POBEDNIK

Go down

POBEDNIK Empty POBEDNIK

Пишување by Nebula on Пон Сеп 03, 2018 11:06 am

Imame pobednik na festivalot vo Nansi.

„Со љубов“ – победник на Филмскиот фестивал во Нанси

Документарниот филм „Со љубов“ на Илија Цветковски е победник во натпреварувачката селекција на Европскиот документарен филм, во рамки на 24. Меѓународен филмски фестивал во Нанси. Фестивалот заврши вчера со проекција на најновото остварување на Владимир Блажевски „Годината на мајмунот“, што претставува и француска премиера на овој филм.

https://vecer.press/%D1%81%D0%BE-%D1%99%D1%83%D0%B1%D0%BE%D0%B2-%D0%BF%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%D0%BD%D0%B0-%D1%84%D0%B8%D0%BB%D0%BC%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%BE%D1%82-%D1%84%D0%B5%D1%81/

Nebula

Број на мислења : 395
Join date : 2018-08-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

POBEDNIK Empty Re: POBEDNIK

Пишување by Albatros on Пон Сеп 03, 2018 12:01 pm

Bravo, imame talenti ama vo vakvo opkruzuvanje ne znam kako ke zavrsat. Samo po sebe ucestvoto na festivalot e uspeh ako znaeme deka vo nasata drzava i umetnosta e ispolitizirana.

Albatros

Број на мислења : 323
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот