Бегство

Go down

Бегство

Пишување by Гостин on Чет Фед 05, 2015 11:10 pm

Како што и пишуав порталот ова е шпекулација. Сепак бидејки е објавена во јавноста, еве ја и овде.

ШПЕКУЛАЦИЈА КОЈА СЕ ШИРИ КАКО ЦУНАМИ ВО ПОЛИТИЧКОТО ПОДЗЕМЈЕ: Сашо Мијалков избегал од Македонија?!Веќе со денови се шири една шпекулација како цунами меѓу новинарите и политичарите, а тоа е дека братучедот на Груевски, семоќниот Мијалков веќе со денови е надвор од Македонија и дека испратил порака до првите соработници дека нема да се враќа во брзо време, да не го чекаат.

Ова нам ни звучи малку неверојатно, ако се знае дека целото семејство му е тука и дека е екстремно близок со премиерот, тие практично се браќа затоа што Груевски има израснато во семејството на својот вујко, покојниот миинстрр за внатрешни, Јордан, таткото на Сашо Мијалков. Но сепак, сосема е можно човекот да уцвикал ако сепак бомбите откриваат многу работи за кои само се шушкаше во јавноста а ретко кој имаше храброст да ги каже по цена да биде тужен и репнат со десетина илјади евра казна.

http://www.dokaz.mk/shpekulatsija-koja-se-shiri-kako-tsunami-vo-politichkoto-podzemje-sasho-mijalkov-izbegal-od-makedonija/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Бегство

Пишување by Гостин on Чет Фед 05, 2015 11:17 pm

Ке бидат вратени. Каде и да отидат. И ке им суди навистина независно судство.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Бегство

Пишување by reiter on Пет Фед 06, 2015 1:43 pm

ако е вистина,тогаш е навистина очајнички чекор...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бегство

Пишување by хан Ацо on Пет Фед 06, 2015 4:15 pm

reiter напиша:ако е вистина,тогаш е навистина очајнички чекор...

Овой Миялков е бил на некоя државна служба,или е бизнисмен?
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бегство

Пишување by reiter on Пет Фед 06, 2015 4:35 pm

и двете

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бегство

Пишување by хан Ацо on Пет Фед 06, 2015 4:50 pm

reiter напиша:и двете

Smile
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бегство

Пишување by Гостин on Пет Фед 06, 2015 5:14 pm

Чешки бизнисмен, и македонски директор на ДБК. Прв братучед на Грујошеску, и клучната алка во синџирот на диктатурата. После падот ке мора да одговара за секое прекршување на законите на република Македонија. Чешкиот пасош нема да му помогне.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Бегство

Пишување by reiter on Пет Фед 06, 2015 6:14 pm

буревесник има пишувано повеќе...

http://burevesnik.org/mk/2011-07-09-13-25-27/item/370

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бегство

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот