VINO

Go down

VINO Empty VINO

Пишување by Albatros on Пон Окт 15, 2018 10:15 am

Neverojatno za sto se se frlaat nenormalno goleni sumi.

Шише вино продадено за рекордни 558.000 долари

Шише вино „Romanee-Conti” од 1945 година, продадено е за 558.000 долари на аукцијата на Сотби во Њујорк, со што е срушен рекордот во продажба на вина.

https://kanal5.com.mk/articles/352038/shishe-vino-prodadeno-za-rekordni-558-000-dolari

Albatros

Број на мислења : 382
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

VINO Empty Re: VINO

Пишување by misterija on Пон Окт 15, 2018 2:07 pm

Albatros напиша:Neverojatno za sto se se frlaat nenormalno goleni sumi.

Шише вино продадено за рекордни 558.000 долари

Шише вино „Romanee-Conti” од 1945 година, продадено е за 558.000 долари на аукцијата на Сотби во Њујорк, со што е срушен рекордот во продажба на вина.

https://kanal5.com.mk/articles/352038/shishe-vino-prodadeno-za-rekordni-558-000-dolari

zamisluvam sto bi bilo ako padne toa sise i se iskrsi...hahhahhahahaha

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 442
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

VINO Empty Re: VINO

Пишување by osa on Пон Окт 15, 2018 6:47 pm

infarkt .....toj shto go drzel shisheto i mu padnalo ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14805
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

VINO Empty Re: VINO

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот