ZAKON ZA DRONOVI

Go down

ZAKON ZA DRONOVI Empty ZAKON ZA DRONOVI

Пишување by Albatros on Пон Aвг 13, 2018 11:14 am

Go donesoa zakonot za letanje dronovi vo Makedonija, koj misli da leta dron treba vnimatelno da go procita.

Детали за законот за дронови и беспилотни летала во Македонија

Уредбата за употреба на беспилотни летала, или летала без екипаж во Македонија официјално стапи на сила на 20 декември 2017 (Правдико.мк), а беше надополнета пред некој ден. Со овој закон се ограничува употребата.

https://www.it.mk/detali-za-zakonot-za-dronovi-i-bespilotni-letala-vo-makedonija/

Albatros

Број на мислења : 331
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ZAKON ZA DRONOVI Empty Re: ZAKON ZA DRONOVI

Пишување by Nebula on Пон Aвг 13, 2018 12:48 pm

Makedonceto poise so umot leta, ke treba zakon i za toa da se donese. ????

Nebula

Број на мислења : 399
Join date : 2018-08-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот