Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ХОРОСКОП

+7
EVITA
TRAJCHE
Bosonoga
delta
reiter
Teo
Luxor
11 posters

Страна 23 of 43 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 33 ... 43  Next

Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Сре Сеп 13, 2017 10:52 pm

Близнаци

Во текот на овој ден ќе имате тенденција да анализирате некои постапки од минатото или ќе ги барате мотивите на некои луѓе за нивните однесувања и акции. Можеби ќе дојдете до заклучок дека треба да го промените ставот кон некои работи или личности?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Сре Сеп 13, 2017 10:53 pm

Рак

Честите промени во расположението ќе ве натераат позадлабочено да анализирате некои ситуации и моменти, кои ги сметате одговорни за тоа. Втората половина од денот ќе биде подинамична од првата. Прифатете ги поканите за излегување и уживајте со вашите пријатели.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Сре Сеп 13, 2017 10:53 pm

Лав

Денес би можело да се појават неочекувани можности за кратки патувања. Ќе имате жив дух и ќе имате потреба за многу движење. Некои од вас ќе сретнат одредени личности кои немале можност да ги видат подолго време. Денот ќе изобилува со социјални контакти и размени.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Сре Сеп 13, 2017 10:53 pm

Девица

Денес вашата креативна и романтична црта е експандирана. Вашите емоции се разбудени и имате зголемени потреби за нежност и романтика. Оние што се во врска или брак ќе можат да уживаат во взаемните односи со партнерите. Оние кои се сингл ќе имаат подобрен социјален живот и имаат можност за нови познанства.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Сре Сеп 13, 2017 10:53 pm

Вага

Идеализираните романтични впечатоци ќе се искомбинираат со интензивната страствена енергија, па денес ќе имате многу импрегниран емоционален и еротичен ден. Ако можете да закажете средба со саканата личност, немојте да ја пропуштите приликата. Ќе ви биде многу убаво.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Сре Сеп 13, 2017 10:53 pm

Скорпија

Окружени сте со позитивна енергија и чувствувате силен стимул. Употребете ја оваа енергија за промовирање на вашите напори. Кратките патувања ќе ве задоволат и ќе внесат свежина во секојдневието. Потребни ви се убави моменти со вашите сакани.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Сре Сеп 13, 2017 10:54 pm

Стрелец

Можеби чувствувате некаков внатрешен притисок и не знаете во која насока се движат партнерските односи. Немојте да го притискате партнерот и почекајте спонтан развој на настаните. Не дозволувајте партнерот да добие впечаток дека не почитувате никакви граници.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Сре Сеп 13, 2017 10:54 pm

Јарец

Денот е одличен за различни интеракции со другите луѓе. Немојте да трошите премногу енергија и нерви за прашањата и проблемите во кои немате многу удел. Денот ќе го поминете во друштвото на вашите пријатели.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Сре Сеп 13, 2017 10:54 pm

Водолија

Денес ќе бидете лесно раздразливи и ќе ве иритираат секакви ситници во околината. Некои од вас, едвај ќе дочекаат партнерот да направи некоја мала грешка, за да можат да реагирааат. Веројатно не можете да го контролирате тоа што го чувствувате, па затоа имате потреба да содадете драматична ситуација?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Сре Сеп 13, 2017 10:54 pm

Риби

Партнерот или некој пријател, денес ќе направи нешто невообичаено. Ќе ве изненадат со убави вести или некои убави гестови кои го надминуваат врвот. Но, во никој случај не е исклучена можноста, некој сосема неочекувано да ве запознае подобро.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Нед Сеп 17, 2017 7:53 pm

Неделен хороскоп од 18.09. – 24.09.2017 година!

ОВЕН

РАБОТА – Бидете внимателни со кореспонденција, комуникација и документација до 22 септември, додека планетата Меркур е во ретрограден од. Може да очекувате појасна слика и подобри работни услови од 24-ти септември, кога планетата Плутон ќе оди директно и ќе ја промени енергијата во вашето поле на кариерата.

ЉУБОВ – Многу Овнови кои се во долги врски ќе сакаат да ја озаконат својата врска и бираат датум на венчавка!

ЗДРАВЈЕ – Добро се чувствувате оваа недела.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Нед Сеп 17, 2017 7:54 pm

БИК

РАБОТА – Значително подобрување на финансиската ситуација ќе се почувствува од 22 септември, кога владетелот на вашите материјални добра планетата Меркур, почнува да се движи директно.

ЉУБОВ – Со излагањето на планетата Јупитер од вашето петто поле на љубов и љубовните врски и ретроградното движење на вашиот владетел на петтото поле, планетата Меркур, се до 22 септември, многу слободни Бикови ќе ја смират нивната емоционална и еротска енергија и страсните желби, за да се префрлат на полето на работа, студии и учење.

ЗДРАВЈЕ – Добро се чувствувате.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Нед Сеп 17, 2017 7:54 pm

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА – Вашата планета Меркур се движи ретроградно, затоа бидете внимателни во комуникацијата и со документацијата, се до 22 септември.

ЉУБОВ – На една прослава, во последната седмица од септември, нема да останете рамнодушни кон една атрактивна Вага или суптилна Девица.

ЗДРАВЈЕ – Повеќе вежбајте.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Нед Сеп 17, 2017 7:55 pm

РАК
РАБОТА – Дилемата околу понудата и транзицијата на новото работно место може да ве доведе во непријатна ситуација и најверојатно ќе направите пауза од десетина денови од 19-ти до 28-ми септември.
ЉУБОВ – По долгиот период на додворување, во последните неколку дена од септември, ќе имате можност да се состанете и да направите поблизок контакт.

ЗДРАВЈЕ – Повеќе прошетки.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Нед Сеп 17, 2017 7:55 pm

ЛАВ
РАБОТА – Во овој период може да се потенцираат приватните активности врзани со маркетинг, медиуми, дизајн, градежништво и архитектура. Само напред.

ЉУБОВ – Вашата грижа, истрајност, љубов и учество во секојдневниот живот, полека ќе го смират вашиот партнер и ќе го натераат да ви се придружи емотивно.

ЗДРАВЈЕ – Вежбајте повеќе.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Нед Сеп 17, 2017 7:55 pm

ДЕВИЦА

РАБОТА – Од 22 септември, кога вашата лична планета Меркур ќе оди директно и кога Сонцето ќе влезе во знакот на Вага и вашата втора куќа на материјални добра, ќе можете да го вратите угледот на вашата компанија со голем број отстапки и промени и да го започнете циклусот на финансиско закрепнување.

ЉУБОВ – Од 22 септември, кога вашата лична планета Меркур ќе оди директно, ќе го започнете процесот на емоционална и ментална рехабилитација, во која ќе ви треба мир и изолација.

ЗДРАВЈЕ – Добро.

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Нед Сеп 17, 2017 7:55 pm

ВАГА

РАБОТА – Невработените Ваги во последната декада од септември имаат можност да најдат работа и да се ангажираат. Среќно, бидејќи ова е ваша шанса!

ЉУБОВ – Во последната декада од месецот кога Сонцето е во вашиот знак, ќе го обновите и подобрите заедничкиот забавен и социјален живот. Тоа е она што го сакате.

ЗДРАВЈЕ – Главоболка.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Нед Сеп 17, 2017 7:56 pm

ШКОРПИЈА

РАБОТА – Конечно, новата деловна ситуација ќе се покаже како многу корисна, бидејќи таа понатаму дополнително ќе ве надгради и ќе ви донесе поголеми месечни примања.

ЉУБОВ – Кон крајот на месецот, на едно предавање или на некој собир, ќе сретнете сродна личност, која ќе ја препознаете во претставникот на знакот Риба, Рак, Шкорпија или Вага.

ЗДРАВЈЕ – Повеќе пешачете.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Нед Сеп 17, 2017 7:56 pm

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА – Од 22 септември, кога вашата планета на кариера Меркур започнува со директна од, ќе склучите корисни договори кои ќе ви помогнат да продолжите со градење и проширување на вашиот бизнис.

ЉУБОВ – Се до 22 септември, планетата на вашите партнерските односи Меркур е во ретрограден од и ви создава вознемиреност, така што со партнерот се зачестени недоразбирањата, погрешни толкувања и доминира лоша организација.

ЗДРАВЈЕ – Добро.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Нед Сеп 17, 2017 7:56 pm

ЈАРЕЦ

РАБОТА – Од 22 септември, вашето работно место ќе биде дефинирано, а вие ќе ја вратите силата и со новата енергија ќе пристапите кон работата.

ЉУБОВ – Заедничкото одење на кафе и ручеци, ќе ве натера да се зближите, а по кратко удварање преку смс пораки и едно вечерно излагање, ќе се најдете во топлата прегратка на вашиот колега или колешка..

ЗДРАВЈЕ – Главоболка.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Нед Сеп 17, 2017 7:57 pm

ВОДОЛИЈА

РАБОТА – Вам како да ви е малку одмор, па сте решиле да го продолжите малку повеќе за да ја соберете потребната енергија.

ЉУБОВ – Вашиот љубовен живот ќе биде сиромашен до 22 септември, додека планетата на вашите љубовни односи Меркур не тргне директно.

ЗДРАВЈЕ – Добро.

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Нед Сеп 17, 2017 7:57 pm

РИБИ

РАБОТА – Враќајќи се на работното место, бурите ќе се смират, а вие со вратената енергија и понатаму совесно ќе ја вршите својата работа.

ЉУБОВ – По некое време, ќе дозволите да ве обвијат емоциите на нежност и ќе се препуштите на магијата на љубовта.

ЗДРАВЈЕ – Ослободете го стресот преку спорт.

http://www.divianarts.com/177564
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Пон Сеп 25, 2017 2:28 pm


Овен
21.03-19.04

Љубов Работа Здравје
5 4 4
25 септември до 1 октомври 2017

Љубов: Ќе ви стане поинтересно затоа што ќе има повеќе можности да се движите помеѓу личности од спротивниот пол. Но, ќе има и провокации. Затоа немојте да скокате на секој предизвик кој можеби во прв момент не ви е пријатен. Одете пополека, но сигурно.

Работа: Вашите заслуги полека излегуваат на виделина, а вие треба уште малку да се стрпите додека не се покажат сосема јасно. Немојте да ги форсирате вашите ставови дури и ако сте во право. Попаметно ќе биде да се почека и на другите да им стане јасно. Тоа што вие подобро гледате е ваша предност.

Здравје и совет: Кога е во прашање здравјето, поведете сметка за проблемите поврзани со дишните патишта, особено белите дробови, но и за синусите кои може да ви се особено чувствителни. Работите ќе дојдат на свое место.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Пон Сеп 25, 2017 2:28 pm

Бик
20.04-20.05

Љубов Работа Здравје
5 4 4
25 септември до 1 октомври 2017

Љубов: Во вашите лични односи сите предизвици ќе бидат насочени кон темата толеранција. Совладувањето на толеранцијата ќе биде она што ќе ве одведе чекор понапред. Ова се денови кога ќе имате прилика да вежбате толеранција. Поработете на тоа.

Работа: Некои од вас, сакале или не ќе бидат во искушение да подлегнат на сопствената алчност. Анализирајте го она што го имате и ако увидите дека тоа ви е доволно за нормален живот, не барајте повеќе од тоа. Скромноста отсекогаш била доблест.

Здравје и совет: На полето на здравјето можни се хронични проблеми и тегоби кои порано веќе сте ги имале. Особено поведете сметка кога е во прашање шеќерот, телесната тежина, како и проблемите со штитната жлезда. Бидете умерени во сè.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Пон Сеп 25, 2017 2:28 pm

Близнаци
21.05-20.06

Љубов Работа Здравје
5 4 4
25 септември до 1 октомври 2017

Љубов: Ќе се појави потреба од заштита на приватноста. Сепак немојте да го тормозите партнерот постојано да ве држи како капка вода на дланка, тоа може да стане напорно. Прифатете дека и вака е добро и проанализирајте се малку повеќе. Ќе видите дека сте доволно силни.

Работа: Сè уште ќе има борби, но на повидок се и некои победи. Вашиот фокус на интерес сега ќе се префрли на вашето знаење. Многумина ќе гледаат да ја усовршат својата стручност. Оние што учат, ќе бидат во добивка. Студентите ќе ги полагаат испитите, но со соработка и дипломатија.

Здравје и совет: Поведете сметка за можните здравствени проблеми поврзани со температура, главоболка, покачен крвен притисок, воспаленија и повреди поврзани со горниот дел од телото, особено со главата. Немојте да одите преку своите граници.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 23 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 23 of 43 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 33 ... 43  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот