Ванга се сретнала со Хитлер:)

Go down

Ванга се сретнала со Хитлер:) Empty Ванга се сретнала со Хитлер:)

Пишување by Гостин on Чет Фед 16, 2017 8:36 pm


Русите многу jа почитуваат Ванга. Даже има глагол "вангуеш" во смисла на пророкуваш.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ванга се сретнала со Хитлер:) Empty Re: Ванга се сретнала со Хитлер:)

Пишување by delta on Чет Фед 16, 2017 9:48 pm

koj te lazel,./hitler nikogas ne bil vo Makedonija,.//.uste pomelku vo strumicaq././a neli i9 vanga e od petric,/.
delta
delta

Број на мислења : 562
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Ванга се сретнала со Хитлер:) Empty Re: Ванга се сретнала со Хитлер:)

Пишување by Гостин on Чет Фед 16, 2017 9:59 pm

Ти ке кажаш? Ова е од среде Скопие Smile
Ванга се сретнала со Хитлер:) Baabe6a-9d1f-7271-ef45-1b77d1b9776b

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ванга се сретнала со Хитлер:) Empty Re: Ванга се сретнала со Хитлер:)

Пишување by Гостин on Чет Фед 16, 2017 11:04 pm

delta напиша:koj te lazel,./hitler nikogas ne bil vo Makedonija,.//.uste pomelku vo strumicaq././a neli i9 vanga e od petric,/.
Ja виде смеjалката во насловот на темата? Ова е уметничка измислица и сепак е 100 пати помалку лажно од Трето полувремеSmile
Инаку ванга маj е родена во Струмица ама Струмица Петрич ова е еден кур дистанциja:)

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ванга се сретнала со Хитлер:) Empty Re: Ванга се сретнала со Хитлер:)

Пишување by IVA on Пет Мар 03, 2017 4:50 pm

od kade sega deka strumicanka
IVA
IVA

Број на мислења : 359
Join date : 2016-01-29

Вратете се на почетокот Go down

Ванга се сретнала со Хитлер:) Empty Re: Ванга се сретнала со Хитлер:)

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот