Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ХОРОСКОП

+7
EVITA
TRAJCHE
Bosonoga
delta
reiter
Teo
Luxor
11 posters

Страна 40 of 43 Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41, 42, 43  Next

Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Чет Јан 31, 2019 12:01 am

Риби
Работа: Ситуацијата на работа овој месец ќе биде мошне пријатна. Односите со колегите се одлични и добро ќе се сложувате. Понекогаш дури и ќе одите на кафе заедно и ќе разговарате за себе и вашиот приватен живот. Обидете се така да остане и во иднина, особено во кризните и непредвидени ситуации. Тогаш ќе видите кој е доволно храбар, а кој не презема ништо и тогаш ќе сфатите на кого може да сметате.

Љубов: Втората недела од февруари е како создадена за нови почетоци во љубовта. Веќе извесно време сте сами, а копнеете по тоа да најдете некого со кого ќе ги споделите сите ваши емоции. Некогаш ви годеше слободата, но како што минува времето и како што ги гледате другите парови среќни, станувате љубоморни на нив. Сепак, нема потреба за љубомора, бидејќи не е сè онака како што изгледа. Не брзајте да започнете врска со личност која не ја познавате доволно. Многу лесно може сè да тргне наопаку. Затоа, овој месец мора добро да размислите и да сфатите што сакате од вашиот партнер.

Здравје: Внимавајте на килограмите. Можно е да се покачи стрелката на вагата, ако не внимавате колку калории внесувате.

https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/mesecen-horoskop/golem-mesechen-horoskop-za-fevruari-2019-godina/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga Пет Фед 01, 2019 5:00 pm

Super horoskopcevo.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 934
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Сре Фед 06, 2019 5:42 pm

Брутално искрен хороскоп: Хороскопските знаци ви откриваат со која своја особина ги одбивате луѓето

Како што постојат особини и постапки што делуваат магнетно привлечно во туѓи очи, така постојат и карактеристики што предизвикуваат спротивен ефект. А што вели астрологијата на оваа тема? Како хороскопските знаци ги одбиваат луѓето од себе?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Сре Фед 06, 2019 5:42 pm

Овен
Кажувате работи пред добро да размислите за нив. Последицата од таквото однесување е еден куп повредени луѓе во ваша околина. Иако не го правите тоа намерно, вашата искреност честопати е брутална.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Сре Фед 06, 2019 5:42 pm

Бик
Цврсто се држите до своето мислење и не се откажувате од него по ни една цена. Дури и кога ќе ви докажат дека не сте во право, не ви ни паѓа на памет да попуштите.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Сре Фед 06, 2019 5:42 pm

Близнаци
За волја на вистината, обожавате да озборувате и да ги прераскажувате трачовите што ви биле кажани во четири очи. Поради тоа, луѓето лесно губат доверба во вас, бидејќи мислат дека истото ќе го направите и со нивните тајни.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Сре Фед 06, 2019 5:43 pm

Рак
Важите за личност која човек лесно може да ја повреди и навреди. Луѓето околу вас имаат чувство дека доволен е само еден погрешен збор за подоцна да се соочат со бурна реакција од ваша страна.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Сре Фед 06, 2019 5:43 pm

Лав
Важно ви е постојано да бидете во центарот на вниманието. Често делувате премногу напорно во туѓи очи. Незадоволни сте кога зборувате а не ве слушаат сите во просторијата, што на другите многу брзо почнува да им оди на нерви.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Сре Фед 06, 2019 5:43 pm

Девица

Ситничарите и размислувате за непотребни детали, па често ги пропуштате поважните работи. Воопшто не обрнувате внимание на нив, а би требало.

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Сре Фед 06, 2019 5:43 pm

Терезија
Од некоја причина, на луѓето им оставате впечаток дека глумите, односно дека ни приближно не сте такви какви што му се претставувате на светот. Дружењето со лажни личности навистина е тешко.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Сре Фед 06, 2019 5:44 pm

Скорпија
Многу големо злопамтило сте. Кога еднаш човек ќе се скара со вас, не можете да го оставите на мира. Секогаш ги извлекувате старите проблеми кога ви одговара.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Сре Фед 06, 2019 5:44 pm

Стрелец
Знаете дека на светот постојат и други луѓе, но некако ви се чини дека тие се помалку важни од вас. Не ве интересира што имаат тие да кажат, бидејќи сигурни сте дека вие имате подобри идеи.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Сре Фед 06, 2019 5:44 pm

Јарец
Честопати имате песимистички поглед кон светот и проблем за секое решение. Со текот на времето ова почнува страшно да им пречи на луѓето што ве опкружуваат.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Сре Фед 06, 2019 5:44 pm

Водолија
Намерно им противречите на другите, само за да видат колку сте посебни. Дури и кога се согласувате со некого, вие имате навика да заземете спротивен став, со цел вашето мислење да остави посилен впечаток.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Сре Фед 06, 2019 5:45 pm

Риби
Со оглед на вашата бујна фантазија, вие во реалноста не сте многу добри соговорници. Знаете да одлутате со мислите среде реченица, па тогаш станува очигледно дека воопшто не го слушате разговорот.

https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/brutalno-iskren-horoskop-horoskopskite-znatsi-vi-otkrivaat-so-koja-svoja-osobina-gi-odbivate-lugeto/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Bosonoga Сре Фед 06, 2019 6:09 pm

Lele be zoso pisuvate vakvi.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 934
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa Пет Фед 08, 2019 12:00 am

Дневен хороскоп за четврток: Одличен ден за неколку знаци

Овен

Размислувате за зголемување на вашата материјална ситуација. Во текот на денот ќе ви се укаже прилика за наоѓање на нов извор на финасии, но вам нема да ви бидат потполно јасни условите кои ви се нудат. Побарајте совет од вашиот партнер.

Бик

Завршете ги важните работи, разговори и состаноци. Ќе бидете многу уверливи и успешно ќе се залагате за сопствените идеи. Храбро ќе влегувате во полемики, дури и кавги од кои ќе излегувате како победник. Ситуацијата во љубовта е нестабилна.

Близнаци

Навистина среќен ден за претставниците родени во втората декада, бидејќи ќе сретнат сродна душа со која што ќе споделат незаборавни моменти, а оние Јарци кои се во брак ќе воспостават хармонија со семејството. Нека не ве загрижува досегашната неповолна финансиска состојба затоа што таа почнува да се подобрува. Вашето здравје е повеќе од добро.

Рак

Емотивната состојба е нестабилна и ве принудува на непромислени потези. Нека не ве заплашуваат сегашните проблеми бидејќи во иднина доаѓаат уште посериозни. Ќе пронајдете разумно решение кога ќе се смирите и убаво ќе размислите. Некоја Вага очекува финансиска помош од вас.

Лав

Имате премногу обврски кои задолжително мора да ги завршите, но ви недостасува време. Побарајте помош од пријателите и завршете ги задачите. Некој пријател од детството ќе ве повика на заедничко патување. Не се двоумете, заминете и поминете си убаво.

Девица

Не ви недостига прилика за забава, а позитивните настани на емотивен план ќе ве поттикнат да се соочите со внатрешните стравови. Денот е одличен за започнување на нешто ново. Верувајте во вашата среќа и искористете ја секоја прилика за истакнување и развој на вашата креативност.

Вага

Ќе морате да бидете внимателни во новите љубовни обиди. Другата страна би можела да се постави поагресивно нудејќи ви авантура, а вас ви е подобро да не превземате ништо и добро да размислите. Ако сте во сериозна врска можеби ќе влезете во расправии со партнерот и ќе бидете нервозни и чувствителни. Во деловниот живот ќе решавате за некои важни прашања кои се однесуваат за вашиот напредок во кариерата.

Шкорпија

Проблемите кои ве измачуваа досега за вас ќе бидат минато, а сето тоа е благодарение на позитивната енергја која ќе владее во вас. Конечно трезвено размисливте дека не е се така црно како што на вас ви изгледа. Поминете го слободното време во друштво со пријателите и семејството.

Стрелец
Ве измачува тежината на работата која ја работите, но подобрувањето на финансиската ситуацја ќе ве смири комплетно. Размислете малку околу инвстициите и враќањето на долговите. Ова е среќен ден за вас, поминете го во друштво на вашиот партнер и уживајте.

Јарец

Некои помали промени на работното место ќе ви дадат додатна сила за постигнување на подобри резултати. Нема да се пожалите од досада. Ве очекуваат многу контакти со пријатели и членови од вашето пошироко семејство. Ако сте во врска добро ќе се разбирате со партнерот и ќе ги надминете кризите.

Водолија

Ќе пронајдете одлично решение за проблемите во семејството, ќе ги решите недоразбирањата и во вашата околина ќе завладее мир. Несвесно ќе ги одложите бизнис обврските, а тоа може да ви направи материјална штета. Посвете им се сериозно на обврските.

Риби

Ќе се обидете да воспоставите контакт со некои лица кои на вас ви биле многу драги. Ви претстои добра соработка со некој Стрелец или Близнаци. Ќе се залагате за некои важни нешта, можеби нема да успеете, но не се разочарувајте во иднина ќе постојат уште шанси.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Саб Фед 09, 2019 12:42 pm

Викенд хороскоп, некои ќе се забавуваат, други ќе се затворат во себе
сабота, 9 февруари 2019

Овен

Можеби ќе ја изненадите околината со повлекување во себе. Некои од вас искрено ќе се грижат за блиските личности и со нив ќе ги координираат плановите. Во слободно време може да ви се случи да ја запознаете вистинската љубов. Избегнувајте ги напорните работни задачи бидејќи лесно ќе се заморувате.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Саб Фед 09, 2019 12:42 pm

Бик

Сите обврски ќе паднат врз вашиот грб. Бидејќи сте дозволиле околината да ве смета за личност која е способна за се, која не знае да каже „не“, тогаш мора и многу да се потрудите. Обидете се од време на време да кажете некоја лага или изговор доколку сакате да се спасите од нападните.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Саб Фед 09, 2019 12:42 pm

Близнаци

Овој викенд премногу брзо ќе се одлучите за нешто во што ни самите не сте уверени. Можеби ќе ви успее, но вашите можности се повеќе отколку минимални. Во прв план сепак ќе ви бидат комуникативноста, подвижноста, интелектот и образованието. Ќе имате многу контакти со соседите или роднините.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Саб Фед 09, 2019 12:42 pm

Рак

Ова е доста динамичен викенд. Ако сте осамени можете да очекувате ново пријателство со интересна личност. Викендот е поволен за сите видови на работа. Планетите ве поддржуваат па можете да започнете и некоја нова работа. Кондицијата ви е одлична, а финансиската состојба без позначајни промени.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Саб Фед 09, 2019 12:42 pm

Лав

Можеби ќе доживеете некои незгодни и непријатни изненадувања. Воглавно се може да се одвива со успех, но немојте премногу да се двоумите, затоа што под дејство на тие ваши колебања се оневозможува реализација на многу ваши потенцијали.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Саб Фед 09, 2019 12:42 pm

Девица

Овој викенд ќе се чувствувате помалку ранливо и заштита ќе побарате во друштвото на саканата личност. Личност со која едноставно можете да седите во потполна тишина без трошка на непријатност ќе ви биде најдобро друштво.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Саб Фед 09, 2019 12:43 pm

ВагаЌе бидете доста активни на забавните настани, па кон крајот на викендот ќе почувствувате голема исцрпеност. Можна е средба со некоја љубов од минатото. Внимавајте како се однесувате.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Luxor Саб Фед 09, 2019 12:43 pm

Шкорпија

Ќе имате речиси идеални услови за започнување на нов проект. Ќе го прифатите со особено задоволство, а имате и повеќе од доволно енергија да ги направите првите чекори кон негово реализирање. Сето тоа ќе придонесе за ваша афирмација во средината во која работите.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 40 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 40 of 43 Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41, 42, 43  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот