НОВИ ВОЗИЛА ЗА БРЗАТА ПОМОШ

Go down

НОВИ ВОЗИЛА ЗА БРЗАТА ПОМОШ

Пишување by OPOZICIONER on Саб Ное 17, 2018 7:04 pm

Набавени 12 возила за Брзата помош 17 НОЕМВРИ 2018 / 17:14
Министерството за здравство набави 12 нови возила за брзата помош, од кои 6 ќе се користат во Скопје, а останатите ќе им се доделат на градовите кои за тоа имаат потреба. Со купувањето на возилата, се дуплира капацитетот на итната помош во главниот град и доближува до критериумите поставени од Светската здравствена организација, со кои се предвидува едно возило за 50.000 лица. На прес-конференцијата, министерот Филипче нагласи дека со постапката за набавка се заштедени пари што ќе бидат наменети за други цели, односно за набавка на опрема за болниците во земјата. Министерството, само од оваа набавка заштедило 200 илјади евра.
avatar
OPOZICIONER

Број на мислења : 453
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НОВИ ВОЗИЛА ЗА БРЗАТА ПОМОШ

Пишување by OPOZICIONER on Саб Ное 17, 2018 7:06 pm

kaj ste da pofalite
avatar
OPOZICIONER

Број на мислења : 453
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НОВИ ВОЗИЛА ЗА БРЗАТА ПОМОШ

Пишување by defo on Саб Ное 17, 2018 8:52 pm

6 во скопје се малку. Од моментална сосотјба, пренесена од човек кој работи таму, во Брза Помош Скопје има само 8 дотраени возила. Што значи со овие ќе има само 6 нови возила таму.  На Скопје за нормално функционирање му требаат мин 10.

defo

Број на мислења : 2067
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НОВИ ВОЗИЛА ЗА БРЗАТА ПОМОШ

Пишување by SHARENI on Саб Ное 17, 2018 9:11 pm

defo напиша:6 во скопје се малку. Од моментална сосотјба, пренесена од човек кој работи таму, во Брза Помош Скопје има само 8 дотраени возила. Што значи со овие ќе има само 6 нови возила таму.  На Скопје за нормално функционирање му требаат мин 10.

daleku od to deka se dovolno ,no da se pochne poleka po malku
avatar
SHARENI

Број на мислења : 293
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НОВИ ВОЗИЛА ЗА БРЗАТА ПОМОШ

Пишување by osa on Саб Ное 17, 2018 9:14 pm

taka e defo vo pravo si ....a zamisli 11 godini da se kupuvaa po 6 vozila godishno .....more i po edno da se kupuvashe ke videvme fajde ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
avatar
osa

Број на мислења : 13871
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НОВИ ВОЗИЛА ЗА БРЗАТА ПОМОШ

Пишување by nino on Нед Ное 18, 2018 8:06 pm

ами нели ќе се приватизирала брзата помош, зошто тогаш се трошат пари за нови возила.

nino

Број на мислења : 236
Join date : 2017-06-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НОВИ ВОЗИЛА ЗА БРЗАТА ПОМОШ

Пишување by Dino on Вто Ное 20, 2018 11:24 am

Malo morgen sto ke si prodadat sami na sebe neopremena brza pomos namesto za dzabalak da si ja kupat super opremena so nasi pari.

Dino

Број на мислења : 354
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НОВИ ВОЗИЛА ЗА БРЗАТА ПОМОШ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот