.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 956
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 43 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga Саб Дек 14 2019, 17:18

ВАГА

Љубов

Ако минатата година ја оценувате како забавна, оваа нема да го продолжи тој тренд. Време е да се зафатите за работа и скоро и ќе немате време да мислите за љубов и романса, особено во првата половина на 2020 година. За среќа, работите на љубовен план ќе се подобрат во текот на летото. Од јуни до септември, Јупитер и Уран ќе се сретнат во овен, вашата 7-ма куќа на друштвеноста. Може да запознаете некој специјален онлајн, додека патувате или на најнеочекуваниот начин на најнеочекуваното место. Вагите кои се во сериозна врска или брак најверојатно ќе планираат романтично патување, кое што ќе ја зацврсти нивната врска. Ако имате чувство дека цело време привлекувате погрешна личност, тоа е поради присуството на Нептун во вашиот романтичен сектор. Тој ќе остане таму уште две години, па не е лоша идеја пред да го отворите срцето пред некого, да го проучите малку неговото минато. Кон 23 септември може да бидете нефер во однос на вашиот партнер, затоа што поради несогласувањата во вашето семејство, ќе го истурите целиот гнев врз него. Во текот на ноември може да обновите врска со некој ваш бивши.

Пари

Оваа година ќе ја посветите на работата. Првата половина на 2020 и потоа периодот од септември па до крајот на годината, ќе имате чувство дека работата е единственото нешто во вашиот живот. Јупитер и Уран се наоѓаат во риби, вашата куќа на организацијата и дневните активности. Не претерувајте со работата. Фактот дека можете да постигнете сè, не значи дека е добра идеја да го правите тоа. Мора да станете експерт во вашата област. Можно е да добиете унапредување во работата и потоа да се најдете сред купишта обврски и задачи кои не знаете како да ги решите. Не се откажувајте. Ако ви е потребна обука, не се плашете да ја побарате. Најголемиот успех во оваа година можеби ќе ви се случи на 11 јули.

Здравје

Во текот на оваа година ќе бидете особено здрави и во убава форма. Присуството на Јупитер во риби, вашиот сектор на добросостојбата, ќе ви го овозможи тоа. Уран и Јупитер во поголемиот дел од годината ќе бидат заедно во риби, па тоа ќе ви донесе енергија и пресврт во начинот на живот. Уран е владетел на технологијата и науката, па голем дел од информацијата поврзана со вашето здравје ќе ја добивате онлајн. Ако сакате да се ослободите од некоја зависност, најдобриот период за да го направите тоа е од 7 април до 22 јули. Препорачливо е да се занимавате со пилатес или јога.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 956
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 43 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga Саб Дек 14 2019, 17:19

ШКОРПИЈА

Љубов

Во изминатата година се чувствувавте малку осамено, но 2020 ќе ви биде исполнета со забава и смеа. Јупитер и Уран се наоѓаат во Риби, вашата 5-та куќа на романсата, игрите и креативноста. Луѓето ќе започнат да ја гледаат вашата весела страна и ќе биде особено интересно за сите. Љубовта не мора да биде нешто во кое што треба да се вложува напор. Вие толку многу сте се обидувале да работите на својата врска, што заборавивте како е да се забавувате без грижи. За среќа, тоа сега ќе се промени. Шкорпиите со статус сингл ќе бидат во добро расположение за флерт. Тоа нема да остане незабележано од спротивниот пол. Бременоста може да ви дојде како гром од ведро небо, особено во последните 3 месеци на годината. Мали несогласувања со партнерот може да се појават од средината на април до средината на мај. Но, сè ќе заврши добро, затоа што и двајцата ќе вложите дополнителен труд да ги разјасните сите недоразбирања. Крајот на годината ќе ви донесе романса во изобилие.

Пари

Марс се движи ретроградно во лав, вашиот сектор на кариерата, до 10 март. Вашиот напредок на професионален план ќе се движи со побавно темпо. Ќе развиете директен стил на комуникација. Обидете се да не ја прикривате и заобиколувате вистината. Од март до јуни, Марс е во директно движење во лав, а тоа ќе ви донесе возбудлива промена и нови можност да се искачите во хиерархијата. Од јуни до септември, Јупитер и Уран ќе бидат во овен, вашата 6-та куќа на организацијата. Наеднаш ќе бидете преплавени со безброј задачи, па добра идеја е да не се пренатоварувате и да побарате помош од друг колега.

Здравје

Започнете да се грижите за своето здравје од внатре кон надвор. Главоболката може да е резултат на преголемиот стрес или на вашата совест која постојано работи. Затоа, најважно е да имате внатрешен мир. Од јуни до септември, Јупитер и Уран се наоѓаат во овен, вашата 6-та куќа на здравјето и фитнесот. Ова е одличен период за конечно да го направите вежбањето дел од вашето секојдневие.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 956
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 43 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga Саб Дек 14 2019, 17:19

СТРЕЛЕЦ

Љубов

Вашата планета владетел, Јупитер, ќе го помине поголем дел од годината во риби, вашиот сектор на домот. Некои од вас ќе сакаат повеќе да се приврзат кон своето семејство, додека други пак, ќе направат промени во структурата на семејството (купување на нов дом, создавање свое семејство, преселба во нова држава). Четвртата куќа, каде што се наоѓаат Уран и Јупитер, е владетел на жените, па оваа година особено ќе ја цените врската со некоја важна женска личност. Исто така големо внимание ќе ѝ обрнете на својата женствена страна. Марс ќе ја помине првата половина на годината во лав, секторот на далечните патувања, па тоа е одличен период за романтични патувања. Врска со личност од друга држава ќе внесе многу страст, забава и нестрпливост во вашиот живот. Од јуни до септември, Јупитер и Уран се во овен, вашата 5-та куќа на страста. Целиот ваш поглед на љубовта ќе се промени. Ќе сфатите дека понекогаш е подобро да се препуштите на забавата, без премногу да се трудите да изградите силна врска. Кога планетата на љубовта Венера ќе започне да се движи ретроградно, од 8 октомври до 18 ноември, ќе излезат на површина искрени признанија од ваша страна или од страна на вашиот партнер. Искористете го тој период за да ги расчистите сите сомневања и да си ја вратите довербата во врската.

Пари

Навистина е важно да се запрашате дали ви плаќаат онолку колку што вредите и дали ја имате работата што ја сакате. Нема ништо полошо од тоа да си ја загубите мотивацијата. Марс ќе ја посети вашата 9-та куќа и ќе остане таму до јуни, а тоа ќе придонесе да зачестат вашите патувања или да го надградите вашето образование. До 10 март движењето на Марс ќе биде ретроградно, па бидете внимателни при влегувањето во нови зделки и секогаш одете по веќе проверен пат. Особено значајни датуми за оваа година се 15 јануари и 26 јуни. Тогаш ве очекуваат нови можности на работното место или понуда за нова работа. Од 7 април до 22 јули, Сатурн се наоѓа во девица, вашата 10-та куќа на кариерата и лидерството, па најверојатно ќе треба да се покажете пред шеф кој бара премногу од вас. Избегнувајте потпишување на договори од 20 август до средината на септември.

Здравје

Иако вие си мислите дека можете да продолжите да живеете активно без да се грижите за себе, вашето тело не мисли така. Оваа година треба да се ставите на чело на своите приоритети. Негувајте се и обидете се секогаш да се чувствувате задоволни. Но, внимавајте на емоционалното прејадување. Фитнесот ќе треба да го применувате почесто, особено во втората половина на годината.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 956
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 43 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga Саб Дек 14 2019, 17:20

ЈАРЕЦ

Љубов

Вашата година ќе започне со љубов. Затемнувањето на Месечината на 31 декември во рак, вашиот сектор на романсата, ве извади од вашата комфорна зона. Во почетокот на 2020 можни се разделби или пресвртни точки во вашата врска. Старите рани може да излезат на површина кога Меркур ќе започне да се движи ретроградно во бик, од 18 април до 11 мај. Некој бивши може да посака да се врати во вашиот живот. Пред да донесете какво и да било решение, размислете два пати дали заслужува да му дадете втора шанса. Во првата половина на јули очекувајте убав почеток со некоја специјална личност. Ќе го отворите пред него своето срце и ќе ризикувате да бидете повредени. Но, понекогаш тоа е добро. Не можете секогаш да ја имате контролата во своите раце. Можеби тоа ќе биде тест колку му верувате и колку можете да му верувате на својот партнер. Подобро е тие работи да ги знаете колку што може порано, пред премногу да навлезете во врската.

Пари

Сатурн ќе ги помине наредните три години во вашата 10-та куќа на кариерата и амбициите. Од ноември 2020, вашата работа бара повеќе енергија и посветеност, а тоа придонесе вие да ги промените своите приоритети. Може и да го смените работното место или да добиете нова титула, но со тоа ќе дојде и повеќе работа. Во овој период најдобро е да не преземате ништо, пред да направите силен план. Некои јарци ќе поминат неколку месеци од годината без работа. Тоа ќе им даде доволно време да размислат дали кариерата што ја избрале ги задоволува нив или другите луѓе. Со Јупитер и Уран во вашата 3-та куќа на комуникацијата, можно е да создадете веб сајт или свој блог, за да ги промовирате своите способности. Ако имате свој бизнис, освежете го своето лого и рекламните материјали.

Здравје

Стресот од промените кои ќе ви случат оваа година може да ве истошти, па затоа треба особено да внимавате на своето психичко и физичко здравје. Ќе бидете склони да анализирате сè, дури и тогаш кога воопшто нема потреба да размислувате за некои краткотрајни настани кои немаат апсолутно никакво значење за вас. Смирете ги вашите нерви со читање, пишување или разговори со пријателите. Во првата половина на годината препорачливо е да се храните здраво и со храна која нема да го натоварува желудникот. Јадете повеќе овошје и пијте многу сокови, особено наутро. Ако сте постојано уморни, проверете си го нивото на железо во организмот.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 956
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 43 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga Саб Дек 14 2019, 17:21

ВОДОЛИЈА

Љубов

Со присуството на Марс во Лав, вашиот сектор на обврзувањето, вашата врска ќе биде полна со страст, а ќе има и неколку расправии кои само ќе ги расчистат недоразбирањата помеѓу вас и вашиот партнер. До 10 март Марс се движи ретроградно, па во овој период особено е значајно да можете да застанете и да го ислушате својот партнер. Можно е да слушнете вест поврзана со ваш бивши. Некои Водолии ќе ѝ се вратат на некоја стара љубов. Самодовербата, која кај вас сè повеќе нарастува, ќе придонесе да правите поумни избори кога станува збор за вашиот љубовен живот. Од почетокот на април до средината на летото треба да се посветите на тоа да остварите вистинска и пред сè искрена врска со својот сакан. Вашата изразена индивидуалност нема да ви дозволи лесно да го заборавите своето „јас“ и целосно да се насочите кон врската. Затоа, може да создадете растојание помеѓу вас и вашиот партнер, но за да го направите тоа безболно, не треба да ја преминете границата.

Пари

Ова е една од вашите најсреќни години кога станува збор за пари. Јупитер и Уран поминуваат поголем дел од годината во риби, вашата 2-ра куќа на парите и кариерата. Технологијата може да има огромно влијание врз вашата кариера. Ако мислите дека компјутерските способности не ви се на потребното ниво, не двоумете се да ги надградите. Доколку сакате да живеете со поголем буџет, прво направете си сметка дали ви се исплаќа, па дури откако ќе бидете сигурни дека можете да ги покривате сите расходи, опуштете се. Од април до јули може да дојде до флуктуации во вашите приходи. Затоа бидете внимателни колку трошите. Ако сакате да се занимавате со продажба или купување на имот, најдобро е да не брзате и да почекате барем до почетокот на есента.

Здравје

Време е да се погрижите за себе, затоа што во спротивно стресот и вознемиреноста може да достигнат критично ниво. Создајте си нов начин на живот и придржувајте се до него. Само така ќе успеете да ги одржите вашето тело и дух здрави. Врската помеѓу вашето тело и духот ви е силна, па не дозволувајте да го нарушите балансот кој сте го постигнале. Не ги игнорирајте ниту малите симптоми. Превентивата е многу важна. Внимавајте на имуниот систем.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 956
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 43 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga Саб Дек 14 2019, 17:21

Риби

Љубов

Време е да прославите, затоа што една од најтешките години веќе е зад вас. Наредните три години имаат големо значење за вашиот љубовен живот, бидејќи ќе ја постават основата за создавање на сериозна врска. Сатурн се наоѓа во вашата куќа на интимноста до 2020 година и тоа ќе ве принуди да созреете и да застанете зад своите мислења и верувања. Ќе сакате да внесете рамнотежа во врската. Ако настане тензија помеѓу вас и вашиот сакан, тоа е резултат на целиот процес на промени низ кој што минувате. Со Јупитер и Уран во риби, вашиот живот минува низ турбулентен период. Вашиот партнер ќе се прилагоди на тоа, само му е потребно време. Ќе има тешки моменти (7 април до 22 јули), кога ќе мислите дека на сè му дојде крај, но на овој начин всушност ќе ја тестирате силата на вашата врска. На 11 јули ќе се разбуди вашата страст и ако сте со статус сингл, ќе можете да влезете во летна авантура. Околу оваа дата може да останете бремена или да чуете вести за нечија бременост.

Пари

Вашата мисија оваа година е да дознаете кои се вашите вистински желби и да ја изградите својата кариера околу нив. Од јуни до септември, Јупитер и Уран се наоѓаат во овен, вашата 2-ра куќа на парите и работата. Ве очекуваат интересни и возбудливи нови можности, поврзани со работата. Може да добиете понуда за работно место во друга држава или за деловно патување. Внимавајте со големите инвестиции и со позајмувањето на пари. Ако работите во тим, бидете претпазливи особено од почетокот на годината до средината на март. Некоја вашата брилијантна идеја може да биде отфрлена или одложена поради тоа што технологијата нема да може да помогне во нејзиното реализирање. Во никој случај не останувајте само на таа идеја. Истражувајте и бидете инвентивни.

Здравје

Минатата година постојано се чувствувавте како да немате доволно сила, но затоа оваа година ќе ја започнете полни со енергија. Сепак, не треба премногу да се опуштите и да се обидувате да направите сè одеднаш. Правете ги работите полека, полека. Не заборавајте постојано да внимавате на своето психичко и емоционално здравје. Крајот на мај е одличен период за закрепнување. Ако имате некаков здравствен проблем, закрепнувањето ќе биде побрзо во тој период. Внимавајте на мрсната храна – совет кој многу пати го слушате, но малку го применувате.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 956
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 43 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa Пет Јан 10 2020, 06:13

Дневен хороскоп: Среќен петок на секое поле за еден знак

 •  10 Јануари, 2020


 • Овен
  Имате период во кој ќе бидете посветени на полето на работа. Подготвени сте за фазата на докажување.
  Во љубовта очекувајте нова личност која спонтано се појави во вашето непосредно опкружување.

  ХОРОСКОП - Page 43 Lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=58&loc=https%3A%2F%2Fzenskimagazin
  Вкочанетоста создава малку здравствени проблеми за вас.

  Бик
  Може да очекувате да бидете задоволни од денешните деловни решенија.
  Во љубовта партнерот, едноставно не може да ви даде сè што сакате.
  Можни се мали проблеми со циркулацијата.

  Близнаци
  Вие верувате во себе и во своите способности и знаете дека можете да одите на долг пат и да успеете во она коешто сте го зацртале да го постигнете во полето на работа.
  Можно е некои работи да излезат на површина. Ќе дознаете нови непријатни информации за вашата сакана личност.
  Одморете колку што е можно повеќе.

  Рак
  Дојде време за промена кога станува збор за работа. Пред вас има многу нови пресврти.
  Ве очекуваат позитивни работи со партнерот. Вашата врска би можела да се стабилизира.
  Се чувствувате добро во вашата кожа.

  Лав
  Вие сте доста нервозни и тоа се одразува на деловните одлуки што ги донесувате. Избегнувајте брзање.
  Ако сте слободни, денес ќе биде ваш датум што ќе ви биде многу важен.
  Хронични проблеми ве придружуваат.

  Девица
  Време е да се залагате за вашите принципи и погледи на деловната област. Не се откажувај од борбата.
  Имате поволен период за љубов. Ако ги признаете вашите искрени чувства, ќе уживате во возвратени чувства.
  Грижете се за вашата исхрана.

  Вага
  Можни се нови проблеми на вашата работа. Во текот на овој ден ќе ви требаат многу нерви за да се справите со сè.
  Успешно ќе ги надминете конфликтите со партнерот. Вие најдете компромис.
  Грижете се за проблеми со стомакот.

  Шкорпија
  Нова деловна соработка ве чека многу брзо. Ќе бидете задоволни од новите деловни понуди.
  Ако веќе имате партнер, сакате да донесете некоја иновација во вашата врска. Подготвени сте да експериментирате.
  Мали проблеми со респираторниот систем.

  Стрелец
  Многу работи не поминале според планот кога станува збор за работата, поради што чувствувате поголемо незадоволство.
  Ве чека интересен познаник, кој наскоро може да ве доведе до нова врска.
  Може да се појават проблеми со грлото.

  Јарац
  Имате период во кој судбината ќе биде на ваша страна. Вие ќе можете многу лесно да ги решите деловните проблеми.
  Ќе бидете среќни, задоволни и исполнети покрај лицето за кое се грижите. Добар ден за љубов.
  Склони сте кон зголемување на тежината.

  Водолија
  Важно е добро да се анализираат сите информации што ги добивате во областа на работата.
  Се заљубивте и подготвени сте да донесувате нови одлуки во областа на љубовта за да најдете среќа со личноста за која се грижите.
  Внимавајте на очите.

  Риби
  Може да очекувате да ви  биде дадена можност да ги реализирате деловните идеи на кои работете долго време.
  Чекате можност да влезете во љубовна врска со долги патеки. Подготвени сте за тоа.
  Денес сте склони кон депресија.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16197
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 43 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa Нед Фед 02 2020, 18:25

[size=48]Неделен хороскоп за 3.- 10. февруари 2020 година[/size]


Водолија 21.1.-19.2.
ХОРОСКОП - Page 43 26a%20-%20Copy%2083
Љубов
Сега ви е во целост јасно дека сакате и сте сакани. Единаствено се прашувате до кога тоа ќе потрае. Ова прашање сега е непотребно, а вашите грижи само ја оптоваруваат хармонијата во која живеете.Од вас зависи дали ќе се свртите кон светлоста или кон темнината.
Кариера
Ќе ви изгледа камко се да е во рацете на накои други. Што е најлошо , ќе бидете во право. Во овој момент вие не можете многу да влијаете на работите , но тоа не значи дека нема да можете малку подоцна. За да го дочекате подготвени овој период, немојте да се нервирате. Соработувајте дипломатски.
Здравје и совет
Издржете.
Риби 20.2.- 20.3.
ХОРОСКОП - Page 43 27%20-%20Copy%20138
Љубов
Без оглед на внатрешната сигурност , ќе правите грешки во чекори. Од вас и вашата способност за самојконтрола ќе зависи успехот во приватниот живот. Потрудете се и дајте се од себе , но при тоа бидете реални.
Кариера
Сите шематски работи сега ве попречуваат. Ќе бидете во ситуација да се прилагодувате кон нови програми и тоа најчесто такви што ги смислил некој друг. Немојте бурно да реагирате , туку поминете низ тоа. Ништо друго не ви преостанува. Ако ништо друго , уште повеќе ќе созреете.
Здравје и совет
Истражете ги сопствените таленти.
Овен 21.3-20.4.
ХОРОСКОП - Page 43 15%20-%20Copy%20182
Љубов
Страста што ќе ја покажете кон другата страна понекогаш ќе ја плаши. изгледа како точно дазнаете што сакате и очекувате да ви биде возвратено од саканата личност. Сепак , ќе треба малку повеќе такт и трпени за да се искристализираат ставовите. Бидете умерени.
Кариера
Ќе има денови кога ќе се затекнете во искушение од самозадоволство. вашата проценка на сопствените можности треба да биде реална и зрела. Во секој ваш потег се гледа она што го носите во себе. Затоа препуштете им на другите да зборуваат за вашата работа. Така ќе биде поубедливо.
Здравје и совет
Мал пад на имунитетот.
Бик 21.4- 20.5.
ХОРОСКОП - Page 43 22%20-%20Copy%20197
Љубов
Ќе се појави ново светло на вашето љубовно небо. Она што долго го чекавте се исполнува и нема дури да ви се верува дека се отвораат нови љубовни шанси. Дотерајте се и излезете надвор , меѓу луѓе. Сепак , не претерувајте со сопствената презентација.
Кариера
На работниото место ќе имате многу интересни содржини. Оние чиј карактер на работата е креативен , ќе имаат успех. Ќе биде нагласено поврзувањето со млади соработници. Вие самите ќе подготвувате нови , подобри услови за работа.
Здравје и совет
Ќе се чувствувате дека можете повеќе и подобро. Потрудете се.
Близнаци 21.5.-21.6.
ХОРОСКОП - Page 43 20%20-%20Copy%20130
Љубов
Со трпение и толеранција би можеле да го подобрите односот со саканата личност. Никаква расправија , а особено онаа мотивирана од љубомора нема да донесе резултати. Време е за играње со затворени карти , па бидете воздржани. Ќе биде добро.
Кариера
Вработените во сите дејности поврзани со акција ќе можат ќе можат во својата работа да дојдат до израз повеќе од кога било. Многумина ќе бидат препознаени како талентирани или барем како квалитетни работници. Другите ќе им бидат интересни на соработниците.
Здравје и совет
Бидете она што сте и не се плашите.
Рак 22.6-22.7.
ХОРОСКОП - Page 43 18%20-%20Copy%20136
Љубов
Императив во вашиот приватен живот ќе биде забавувањето. Нема да тежнеете кон сериозна врска , барем не по секоја цена, но доколку се случи , ќе ја прифатите. Оние кои се веќе во врска , ќе се поврзат со младо друштво, па заедно ќе се забавуваат. Ќе биде добро.
Кариера
Можно е да се најдете во ситуација кога најсериозно ќе се мерат вашите постигнувања. Критериумите би можеле да бидат строги , но не се плашите- ги имате сите квалитети за да добиете заслужено добра оценка.Тоа ќе покрене некои трансформации.
Здравје и совет
Помалку напрегање , повеќе одморање.
Лав 23.7-22.8.
ХОРОСКОП - Page 43 25%20-%20Copy%20165
Љубов
Согледувате дека не треба омраза ниту кавга , зашто тоа не води никаде. Подобро е да се повлечетѕе и да размислувате во тишина , па и за она што во моментов не ви се допаѓа. Потоа опуштете се и фокусирајте се на она што е добро во вашиот приватен живот. Ќе најдете нешто.
Кариера
Техниката со еден удар да се убијат две муви , овој пат нема сосема да се оствари, но вашата способност да работите две работи во исто време ќе биде успешна.Затоа одлучете се за ова второто. Работите во тишина се нагласени, а вие низ сето тоа се борите за своите идеи.
Здравје и совет
Наспијте се . Потребен ви е одмор.
Девица 23.8.-23.9.
ХОРОСКОП - Page 43 17%20-%20Copy%20153
Љубов
Иако емотивно нема да го чувствувате она исполнување што сте го очекувале , вашиот позитивен и отворен став ќе ви носи некои љубовни поени. партнерот ќе ја разбира вашата зголемена потреба за друштвеност. Некои ќе одат на забави со пријателите без план.
Кариера
Откако сте решиле еден проблем , од сега ќе работите со помалку напнатост и со поголемо задоволство. Сепајк , од вас и натаму ќе се бара зголемен ангажман. така ќе биде уште оваа недела. Затоа , засукајте ги ракавите и не поставувајте непотребни прашања.
Здравје и совет
Прошетајте се пред спиење.
Вага 24.9.-23.10
ХОРОСКОП - Page 43 19%20-%20Copy%20132
Љубов
Елоквенција и отвореност ќе бидат вашите адути за заведување на личност од спротивниот пол. Понекогаш за другите ќе бидете недостижни . Сепак , предајте му се на оној што го сакате , а најмногу за да не зажалите подоцна. Љубовта можеби е далеку , но вие сте тука.
Кариера
Главниот мотив за работа оваа недела ќе ви биде соработка и прифаќање на понекој компромис.Не терајте по свое зашто главниот збор засега го водат некои други. Бидете отворени и кооперативни , па се ќе тргне во добра насока.
Здравје и совет
Елиминирајте ги фрустрациите преку спорт.
Шкорпија 24.10-22.11.
ХОРОСКОП - Page 43 21%20-%20Copy%20199
Љубов
Оние кои се вљубени , ќе сакаат интензивно , а другата страна ќе им возвраќа помналку интензивно. Сепак , нека го прифатат она што го имаат , зашто сите не сме во двојка во иста фаза. Самците ќе освојуваат брзо и лесно. Деновите се добри за љубов и за друштвен живот.
Кариера
Погледнете подобро околу себе и ќе најдете многумина кои би сакале дасоработуваат со вас.Потребно еподобро да се поврзете и да смислите поефикасен организационен план. Кога ќе го направите тоа , ви преостанува да постапувате според него. Вие тоа го можете.
Здравје и совет
Анализирајте ги своите ставови.
Стрелец 23.11.-21.12.
ХОРОСКОП - Page 43 16%20-%20Copy%20178
Љубов
Ако и натаму барате сродна душа , обрнете внимание на личностите кои ги среќавате на забави или на спортски приредби. Некому веројатно сте му привлечни и едвај чека тоа да го забележите. Ако сте во врска , вашиот однос ќе биде стабилен , а двете страни задоволни.
Кариера
Како што ќе минува неделата , ќе станува се појасно дека вие го имате потребното знаење и стручност , кое сега се бара.Многумина ќер покажуваат кон вас и ќе речат дека токму вие сте личноста што треба да се ангажира. Но , тој ангажман нема да дојде лесно , зашто ќе треба да соработувате.
Здравје и совет
Бидете трпеливи.
Јарец 22.12.-20.1.
ХОРОСКОП - Page 43 23%20-%20Copy%20204
Љубов
Првиот дел од неделата ќе донесе убави љубовни настани , а од средината на неделата работите се забавуваат. Вашето љубовно расположение ќе се намалува, шанситеза познанаства ќе бидат поретки , а оние во врска малку ќе се дистанцираат еден од друг.
Кариера
Пред вас е добра шанса за развој на кариерата или за усовршување во професијата. Без оглед на надворешните околности, прифатете го она што ви се нуди и тргнете во освојување на нови искуства. Ќе ги проширите хоризонтите , а нешто и ќе заработите.
Здравје и совет
Не треба да ги намалувате сопствените критериум

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16197
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 43 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa Саб Фед 15 2020, 12:19

[size=46]ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 15 И 16 ФЕВРУАРИ[/size]


ХОРОСКОП - Page 43 ASTROLOGY-HOUSES-LANDING2
Овен
Ќе донесете одлука поради која можеби ќе имате сериозни проблеми. Тоа првенствено се однесува на емотивниот живот. Сте почнале да грешите на тој план, па партнерот е на крајот на нервите. Бидејќи сè уште не е доцна да се вразумите, свртете се кон работата.
Бик
Сè се одвива според планот, токму онака како што сте ги замислиле работите, благодарение на својата внимателна работа. Врската во која се наоѓате е по малку проблематична, а вие размислувате да ја прекинете и да свртите нова страница во животот. Многу бикови кои седат на два стола, ќе ги сносат последиците од непримерното однесување.
Близнаци
Функционирате на повеќе страни. Мора она што сте го започнале да го завршите, бидејќи ќе бидете незадоволни доколку некои работи не ги доведете до крај. Искористете ги вашите организаторски способности кои денес ви одат во прилог. Со Стрелците можете да остварите идеална комуникација.
Рак
Ѕвездите ви се наклонети и имаат позитивно влијание на вас. Тоа добро ќе се одрази и на вашата околина. Затоа, искористете ги шансите. Вашата планета на пријателство и љубов од викендов се наоѓа во исклучително поволна позиција. Можни се револуционерни промени кои ќе бидат позитивни.
Лав
Не сакате околината да види кога ништо не ве интересира, па се повлекувате во свој свет во кој ги правите работите што ви причинуваат задоволство. Една од причините за лошата волја е некој здравствен проблем или прекин на пријателство. За што и да се работи, излезот ќе биде брз.
Девица
Ќе дојдат до израз вашите дипломатски способности и ќе преговарате како вистински експерт, па очекувајте позитивни случувања на професионален план. Одлично ќе се разбирате со вашиот партнер, па без да се трудите ќе привлекувате обожаватели. Ако сте во врска поразговарајте со саканиот за вашата иднина, тоа ќе ви ја разгорува страста.
Вага
Вашите зборови ќе бидат полни со сочувство и разбирање, па многу лесно ќе допирате до срцата на луѓето. Сите недоразбирања ќе ги решавате по мирен пат, со разговор. Но, не заборавајте дека комуникацијата не се состои само од зборување, туку и од внимателно слушање.
Скорпија
Она што го доживувате овие денови е еден вид изолација, дали доброволна или како одраз на повисоки околности. Самотијата е најдобар пријател, па искористете ја конструктивно. Обидете се да најдете подобар начин за осамување. Никогаш не сме толку успешни колку што би сакале.
Стрелец
Уживате во сите видови задоволства. Дишете со елеганција, љубов и сензуалност. Се наоѓате во фаза кога ја активирате цела креативна сила. На деловен план очекувавте повеќе, но моменталните околности се малку поинакви. Всушност, никој и не ви е виновен кога ги идеализирате соработниците…
Јарец
Вежбањето и релаксацијата ќе направат чуда за вашето расположение. Ќе имате позитивна енергија и неверојатен сјај со којшто ќе ги привлекувате околните. Премногу се разликувате од околината за да ги прифатите сугестиите. Обидете се да им пристапите на проблемите и да најдете соодветно решение за нив.
Водолија
Имате моќ и не сакате тукутака да ја испуштите од раце. Правилно размислувате, но сепак, не преоптоварувајте ја околината со посесивното и диктаторско однесување. Мудрите потези ќе ви донесат убава заработувачка. Се наоѓате во период кога можете да очекувате подобрување во многу животни сфери, па и на деловен план.
Риби
Со помош на шармот и сопствената сила, викендов ќе успеете да ги совладате проблемите. Реторичката дарба е изразна и треба да ја искористите. Благодарение на интелигенцијата ќе постигнете завидни резултати. Ќе се најдете во ситуација да доминирате и да добивате пофалби. Работите ќе се одвиваат во ваша корист.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16197
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 43 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa Саб Фед 15 2020, 12:20

rechisi mi pogodile zvezdite za ovoj period

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16197
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 43 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa Саб Фед 22 2020, 16:49

Ова се три хороскопски знаци кои „ќе бидат цареви“ за време на владеењето на Рибите – до 20. март
22/02/2020 астроЗАБАВА

Скорпија
Вашето изразуање е уникатно. Ако долго сте чувале сè во вас во текот на сезоната на Водолија, сезоната на Риби ќе биде вашата сезона за отворање. Во овој период, исто така ќе имате можност да запознаете некој кој ќе ве инспирира и во кого би можеле да се заљубите, а заради влијанието на ретроградниот Меркур, можно е да контактирате со некого од минатото. Завршете сè со неа и продолжете понатаму. Не гледајте повеќе назад, само смело движете се напред.
Риба
Вашата сезона конечно дојде и веќе ја чувствувате магијата. Меркур ќе биде ретрограден во вашиот знак до 9. март, сè додека не се врати во Водолија, но не треба да се грижите за тоа, туку да го извлечете најдоброто од таа состојба. Присетете се на работите и преиспитајте ги за да бидете свесни за тоа што треба да промените. Во овој период, ќе се покажете како посветен партнер, со што ќе ја зајакнете вашата љубовна врска и односите со други важни луѓе. Вашата комуникација ќе излезе на виделина, па затоа треба да го искористите грабнете.
Рак
Животот има свои чудни патишта, така што не можете да негирате дека во изминатиот период, без оглед на вашата изразена интуиција, сте имале многу предизвици во врската и односите со другите луѓе. Сте минале долг пат и тоа може да се види, но сега вашата енергија се враќа и повторно имате желба за акција и учење. Ако размислувате да започнете нешто ново, сега е вистинското време да го сторите тоа, затоа што ќе имате многу инспирација. Од друга страна, заради ретроградниот Меркур треба да бидете внимателни на секој чекор од патот – не потпишувајте важни договори пред да ги прочитате детално. Општествениот живот во овој период ќе ви процвета и ќе имате многу длабоки разговори.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16197
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 43 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa Вто Фед 25 2020, 23:05

Овие три хороскопски знаци ќе ја сретнат љубовта на својот живот во март

 •  25 Февруари, 2020


ХОРОСКОП - Page 43 20200225093742
Share

Овен
Осамениот Овен ќе има среќа од првите денови на март. Ќе запознае интересни луѓе, кои првиот месец од пролетта ќе го направат полн со состаноци и пријатна комуникација.
Астролозите велат дека, од многу соговорници, Овнот конечно ќе може да го најде својот душевен партнер.
[size]
ХОРОСКОП - Page 43 Lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=58&loc=https%3A%2F%2Fzenskimagazin
[/size]
Овнот кој е во брак ќе сака да ја освежи својата врска. Иако нема да преземат иницијатива, тие ќе сакаат активна акција од партнерот.

Близнаци
Осамените Близнаци, од друга страна, ќе уживаат во среќен датум ако малку ги намалат високите стандарди. Според астролозите,  Близнаците конечно можат да се сретнат со идеалната личност за нив.
Астролозите советуваат Близнаци да одат на повеќе прошетки, да одат во кино и да бидат во друштво на пријатели, затоа што во овие ситуации можат да пронајдат љубовта во нивните животи.
Сепак, тие категорично мора да заборават на романтиката во канцеларијата, бидејќи тоа дефинитивно ќе заврши во сериозен скандал.

Јарец
Подгответе се за убав датум во последните десет дена од март, но ова не е причина да ја поминете првата половина од месецот во изолација.
Астролозите предупредуваат дека „вашиот човек“ ќе се појави најнеочекувано, затоа треба да излегувате почесто.
Ако сакате да сретнете љубов во март, тогаш знајте дека сè зависи од вас.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16197
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 43 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa Пон Мар 02 2020, 00:33

Дневен хороскоп за понеделник: Нарушено здравје за неколку знаци

 •  02 Март, 2020


  • Oвен
   Погрижете се денес за работните обврски кои ќе ги имате на деловно патување. Треба да имате доволно трпеливост за да ги решите проблемите со некој близок. Внимавајте на вашата исхрана.
   Бик

   ХОРОСКОП - Page 43 Lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=58&loc=https%3A%2F%2Fzenskimagazin
   Треба да си дадете време за да донесете нови одлуки поврзани со деловното работење. Можно е да стапите во контакт со личност која долго време крие чувства за вас. Се чувствувате добро.
   Близнаци
   Тешко е да се организирате на деловното поле онака како што вие посакувавте и планиравте. Некои работи не се во ваша контрола. Треба да ја подобрите комуникацијата со вашата сакана личност. Внимавајте на крвниот притисок.
   Рак
   Ќе направите се што е потребно на работата за да направите вистински промени и напредок. Опуштете се со вашата сакана личност и препуштете се на вашите чувства. Можен е преоден замор. Внимавајте на вашето здравје.
   Лав
   Осигурете се да расчистите какви било недоразбирања со соработниците. Не притискајте ништо „под килимот“. Флертувањето со некој што го познавате преку работа може да биде комплицирано. Проблеми со синусите.
   Девица
   Вие нема да ги добиете резултатите што ги посакувате на деловно поле, затоа што сте склони да направите избрзани грешки. Ви се чини дека ситуацијата со некој близок може да стане многу комплицирана преку ноќ. Вашето здравје е добро.
   Вага
   Постојат многу можни компликации на работа за вас. Потребна ви е помош и поддршка за да ги направите промените што ги сакате. Можеби сте незадоволни од вашата љубовна ситуација. Главоболка и стрес се можни.
   Шкорпија
   Вие си поставивте премногу висока цел што не можете да ја постигнете толку брзо. Покажете повеќе трпеливост кон себе. Тешко е да ја освоиш личноста што ти се допаѓа затоа што те држи на поголемо растојание. Несоница е можна.
   Стрелец
   Вие се потпирате на соработниците на кои им верувате. Се очекува генерално поволен период за ова поле. Може да се надевате на многу мирен ден со вашата сакана личност. Добро се развивате како двојка. Зголемете го внесот на калциум.
   Јарец
   Ги покажувате своите ставови искрено и подготвени сте да работите кон постабилна деловна состојба. Можно е поради некоја причина да бидете загрижени за врската со вашата сакана личност. Меѓу вас има не разјаснети работи. Внимавајте на вашата исхрана.
   Водолија
   Можеби имате можност да најдете нова работа што ќе ви одговара повеќе од старата. Ви се допаѓа личноста која некое време е околу вас. Грижете се за вашиот холестерол.
   Риби
   Ве очекуваат ситни проблеми на работата. Можеби не е лесно да се организирате на вистински начин. Не сте сигурни во вашите чувства, но не сакате да му наштети на партнерот. Вашиот имунитет е ослабен.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16197
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 43 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa Саб Мар 07 2020, 18:05

[size=36]Овен

Положбата на планетите на вас делува поттикнувачки и вие ќе бидете подготвени да навлезете во некоја нова работа само под ваши услови. Вашите соработници не разбираат што барате од нив, и затоа би требало да покажете поголемо трпение. Склони сте на кавги дури и со оние кои ви се драги, а особено со земјените и водените знаци.[/size]
ХОРОСКОП - Page 43 Bik

[size=36]Бик

Положбата на Месечината во Рак целосно одговара за повеќето припадници на овој знак бидејќи чувствувате нечија поддршка, можно е да станува збор за лице кое е често на пат или кое е родено на друго место. Верувате во добронамерноста на еден Јарец или Шкорпија кои ве критикуваат за ваше добро.[/size]
ХОРОСКОП - Page 43 Bliznaci

[size=36]Близнаци

Напорен ден бидејќи од вас се очекува да покажете поголема иницијатива и да ја преземете работата во ваши раце. Верувате во можноста за остварување на желбите, особено кога станува збор за соработката со странци или лицата кои се занимаваат со трговија, спорт или одгледување на расни животни.[/size]
ХОРОСКОП - Page 43 Rak

[size=36]Рак

Беспотребно сте малодушни и им дозволувате на другите да ве предомислуваат. Ве притиска чувството на немоќ да решите некој важен проблем, особено во врска со странство, и особено ако сте Рак роден во јули. Лицата во знакот на Јарец или Водолија се тие кои ви стојат на патот.[/size]
ХОРОСКОП - Page 43 Lav

[size=36]Лав

Не успевате да се договорите со еден Овен или некоја Водолија околу нешто што во моментов ви е важно. Ако тие бидат подготвени да попуштат во нешто, и вие ќе бидете расположени да направите отстапки. Имате начин како да се договорите со еден Бик околу нешто што е важно за вас и другата страна.[/size]
ХОРОСКОП - Page 43 Devica

[size=36]Девица

Состојбата на вашиот дух не е добра, бидејќи Месечината се наоѓа во знакот на Рак и е во напнат аспект со Плутон, а сето тоа на вас ќе ви донесе немир. Ваквата позиција на Месечината ве наведува на размислување за новата работа и страв од неуспех во работата.[/size]
ХОРОСКОП - Page 43 Vaga

[size=36]Вага

Сонцето во Стрелец и Месечината во Рак ве прават активни и физички и ментално, со безброј нови идеи. Романтичен ден за креативните Ваги и за оние кои сакаат нешто да направат во животот, ќе имаат големи идеи и обиди да ги организираат и средат работите, а пред се финансиите. Ќе добиете прилика да се сретнете со една Водолија која ви е исклучително наклонета.[/size]
ХОРОСКОП - Page 43 Skorpija

[size=36]Шкорпија

Денес нешто длабоко во вас ќе ве принуди да направите нешто што за вас ќе биде голем предизвик. Имате потреба за се убаво да се договорите со соработниците, но тие не се како вас и ќе се обидат да ви наметнат некои нивни начини кои нема да ви одговараат. Не се откажувајте од вашите планови со Рибите.[/size]
ХОРОСКОП - Page 43 Strelec

[size=36]Стрелец

Обидете се да најдете излез од ситуацијата која прилично ве загрижува и веројатно сте им лути на оние кои свесно или несвесно ви направиле некоја лоша услуга или ви дале на знаење дека мора да го прифатите тоа што сте го добиле, без оглед на се. Декемвриските Стрелци ќе пронајдат начин за излез од долговите. Сакате да се сретнете со некој Овен.[/size]
ХОРОСКОП - Page 43 Jarec

[size=36]Јарец

Ви се допаѓа помислата дека би можеле да работите со некој Овен или Водолија дури и ако немате многу допирни точки со нив. Во прилична мера сте исцрпени, а не сте свесни за тоа. Немате што да му понудите на партнерот освен приказните за работа и своите грижи, размислете добро за таа состојба. Непотребно сте уплашени за финансиската состојба.[/size]
ХОРОСКОП - Page 43 Vodolija

[size=36]Водолија

Сметате дека некој се обидува да ви наштети во финансиска смисла. Можно е тоа да биде некој кој ви должи пари. Би требало да ги научите правилата на игра во таа ситуација и да бидете малку повеќе директни или повеќе отворени, ако имате намера да постигнете успех. Плутон во знакот на Јарец ќе ве направи несигурни.[/size]
ХОРОСКОП - Page 43 Ribi

[size=36]Риби

Се трудите на секој начин да го направите тоа што од вас повеќето го очекуваат. Многумина имаат дверба во вас и сакаат да ви дадат на знаење дека со вас би требало да се договорат за нешто многу важно. На некој му е важно да ви излезе во пресрет и да ви направи некаква услуга.[/size]

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16197
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 43 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa Чет Мар 12 2020, 01:53

Дневен хороскоп за четврток: Љубовни пеперутки за еден знак

 •  12 Март, 2020


 • Овен 
  Околностите се добри и доаѓате до успех. Ве очекува можност за интересно и романтично познанство со личност која ќе ви биде неверојатно важна.
  Бик

  ХОРОСКОП - Page 43 Sound_off
  ХОРОСКОП - Page 43 Lg.php?bannerid=3156&campaignid=2027&zoneid=58&loc=https%3A%2F%2Fzenskimagazin.mk%2Fdneven-horoskop-za-chetvrtok-ljubovni-peperutki-za-eden-znak&referer=https%3A%2F%2Fzenskimagazin

  Нема причина да ги преувеличувате проблемите кои ги имате. Пробајте да се смирите и на работите да гледате рационално. Склони сте кон конфликти со саканата личност. Вашиот однос доаѓа до криза во наредниот период.
  Близнаци
  Поволен период е пред вас. Дилемите кои ве мачеа ќе пробате да ги решите. Можете да очекувате дека саканата личност ќе ги покаже своите искрени чувства кон вас во наредниот период. 
  Рак
  Можете да се надевате на добри околности. Можно е подобрување на финансиите. Љубовната ситуација би можела да ви биде нестабилна во наредниот период. Комуникацијата со партнерот се менува.
  Лав
  Ќе ви биде потребна помош да ги разрешите проблемите. Лесно би можело да дојде до прекинување на љубовната врска. Не сте баш задоволни од околностите во кои се наоѓате.
  Девица
  Можно е да имате склоност кон погрешни проценки кога е во прашање некоја нова одлука која треба да ја донесете. Во своето блиско окружување остварувате нова средба која ви носи емоции и пеперутки во стомакот.
  Вага
  Ве очекува тежок ден. Пред вас е период од кој нема да бидете задоволни. Пред вас е фаза која ви носи нови познанства, авантури и позитивни пресврти.
  Шкорпија
  Избегнувајте претерано големи очекувања во наредниот период за да не бидете разочарани. Помеѓу вас и саканата личност се случува заладување. Имате впечаток дека не сакате исто како порано.
  Стрелец
  Постојат проблеми поврзани со семејството. Денешниот ден ви носи многу стрес на ова поле. Прекинувањето на врската со партнерот остава големи последици на вас. Можно е да не сте подготвени да го прифатите крајот.
  Јарец
  Пред вас е фаза која би можела да донесе можност за важни промени. Водете борба со парнерот и тешко доаѓате до компромис. Вашиот однос станува прилично нестабилен.
  Водолија
  Пред вас е промена во домот. Ве очекува период кој ви носи неизвесност. Доколку ви се допаѓа личност која сте ја запознале преку пријатели, можен е почеток на врска.
  Риби
  Не е поволен ден за вас. Би можеле да имате некоја штета и неповолности. Ве очекува фаза која може да донесе позитивни љубовни одговори. Односот со партнерот оди на подобро.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16197
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 43 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa Пет Мар 13 2020, 13:05

Заборавете на нив: Овие 3 хороскопски знаци никогаш не се враќаат на поранешните партнери
Ако сакате да се помирите со вашиот поранешен партнер, и тој е роден во еден од следниве 3 хороскопски знаци – имаме лоши вести за вас. Овие луѓе имаат толку цврст карактер што никогаш не би простиле во име на љубовта.

1. Лав


ХОРОСКОП - Page 43 Profile-leo
Лавовите се крајно доминантни во секој аспект од нивните животи. Тие се многу сигурни и самоуверени и сакаат другите да ги третираат како да се многу посебни и уникатни. Ако не ја добијат ваквата почит од вас, некои од нив дури ќе се осмелат да ве понижат. После раскинувањето, Лавовите секогаш ќе се однесуваат како ништо да не се случило, тие ќе бидат силни и ако се обидете да ги вратите, тие ќе делуваат уште повеќе недопирливи и ќе ве игнорираат во потполност.

2. Скорпија


ХОРОСКОП - Page 43 Kisspng-astrological-sign-zodiac-scorpio-astrology-horosco-ryan-reynolds-5ac8c33c7dbba4.872253091523106620515
Луѓето родени во знакот на Скорпија се многу драматични, љубоморни и наметливи. Ако ги повредите еднаш, тие ќе сторат сé за да ве повредат двојно повеќе и потоа ќе исчезнат од вашиот живот, недозволувајќи ви никогаш повторно да им се приближите.

3. Стрелец


ХОРОСКОП - Page 43 Sagittarius
Раскинувањето означува нов почеток за Стрелците. Тие се луѓе кои никогаш не гледаат назад и едноставно продолжуваат со своите животи. Откако раскинете со Стрелец, од истиот не очекувајте ненадејно помирување и обновување на врската.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16197
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 43 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa Саб Мар 14 2020, 20:10

Ако успеете да ги освоите, овие хороскопски знаци ќе ве сакаат до крајот на животот
14/03/2020 астроЗАБАВА

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
ЉУБОВТА и стапувањето во врска се доволно комплицирани и без апликации за запознавање, а денес, вечната љубов генерално се смета за појава што останала во минатото.
Како и да е, не треба да очајувате ако барате сродна душа бидејќи некои хороскопски знаци имаат вродена способност да сакаат до крајот на животот, без оглед на времето во кое живеат, пишува Astrofame.com.
Ако успеете да го освоите срцето на некој од овие шест хороскопски знаци, тие ќе ве сакаат до смрт.
Овен
Како страствен огнен знак, Овенот многу сака и неговата љубов не се намалува без оглед на се. Лицата родени во овој знак се толку цврсти што нивните чувства не можат толку лесно да испарат. Љубовта е многу важна за Овенот и кога станува збор за личноста што ја сакаат, тие ја покажуваат својата романтична страна што никој друг освен нивните сродни души не го видел.
Бик
Биковите изгледаат емотивно оддалечени и резервирани на прв поглед, но тоа е всушност фасада што ја поставуваат за да се заштитат. Припадниците на овој знак во врската се подготвени да дадат сè и целосно да се занесат во своите чувства. Покрај тоа, Биковите се едни од најдобрите љубовници меѓу хороскопските знаци.
Рак
Ракот по природа е знак исполнет со љубов,па затоа веројатно никого не изненадува дека нивната љубов може да гори засекогаш. Тие сакаат до тој степен што се подготвени да заборават и да простат сè на својот сакан, дури и ако тоа им оди на штета. Членовите на овој знак сакаат бескрајно, но нивната љубов понекогаш може да го оптеретува партнерот.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16197
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 43 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa Сре Мар 25 2020, 01:11

Дневен хороскоп за среда: Позитивен пресврт за еден знак

 •  25 Март, 2020


ХОРОСКОП - Page 43 20200324134839
Share
Овен
Денес е добро време да решите помали деловни проблеми.
На емотивна рамнина, имате поволна фаза за нови заеднички одлуки со вашата сакана личност.
Проблеми со циркулацијата.

Бик
Имате постигнато повеќето важни обврски на деловно поле. Денес е можност да се одморите и да се опуштите.
Еден близок е посветен на вас и вие сте среќни кога сте заедно. Може да очекувате поволен период.
Чувствителни бубрези и уринарниот тракт.

Близнаци
Функционирате под притисок и лесно можете да наидете на проблеми од областа на работата. Има многу што ве мачи.
Ако сте слободни, денес ќе имате можност да запознаете личност која сака сериозна врска.
Изразен е падот на имунитетот.

Рак
Дојде време да ја донесеме конечната одлука без разлика дали останувате на својата стара работа или се преселувате во нова.
Може да очекувате интересни познаници. Добар ден е да започнете нова љубов.
Чувствителни гради.

Лав
Ако се занимавате со приватен бизнис, ќе можете да постигнете значително подобрување во материјална смисла.
Вашиот партнер ќе биде колку што е можно посветен. Следниот период е поволно за подобрување на вашата врска.
Одлично здравје.

Девица
Не е лесно да ги исполниш очекувањата што си си ги наметнал. Ниту сте направени од камен, секој има право да погреши.
Можно е да имате ново запознавање со личност која ќе ви биде доста важна.
Можни се проблеми со белите дробови.

Вага
Финансиската состојба е неповолна за вас. Очекувате период во кој ќе имате проблеми со долгови.
Пред вас е период каде ќе имате многу вознемиреност и напнатост со лицето за кое се грижите.
Немате здравствен проблем.

Шкорпија
Можеби имате помалку проблеми во комуникацијата со своите соработници. Има многу тензии во вашето деловно опкружување.
Можно е наскоро да стапите во контакт со личност која ќе заземе важен дел во вашето срце за кратко време.
Потребно ви е спиење!

Стрелец
Имате период во кој можете да направите значителни промени во областа на работата.
Фантазирате за личноста што ви се допаѓа долго време. Денес може да биде вашата шанса да ја запознаете.
Несоницата ви пречи.

Јарец
Ве очекува добар период на работа. Може да се надевате на позитивни пресврти.
Ако сте зафатени, можно е да немате добра комуникација денес со вашата сакана личност.
Зголемете го внесот на витамини и минерали.

Водолија
Не очекувајте да ги остварите вашите планови на деловно поле денес. Голем дел од ова ќе ве сврти.
Можеби ќе ви треба оддалеченост од некој близок за да разберете што навистина сакате и чувствувате.
Рбетот е чувствителен и може да имате проблеми.

Риби
Патувањето во странство може да се исплати во иднина. Судбината ве фаворизира.
Имате добар однос со некој близок кој е искрен со вас. Вашата врска напредува добро.
Избегнувајте алкохол и пороци.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16197
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 43 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa Нед Јун 28 2020, 01:12

хороскоп за 28 .6. 2020 г

ОВЕН

Работните обврски ве притискаат и не ви е лесно да се изборите со потешкотиите кои се околу вас. Не сте задоволни со емотивната ситуација и сакате промена. Имате впечаток дека партнерот нема доволно разбирање. Проблеми со варењето.

БИК

Protekta
Може да се опуштите денес и да уживате во убавиот ден во кој ќе имате помалку обврски и можност да се одморите. Се заљубивте во личност која покажува кон вас дека има искрени чувства. Здравјето е во ред.

БЛИЗНАЦИ
Кочниците на деловно поле нема да успеете да ги надминете сѐ додека не се потрудите малку повеќе да работите на себе и на својот пристап кон обврските. Не сте задоволни од осаменоста и имате потреба од нова врска. Внимавајте на бешиката.
РАК

Може да очекувате дека ќе имате можност за напредок на деловно поле и да донесете некои важни одлуки. Во комуникацијата со саканата личност отворено покажувате дека не сте среќни покрај неа. Внимавајте на синусите.

ЛАВ

Стабилизација на финансиско поле ве очекува во наредниот период. Ќе успеете да остварите некои од своите основни цели. Покрај саканата личност имате сѐ што ви е потребно и среќни сте. Поволен период за почеток на диета.

ДЕВИЦА

Ова не е лесен ден за вас на деловно поле, може да очекувате некои препреки. Дојдовте до својата граница на издржливост и не ви е лесно да си го признаете тоа себеси, но не можете да продолжите понатаму. Проблеми со видот.

ВАГА

Она што го планиравте на деловно поле нема да биде едноставно да го остварите. Ве очекува сплет на околности полн со компликации. Се сомневате во искреноста на партнерот и не ви е лесно да донесете одлука за вашата врска. Проблеми со депресија.

ШКОРПИЈА

Се обидувате да помогнете некому кој е во неволја иако не забележувате дека всушност на тој начин си наштетувате себеси. Не сте расположени за нова врска и сѐ уште патите по личноста која многу ја сакавте во минатото. Проблеми со зглобовите.

СТРЕЛЕЦ

Пред вас е ден во кој ќе морате сериозно да се посветите на работните обврски за да ги остварите своите цели. Имате впечаток дека не можете да најдете заеднички јазик со саканата личност. Можни се проблеми со главата.

ЈАРЕЦ

Ве очекува опуштен ден каде што нема да имате многу обврски, време е малку да се посветите на некои други нешта. Подготвени сте да и се посветите на една личност која ве интересира. Нема проблеми на полето на здравје.

ВОДОЛИЈА

Во потрага сте по работа која би можела да им одговара на вашите критериуми и не ви е лесно да најдете идеално решение. Иако имавте лошо искуство во минатото подготвени сте да продолжите понатаму и да најдете љубов. Проблеми со вишок килограми.

РИБИ

Деловното патување испадна подобро отколку што очекувавте. Ве очекува подобрување и на финансиската состојба. Личноста со која сте во врска покажува дека има посесивни особини, а вам тоа не ви се допаѓа. Проблеми со кожата.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16197
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 43 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa Чет Aвг 27 2020, 04:41

Хороскопски знаци кои најмногу изневеруваат


Секако дека е можно луѓето родени во било кој хороскопски знак да имаат „излети“ надвор од врската или пак во бракот. Сепак, овие четири знаци се најпознати „изневерувачи“ во хороскопот.

Вага
Кога ќе дојде до проблем во врската, Вагите ќе направат се за да се реши ситуацијата. Но, тие не сакаат расправии и ќе се обидат на секој начин да ги избегнат. Понекогаш знаат да се преправаат дека не забележуваат што се случува за да има мир во куќата. Иако луѓето родени во овој знак не се склони кон прељуба, ќе го направат тоа за да се чувствуваат подобро, за да почувствуваат дека и понатаму се посакувани и да ја пополнат празнината која ја чувствваат бидејќи се во несреќна врска. Знаат да се обидат да ја обноват врската со некоја стара љубов.

Лав
Сите знаат дека Лавовите сакаат да бидат во центарот на вниманието и тешко ќе им одолеат на луѓето кои ги третираат на тој начин. Нивното его и самодоверба може да биде атрактивно за другите. Тоа е и причината поради која големи се шансите да извршат прељуба, особено ако оној кој пробува да ги освои го храни нивното его. Понекогаш се чувствуваат толку големи и важни, како да е нивна должност да го делат своето тело и љубов со повеќе луѓе.

Стрелец
Луѓето родени во овој знак имаат немирен дух, многу се радознали и секогаш бараат нешто ново и возбудливо. Многу се спонтани и често постапуваат без да размислат за последиците. Кога се Стрелците несреќни во врска, ќе го изневерат партнерот со еден или повеќе љубовници. Нивната слободоумност и авантуристички дух за другите се многу привлечни. Тие кога изневеруваат, на новите љубовници им даваат до знаење дека се во врска и зошто го прават тоа.

Скорпија
Луѓето родени во овој знак имаат силен сексуален нагон што може да ги доведе до ситуација да го изневерат својот партнер и тоа во случај доколку нивниот однос не е доволно страствен. Кога Скорпиите ќе видат нешто што сакаат да го имаат, без разлика дали станува збор за некоја личност или пак нешто материјално, ќе направат се за да го добијат. Тоа вклучува и лажење и манипулирање доколку е потребно. Од друга страна, познато е дека тие се многу посветени на партнерот кога ќе се заљубат искрено и ќе направат се за да уживаат во љубовта. Но, многу се фокусирани на сексуалниот однос и тој за нив е мерило колку е врската успешна.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16197
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 43 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa Пет Aвг 28 2020, 19:28

Дневен хороскоп за 28 август: Престанете да размислувате за неважните проблеми
Овен
Фокусирајте се на семејството, на заедничките ручеци, вечери, гледање добар филм, разговори… Ќе се појави конфликт со член на семејството, но можете да се справите со тоа. Ако сте сингл, ќе запознаете шармантна личност. Ако сте во врска, тогаш однесувајте се така. Се однесувате како да немате никакви обврски.

Бик
Ненадејна фантазија ќе ви го наруши денот. Вашата спиритуална страна на личноста ќе биде во прв план, а вашиот ентузијазам ќе биде насочен кон нешто сосема нереално. Со оглед на околностите, немојте да донесувате никакви важни одлуки, туку посветете се на уметноста. Утре повторно ќе стоите цврсто на земјата.

Близнаци
Очекувајте добра можност, која не смеете да ја испуштите. Ќе имате слобода да правите што сакате. За прв пат вие ќе одлучувате за важни работи. Ќе имате можност да блеснете и целиот ден ќе бидете во центарот на вниманието. Во љубовта ќе бидете задоволни. Ништо нема да ја наруши хармонијата во врската.

Рак
Љубовниот живот почнува да ви наликува на војна. Обидете се да го решите личниот проблем пред да настане недоразбирање со партнерот. Престанете да размислувате за неважните проблеми. Оддалечете се од нив и ќе добиете подобра перспектива. Ќе размислувате со студена глава и ќе донесете правилна одлука.

Лав
Ве очекува можност за работа која ќе ви донесе голем напредок во иднина. Време е да поработите на тоа. Ви се допаѓа колега кој е во врска или во брак, или некој кој носи со себе тајни од минатото. Уживате во флертот, без да размислувате каде може тоа да ве однесе и дали ќе си направите проблеми. Бидете пореалистични.

Девица
На емотивно поле, ќе се навратите на конфликтот од пред некој месец. Ќе дознаете нешто за ваша колешка што ќе ви биде тешко да го прифатите. Но, ова сознание ќе биде како благослов. Можно е да се појави и финансиски проблем од минатото. Охрабрете се, подобро е сега да го решите, отколку пак да го игнорирате.
Вага
Деловниот потфат со пријател не е најдобро решение за вас. Ќе се најдете во недоумица – дали да бидете строго деловни или да се поставите како пријател. Ако не направите добар договор и не успеете добро да балансирате, би можело да дојде до непријатности. За работа определете се за некој со кој ќе бидете на дистанца.

Скорпија
Денес некој пријател ќе би бара пари на заем. Вие сметате дека на таа личност парите не ѝ се неопходни и не сте многу расположени да ѝ дадете заем. Тоа ќе ве однесе во незавидна ситуација. Разговарајте отворено со пријателите за тоа и објаснете каква е вашата моментална ситуација и мислење. Имате право да кажете – не.

Стрелец
Денес ќе кажувате што и да помислите, без разлика на последиците. На работното место ќе постигнете значаен напредок и ќе научите многу нови нешта. Во љубовта, вашиот ентузијазам ќе ви помогне да ја зајакнете врската со партнерот. Бидете свои и држете се до вашите вредности. Ќе бидете горди.


Јарец
Можно е да имате спротивставени ставови со партнерот каде да го поминете одморот. Најдете компромис, покажете разбирање и бидете разумни. Љубовта е двонасочна улица. Ако не сте во врска, тогаш престанете да се навраќате на минатото и отворете ги очите. Не ја пропуштајте приликата која ви е пред очи.

Водолија
Се обидувате да остварите промени во љубовта. Важно ви е да се мрднете од почетната точка. Иако сте загрижени, ќе успеете да ги решите проблемите на работното место. Може да очекувате добра ситуација. Нова љубов е пред вас. Време е да ја затворите вратата на минатото и да се посветите на новите можности.

Риби
Не постои личност што постапува секогаш правилно, но она што ги разликува успешните од неуспешните е што првите учат од грешките, додека вторите постојано ги повторуваат. Денешниот ден ќе ве потсети на погрешна постапка, лошо однесување или грешна одлука за да ве научи на нешто. Размислете добро.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16197
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 43 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 43 of 43 Previous  1 ... 23 ... 41, 42, 43

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот