Дали ке го наjдам моjот форум некогаш?

Go down

Дали ке го наjдам моjот форум некогаш? Empty Дали ке го наjдам моjот форум некогаш?

Пишување by Фири on Пон Јан 26, 2015 8:57 am

Каде ке има луге со кои да си зборувам приjателски, е со некои ке се караме тоа е неизбежно коj се допагjа на сите нема карактер, а и не постои ваков.Познаваjки србоманската атмосфера во РМ сум песимист дека овоj форум ке се задржи ваков за подолго време. Ке дое чичко удбаш и ке каже "Абе шо направивте вие бе, оти го предадовте идентитетот и си дозволувате да зборите со бугари, па дури тие имат право да пишуват на македонски диjалект? Аааа немоjте вака ке ви направам едно безпристрастно судство и ке видите вие кон боб jаде ли! Одма да измислите нешто скопено, вол, теле, овца кое да плука по нив и кога тие му се изрепчат бан и бришенjе до коска.Ние вака jа градивме ова држава со децении и преуспевме во тоа!

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали ке го наjдам моjот форум некогаш? Empty Re: Дали ке го наjдам моjот форум некогаш?

Пишување by хан Ацо on Пон Јан 26, 2015 4:35 pm

Laughing
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали ке го наjдам моjот форум некогаш? Empty Re: Дали ке го наjдам моjот форум некогаш?

Пишување by Гостин on Пон Јан 26, 2015 8:03 pm

Фири напиша:Одма да измислите нешто скопено, вол, теле, овца .

Sto ke ni se takvi...Nie te imame tebe...Podobar si od site niv zaedno...Дали ке го наjдам моjот форум некогаш? Happy-smiley58

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Дали ке го наjдам моjот форум некогаш? Empty Re: Дали ке го наjдам моjот форум некогаш?

Пишување by Фири on Пон Јан 26, 2015 8:06 pm

Ке плачеш ти за мене кога ми изтече банот на kаjганаSmile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали ке го наjдам моjот форум некогаш? Empty Re: Дали ке го наjдам моjот форум некогаш?

Пишување by Гостин on Пон Јан 26, 2015 8:06 pm

Resi da ne napustis?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Дали ке го наjдам моjот форум некогаш? Empty Re: Дали ке го наjдам моjот форум некогаш?

Пишување by Фири on Пон Јан 26, 2015 8:07 pm

Не бе но силно ке ми се смали броjот на постовите, неколку пати Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали ке го наjдам моjот форум некогаш? Empty Re: Дали ке го наjдам моjот форум некогаш?

Пишување by Фири on Пон Јан 26, 2015 8:08 pm

Jас не сум глувец да бегам ,чекам бродот да се потопи па тогашSmile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали ке го наjдам моjот форум некогаш? Empty Re: Дали ке го наjдам моjот форум некогаш?

Пишување by Гостин on Пон Јан 26, 2015 8:10 pm

Cekaj be, neli ke pravevme forum broj eden vo Makedonija i Bugarija. A sega...Pa ne si begal...Дали ке го наjдам моjот форум некогаш? Happy-smiley54

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Дали ке го наjдам моjот форум некогаш? Empty Re: Дали ке го наjдам моjот форум некогаш?

Пишување by Фири on Пон Јан 26, 2015 8:13 pm

Па ти не разбираш од збор , колку пати ти кажав дека во БГ е нормално да се пишува на кирилица, ти ке ми изгониш 80% од посетителите со таа маjмуница Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали ке го наjдам моjот форум некогаш? Empty Re: Дали ке го наjдам моjот форум некогаш?

Пишување by Гостин on Пон Јан 26, 2015 8:15 pm

A kiBik ? Pa on pisuva latinica...A ti mu odgovarase na postovite... toa na diskriminacija mi mirisa...Дали ке го наjдам моjот форум некогаш? Happy-smiley28

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Дали ке го наjдам моjот форум некогаш? Empty Re: Дали ке го наjдам моjот форум некогаш?

Пишување by Фири on Пон Јан 26, 2015 8:19 pm

Види го како пишува на алл.бг тука само се зеза Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали ке го наjдам моjот форум некогаш? Empty Re: Дали ке го наjдам моjот форум некогаш?

Пишување by Гостин on Пон Јан 26, 2015 8:22 pm

Pa i nie se zezame... Дали ке го наjдам моjот форум некогаш? Happy-smiley28 Дали ке го наjдам моjот форум некогаш? Happy-smiley28 Дали ке го наjдам моjот форум некогаш? Happy-smiley28

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Дали ке го наjдам моjот форум некогаш? Empty Re: Дали ке го наjдам моjот форум некогаш?

Пишување by Фири on Пон Јан 26, 2015 8:24 pm

Каков бизнис со зезачи? Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали ке го наjдам моjот форум некогаш? Empty Re: Дали ке го наjдам моjот форум некогаш?

Пишување by Гостин on Пон Јан 26, 2015 8:25 pm

Jak be Firi.Gledas deka i ovoj sheikot e so nas...Дали ке го наjдам моjот форум некогаш? Happy-smiley28

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Дали ке го наjдам моjот форум некогаш? Empty Re: Дали ке го наjдам моjот форум некогаш?

Пишување by osa on Пон Јан 26, 2015 8:40 pm

ааа Фири ,значи таман јас ке научам на кирилица ,ти ке си одиш ???
епа ајде ако сакаш да те испратиме свечено ,со музика ,исто ко порано у војска што ги испраќаа ,сакаш ,или уште размислуваш

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали ке го наjдам моjот форум некогаш? Empty Re: Дали ке го наjдам моjот форум некогаш?

Пишување by osa on Пон Јан 26, 2015 8:43 pm

се моли Фири да ми преведе зборот "скопено "

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали ке го наjдам моjот форум некогаш? Empty Re: Дали ке го наjдам моjот форум некогаш?

Пишување by Фири on Пон Јан 26, 2015 8:44 pm

Oса читаj погоре. Фири не бега, само ке посмалим броj постови малце Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали ке го наjдам моjот форум некогаш? Empty Re: Дали ке го наjдам моjот форум некогаш?

Пишување by Фири on Пон Јан 26, 2015 8:47 pm

osa напиша:се моли Фири да ми преведе зборот "скопено "
Епа тоа е кога на некое машко животно може и маж му се чукат jаjцата да не сака да еба и да има поблаго месо ако е прасе или да е покротко ако е магаре, кон или вол. На бугарски нескопената машка крава е бик, вол е скопен бик, ама тоа волот нема како да го знае колку му е смешно името Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали ке го наjдам моjот форум некогаш? Empty Re: Дали ке го наjдам моjот форум некогаш?

Пишување by Пат on Нед Мај 03, 2015 12:38 pm

Според оваа тема слободно може да се заклучи дека Фири е простачка верзија на магарето на Санчо Панса.
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дали ке го наjдам моjот форум некогаш? Empty Re: Дали ке го наjдам моjот форум некогаш?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот