Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ХОРОСКОП

Страна 22 of 43 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 32 ... 43  Next

Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by luxor on Сре Aвг 30, 2017 5:03 pm

Близнаци

Можноста за напредување ви се отвора и имате голем успех на работа. Можете да очекувате убави вести. Во љубовта ве очекува фантастичен помин заедно со саканото лице.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by luxor on Сре Aвг 30, 2017 5:03 pm

Рак

Под услов ако сте прифатиле нечија сугестија ќе успеете успешно да го решите проблемот. Пред вас е работа која бара издржливост и познавање на материјата. Ќе сакате тоа што побрзо да го решите, но тоа не зависи само од вас.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by luxor on Сре Aвг 30, 2017 5:03 pm

Лав

Вашиот деловен успех произлегува од добро осмислените планови и прецизните потези. Дозволете си на себе некое ново задоволство или уживање, во кое нормално ќе го вклучите и партнерот.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by luxor on Сре Aвг 30, 2017 5:04 pm

Девица

Време е да се посветите на собирањето на контакти кои би можеле да ви помогнат да напредувате во кариерата. Слободните Девици ќе имаат прилика да запознаат некое многу интересно лице.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by luxor on Сре Aвг 30, 2017 5:04 pm

Вага

Денес ќе реагирате поимпулсивно отколку вообичаено. Можно е да повредите некоја личност, ненамерно. Во љубовта не се возбудувајте за некои ситници.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by luxor on Сре Aвг 30, 2017 5:04 pm

Шкорпија

Нечии одговори можете да ги толкувате на различни начини. Сочувајте го личното достоинство во исчекувањето на подобри прилики. Сокријте неколку работи од околината.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by luxor on Сре Aвг 30, 2017 5:04 pm

Стрелец

Конечно ќе ви се исплати се што сте направиле во изминатиов период. Флертувате каде и да тргнете. Уживате во вниманието. Саканото лице може да биде повредено.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by luxor on Сре Aвг 30, 2017 5:04 pm

Јарец

Започнуваат да се кристализираат многу работи. Ги имате сите карти на маса и знаете како да реагирате. Нема сите да ги прифатат вашите предлози. Задоволни сте со емотивниот статус.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by luxor on Сре Aвг 30, 2017 5:05 pm

Водолија

За да ги остварите зацртаните цели на работа потребно е да пронајдете начин да ги подобрите односите со колегите. Во љубовта некако сте мрзеливи. Мислите дека е доволно само да бидете покрај партнерот.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by luxor on Сре Aвг 30, 2017 5:05 pm

Риби

Нема потреба да ве поведат лажните впечатоци или некој да ве прелаже со погрешната приказна за деловните можности. Доколку трпите неуспех променете ја својата деловна позиција во правец кој повеќе им одговара на вашите цели и интереси.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by luxor on Саб Сеп 09, 2017 7:01 pm

ШТО ВЕ ОЧЕКУВА ДО КРАЈОТ НА 2017 СПОРЕД ХОРОСКОПСКИОТ ЗНАК?

09/09/2017 18:52

Facebook Twitter
Погледнувајќи кон календарот правиме посетување на минатите денови од почетокот на годината и за тоа каква беше до сега 2017-та за нас.

Иако за 4 месеци ни се чини дека нема што многу да промениме или да ни се случи, ѕвездената карта покажува спротивното. Што ве очекува до крајот на 2017-та според зодијачкиот знак, видете во следните редови.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by luxor on Саб Сеп 09, 2017 7:02 pm

Овен
Во моментов, родените во знакот Овен се наоѓаат на крстопат. Во себе чувствувате нешто за што се двоумите. Длабоко во срцето сакате да се одделите од многу важен за вас човек, но друг дел од вас се чувствува како да е подготвен да се обиде уште еднаш. Не заборавајте да бидете свои и да тргнете по овој пат, кој е најдобар за вас.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by luxor on Саб Сеп 09, 2017 7:02 pm

Бик
Биковите се чувствуваат погрешно за она што го прават на оваа фаза во вашиот живот. И тоа до некој степен е добро. Можеби сте збунети, но тоа е затоа што досега бевте навикнати да бидете апсолутно сигурни во своите активности. До крајот на годината обидете се да бидете трпеливи и верувајте дека работите пред вас ќе почнат да се откриваат, само ако не престанете да се движите напред.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by luxor on Саб Сеп 09, 2017 7:02 pm

Близнаци
Месеците од почетокот на годината не беа едни од најлесните за родените во знакот  Близнаци. Сте ги имале  вашите подеми и падови. Поминавте некои прилично радикални промени, како за добро, така и за не толку добро.

Сте направиле многу сериозен избор во животот, но не сте сосема сигурни дали тој бил вистинскиот. Оттука до крајот на годината ќе се обидете да бидете посигурни во своите можности и проценката. Веројатноста да почнете нова љубовна врска не е особено голема.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by luxor on Саб Сеп 09, 2017 7:03 pm

Рак
Ајде да ја погледнеме вистината во очи. Досега дефинитивно 2017-та не беше вашата година. Требаше да бидете пофлексибилни за да преживеете, но има светлина во тунелот и сите ваши борби ќе дадат позитивни резултати.

Останете верни на себе, бидете оптимисти, бидејќи најдобрите работи уште претстојат. Лансирањето на годината не беше безгрешно, но тоа не значи дека крајот нема да е триумфален. Во есента и почетокот на зимата ве очекуваат убави моменти.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by luxor on Саб Сеп 09, 2017 7:03 pm

Лав
За Лавовите 2017-та година досега не е од најуспешните, што се однесува до запознавањето и врската, но вината е целосно нивна. Во љубовта сте премногу колебливи и можеби тоа е добро, бидејќи барате човек врз кого ќе се фокусирате.

Напредок ве очекува кога е ладно и влажно или кажано накратко во есенско-зимските месеци. Следете го вашето темпо, очекувајте успеси, а од љубовта нема да можете да се извлечете.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by luxor on Саб Сеп 09, 2017 7:04 pm

Девица
Девиците ќе постигнат завидни успеси во однос на нивните кариери. Вашите напори беа забележани и трудот ценет. Продолжете така за уште успеси. Во однос на љубовта ќе треба да направите биланс за љубовта и човекот за кого сте направиле многу, но не сте го добиле саканото. Размислете добро што вреди да жртвувате во името на вашата врска.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by luxor on Саб Сеп 09, 2017 7:04 pm

Вага
Нешто ви ја повредило длабоко душата и ќе ви треба време да помине разочарувањето. Дознајте ги чекорите напред, што треба да ги направите. Не сакате да се откриете пред луѓето и тие да ја видат вашата емоционална ранливост. Живеете во илузија дека љубовта е таа која ќе ве исцели, но љубовта кон хобиата и вашите страсти е онаа која ќе ве крене на нозе.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by luxor on Саб Сеп 09, 2017 7:04 pm

Скорпија
Скорпионите секогаш се одликуваат со мудрост и во 2017-та година многу ваши блиски повторно се распрашува до вашите совети и проценки. Имате различен поглед кон светот и секогаш сте талкале како волци единаци кои го следат своето темпо и се стремат да ги постигнат своите цели.
Но кон крајот на 2017-та година ќе се сретнете со некој кој ќе ве натера да сакате да делувате невообичаено и да преземете повеќе ризици.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by luxor on Саб Сеп 09, 2017 7:04 pm

Стрелец
Од пред извесно време не можете да ja совладате мислата за стара љубов и имате надежи тој или таа да се врати повторно кај вас. Вистината е дека никогаш не сте запирале да го сакате овој човек, иако не сте зборувале за тоа долго време. Заслужувате човек кој кога ве гледа ќе знае дека вие сте најдоброто што му се случило. Можеби таква љубов нема да се појави до крајот на годината, но не губете надеж и вера. Следните 4 месеци ќе се ослободите од овие емоции.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by luxor on Саб Сеп 09, 2017 7:05 pm

Јарец
Среќата беше до овој момент од годината за Јарците или барем во однос на љубовта. Сепак до крајот на годината на патот може да се појават и некои пречки. Дали односите ќе продолжат или патиштата ќе се разделат? Треба да се запрашате што сакате во животот и дали мислите дека можете да останете со овој човек засекогаш.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by luxor on Саб Сеп 09, 2017 7:05 pm

Водолија
Во следните неколку месеци, минатото ќе потсети за себе. Тоа можеби е вашата претходна љубов или луѓе со кои веќе не зборувате. Иако сте се промениле, пораснале и сте зрели, тие ќе се обидат да ве потсетуваат на стари грешки.

Не дозволувајте некој да ви ја одредува самодовербата. Знајте дека оние кои се обидуваат да ве сеќаваат на минатото, завидуваат на светлата иднина што ве очекува.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by luxor on Саб Сеп 09, 2017 7:05 pm

Риби
Конечно ќе се ослободите од минатото и ќе ја најдете љубовта која ја заслужувате. Тој или таа нема да ви дава мешани сигнали и нема да се сомневате.

Сè што некогаш сте дале на некого, конечно ќе се врати на вас како позитивни емоции. Сепак внимавајте со кого и што споделувате, бидејќи завидливите не се малку и може да се обидат да ви ја попречат среќата.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by luxor on Сре Сеп 13, 2017 10:52 pm

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ЧЕТВРТОК (14 СЕПТЕМВРИ, 2017)

Овен

Вие имате многу вештини и различни способности. Во текот на денешниот ден би можело да се потсетите на некои креативни способности што не сте ги користеле одамна. Пуштете ја вашата фантазија и дозволете си креативноста да излезе од вас. Истиот потенцијал би можел да делува стимулативно и на интимно и сексуално поле.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by luxor on Сре Сеп 13, 2017 10:52 pm

Бик

Чувствувате наплив на емоции и имате внатрешни немири и не сте способни за правилна проценка на ситуацијата, па затоа е зголемена можноста за лоши одлуки и избори. Олабавете се и потсетете се на вашите целни категории.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 22 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 22 of 43 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 32 ... 43  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот