ИВАНОВ ПОМИЛУВА ЗАТВОРЕНИЦИ ПО ПОВОД ИЛИНДЕНСКИОТ ПРАЗНИК

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

ИВАНОВ ПОМИЛУВА ЗАТВОРЕНИЦИ ПО ПОВОД ИЛИНДЕНСКИОТ ПРАЗНИК

Пишување by osa on Пон Jул 31, 2017 11:04 pm

Иванов за Илинден помилува убијци, крадци и измамници
31/07/2017
Тројца осуденици од Идризово кои се осудени за убиство, како и осуденици за кражби, разбојништва и измами беа помилувани од претседателот Ѓорѓе Иванов по повод Националниот празник на Македонија – 2 Август.

Иванов помилува вкупно 58 лица. Дваесет осуденици добиле помилување од по 3 месеци, девет од по четири месеци и шест осуденици се ослободуваат од издржување на затворска казна од по половина година.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12280
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ИВАНОВ ПОМИЛУВА ЗАТВОРЕНИЦИ ПО ПОВОД ИЛИНДЕНСКИОТ ПРАЗНИК

Пишување by OPOZICIONER on Сре Aвг 02, 2017 2:43 am

ma nema shto da se pishi za ovaj chovek ....to e neprokopsana budala bez mozok
avatar
OPOZICIONER

Број на мислења : 268
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот