Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ХОРОСКОП

+7
EVITA
TRAJCHE
Bosonoga
delta
reiter
Teo
Luxor
11 posters

Страна 4 of 43 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 23 ... 43  Next

Go down

ХОРОСКОП - Page 4 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Нед Јан 22, 2017 9:54 pm

Јарец

Планиравте да патувате некаде службено? Можеби денес ќе добиете информации кои ќе го одложат вашето патување, но не очајувајте, се работи само за осложување, а не за откажување. Остатокот од денот ќе ви помине во подготовки за романтичната вечера со вашиот партнер.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 4 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Нед Јан 22, 2017 9:54 pm

Водолија

Ништо ново, вчера беше успешен ден, денес исто. На професионален план ве очекува нова можност за заработка, а добриот глас надалеку се слуша, затоа бидете горди на вашиот успех. Можеби денес е вистинскиот ден кога треба да престанете да бидете тврдоглави и себични.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 4 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Нед Јан 22, 2017 9:54 pm

Риби

Можеби во последен период се чувствувате напнато и отсутно, но денес направете некоја промена. Дадете сѐ од себе во исполнувањето на дадените обврски и направете листа на работи кои би сакале да ги направите.

http://srekja.mk/sreken-dneven-horoskop-ponedelnik-23-januari-2017/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 4 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Пон Јан 23, 2017 6:00 pm

Лекување според хороскопските знаци

Астрологијата отсекогаш била поврзана со здравјето. Луѓето без разлика дали веруваат или не во астрололозите и астролошките предвидувања и совети, скоро секогаш сакаат да прочитаат нешто за својот хороскопски знак, каква љубов и какво здравје ги очекува. Ние денеска се решивме да ги споиме астрологијата и медицината и да видиме кој хороскопски знак според која метода од алтернативната медицина треба да се лекува.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 4 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Пон Јан 23, 2017 6:00 pm

ОВЕН

Според астролозите, со овните управува планетата Марс, па доколку не се движите редовно и имате намалена физичка активност подложни сте кон алергии, воспаленија на очите и главоболки. Физичката активност е особено важна за вас, па така за овните според астролозите најдобро е лекувањето со физиотерапија и кинезитерапија, а освен тоа бакарот и железото се олигоелементи кои се секогаш им се потреби на овните.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 4 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Пон Јан 23, 2017 6:01 pm

БИК

Бикот обично е смирен и стрплив, но ова се пренесува на неговиот биоритам. Планетата која раководи со вас, Венера, владее со бојата и со звукот, па затоа според астролозите најдобра терапија за припадниците на овој хороскопски знак е хромотерапијата и музикотерапијата. Терапијата со бои и музика одлично ги стимулира вашите жлезди и го одржува организмот.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 4 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Пон Јан 23, 2017 6:01 pm

БЛИЗНАЦИ

Навистина сте подложни на нервози и стресови. Со вашиот хороскопски знак управува планетата Меркур и затоа вие повеќе размислувате со главата отколку со срцето. Вие сте подложни кон многу заболувања и проблеми со срцето и дишењето поради секојдневниот стрес, па затоа макробиотиката е вашата најправилна терапија односно превентива. Само со елементи кои се од природно потекло и не претрпеле преработка ќе спречите појава на опасни хронични заболувања.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 4 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Пон Јан 23, 2017 6:01 pm

РАК

Ракот е специфичен хороскопски знак. Луѓето родени во овој знак се предводени од месечината. Според астролозите, хомеопатијата е нивна најделотворна терапија. Со овој вид на терапија луѓето ја лекуваат нарушената енергија на создадената болест, па така на ефикасен начин доаѓаат до излекување.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 4 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Пон Јан 23, 2017 6:01 pm

ЛАВ

Со вашиот хороскопски знак владее Сонцето. Вие не сакате да се лекувате, воопшто не сакате да одите на лекар, не сакате да пиете таблети, но затоа сте многу склони кон топлина. Затоа на лавот совршено му одговара термотерапијата. Со термотерапија, која вклучува топла вода, разни купки, или било каква терапија која вклучува топлина лавовите ја црпат силата и многу лесно ја излекуваат болеста.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 4 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Пон Јан 23, 2017 6:02 pm

ДЕВИЦА

Интересен хороскопски знак отпорен на хируршки интервенции или барем така велат астролозите. Овие хороскопски знаци најдобро се лекуваат со фитотерапија. Лековитите растенија одлично влијаат на нив, а според астролозите девицата е хороскопски знак кој може да го исцрпи максималното корисно од лековитите билки.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 4 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Пон Јан 23, 2017 6:02 pm

ВАГА

На овој знак одговараат многу терапии. Со овој знак владее планетата Венера и затоа според астролозите најповолно за вагата е ароматерапијата. Мирисите имаат посебна моќ кај припадниците на овој хороскопски знак и со ароматерапија тие многу лесно се исправаат на нозе. Но, поради дејството на Сатурн во вашиот знак вие можете лесно да ја прифатите и металотерапијата и кристалотерапијата.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 4 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Пон Јан 23, 2017 6:02 pm

ШКОРПИЈА

Владетел со вашиот знак е планетата Плутон, уште позната и како планета на регенерацијата и затоа вие лесно се опоравувате од болестите. Не се плашите да примате никаква терапија, па дури и да се работи за хируршки третман вие тоа ладнокрвно го прифаќате. Вашиот живот е навистина остар и бара острина, па затоа според астролозите најприменлива на вас е акупунктурата.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 4 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Пон Јан 23, 2017 6:02 pm

СТРЕЛЕЦ

Овој хороскопски знак често има проблеми со некој орган и некоја функција. Кентаурот е симбол на знакот, што значи знаење, па според астролозите на стрелците најмногу им одговара астролошката медицина, која укажува кога односно во кој период каква терапија да се спроведе, но исто така и хомеопатските лекови се делотворни но треба да се знае за секој лек кога точно да се употреби.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 4 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Пон Јан 23, 2017 6:03 pm

ЈАРЕЦ

Сатурн е ваша планета и таа управува со вашиот локомоторен систем. Затоа на вас дефинитивно најмногу ќе ви одговара хиротерапија, металотерапија и кристалотерапија. Според астролозите, оваа терапија која одлично влијае на коските, мускулите како и зглобовите е одличен начин за ослободување од болести на овој хороскопски знак. Оваа терапија ги штити јарците и од други заболувања како и заболувања на половиот систем кон кој се склони.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 4 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Пон Јан 23, 2017 6:03 pm

ВОДОЛИЈА

Благодарејќи на вашата планета Уран, вие едноставно владеете со чувствата, па вас ориенталната медицина најмногу ви одговара. Медитација и јога се одличен избор за вас. Освен нив, кај водолијата одлично делуваат и лековитите растенија, а се препорачува честа употреба на ѓумбирот.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 4 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Пон Јан 23, 2017 6:03 pm

РИБИ

Навистина сте многу нежни. Најнежен и најчувствителен знак. Тешко се лекувате, не сакате агресивност и многу сте склони кон нервози. Ова се должи на вашата планета Нептун. Затоа пранотерапијата најмногу ви одговара. Вие ја сакате биоенергијата, односно некој што ќе ја стави раката на вас и ќе ве лекува со неговата енергија. Вие не сакате да се замарате со инвазивни медицински методи за кои воопшто не сакате да слушнете.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 4 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Пон Јан 23, 2017 6:03 pm

Како и во секој друг хороскоп и во здравствениот се она што го напишавме сфатете го ориентационо и како забава и никогаш буквално, а горенаведените алтернативни медицински решенија се наменети само како превентива, никако како замена за стандардна терапија или стандарден лекарски или специјалистички преглед!

http://www.zazdravje.com.mk/%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%9A%D0%B5-%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%B4-%D1%85%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%86%D0%B8
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 4 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Пон Јан 23, 2017 7:01 pm

Еве што во сексот бара секој хороскопски знак

ХОРОСКОП - Page 4 5mlbfq
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 4 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Пон Јан 23, 2017 7:02 pm

ХОРОСКОП - Page 4 Sgnwx3
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 4 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Пон Јан 23, 2017 7:03 pm

ХОРОСКОП - Page 4 3346l4l
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 4 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Пон Јан 23, 2017 7:04 pm

ХОРОСКОП - Page 4 M7ukva
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 4 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Пон Јан 23, 2017 7:05 pm

ХОРОСКОП - Page 4 Mi2ept
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 4 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Пон Јан 23, 2017 7:06 pm

ХОРОСКОП - Page 4 2dkmvjn
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 4 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Пон Јан 23, 2017 7:08 pm

ХОРОСКОП - Page 4 2hq6rsh
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 4 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Teo Пон Јан 23, 2017 7:08 pm

ХОРОСКОП - Page 4 65wrpc
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 4 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 43 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 23 ... 43  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот