Убавина

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Re: Убавина

Пишување by Teo on Чет Дек 22, 2016 9:40 am

4. Розово – за смиреност!

Исто како и сината, така и розовата боја смирува и опушта. Кога сте лути, само концентрирајте се на нешто розово и ќе почувствувате подобрување на расположението. Затоа, розовиот кармин или розовото руменило се одличен избор за секојдневието.

_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3574
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Убавина

Пишување by Teo on Чет Дек 22, 2016 9:41 am

5. Зелено – за креативност!

Потребна ви е мала инспирација? Се чувствувате како креативноста да ве напуштила? Не грижете се! Зелената боја може да ви помогне повторно да бидете она што сте, па затоа понесете зелен лак за нокти, зелена сенка за очи, па дури и зелен кармин доколку сте доволно смели!

_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3574
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Убавина

Пишување by delta on Чет Дек 22, 2016 4:09 pm

sreka nosi zoltoto,.,eve i zoltata nosi samo da ne vii e tlku skrzava taa kafandzikata./
avatar
delta

Број на мислења : 408
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Убавина

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот