ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА  - Page 2 Empty Re: ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА

Пишување by трендафил on Чет Aвг 23, 2018 7:50 pm

Од ова што си го напишал можам само да заклучам дека си полн со омраза кон сите што не се симпатизери на Заев или не се припадници на албанската етничка заедница. Веројатно мислиш дека по првите избори по бојкотот на референдумот во 2004 година СДСМ беше во опозиција 11 години. Јас мислам дека не беше проблем во бојкотот туку во наметнувањето на одлука спротивна од волјата на македонскиот народ. По референдумот ќе знаеме која партија ќе оди во пензија, односно дали твоите фашистички желби ќе се остварат. Барем вие треба да знаете дека и бојкотот е начин на гласање. Вие први го применивте во Македонија.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА  - Page 2 Empty Re: ВО 21 ЧАСОТ СИТЕ НА ПРОСЛАВА

Пишување by PRVOBOREC on Чет Aвг 23, 2018 9:38 pm

Вие сте веке историја само тоа уште не ви е јасно или не можете да се помирите со тоа и нема да бидете никаква опозиција туку еднаш засекогаш ке ве снема од политичката сцена со или без бојкотирање.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 709
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот