СЕАД КОЧАН НЕДАВА ПРОВИЗИЈА

Go down

СЕАД КОЧАН НЕДАВА ПРОВИЗИЈА

Пишување by osa on Нед Мар 19, 2017 3:49 pm

КОЈ ГО ЗАПАЛИ ЛУСКУЗНОТО БЕНТЛИ НА СЕАД КОЧАН?! ДАЛИ ФАМИЛИЈАТА СЕ ОБИДУВА ДА СИ ЈА НАПЛАТИ ПРОВИЗИЈАТА ОД 200-ТЕ МИЛИОНИ ЕВРА ТЕНДЕРИ?!
2017-03-16
олем пожар настанал во гаражите за автомобили под зградите на Гранд Престиж кај Алумина во населбата Тафталиџе, помеѓу улицата „Прашка“ и булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“, каде што целосно изгорел автомобилот на бизнисменот Сеад Кочан кој се бара со меѓународна потерница, а од пожарот зафатена била цела електрична инсталација, дознава Centarnews.net
Пожарот се случил вчера околу 05:00 часот, а според полициски извори, пожарот почнал токму од луксузното возило марка „Бентли“ на бизнисменот Сеад Кочан. Сеад Кочан се сомничи дека со фалсифукувани документи добил тендер од државната компанија ЕЛЕМ, вреден 17 милиони евра.
Противпожарните екипи интервенирале со три против пожарни возила едвај успеале да се пробијат од паркираните возила на улицата „Прашка“. Наскоро се очекуваат детали за причината за настанување на пожарот и материјалната штета. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
Мактел дознава дека е голема веројатноста дека во случајов се случува жесток дуел меѓу Сеад Кочан и фамилијата.
Дознаваме дека фамилијата барала од Сеад да им го исплати делот кој им следува за дадените 200 милиони евра тендери на Трансмет, но овој одбивал да го направи тоа!!!

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13959
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот