Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ХОРОСКОП

+7
EVITA
TRAJCHE
Bosonoga
delta
reiter
Teo
Luxor
11 posters

Страна 3 of 43 Previous  1, 2, 3, 4 ... 23 ... 43  Next

Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Саб Дек 24, 2016 12:45 pm

Риби

Некои работи ќе ве прават доста немирни и ќе ви создаваат фрустрации, но ќе имате и причини за задоволство. Ќе имате добри контакти со важни луѓе, а некои ќе се обидат да ви помогнат, па затоа е многу важно да можете да ги препознаете добрите намери
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Нед Дек 25, 2016 6:11 pm

ХОРОСКОП - Page 3 2el79n9
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Нед Дек 25, 2016 6:11 pm

ХОРОСКОП - Page 3 1z50sh2
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Нед Дек 25, 2016 6:12 pm

ХОРОСКОП - Page 3 3520yt0
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Нед Дек 25, 2016 6:13 pm

ХОРОСКОП - Page 3 Qsml2h
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Нед Дек 25, 2016 6:13 pm

ХОРОСКОП - Page 3 29qgx2t
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Нед Дек 25, 2016 6:14 pm

ХОРОСКОП - Page 3 2qnchsi
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Нед Дек 25, 2016 6:14 pm

ХОРОСКОП - Page 3 2mxk383
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Нед Дек 25, 2016 6:15 pm

ХОРОСКОП - Page 3 Szu51x
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Нед Дек 25, 2016 6:16 pm

ХОРОСКОП - Page 3 6ibjv5
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Нед Дек 25, 2016 6:16 pm

ХОРОСКОП - Page 3 2n84wih
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Нед Дек 25, 2016 6:17 pm

ХОРОСКОП - Page 3 Av0w1z
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa Нед Јан 01, 2017 4:42 am

dali pesnata ima horoskopski znak ? ma ne .....sepak ke ja salushneme

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa Пон Јан 02, 2017 9:32 pm

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА ЈАНУАРИ 2017 ГОДИНА

Погледнете што ѕвездите ви предвидуваат за претстојниот месец.
Овен

Љубов - Овој месец им одговара на оние парови кои се подготвени да се посветат еден на друг и кои сакаат да го продлабочат односот со саканата личност и повторно да започнат романтичен и сензуален однос во нивната врска. Марс, владетелот на вашиот знак и Венера, владетелот на партнерските односи, ќе бидат заедно во транзит низ Риба, што ќе донесе некоја форма на повлекување во вашиот мал, љубовен свет.

Работа - Транзитот на вашиот владетел Марс, но и на владетелот Венера низ полето на потсвеста и тајните, ќе се манифестираат на повеќе начини во овој сегмент. Некои од вас ќе бидат насочени кон своите планови, додека други ќе бидат преокупирани со проекти на кои ќе мораат да им го подарат целото внимание, додека некои ќе се грижат размислувајќи дали соработниците им работат позади грб.

Здравје - Евидентни проблеми со имунитетот.

Бик

Љубов - Вас и вашиот партнер воглавно ќе водите заеднички интереси, ќе бидете подготвени да се прилагодите еден на друг и сигурно повеќе ќе работите на емотивната поврзаност. За да не се повлечете целосно во вашиот дом и да го поминете месецот малтретирајќи се во кревет, ви се советува да го збогатите вашиот социјален живот - почести излегувања, дружење со пријателите и слично.

Работа - И покрај ретроградноста на Меркур, кој е владетел на вашето поле на работа и пари, пред Биковите би можело да претстои доста успешен месец. Во првиот дел од месецот работите ќе течат побавно, меѓутоа и тоа како успешно. Во текот на другиот дел од месецот некои од вас ќе започнат профитабилни проекти, и ќе ја подобрат својата финансиска ситуација.

Здравје - Јануари ви носи одлична здравствена ситуација.

Близнаци

Љубов - И самите сте свесни дека во вашите емотивни или брачни релации неопходно е да направите некои промени за и двајцата да функционирате и да напредувате како пар. процесот на вашето преиспитување започна веќе во декември, кога голем дел од вас мораа да си признаат себеси дека постои голема шанса за некои проблеми во односот да сте виновни вие.

Работа - Овој месец може да се подели во два сегменти: првиот кој ќе трае до 11 јануари и во кој воглавно ќе имате чувство дека не постигнувате ништо конкретно или дека добивате ветувања од сите страни, додека реализацијата целосно изостанува. Вториот сегмент се движи од 12 јануари, а полната Месечина во знакот на Рак и вашето поле на пари и работа ќе ви отвори нова можност.

Здравје - Пад на имунитетот и губење на енергијата.

Рак

Љубов - Првиот дел од јануари ви носи вообичаен доста конкретен однос со партнерот или саканата личност. Ќе бидете во одлична хармонија со целото семејство и ќе имате уште подобар емотивен однос со партнерот. За слободните Ракови претстои одличен период на дружење, излегувања и флертувања.

Работа - Експанзија во плановите за патување во странство како и засилена соработка со странците. Можност за почести патувања, но и шанса да реализирате некои од многуте ваши проекти. Некои шанси, кои сте мислеле дека ви се „лизнале“ од раката повторно ќе дојдат до вас.

Здравје - Здравствената ситуација ќе биде променлива.

Лав

Љубов - Не е овој месец ни малку лош за оние кои имаат емотивен или брачен партнер. Со оглед на тоа што во декември бевте час во фазон „се сакаме“, час во фазон „не можеме да се поднесеме“, овој период добредојдена ќе ви биде промената која вас и вашиот партнер и тоа како ќе ве поврзи. Искористете ги предностите на овој месец и уживајте во обновувањето на вашиот однос.

Работа - Ова е месец во кој ќе ја расчистите и архивирате документацијата и кога ќе средите некои ситни обврски кои не сте стигнале да ги завршите. Одржувајте контакт со соработниците кои ви се важни. Во овој период немојте да повлекувате некои поконкретни потези, почекајте да заврши еуфоријата околу празниците па после фрлете се на работа.

Здравје - Обрнете внимание на настинките и внимавајте да не „закачите“ грип.

Девица

Љубов - Во текот на целиот јануари, Марс и Венера ќе транзитираат околу вашето поле на емотивно партнерство и брак. Не постои подобар момент за целото внимание да го посветите на саканата личност, дури и ако не бидете целосно подготвени на тоа. Во текот на првиот дел од месецот ќе сфатите дека е време да ги средите вашите емотивни релации.

Работа - Работниот месец кој е пред вас би можел да биде прилично добар и покрај ретроградноста на владетелот на вашиот знак, Меркур, во текот на првиот дел од месецот. Овие денови ќе ги поминете во празнично расположение, но ќе направите и неколку значајни повици и ќе се сретнете со бизнис партнери.

Здравје - Одлична здравствена состојба во текот на јануари.

Вага

Љубов - Марс, владетелот на партнерски односи и Венера која владее со вашиот знак, заедно во јануари транзитираат низ знакот Риба - вашето поле на секојдневие, обврски и одговорност. Иако оваа енергија не ви одговара целосно, тоа не значи дека вие и вашата сакана личност не можете да напредувате во вашиот однос. За слободните Ваги ги очекува неверојатна страстна љубовна афера.

Работа - Во текот на овој месец нагласено е вашето поле на работни секојдневија, обврски и одговорности. Можете да направите доста за напредување на односите со луѓето со кои работите, но и многу повеќе ќе се посветите на работните задачи. Искористете ги празниците за да се одморите бидејќи вториот дел од јануари ќе бидете доста зафатени.

Здравје - Енергијата која ја носи овој месец нема да ви одговара.

Шкорпија

Љубов - Венера, владетелот на партнерски односи и Марс, владетелот на вашиот знак во текот на овој месец ќе транзитираат заедно што значи дека ова е вистински момент да ја крунисате вашата љубов со брак. Некои од вас ќе бидат во платонски однос, задоволни што во близина сте во друштво на личност која е нивна тајна љубов.

Работа - Иако јануари за Шкорпиите е плоден месец, сметајте дека во неговиот друг дел ќе мора да функционира многу посериозно и поодговорно отколку претходно. Првиот дел од јануари е одличен за преиспитување на вашите планови, да направите пресвртница и промена во работата, да ги контактирате вашите партнери и да направите долгорочна организација.

Здравје - Променлива здравствена ситуација и пад на имунитетот.

Стрелец

Љубов - Во текот на првиот дел од месецот постојат големи шанси вашата сакана личност и вие да го подигнете односот на повисоко ниво, па на големата врата да ја пуштите љубовта, нежноста и грижливоста во вашите брачни релации. Нешто што во претходниот период сте го ставиле „под тепих“ сега е време да го ставите на дневен ред.

Работа - Првиот дел од јануари Стрелците треба да го искористат за да проверат она што го правеле во претходниот период - средување на документацијата и архивирање на важните документи, како и контакти со соработниците. Важно е некои состаноци и договори да ги потврдите и да внесете ситни промени во она веќе што сте го договориле со партнерите.

Здравје - Движете се повеќе и внимавајте на исхраната.

Јарец

Љубов - Нагласеното поле на комуникација, преку транзитирањето на Марс и Венера, ќе ги донесе Јарците во емотивни врски и бракови и ќе им даде можност за однос со саканата личност или брачниот партнер. Слободните Јарци ќе бидат во контакт со повеќе личности - некои со кои повеќе време ќе бидат во комуникација со што може да излезе и некоја љубовна врска.

Работа - Првиот дел од месецот воглавно е резервиран за планови, обидувања да ги организирате вашите работни обврски како и комуникација со луѓето кои имате намера да ги унапредите или да започнете одредена соработка. Некои помали, но доста убави финансиски можности ќе ви се случат во текот на овој период. Останатиот дел од месецот ви донесува поголема активност и повеќе ангажман.

Зравје - Можно е да настинете.

Водолија

Љубов - На Водолиите во емотивните врски и брачни партнерства во текот на овој месец ќе им биде потребен мир, усогласување, разбирање со саканата личност. Малку се уморивте во текот на декември, па сега жалите што бевте толку нервозни и што не покажавте доволно внимание кон личноста која ја сакате и вистински се подготвувате да ѝ надоместите.

Работа - Низ вашето поле на работа и пари во текот на целиот месец ќе транзитираат Марс и Венера, што ќе ви даде посилна иницијатива и амбициозност и ќе ви донесе доста добра можност која ќе знаете и умеете да ја искористите. Овој месец може да унапредува и вашиот финансиски сегмент, бидејќи ќе се средат долговите и заостанатите плаќања.

Здравје - И сами ќе сфатите дека внесувањето на калории ви пречи се' повеќе и повеќе.

Риби

Љубов - Низ вашето поле на личност ќе транзитираат Марс и Венера. Бидејќи во текот на овој месец ќе се спојат иницијативата и грациозноста, акцијаата и големата посветеност, љубовта и вниманието - вистински момент е да ја искористите предноста и да ги унапредите и поправите односот со саканата личност.

Работа - Драги Риби, и официјално влеговте во периодот кога во работниот сегмент навистина ќе ги промените работите на подобро. Марс и Венера во вашиот знак делуваат заеднички и ви донесуваат вистинска мерка за ангажираност, амбициозност, и иницијатива. Во превод - ќе ги шармирате сите соговорници и ќе ги убедите да ги прифатат сите ваши идеи, креативни решенија и предлози.

Здравје - Поради присуството на Марс во вашиот знак ќе бидете склони кон трошење на енергијата повеќе од било кога

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa Чет Јан 19, 2017 2:14 am

se nadevam deka ke go razberete jazikot na koj ke go objavam ovoj horoskop

Vaš horoskop za nedelju: 16.01.2017. - 22.01.2017.

Ovan
Potrebna Vam je mudrost i dodatno strpljenje, pre nego sto predstavite svoje poslovne planove pred saradnicima. Ne mozete da ignorisete neciji uticaj ili zahteve, bez obzira na drugacije stavove o zajednickim interesima. Ipak, veliki napor se na kraju isplati i u tome ce se pokazati Vasa poslovna umesnost ili uspeh. Potrudite se da bolje prilagodite svoje ponasanje u ljubavnom odnosu. Nema potrebe da kritikujete voljenu osobu ili da preuvelicavate necije mane. Mudro sacekajte, da partner prvi progovori ili da Vam poveri svoje dileme. Nakon iskrenog razgovora i uzajamnog poveravanja, mozete da donesete ispravniju odluku o buducim planovima.


Bik
Razliciti stavovi ili drugacija poslovna orijentacija u odnosu sa saradnicima, deluje kao otezavajuci faktor i to se odrazava na zajednicke dogovore i rezultate. Novi nesporazumi uticu na Vasu koncentraciju i profesionalnu angazovanost. Potrebni su Vam bolji uslovi kako biste ostvarili svoje ciljeve. Ne zelite da se povinujete pred necijim zahtevom, bez razumnog i detaljnog objasnjenja. Delujete zabrinuto u ljubavnom odnosu. Iznenadne promene u partnerovom ponasanju ili veliki izlivi emocija u Vama pobudjuju i dodatnu sumnju. Pokusavate da shvatite, sta se desava sa voljenom osobom kada se ne nalazi u Vasoj blizini. Nemate kompletan uvid u necije ponasanje i ne zelite da prihvatite sporednu ulogu.


Blizanci
Poslovna strategija koju sprovodite donosi samo delimicne rezultate, sto Vam ne uliva narocito samopouzdanje pred saradnicima. Potrudite se da budite dovoljno promisljeni, pred osobom koja moze da Vas okarakterise na pogresan nacin ili da upotrebi Vase izjave u svoju korist. Ponekad je tesko zakljuciti, ko i koliko dobija u poslovnoj saradnji. Ne dopada Vam se emotivno osporavanje, jer mnoge stvari koje cinite nisu po merilima ili po ukusu voljene osobe. U neformalnim susretima ne uspevate da privucete neciju paznju, cak ni uz pomoc zavodnickog sarma i poznatih "ljubavnih trikova". Imate potrebu da promenite neki ustaljeni ritual u partnerskom odnosu ili da uticete na tok dogadjaja, zelite da ulepsate svoj intimni i ljubavni zivot.


Rak
U susretu sa saradnicima cesto provejava zajednicko nepoverenje ili pritajeni sukobi zbog razlicitih poslovnih interesa. Neko Vas indirektno sputava da ostvarite svoje namere, zbog toga trpite izvesnu nepravdu ili gubitak. Nema potrebe da izgovarate pogresne reci pred saradnicima koje ne poznajete dovoljno, budite mudri i suzdrzani. Sacekajte na povoljniju priliku za uspesnom akcijom. Potreban Vam je neko da Vas emotivno inspirise i dodatno oraspolozi. Od voljene osobe ocekujete vise paznje i neznosti, nego sto dobijate. Ne krijete svoje razocarenje zbog nekih postupaka i zahtevate detaljna objasnjenja. Ponekad treba pravilno dozirati emocije i razum, strast i mastu, i sve to u zavisnosti od okolnosti ili prilike u kojoj se nalazite.


Lav
Zadovoljni ste zbog novih informacija koje kruze na poslovnoj sceni, prepoznajete moguci dobitak ili potencijalni uspeh. Stalo Vam je da delujete ubedljivo pred saradnicima koji sumnjaju u Vase profesionalne i organizatorske sposobnosti. Nemojte dozvoliti da zbog sitnih interesa napravite pocetni propust i izgubite necije poverenje. Svaki potez dobro isplanirajte. Osecate novi emotivni uzlet i zelite da ostvarite svoje namere, bez obzira na povremeno nerazumevanje svoje okoline. Partner ima drugaciju orijentaciju i deluje nesigurno, ali veruje u Vase dobre namere. Zadrzite samopouzdanje i optimizam. Ne mozete ocekivati da neko prihvati Vasu zivotnu viziju ili da uvazava Vase potrebe, ako ne dajete dobar primer.


Devica
U skladu sa svojim perfekcionistickim zahtevima delujete zabrinuto zbog necijih komentara, ali prvi utisak ume lako da zavara. Potrebno je da se vesto prilagodite na razlicite uslove poslovanja i da ostanete dosledni u svojim namerama. Nemojte dozvoliti da Vam nedostaju optimizam i jaka volja. U susretu sa saradnicima upotrebite svoje najjace adute. Imate utisak da partner olako prelazi preko nekih vaznih dogadjaja. Ponekad razlicita vidjenja stvari ili dogadjaja mogu da uslove ljubavni razlaz, ali i da stvore novu priliku za emotivnim zblizavanjem. Uz blisku osobu sve moze da se ostvari i prevazidje na dobar nacin, neka Vas pravilno doziranje mudrosti, emocija i strasti navedu na zajednicko ljubavno resenje.


Vaga
Nove informacije i dogadjaji na poslovnoj sceni potvrdjuju Vasa ambiciozna ocekivanja. Delujete vrlo zahtevno i spremni ste da preuzmete vodecu ulogu pred saradnicima. Stalo Vam je da u poslovnim pregovorima tacno definisete zajednicke odnose, pravila ponasanja ili deobu interesa. Zelite da se izborite za sto bolje poslovno-finansijske interese i uslove. Vodite aktivan drustveni zivot i rado se pojavljujete na javnim mestima. Prizeljkujete nove ili neobicne emotivne kontakte na razlicitim stranama. Ono sto drugima deluje tesko ili nemoguce, za Vas predstavlja uigranu varijantu emotivnog potvrdjivanja. Ocekuju Vas prijatne promene i novi dogadjaji u odnosu sa voljenom osobom.


Škorpija
Nailazite na nerazumevanje u svojoj okolini i imate utisak, da neko od saradnika ne ceni dovoljno Vas napor i zalaganje. Ponekad treba prihvatiti teze okolnosti, kako biste eliminisali mogucnost ucenjivanja ili poslovne kontakte koji ne zadovoljavaju Vase osnovne kriterijume. Vazno je da pravilno usmeravate svoju kreativnu energiju kroz rad ili stvaralastvo, kao i da se distancirate od osobe koja Vas dodatno opterecuje. U ljubavnom odnosu pokusavate pravilno da sagledate razlicite aspekte partnerovog ponasanja, ali ne pronalazite zadovoljavajuci odgovor. Nema potrebe da reagujete na osnovu prvog impulsa, vec sacekajte da se stisaju uzavrele strasti. Dobro resenje ili istinu je moguce sagledati, tek sa odredjene emotivne distance.
Strelac
Prihvatili ste dodatne obaveze i aktivnu ulogu u novim dogadjajima na poslovnoj sceni. Potrebno je da se pravilno informisete, pre nego sto jasno definisete svoje poslovne interese. Nema razloga da forsirate svoje ciljeve pred saradnicima, najbolje je da Vasi rezultati ilustruju znanje ili sposobnosti koje posedujete. Ponekad Vam nedostaju strpljenje i odredjeni diplomatski maniri. Zaboravite na lazne obzire ili na strogi glas razuma u ljubavnom zivotu i sledite svoja osecanja. Nema potrebe da se povodite za dramskim zapletima u drustvu voljene osobe. Ukoliko ste slobodni, spontano odgovorite na necije udvaranje ili na ljubavni poziv. Oslonite se na svoja osecanja u skladu sa emotivnom inspiracijom koja Vas prati.


Jarac
Stalo Vam je da se detaljno informisete o novim dogadjajima na poslovnoj sceni i da uticete na necije misljenje. Medjutim, taktika na kojoj insistirate ne donosi uvek i pozitivne rezultate. Neko Vas dovodi pred svrseni cin i indirektno odbacuje Vase ideje. Izbegavajte situacije za koje nemate dovoljno znanja, profesionalne umesnosti ili prakticnog iskustva. Pokusavate da promenite svoju ulogu u ljubavnom odnosu, za sada nemate veliki uticaj na partnerovo misljenje ili odluke. Suvise je rano da donosite ocenu o ponasanju bliske osobe ili ozbiljan zakljucak o stvarima koje nisu po Vasoj volji. Ne dopada Vam se saznanje, da neko drugi bira ili odlucuje u Vase ime. Smirite svoje uzavrele strasti.


Vodolija
Delujete afirmativno i imate sluha za savremene ideje, kojima mozete da unapredite svoj poslovni stil ili profesionalno izrazavanje. Nalazite se u sjajnoj prilici da zavrsite niz korisnih poslova, koji ce Vam doneti psiholosko olaksanje i dobru materijalnu satisfakciju. Udruzite svoje poslovne interese sa proverenim timom koji obecava uspesnu i dugorocniju saradnju. Zbog emotivne nesigurnosti povremeno imate potrebu da proveravate svog partnera. Pokusavate da utvrdite sve slicnosti koje postoje u emotivnom privlacenju i razlike koje Vas udaljavaju. Vazno je da zajednicki odgovorite na sve ljubavne dileme. Ukoliko ste slobodni, neko ce Vas sarmirati svojom atraktivnom pojavom ili neobicnim stilom udvaranja.


Ribe
Uz svu azurnost i odgovornost koju izrazavate, ne mozete u potpunosti da udovoljite svim svojim saradnicima. Neko Vas nagovara da nastavite sa zapocetim poslovima i da se ne obazitere na propratne komentare ili na razlicita upozorenja. Povremeno osecate nedostatak volje ili koncentracije u obavljanju nekih rutinskih zadataka. Delujete uzdrzano i ne zelite da prekoracite svoja poslovna ovlascenja, stoga odlazete konacnu odluku. Cini Vam se da prolazite kroz novi »ljubavni suton«. Nedostaju Vam veci izlivi emocija i strasti u ljubavnom odnosu. Partner cesto odsustvuje iz Vama nepoznatih razloga, tako da Vam uskracuje svoju emotivnu paznju. Potajno prizeljkujete, da se ostvari jedan romantican susret ili Vasa "ljubavna vizija"._________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Нед Јан 22, 2017 9:52 pm

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПОНЕДЕЛНИК (23 ЈАНУАРИ, 2017)

Овен

Понекогаш не е лесно да се оствари некаков договор, па затоа внимавајте кои зборови ги користите во друштво на вашите соработници. По завршувањето на работното време можете да се опуштите со вкусен ручек со вашата сакана личност.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Нед Јан 22, 2017 9:52 pm

Бик

Постојат соработници кои немаат доволно слух за вашите идеи, но не возбудувајте се премногу. Трпеливо чекајте да се смират негативните страсти. Немојте непотребно да го иритирате вашиот партнер, бидејќи тоа ќе донесе спротивен ефект во врската.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Нед Јан 22, 2017 9:52 pm

Близнаци

Доколку сте доволно искрени, потребно е да ја преземете одговорноста за вашите постапки. Докажете си на себе и на другите дека можете да ги исполните дадените ветувања. Денес препорачливо ви е да избегнувате премногу напорни или стресни ситуации.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Нед Јан 22, 2017 9:52 pm

Рак

По утрото се познава денот, па така уште рано наутро ќе добиете некакви добри вести. Инвестирајте во себе и во своето тело и почнете да вежбате. Вечерва излезете и облечете го вашиот најсекси фустан. Сите погледи ќе бидат вперени кон вас.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Нед Јан 22, 2017 9:53 pm

Лав

Престанете да бидете дрски, и бидете љубезни со сите. Никогаш не знаете кога некој ќе ви затреба. Вечерва, излезете со пријателите на кои им недостигате во последен период поради вашата презафатеност. Можеби ве очекуваат изненадувања.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Нед Јан 22, 2017 9:53 pm

Девица

Прифатете го фактот дека денес едноставно не е ваш ден. Наместо да се преоптоварувате со тоа и да се нервирате затоа што извршувањето на дадените задачи не ви оди од рака, подобро би било да се одморите. Некоја добар филме секогаш решение за стресот. Релаксирајте се!
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Нед Јан 22, 2017 9:53 pm

Вага

Ве очекува емоционален повик од некој близок пријател, кој има многу грижи. Излезете му во пресрет и поканете го на ручек, после завршувањето на работното време. Што се однесува на љубовта, бидете внимателни, не верувајте им премногу на додворувачите.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Нед Јан 22, 2017 9:53 pm

Скорпија

Доколку некој ги критикува вашите идеи, покажете дека имате доволно слух да ги прифатите сите критики. Не занемарувајте го вашето милениче, потребно му е вашето присуство. Потрудете се да го испочитувате договорот со саканата личност.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Нед Јан 22, 2017 9:53 pm

Стрелец

Имајте на ум дека сите моментални проблеми можат да се решат во присуство на блиска личност, не потпирајте се само на себе. Конечно, желбата за долгоочекуваниот повик од некоја личност ќе ви стане реалност. Можно е да ве покани на кафе. Среќно!
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 43 Previous  1, 2, 3, 4 ... 23 ... 43  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот