ЖЕРНОВСКИ ДЕЛИ ОТЧЕТ

Go down

ЖЕРНОВСКИ ДЕЛИ ОТЧЕТ  Empty ЖЕРНОВСКИ ДЕЛИ ОТЧЕТ

Пишување by osa on Нед Јун 11, 2017 12:23 pm

Жерновски дели отчети од врата на врата (Фото)

11.6.2017 - 11:42
Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски, заедно со соработниците, одат од врата на врата во населените места во општината за лично да го поделат отчетот и да ги слушнат предлозите, забелешките на граѓаните.
- Секогаш треба и може подобро, затоа сакаме лично од граѓаните да чуеме како и што да работиме, бидејќи ние сме тука за нив и за нивните потреби. По делењето на Извештајот, ќе поминеме повторно во сите населени места за да разговараме со нашите жители, изјавил Жерновски.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14375
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот