NOKNO POTENJE

Go down

NOKNO POTENJE Empty NOKNO POTENJE

Пишување by Flora on Пет Окт 26, 2018 12:36 pm

Се потите ли навечер? Решението е чај од жалфија

Некои луѓе имаат проблеми со потењето, и покај тоа што времето надвор не е топло. Причините за такво нешто можат да бидат различни.

Стручњаците предупредуваат дека таа непријатна појава може да предизвика менопауза, хипоглемија, хормонски пореметувања, инфекции…

За отстранување на овој вид проблем, се препорачува чај од жалфија. Подгответе го стандарно чајот, и пијте го наутро. Овој чај го чисти организмот од материите кои предизвикуваат потење.

Жалфијата исто така можете да ја користите како додаток во јадењето, така што 6-8 парчиња од оваа билка ќе ставите во главниот оброк.

Чајот од жалфија исто така помага и во решавањето на кашлица и болки во грлото.

https://tv21.tv/mk/se-potite-li-navecher-reshenieto-e-chaj-od-zhalfija/

Flora

Број на мислења : 295
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот