БОМБАТА

Страна 40 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Go down

Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Вто Мај 05, 2015 6:54 am

Denes ke bilo navistina zheshko! 33 stepena prava letna goreshtina! A moze da zamislite kako ke im bide na dupeglavcive ?!!? Kaj zhesko pa i bombardiranje - PAKLENO!!! Twisted Evil
Pa ushte koga ke cujat kako nivniot novoizbran lider si ja prodava drzavata......!!!!!! Twisted Evil
Ama pak, ne e tolku strashno, koga ke im kazhat od centarot deka e malku seckano, lepeno i prelepuvano - ke im padne kamen od srce! Twisted Evil Ne biva od start da se razocaraat vo LIDERO!?!
avatar
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Вто Мај 05, 2015 6:14 pm

Граѓаните на протест во 18 часот: Правда за Мартин Нешкоски напиша:


По објавувањето на денешната 29.бомба на лидерот на СДСМ Зоран Заев за убиството на младиот Мартин Нешковски, граѓаните на социјалните мрежи Фејсбук и Твитер, револтирани од содржината на разговорите, повикуваат на протести во 18:00 часот пред Владата. “Она што со месеци го извикувавме на улица секој ден во шест, снимките (https://www.youtube.com/watch?v=eZAs1c6eM8I) само го докажаа и уште повеќе, не само до Министерката за внатрешни работи, туку замешаноста во овој случај се протега од парамилитарни структури до премиерот на државата. А притоа, правдата за Мартин Нешковски никогаш не беше задоволена”, стои во соопштението на социјалната мрежа Фејсбук. Се гледаме на улица, напишаа младите на Фејсбук групата ”Стоп за полициска бруталност” напиша:

http://kumanovskimuabeti.mk/gragjanite-na-protest-vo-18-chasot-pravda-za-martin-neshkoski/

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
avatar
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Вто Мај 05, 2015 6:38 pm

ALO DUPEGLAVI ....JAVETE SEEEEEEEE!!!!!!!!
ALO SECENI, LEPENI I PRELEPUVANI .....LEPAK CEL ZIVOT KE JADETE....
avatar
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Вто Мај 05, 2015 7:09 pm

Протест Нешковски: Демонстрантите го пробија кордонот на полицијата пред Влада напиша:


Група граѓани што е собрана на протестот пред Владата, го пробија кордонот на полицијата на чело со братот на Мартин Нешковски, и во моментов се во дворот на Владата. Тие извикуваат „Убијци убијци“. Револтот кај граѓаните се создаде по денешната бомба на опозицијата со која лидерот Зоран Заев посочи дека убиецот на Мартин Нешковски за време на победата на ВМРО ДПМНЕ бил на службена должност наспроти тврдењата на власта дека приватно бил на местото. Во моментот истакнат е транспарент со фотографија на министерката Јанкуловска од денешниот разговор: „Се нервирам што ни убиство не можеш да сокриеш“. Се повеќе граѓани се приклучуваат на протестот, има и студенти, и македонски и албански знамиња како и луѓе од сите возрасти. Додека трае протестот министерката Јанкуловска држи прес-конференција во Владата која беше закажана веднаш по објавената бомба. напиша:

http://novatv.mk/index.php?p=1&navig=8&cat=2&vest=22101

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
avatar
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Вто Мај 05, 2015 7:18 pm

Reiteru ..... ova sto bese? Bomba, polubomba ili petarda ?
avatar
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Вто Мај 05, 2015 7:22 pm

фитилот догоре...ЗОШТО ниту една телевизија не дава во живо што се случува...слушнав дека влегле внатре..

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
avatar
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Вто Мај 05, 2015 7:25 pm

Se obiduvaat...Bratot na Martin Neshkovski ja preskoknal ogradata zaedno so chlenovi na negovata familija, no policijata sepak uspeala da se organizira i da sprechi i drugi lica da vlezat...Konechno, ova e prv obid za zazemanje na instituciite na rezhimot...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Вто Мај 05, 2015 7:27 pm

Ispravka, sepak policijata se povlekla i narodot e vo vladata....

ФОТО Полицијата му дозволи на народот да влезе во владата


Полицаец ја тргнаа заштитната ограда од пред владата и им дозволи на граѓаните да се доближат до пред зградата на владата.http://plusinfo.mk/vest/24677/foto-policijata-mu-dozvoli-na-narodot-da-vleze-vo-vladata

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Вто Мај 05, 2015 7:28 pm

вистината е како шило..вти,вти и ќе излезе..Н.Груевски...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
avatar
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Вто Мај 05, 2015 7:29 pm

Eve i video...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Вто Мај 05, 2015 7:30 pm

A zaslugata za ova go ima objavuvanjeto na bombata broj 29...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Вто Мај 05, 2015 7:37 pm

Барокната фасада на Владата „пожолте“ од фрлените јајца (ФОТО) напиша:http://bulevar.info/?p=14973

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
avatar
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Вто Мај 05, 2015 7:39 pm

Od tviter :eden od policajcite ja frlil oprejmata i si zaminal od pred vlada...

ViDana @VidanaDeSign
Јунак на денот. Полицаец ЈА СИМНА УНИФОРМАТА. #збогумНикола
6:46 PM - 5 May 2015

Последната промена е направена од Тео на Вто Мај 05, 2015 7:40 pm. Мислењето е променето 1 пати

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Вто Мај 05, 2015 7:40 pm

еве и линк во живо..ГОТОВ Е...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
avatar
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Вто Мај 05, 2015 7:44 pm

Zachestuvaat povicite na rushenje na rezhimot na socijalnite mrezhi...

Дилдо Багинс @ivogievski
Полицаец фрли униформа!!! Режимот паѓа!!! Сите пред влада!!! #Протестирам #Бомба
6:48 PM - 5 May 2015

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Вто Мај 05, 2015 7:46 pm

Policaecot shto ja frli opremata i se prikluchi na demonstrantite...

Грујо Боксерот ‏@Grujo_bokserot 36m36 minutes ago
Херојот!!! #протестирам


-------

http://melnica.forummk.com/viewtopic.forum?t=339

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: БОМБАТА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 40 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот